امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخـــــــریـن حــلــقـــه ی رزم
#61
شور دلدادگی

یک ماه قبل از آغاز عملیات والفجر هشت در اروندکنار مستقر شده بودیم.در این عملیات لشکر 17 علی بن ابی طالب علیه السلام به همراه چند لشکر دیگر باید به عنوان نیرو های اصلی عملیات ، شهر فاو عراق را به تصرف در می آوردند تا به صدام و حامیانش فشار آوردند.

اروند رودی خروشان است که در ظاهر عملیات در آن غیر ممکن به نظر می رسید.از ابتدای جنگ نیز هیچگاه در آن منطقه عملیات نشده بود.عراق هم با انواع سیم های خاردار و مواضع خورشیدی و مین های آبی و .... مرز خود را مستحکم نموده بود.فاو نقطه ی اتصال عراق به خلیج فارس بود و از همین نقطه بود که امنیت کشتی های ایرانی همواره در مخاطره قرار می گرفت.از این رو تصرف این شهر نظامی از اهمیت خاصی برخوردار بود.

هنوز یک ماهی به عملیات مانده بود و باید طوری رفتار می کردیم که دشمن بویی از هدف و نقشه ما نبرد.یک شب بچه ها تصمیم گرفتند به یاد غربت سالار شهیدان عزاداری و سینه زنی کنند.شور و حال خاصی بر فضا حاکم شد.دیگر کسی به حال خودش مسلط نبود.ناگهان علیرضا محمدی معاون گردان ادوات -که در همان عملیات جاودانه شد - وارد سنگر شد و گفت:چه خبرتان است؟صدایتان تا خط اول می رسد.می خواهید عراقی ها متوجه حضورمان شوند؟

تازه فهمیدیم که چقدر از خود بی خود شده ایم.یکی از بچه ها بغضش ترکید و گفت:یا امام حسین!ببین چقدر مظلومی که نمی توانیم با صدای بلند برایت عزاداری کنیم...

این حرف او جرقه ای شد تا دوباره جان هایمان آتش زد.چند روز بعهد عملیات والفجر هشت آغاز شد و در سایه توسل به اهل بیت علیهم السلام به یکی از تاریخی ترین نبردهای جهان تبدیل گردید.

حماسه بی نظیر فتح شهر استراتژیک فاو توسط نیروهایی جان بر کف اسلام ، بهت و حیرت جهانیان را برانگیخت.

راوی:محمد قاسمی-کد خاطره:152
زندگی خیلی بهتر خواهد شد وقتی:
دیگر اهمیت ندهید که:
مردم درباره شما چه فکری میکنند
و تصمیم بگیرید:
فقط برای خودتان زندگی کنید...
پاسخ }