تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آرام کردن دل دردهای زنانه
#1


شاید شما هم دوست داشته باشید بدانید كه چطور می‌توانید در دوره قاعدگی حال خودتان را بهتر كنید و چه برنامه غذایی‌ای برای این منظور داشته باشید. ما در این‌باره پیشنهادهایی برای شما داریم تا هرچه كمتر از ناراحتی‌ها و دل‌دردهای قاعدگی رنج ببرید و مانع آن شوید كه این دل‌دردها شما را از بیرون‌رفتن و كار‌كردن و فعالیت‌های معمول باز دارد. نكته اصلی برای از بین‌بردن دل‌دردهای قاعدگی كاهش تورم و تجمع مایعات در بدن است. این‌كار با كاهش مصرف مواد‌غذایی تورم‌زا، افزایش مصرف مواد‌غذایی ضد‌تورم و ضد‌نفخ و همچنین داشتن یك زندگی پرجنب‌و‌جوش و فعال صورت می‌گیرد


غذاهای ضد‌نفخ بخوریدمواد‌غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا3 تاثیر ضد‌تورم دارند و راه را بر تولید پروستاگلاندین كه موجب ‌دل‌دردهای قاعدگی می‌شود می‌بندد. حتما ماهی‌های چرب مثل سالمون، ساردین‌ و ماهی دودی را امتحان كنید. به‌مدت 3ماه روزانه 2گرم روغن ماهی بخورید و آن را به‌مرور تا یك‌گرم در روز كاهش دهید.

گردو و روغن زیتون خاصیت ضد‌التهاب دارند زیرا با جلوگیری از تولید پروستاگلاندین، تاثیر اسپاسم و گرفتگی شكم را از بین می‌برند.

با خوردن این مواد‌غذایی سرشار از كلسیم و منیزیم دل‌درد و گرفتگی شكم را تسكین دهید
كلسیم: كلم بروكلی، ماهی ساردین و سالمون، كنجد، ملاس نیشكر.

به‌طور‌منظم ورزش كنید: ورزش‌كردن منظم در طول ماه می‌تواند از شدت علائم قاعدگی بكاهد و به سلامت كلی بدن شما بیفزاید


--------------------------------------------------------------------------------


اینها ممنوع هستند


برخی مواد‌غذایی موجب افزایش نفخ و تورم می‌شوند؛ مانند گوشت قرمز، كره، پنیر و چربی غنی‌شده، به‌ویژه اسیدهای چرب ترانس موجود در كیك‌های آماده و شیرینی‌ها كه حاوی روغن‌های هیدروژنه و اشباع‌شده است؛ پس بهتر است در این روزهای خاص از مصرف آنها دوری كنید.


--------------------------------------------------------------------------------


‌آخرین توصیه ها


به‌طور كلی تغذیه‌تان را ارتقا دهید:
شما باید در این روزهای خاص مصرف نمك و شكر را به حداقل برسانید. حتما روزی 8 لیوان آب بنوشید و میوه‌ها و سبزی‌ها را بیش‌از‌پیش در برنامه غذایی خود بگنجانید. قرص‌های مكمل و با كیفیت حاوی مولتی‌ویتامین و مواد معدنی را هم فراموش نكنید
خدا کند آنروز که آخرین زنگ دنیا می خورد
روی تخته سیاه قیامت اسم ما را جز خوبها بنویسند
پاسخ }