تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 25 رای - 2.28 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آجیل (و ذرت بو داده) موجب ایجاد عوارض دیورتیکولی نمی‌شوند
#1
Restart-1 
اغلب از بیماران مبتلا به دیورتیکولوز خواسته می‌شود مصرف ذرت بوداده، آجیل و ذرت را کاهش دهند تا از ایجاد عوارض دیورتیکولی پیشگیری شود. این توصیه مبتنی بر این استنباط است که ترومای مجرای کولون در اثر این غذاها ممکن است آغازگر التهاب یا خونریزی در داخل دیورتیکول‌ها باشد. در یک مطالعه همگروهی آینده‌گر روی ۴۷,۲۲۸ فرد مذکر از مراقبان سلامت بدون سابقه تشخیص بیماری دیورتیکولی، بیماری التهابی روده یا سرطان غیرپوستی، پژوهشگران این موضوع را مورد بررسی قرار دادند. شرکت‌کنندگان با فواصل منظم، از سال ۱۹۸۶ تا سال ۲۰۰۴، اطلاعات مرتبط با سلامت را ارایه نمودند و پرسشنامه‌های مربوط به دفعات غذاخوردن را پر کردند...
طی ۱۸ سال پیگیری، ۸۰۱ مورد جدید دیورتیکولیت و ۳۸۳ مورد جدید خونریزی دیورتیکولی رخ داد. براساس تحلیل‌های تعدیل شده از نظر عوامل خطرزای بالقوه، نسبت زایمان ایجاد دیورتیکولیت در شرکت‌کنندگانی که حداقل ۲ بار در هفته آجیل می‌خوردند در مقایسه با کسانی که حداکثر ۱ بار در ماه آجیل می‌خوردند، ۸۰/۰ بود؛ در تحلیلی مشابه درباره مصرف ذرت بوداده، نسبت خطر ۷۲/۰ گزارش شد. مصرف ذرت با خطر ایجاد دیورتیکولیت مرتبط نبود و هیچ یک از این سه غذا با خونریزی دیورتیکولی همراهی نداشتند.(۱)
● رهنمود:
بخش دیگری از «خرد جمعی پزشکی» رد شده است. اگر هم این داده‌ها حاکی از چیزی باشند، این است که خوردن ذرت بوداده و آجیل تا حدی در برابر دیورتیکولیت محافظت‌کننده است.


فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }