امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 3.19 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین غرش سلطان جنگل نزدیک است!
#1
زیست شناسان اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت هشدار دادند که شیرها و سایر گربه سانان بزرگ ساکن حیات وحش ظرف 15 سال آینده نابود می شوند.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از مهر، تازه ترین اطلاعات اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت نشان می دهد که در طول 50 سال اخیر 30 درصد از شیرها نابود شده اند به طوریکه امروز تنها کمتر از 40 هزار نمونه از آنها در حیات وحش باقی مانده اند و تعداد شیرهای ساکن آفریقا از 450 هزار نمونه به 25 هزار نمونه کاهش یافته است.بنابراین تعداد شیرهایی که خارج از مناطق محافظت شده (پارکهای ملی و باغ وحشها) زندگی می کنند بسیار کم است. همچنین برپایه این اطلاعات، جمعیت پلنگها نیز از در طول 50 سال اخیر از 750 هزار نمونه به تنها 50 هزار نمونه رسیده است. یوزپلنگهای وحشی که زمانی تعداد آنها به 45 هزار نمونه می رسید امروز تنها 12 هزار نمونه هستند.
از 50 هزار نمونه ببر در نیم قرن قبل نیز تنها 3 هزار نمونه دیده می شود به طوریکه این اتحادیه بین المللی با وارد کردن نام ببرها در لیست قرمز نشان داده است که موقعیت این حیوان نسبت به سایر گونه های گربه سانان بزرگ وخیم تر است و به شدت در معرض انقراض قرار دارد.
یک موقعیت مشابه نیز برای پلنگ برفی دیده می شود. در طول دو نسل اخیر (16 سال) در حدود 20 درصد از جمعیت این گونه از پلنگها کاهش یافته و تعداد آنها امروز تنها به 5 هزار نمونه رسیده است.
براساس گزارش "یو. اس. ای تودی"، کارشناسان اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت هشدار دادند که اگر شرایط با این روند پیش رود در مدت 10 تا 15 سال آینده گربه سانان بزرگ منقرض می شوند.
((دختری به كوروش كبیر گفت:من عاشقت هستم... كوروش گفت:لیاقت شما برادرم است كه از من زیباتر است و پشت سر شما ایستاده،دخترك برگشت و دید كسی نیست.كوروش گفت : اگر عاشق بودی پشت سرت را نگاه نمیكردی.))
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ..::آخرین سفر::.. jojo kocholo 0 565 ۲۷-۰۲-۱۳۹۰, ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: jojo kocholo