خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads
موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آتش سوزی مدرسه پیرانشهر

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 2212

ارسال: #1
آتش سوزی مدرسه پیرانشهر
33 نفر از دانش آموزان دختر به دلیل آتش سوزی در دبستانی در پیرانشهر در استان آذربايجان غربي به دليل نقص بخاري كلاس درس دچار سوختگی و صدمات جدی شدند.
به گزارش "بوشهرنیوز" معاون اورژانس کشور گفت: در حادثه آتش سوزی ناشی از انفجار بخاری در کلاس درس در روستای شین آباد پیرانشهر ۳۳ دانش آموز دچار سوختگی شدند که حال ۸ نفر آنها وخیم است که به ارومیه اعزام شدند.

محمد سرور افزود: بر اثر آتش سوزی ناشی از انفجار بخاری گازی در مدرسه دخترانه‌ای در روستای شین آباد پیرانشهر در استان آذربایجان غربی 33 نفر مصدوم شدند که 29 نفر آنها به بیمارستان اعزام شدند.

[تصویر:  20121210080707_36034_913.jpg]

[تصویر:  20121210080729_36035_134.jpg]

[تصویر:  20121210080753_36037_946.jpg]

[تصویر:  20121210080830_36040_348.jpg]

[تصویر:  20121210080849_36041_429.jpg]

[تصویر:  20121210080902_36043_276.jpg]
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ صبح
وب سایت کاربر یافتن
8 کاربر از Alisa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
N-M, پارانزیم, ssana, trename, Linda, هیلا جون, meemo, )Mitra(
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

ارسال: #2
RE: آتش سوزی مدرسه پیرانشهر
حاجی‌بابایی:درست‌نیست‌من‌عذرخواهی‌کنم!

من از پدر و مادر این دانش آموزان بسیار تشکر می کنم که در کمال احترام با من برخورد کردند که این نحوه برخورد آنها وظیفه ما را سنگین تر می کند.

مهر: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه، علت حادثه آتش سوزی در یکی از مدارس پیرانشهر، ایثار معلم کلاس بود که قصد خارج کردن بخاری از کلاس را داشت ، گفت: اگر او این کار را انجام نمی داد و دانش آموزان را از کلاس خارج می کرد شاهد این حادثه تلخ نبودیم و امیدواریم دانش آموزان آسیب دیده با سلامت به اجتماع برگردند.

حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز یکشنبه با حضور در جلسه علنی مجلس گزارشی را در خصوص حادثه آتش سوزی در یکی از مدارس دخترانه شین آباد در پیرانشهر به مجلس ارائه کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: وقتی این حادثه اتفاق افتاد من در اجلاس آیسسکو بودم که بلافاصله بعد از اطلاع از این موضوع ساعت 23:30 از فرودگاه مهرآباد به تبریز رفتم و ساعت 2:30 با مسئولان استان جلسه داشتم و با تک تک دانش آموزان و خانواده های آنان گفتگو کردم.

وی افزود: معتقدم باید همه اطلاعات این حادثه را سریع به نمایندگان بدهم. اینکه این نقل قول از من منتشر شده که "خبرنگاران باید من را مطلع می کردند" درست نیست و در این خصوص من با هیچ کس هیچ حرفی نزده ام.

حاجی بابایی در بیان گزارش خود از آتش سوزی مدرسه دخترانه گفت: این مدرسه 178 دانش آموز دارد که 36 نفر در کلاس حادثه دیده بودند. مدرسه همچنین سرایداری دارد که قبل از آغاز کلاس درس به داخل بخاری نفتی که ساخت شرکت ارج بود نفت ریخته بوده و متاسفانه این نفت به اطراف بخاری نشت می کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هر چند این وزارتخانه آموزش های ضمن خدمت به معلمان و مسئولان مدارس داده اما در روز حادثه به این موضوع توجه نمی شود.

وی با بیان اینکه معلم کلاس حادثه دیده روحیه حساسی داشت و به همین خاطر هنگام آتش سوزی از معلم کلاس دیگری کمک می گیرد و به اتفاق سرایدار سعی در جابجا کردن بخاری داشتند، اظهار داشت: مقصر در حادثه آتش سوزی این مدرسه دخترانه، معلم مدرسه بوده که به جای اینکه دانش آموزان را از کلاس خارج کند قصد داشت بخاری را بجابجا کند که به علت داغ بودن بخاری از دستش رها شده و مدرسه آتش گرفته است.

حاجی بابایی گفت: اگر این اشتباه اگر از سوی معلم انجام نمی شد و دانش آموزان زودتر از کلاس خارج می شدند شاهد چنین فاجعه ای نبودیم و به خاطر ایثار این معلم بود که دانش آموزان سوختند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه خطری که جان این دانش آموزان را تهدید می کرد برطرف شد و ابتدا پیش بینی می شد به خاطر رفتن حرارت در ریه آنها خطراتی پیش بیاید اما این مشکل حل شد و پیش بینی می شود دانش آموزان به زندگی و اجتماع برگردند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز تمام هزینه ها برای برگشت این دانش آموزان به زندگی را پرداخت خواهد کرد و در هر جای دنیا که نیاز باشد آنها درمان شوند هزینه اش را آموزش و پرورش تقبل می کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه این درست نیست که وزیر آموزش و پرورش تا آخر عمر برای هر اتفاقی که در این وزارتخانه می افتد عذرخواهی کند، گفت: من از پدر و مادر این دانش آموزان بسیار تشکر می کنم که در کمال احترام با من برخورد کردند که این نحوه برخورد آنها وظیفه ما را سنگین تر می کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه گزارش ارائه شده نظر من نبود بلکه نظر کارشناسان بوده است، تصریح کرد: امیدواریم که دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

بعد از ارائه گزارش وزیر آموزش و پرورش، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اتفاق حادثه تلخی بود و همه قلوب ملت ایران را متاثر کرد و باید در این خصوص چندین اقدام صورت گیرد، گفت: ابتدا مقصر اصلی باید پیدا و با آن برخورد شود و از بروز چنین حوادثی با آموزش و تعلیم به دانش آموزان جلوگیری شود.

رئیس مجلس همچنین گفت: مسئولان تلاش کنند آسیب دیدگان به نحو درست مداوا شوند و هزینه درمان آنها را به عهده بگیرند تا بتوانند به راحتی به جامعه بگردند.

وی در پایان گفت: کمیسیون مربوطه هم پیگیر این موضوع باشد و مشکلات دانش آموزان مرتفع شده و آقای حاجی بابایی هم به قول هایی که داده است عمل کند.
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۱۰:۴۸ صبح
وب سایت کاربر یافتن
5 کاربر از Alisa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, trename, FIRIHA, meemo, )Mitra(
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

ارسال: #3
فوت دانش آموز پیرانشهر؛ زنگ خطر برای ایمن سازی مدارس

خبرگزاری فارس: دانش آموز 10 ساله پیرانشهر در حالی دیده از جهان فرو بست که این امر زنگ خطری برای عزم جدی مسئولان برای ایمن سازی مدارس در تمام نقاط کشور است.

[تصویر:  20121210081939_IMAGE634906903067633877.jpg]
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، زمانی که انفجار بخاری در کلاس درس مدرسه انقلاب اسلامی پیرانشهر به عنوان خبر مهم روز چهارشنبه 15 آذرماه خبرگزاری ها تبدیل شد و فردای آن روز نیز در تمام نشریات و روزنامه های کشوری به تیتر اول تبدیل شد، داغ جدیدی دل مردم را گرفت.
سفر دولت مردان از معاون رئیس جمهور گرفته تا اعضای کابینه و از ورزشکاران تا اقتصاددانان به منظور عیادت از این حادثه دیدگان می توانست نشانگر اوج فاجعه رخ داده باشد.
داشتن 29 دانش آموز برای یک کلاس درس کوچک در روستایی نسبتاً دور افتاده در شهرستانی کوهستانی چنان اهمیتی برای اهالی آن منطقه و مردم استان دارد که شاید نشود در متون ادبی و علمی و سیاسی آن را گنجاند چرا که آینده ملت از میان همین دانش آموزان دبستانی راه یافته به دانشگاه رقم می خورد و چه بسا یکی از همین دانش آموزان آینده کشوری را اداره کند.
به هر ترتیب اقدامات درمانی دانش آموزان در همان شهرستان پیرانشهر آغاز شد و در ارومیه ادامه داشت تا نتیجه بررسی نشان دهد که 12 نفر از آن ها باید در مرحله اول به تبریز و بیمارستان تخصصی سوختگی سینای این شهرستان منتقل شوند.
فردای روز حادثه اعلام شد پنج تن دیگر نیز اعزام شدند و به این ترتیب جمع دانش آموزان اعزامی به تبریز 11 نفر شد.
این وضعیت خطر برای مردم و مسئولان بود که از میان 28 دانش آموزان بیش از تعداد انگشتان دست باید به تبریز منتقل شوند، اما نمی شد کاری کرد و باید منتظر اخبار می بود.
روز سوم حادثه جمعه که مصادف با سفر وزیر آموزش و پرورش به ارومیه برای عیادت از بیماران بود. حاجی بابایی در گفت وگو با خبرنگاران رسانه های جمعی آذربایجان غربی حال تمام دانش آموزان را مساعد اعلام کرد و قول داد که دولت تا آخرین لحظه درمان در کنار این حادثه دیدگان باشد.
روز چهارم هم آغاز شد و رحیمی به عنوان معاون اول رئیس جمهور به منظور شرکت در همایش بین المللی دریاچه ارومیه وارد این شهر شد و نخست به عیادت دانش آموزان حادثه دیده رفت. از همین جا معلوم می شد که گویا باید در انتظار اخبار ناخوشایندی در مورد این دانش آموزان باشیم چرا که اولین کار هر مسئول در حین ورود به آذربایجان غربی عیادت از مصدومان است و البته پاسخ یکسان به سئوال خبرنگاران در مورد حال عمومی آن ها که همگی خوب هستند!
اما کادر پزشکی چیز دیگری می گفتند و اعلام داشتند که حال عمومی تعدادی از دانش آموزان اعزامی به تبریز تا حدی نگران کننده است که حتی احتمال رسیدن به بیمارستان سینا نیز امری نامعلوم است. در کنار این گفته ها سخنان معاون وزیر آموزش و پرورش نیز جالب بود که می گفت کادر پزشکی قادر به تشخیص حال بیماران نیستند!
آری! همین امری بود که شاید بسیاری از اصحاب رسانه و مردم به راحتی از کنار آن می گذشتند و شاید تنها مسئولان آن هم در درون خود نگرانش بودند.
* فوت فرشته 10 ساله در هاله ای از ابهام!
داغ مردم و به ویژه آذربایجانی ها و مردم پیرانشهر بار دیگر تازه شد و باید شاهد از دست رفتن نوگل پرپر شده ای باشند که هنوز با وجود نداشتن آشنایی کافی با جامعه باید وداعی تلخ با زندگی داشته باشد.
تمام جزئیات و کلیات کلاس، مدرسه و بخاری، معلم، سرایدار و سایر امور دخیل در امر به گفته رئیس سازمان نوسازی مدارس و معاون وزیر آموزش و پرورش به طور کلی استاندارد بوده و هیچ امری جز «خام سوزی بخاری» سبب چنین اتفاقی نشده است.
اما مرگ دانش آموزی که پس از چهار روز تحمل رنج سوختگی آن هم در بیمارستان فوق تخصصی سینا شاید تمام این سخنان را باطل کند و توجه مردم و مسئولان و به ویژه جامعه رسانه را به امور مهم تری جلب کند.
روح این دختر 10 ساله با چه مشقتی باید نظاره گرد تعلل های صورت گرفته باشد در حالی که خود می داند دلیل اصلی چنین اتفاقی چه بوده و چه کسانی در وقوع چنین حوادثی در مدارس کشور مقصر اصلی هستند؟
حال که اولین قربانی این حادثه اسفبار مشخص شد و نام وی نیز از طریق رسانه ها اعلام شد، آیا مسئولان و به ویژه مدیران آموزش و پرورش به فکر تسریع در امورات مربوط به بازسازی و بهسازی مدارس نیستند و آیا باز هم باید در انتظار پر پر شدن دانش آموزان مظلوم و معصوم باشیم؟
نکته جالب تر اینکه مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بلافاصله بعد از رخ دادن این حادثه در گفت وگو با خبرنگار فارس هشدار دیگری داده و گفت: حال مجروحان اعزامی به تبریز چندان خوشایند نبوده و احتمال افزایش فوتی ها چندان دور از ذهن نیست!
علی شرق ادامه داد: دانش آموزان مانده در ارومیه تنها 13 نفر هستند و در حال حاضر 15 دانش آموز در تبریز بستری شده اند که از این تعداد حدود نیمی از دانش آموزان در شرایط مناسبی قرار ندارند.
حال باید دید که مسئولان و مدیران استانی و کشوری چه پاسخی دارند و آیا همانند عیادت در زمان زنده بودن این دانش آموز دختر باز هم تنها به صدور پیام های تسلیت اکتفا می کنند یا در این پیام ها سخنانی بر زبان خواهند آورد که شاید مردم ایران اسلامی چهار روز پیش منتظر آن بودند!؟
به هر حال سخنان مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی شاید زنگ خطری برای مسئولان باشد که منتظر اتفاقات تلخ تر و افزایش آمار از دست رفتگان حادثه باشند و در قبال این در انتظار هرگونه رفتار عاقلانه و شاید هم غیراخلاقی همراهان و اطرافیان این دانش آموزان!
امید که دیگر شاهد انعکاس اخباری از این قبیل نباشیم تا اصحاب رسانه نیز مجبور به قلم فرسایی و استفاده از اخبار تلخ و دردناک در رسانه های خود نشوند تا به این ترتیب مردم نیز آرامش بیشتری برای فرستادن فرزندان خود به محیط های درسی و آموزشی داشته باشند.
گزارش از: امیرکردلر =========
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ صبح
وب سایت کاربر یافتن
5 کاربر از Alisa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, ssana, trename, dream girl, meemo
کاربر خانوم گل

*
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 166

ارسال: #4
بر اثر شدت سوختگی؛
یکی از دانش آموزان پیرانشهری جان باخت
ارومیه ــ منابع بیمارستانی در تبریز اعلام کردند: سیران یگانه یکی از دانش‌آموزان حادثه دیده در آتش‌سوزی مدرسه در شین‌آباد پیرانشهر، عصر امروز بر اثر شدت جراحات فوت کرد.
به گزارش خبرگزاری کُردپرس، سیران یگانه یکی از دانش‌آموزان حادثه دیده در آتش‌سوزی مدرسه در شین‌آباد پیرانشهر، عصر امروز بر اثر شدت جراحات فوت کرد.
وضعیت جسمانی 3 نفر دیگر از مصدومان این حادثه در بیمارستان ابن سینای تبریز وخیم گزارش شده است.
15آذر ماه بر اثر آتش سوزی در مدرسه شین آباد از توابع پیرانشهر 28 دانش آموز دختر مصدوم شدند.

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

امضای trename
[تصویر:  countdown.php?width=500&height=1...married in]
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ صبح
یافتن
7 کاربر از trename به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Alisa, ایریکا, پارانزیم, dream girl, غزل بانو, ssana, meemo
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 3009

ارسال: #5
Alisa جون ممنون که این تاپیک و گذاشتی واقعا فاجعه بزرگیه
فکر میکنم کسی نیست که نارحت نشه مگه این بچه های معصوم چه گناهی داشتن که باید به این وضع فجیع میسوختن یا خانواده هاشون الان چه زجری میکشن هرچه قدرم که درمان بشن مثل روز اول نمیشن چرا باید تقاس سهل انگاری مسئولین مدرسه رو این بچه ها بدن . اگه درمان هم بشن ازنظر روحی هیچوقت و هرگز این صحنه آتش سوزی از مغز و فکرشون بیرون نمیره ..به نظر من علاوه بر درمان سوختگی باید از روحی هم تحت نظر باشن ...بازم فکر نمیکنم این درد پایانی داشته باشه چون بزرگتر که بشن جای سوختگیها یادآور تلخیها میشه مخصوصا که دختر هستن ای کاش از دست ماها کاری بر میومد که براشون بکنیم.
به خانواده دانش آموزی که فوت کرده تسلیت میگم خدا بهشون صبر بده.

ایشالا بار آخری باشه که همچین اتفاقی در مدارس میفته چون واقعا خانوادها چه گناهی دارن با هزار امید و آرزو و با خیال راحت بچه هاشونو یه جای مطمئن میفرستن و این بلا سرشون میاد .
واقعا افسوس و صد افسوسcrying
امضای پارانزیم
مرا کسی نساخت ، خدا ساخت . نه آنچنان که کسی می خواست ، که من کس نداشتم . کسم خدا بود ، کس بی کسان.
[تصویر:  20121115213258_11.jpg]
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ صبح
یافتن
8 کاربر از پارانزیم به دلیل این ارسال سپاس کرده.
trename, dream girl, ایریکا, ssana, Alisa, Tabasom14, *violet, meemo

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 11

برای «سیران یگانه»، دختر ایران زمین که در مدرسه سوخت

نمی‌دانم که دخترک سرزمینم چه چهره زیبایی داشته و نمی‌دانم که سیران، انگبین کدامین خانواده پیرانشهری بوده است؛ اما یک چیز را خوب می‌دانم. دخترکم آنگاه که در آن کلاس سرد و نمور بر نیمکت‌های نه آنچنانی می‌نشسته، آن گاه که سرما و بوی نفت را تحمل می‌کرده، در سر رؤیاهایی بزرگی می‌پرورانده است.(سایت خبری تابناک)

((((بر رویِ سنگِ قبرم تاریخ نزنید...تا آیندگان ندانند بی عرضگانِ این برهه از تاریخ ما بودیم!!!!))))
امضای ssana
عجیب شباهتی داشتی با دریا؛
دریا نیز غرقش که می شوی پس ات می زند …!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۹-۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ صبح، توسط ssana.)
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ صبح
یافتن
5 کاربر از ssana به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Alisa, trename, homa4290, meemo, پارانزیم
موضوع بسته شده است 

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد