خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آب داره هدر میره.طبیعت داره از دست میره. تو.رو خدا بیاین رعایت کنیم

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 5

آب داره هدر میره.طبیعت داره از دست میره. تو.رو خدا بیاین رعایت کنیم
دوستان سلامFlowerysmile

من خیلی نگرانم خیلی میترسم ار آینده
ازینکه آب این نعمت بزرگ داره از دست میره وازینکه با قظعی آب وخشکسالی مواجه بشیم

ازینکه زباله اطرافمون باشه.

ازینکه با موش های چندش آور زندگی کنیم

فضای سبزمون رو از دست بدیم وهوای آلوده استشاق کنیم

من واقعا نگرانم ازتون میخوام بیاین همه با هم از خودمون شروع کنیم فرهنگ استفاده از منابع انرژی رو. فرهنگ استفاده از آب رو .فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه آداب زباله زدایی وتفکیک زباله های خشک وتر. آداب مراقبت و استفاده از فضای سبز همه ی اینها به خاطر خودمونه به خاطر بچه ها ونسل آیندمون. شوخی نیست .
هرکس رو هم دیدیم متذکر بشیم.

ازتون میخوام هر کس هر چی میدونه اینجا بگه .ممنون از همراهیتون.

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((( دست به دست هم دهیم میهن خویش کنیم آباد ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
امضای میکادو
یا رب این نو گل زیبا که دادی به منش
می سپارم به تو از چشم حسود چمنش

http://radin-najafi93.blogfa.com/
به وبلاگ پسرم سربزنید نظر یادتون نره.
۱۱-۶-۱۳۹۳, ۰۱:۳۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از میکادو به دلیل این ارسال سپاس کرده.
m.n.nazemi, *خاتون, مریم خانومی 1, گلوريا, mehraban-s, lady20, admin, mamane kiana, کوثر خانم
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

ارسال: #2
RE: آب داره هدر میره.طبیعت داره از دست میره. تو.رو خدا بیاین رعایت کنیم
سلام ای کاش یه روزی برسه لازم نباشه به کسی بگیم چیکار کن چیکار نکن هر کسی باید از خودش شروع کنه متاسفانه ما ایرانیا فقط منم منم داریم فقظا به ظاهرمون برسیم و به اطرافمون هیچ توجهی نداشته باشیم فقط دم از فرهنگ و هنرمون بزنیم ولی در عمل هیچی
بنظرمن ما مادرا و خانما باید از خونه خودمون شروع کنیم خدایی تو خونه خودمونم آشغالارو هر طرف که باشه میندازیم و دیگه بر نمیداریم
جاتون خالی چند روز پیش رفته بودیم شمال اما چه شمالی جنگل و ساحلش شده بود آشغال دونی با اینکه سطل آشغال بود ولی بعضیا زورشون میومد زباله هاشونو بنداز توش براشون راحت تر بود بندازند زمین معذرت میخوام تو دستشوییش پر .....................................................
یعنی واقعا تو خونمونم اینجوریم به شوهرم میگفتم میگفت شاید باشند لابد وقتی اینجا فرهنگشون اینجوریه تو خونشونم همینجور دیگه شخصیتو که نمیشه عوض کرد
واقعا واقعا واقعا جای تاسف بود چرا باید همیشه بالا سرمون زور باشه
شیر آب غیر شرب گداشته بودند واسه شستشو اگثرا میومدند با آب شرب پاها و لباساشونو میشستند همنجورم سیر آب باز بود اصلا اهمیت نمیدادند
من میگم این یکی ها اصلا هیچی به بچه های خودمونم نباید رحم کنیم

من خودم سعی کردم رعایت کنم تو خونه زباله ها رو جدا میکنم آبم سعی میکنم درست مصرف کنم
تو کیفمم همیشه یه مشما هست اگه سطل زباله پیدا نکردم چیزی خوردم آشغالشو بریزم توش یا بیارم خونه یا سطل پیدا کردم بندازم توش
واقعا جای تاسف داره چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

یادمون باشه درست مصرف کردن با کم مصرف کردن فرق داره
بیاید به خاطر خودمون نه کس دیگه محیطمونو تمیز نگهداریم از منابع طبیعیمون درست استفاده کنم
پشیمونیش واسه خودمون میمونه
ببخشید طولانی شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۶-۱۳۹۳ ۰۸:۴۳ عصر، توسط mamane kiana.)
۱۹-۶-۱۳۹۳, ۱۰:۱۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از *خاتون به دلیل این ارسال سپاس کرده.
گلوريا, میکادو, mehraban-s, کوثر خانم
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 5

خاتون عزیز واقعا همینطوره... آخه میدونی من از خانومهای ایرانی با این همه ظرافت ودقت وتمیزی خیلی بیشتر انتظار دارم مراقب محیط اطرافشون باشن من وهمسرم هم خیلی ازین بابت حرص میخوریم وازین به بعد دیگه اگه کسی رو ببینم تذکر میدم.
چند وقت پیش میخواستیم بریم بیرون دیدم خانومه آپارتمان روبرویی داره کو چه رو میشوره خیابونو اب پاشی میکنه دو ساعت داشت پای درخت رو اب میداد رفتم بهش گفتم خانوم توروخدا انقدر اب رو هدر ندیدبا کمبود اب مواجهیم یه خورده رعایت کنیم خوبه. گفتش من هفته ای یه بار به این درختا اب میدم من بهش گفتم درسته باید به درختا اب بدیم ولی نه اب اشامیدنی ابی که سبزی ومیوه میشورین رو پای درختا بریزین.

من الان ظرف هم که میخواب اب بکشم میخوام بزارم رو ابچک شیر اب رو میبندو بعد میزارم همین ها باعث میشه اب هدر نره .البته من از مسئولین هم شاکیم که اب شرب و غیر شرب رو باید جدا کرد به جای اینکه از اب دریاچه ها مون رو هم تموم کنیم .
امضای میکادو
یا رب این نو گل زیبا که دادی به منش
می سپارم به تو از چشم حسود چمنش

http://radin-najafi93.blogfa.com/
به وبلاگ پسرم سربزنید نظر یادتون نره.
۲۵-۶-۱۳۹۳, ۱۱:۵۶ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از میکادو به دلیل این ارسال سپاس کرده.
atijan1363, mehraban-s, *خاتون
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 69

ارسال: #4
ممنونم که این موضوع رو ایجاد کردین.بله باید از خودمون شروع کنیم و به بچه هامون یاد بدیم.وقتی به بچه ی کوچیکمون میخوایم ‍پاکیزگی و احترام به محیط زیست و مخلوقات خدارویاد بدیم باید ببینه خودمونم این کارو میکنیم.
ما هم همیشه زباله هاروجدا میکنیم و سعی میکنیم حتی الامکان زباله کمتری تولید کنیم و حتی بعضی چیزا که هم برا خودمون مضر هم محیط زیست نخریم مثل حشره کش ها اسپری های بدن و خوشبو کننده ها.
موقع مسواک زدن شیر اب و ببندیم.
پارکینگ ساختمان و به جای شستن طی بکشیم.
وخیلی کارای دیگه که دوستان بهتر از منم میدونن...
امضای mehraban-s
[تصویر:  as1cOFZ0g410000MDAzMTUwc3wyMDEyNTEyc3w5M...CAgICA.gif]
۲۵-۶-۱۳۹۳, ۰۱:۵۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از mehraban-s به دلیل این ارسال سپاس کرده.
میکادو, نسرین کوچولو, *خاتون
مدیریت کل

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 23858

ارسال: #5
[تصویر:  20140917142927_14974_702487989844519_173...0492_n.jpg]
امضای Galaxy
[تصویر:  clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&a...9&ad=1]
۲۶-۶-۱۳۹۳, ۰۱:۲۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
11 کاربر از Galaxy به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mary n, monir jun, ایران دخت, niloofar00, *خاتون, elhaam, mahgolak, 1368Sheri, میکادو, mehraban-s, کوثر خانم

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 313

ارسال: #6
سلام Wavesmile
ممنون از این که این بحثو راه انداختین (1782)
منم خیلی رص میخورم از این که یه عده اصلا مراعات نمیکنن و دستی دستی دارن محیط زندگیمونو خراب و کثیف میکنن فکر میکنم اگه همینطور پیش بره در آینده نزدیک دچارفاجعه جبران ناپذیری بشیم.
من خودم سالهاست که زباله هارو تفکیک میکنم و در هر شرایطی اجازه نمیدم زباله ای که برای محیط زیست خوب نیست با زباله های تر و معمولی قاطی بشه حتی ریز ترین تکه های مشما و پلاستیکو جدا میکنم .موقع خرید هم سعی میکنم و به فروشنده میگم که از کیسه های پلاستیکی کمتری استفاده کنه.در مصرف آب نهایت صرفه جویی رو میکنم و در ظرفی آب قابل استفاده برای گل و گیاهارو برمیدارمو پای اونا میریزم دوست ندارم موقع شستشوی ظرف یا دست وصورت و یا مسواک زدن یا حمام و کارهایی از این قبیل آب بی رویه باز باشه به اهل خونه هم گفتم و مراعات میکنم واگه ببینم از آشناها کسی مراعات نمیکنه بی رودرواسی تذکر میدم.موقع آبیاری باغچه ساختمونمون هم با نهایت تأسف چون مجبورم از آب آشامیدنی آبیاری کنم خودم مسئولیتشو به عهده گرفتم که در نهایت صرفه جویی انجام بشه . هوای پرنده ها و گربه های محلم دارم چرا که اگه نباشن چرخه محیط زیستمون دچار مشکل میشه.
خانومای عزیز بیاین به خاطر خودمون خونوادمون نسلمون و به خاطر تشکر از خالقمون که این همه زیبایی رو آفریده و ما با سهل انگاریهامون داریم خرابش میکنیم کمی بیشتر مراعات کنیم و محیط زیستمونو دوست داشته باشیم. اگه ما خانوما این کارو بکنیم بچه ها و آقایونم یاد میگیرن. پس بیایید از خودمون شروع کنیم.(1782) Flowerysmile
امضای mahgolak
[تصویر:  20150415200450_images-14.bin]
۲۶-۶-۱۳۹۳, ۰۳:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از mahgolak به دلیل این ارسال سپاس کرده.
میکادو, مریم خانومی 1, mehraban-s, *خاتون, کوثر خانم

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد