تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 3.09 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آرنج و زانویم سیاه شده چه کنم ؟
#1
هر بار قرار است به میهمانی بروم، عزا می گیرم چون مجبورم در مراسم زنانه هم لباس های آستین بلند بپوشم تا سرآرنج هایم را که سیاه و پوسته پوسته شده، بپوشانم...

مادرم همیشه می گوید دلیل مشکل من، گذاشتن آرنج روی میز موقع کار با لپ تاپ یا نوشتن است. بسیاری از دوستانم از این رفتارهای عادتی دارند ولی مشکل برایشان ایجاد نشده است. البته آنها هم گلایه هایی از سیاهی رنگ پوست خود در نواحی خاص دارند. با یک دکتر متخصص پوست گفت وگویی در همین زمینه داشته ایم.

▪ چرا پوست سر آرنج یا روی زانوها سیاه و پوسته پوسته و خشک می شود؟

از بیماری های شایع آرنج و زانو، اگزما یا حساسیت است که به صورت خشکی پوست، پوسته ریزی و خارش بروز می کند.

▪ چه مسایلی احتمال بروز این حالت را بیشتر می کند؟

گذاشتن آرنج روی میز و کارهایی که باعث سایش پوست می شود. در افرادی که زمینه خشکی و حساسیت پوستی دارند، سر آرنج ها معمولا تغییر رنگ می دهد و خشک و پوسته پوسته می شود.

▪ برای درمان چه می توانیم بکنیم؟

استفاده از کرم های «کراتولیتیک» مفید است. این کرم ها لایه شاخی را نازک و از ضخیم شدن و تیرگی پوست این ناحیه پیشگیری می کنند. کرم هایی مثل «اوره» ۵ تا ۱۰ درصد هم برای بهبود این وضعیت مفید هستند. بعد از بهبود، استفاده از کرم های نرم و مرطوب کننده برای پیشگیری از عود مجدد توصیه می شود. در مواقعی که دلیل خشکی و پوسته ریزی اگزماست، می توان از کرم های استروییدی ملایم استفاده کرد اما بهتر است در این شرایط به پزشک مراجعه کنید.

▪ آیا کیسه کشیدن در حمام هم مفید است؟

بله، کیسه نیز به نحوی عمل کراتولیتیکی انجام می دهد و با حذف پوسته ها و نازک کردن لایه شاخی به بهبود وضعیت موجود کمک می کند. البته باید این موضوع را درنظرگرفت که کیسه در عین از بین بردن پوسته ها، باعث خشکی پوست هم می شود و آن را به افرادی که اگزما دارند، توصیه نمی کنیم.

▪ آیا خشکی و تغییر رنگ و زبرشدن پوست سر زانو یا قوزک پا هم به همین دلایل است؟

بله، سایش در این نواحی می تواند باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست شود. قوزک پا بیشتر پینه می بندد و پوست آن ضخیم می شود و این امر به خصوص در افرادی که چهارزانو می نشینند، شایع تر است.

▪ گاهی در برخی افراد پنجه ها هم پینه می بندد، دلیل آن هم فرسایش است؟

بله، در افرادی که مشکلات مفصلی دارند و بلند شدن به راحتی برایشان امکانپذیر نیست، شاهد این مساله هستیم. معمولا این افراد با گذاشتن ۴ انگشت روی زمین، سعی می کنند بلند شوند در نتیجه پشت پنجه و پوست روی برجستگی های استخوانی شان ضخیم می شود و پینه می بندد.

▪ برای پیشگیری یا درمان چه می توان کرد؟

بهترین کار، پیشگیری از سایش است. کسانی که در برخاستن مشکل دارند باید هنگام برخاستن بالشتکی نرم زیر دست خود بگذارند یا اگر چهارزانو می نشینند، بالشتکی نرم زیرشان بگذارند تا میزان سایش به حداقل برسد. استفاده از کرم های کراتولیتیک یا ترکیبات اوره ۵ تا ۱۰ درصد برای درمان توصیه می شود.

▪ چرا در برخی افراد پوست پاشنه پا ترک می خورد و پوسته پوسته می شود؟

نپوشیدن جوراب وقتی پا درون کفش است و خشکی هوا در فصل زمستان می تواند باعث ضخامت لایه شاخی شود. در این صورت لایه شاخی ضخیم، ترک دار و پوسته پوسته می شود. دلیل این موضوع می تواند خشکی ساده یا انواع اگزما، پسوریازیس یا برخی بیماری های کراتیدرما که زمینه خانوادگی دارند، باشد.

▪ برای درمان چه باید کرد؟

می توان از ترکیب های سایش دار، اوره همراه با کرم های مرطوب کننده و چرب کننده و صابون های ملایم استفاده کرد.

▪ آیا استفاده از سنگ پا توصیه می شود؟

بله، استفاده از سنگ پا به شرطی که در حد ملایم باشد، می تواند لایه شاخی را کاهش دهد ولی بعد از استفاده از آن حتما باید پوست کف پا را چرب کرد.

▪ گاهی نواحی ای مثل زیر بغل یا کشاله ران هم تغییر رنگ می دهند و سیاه می شوند. آیا این موضوع هم طبیعی است؟

تمام نواحی بدن که در معرض سایش با هم هستند مثل زیر بغل، زیر سینه، کشاله ران و... ممکن است تیره شوند. این مشکل به خصوص در افرادی که مبتلا به بیماری درماتیت اتوپیک، درماتیت سبوروئیک و بیماری های قارچی هستند بیشتر رخ می دهد. البته در صورتی که تغییر رنگ غیرطبیعی و پوست مخملی شود، فرد باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کند.

▪ برای پیشگیری از تغییر رنگ نواحی در معرض سایش چه باید کرد؟

پوست در نواحی چین ها نازک است. استفاده از کراتولوتیک های ملایم مناسب است اما به هر حال بهتر است قبل از مصرف هر نوع دارویی فرد به متخصص پوست و مو مراجعه کند.

همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
#2
دکتر که رفته بودم کرم کراپیل مارک نوروا بهم معرفی کرد برای زیر بغل و کشاله ران زانو و ارنج
من استفاده کردم واسه زانوم خوب بود ولی واسه جاهای دیگه جواب نداد باز رفتم پیش همون دکتره گفت تو اولین نفری هستی که جواب نگرفتی همه راضی بودن -نمیدونم شاید من عجیب غریبم
پاسخ }
#3
خانم ها در مورد امک حمام مطالبی به دست اوردم که براتون میگم:

خطرات نمک حمام


--------------------------------------------------------------------------------


نمک حمام دارای مقدار زیادی کوکائین می باشد. هنگامی که از این نمک استفاده کنید، همانند مرده متحرک می شوید.

--------------------------------------------------------------------------------
تا همین تازگی ها، آمریکایی ها تصور می کردند که ریختن نمک حمام در آب وان، باعث آرامش می شود. اما در حقیقت استفاده از این نمک باعث می شود افراد مانند جسد متحرک باشند و به تازگی جزء مواد غیرقانونی درآمده است.نمک حمام چیست؟

بر خلاف اسم آن، این نمک برای درمان و تمدد اعصاب استفاده نمی شود.

این نمک یک محرک قوی است که اثراتی همانند کوکائین، متامفتامین و اکستازی تولید می کند.جزء اصلی تشکیل دهنده نمک حمام، ماده ای به نام متیل اندیوکسی پیرووالرون (MDPV) می باشد.

MDPV کاهش دهنده اشتها و ضدخستگی می باشد.علاوه بر MDPV، نمک حمام دارای مفدرون و یا متیلون و نیز ماده محرک می باشد. این سه ماده همانند آمفتامین عمل می کنند.همراه با این محرک ها، نمک حمام دارای مواد مضری می باشد که برخی از آنها بر روی بسته نمک حمام نوشته نشده است.این نمک معمولا به صورت پودر سفید و یا برنزه روشن فروخته می شود.اغلب نمک های حمام از طریق استنشاق وارد بدن می شوند، اما برخی از آنها از طریق تزریق و یا همراه با غذا و مایعات به بدن می رسند.

استفاده بیش از حد از نمک حمام باعث می شود که افراد مصرف کننده چیزهایی را ببینند که وجود ندارند (مثل قرص های روان گردان) و نسبت به افراد بدگمان شوند، بترسند و گاهی اوقات رفتار خشونت آمیزی را از خود نشان دهند

اثرات نمک حمام بر جسم و روح

نمک حمام باعث هیجان می شود و این هیجان باعث ایجاد تغییرات جسمی و روحی می گردد.به عبارت ساده تر MDPV، مفدرون و متیلون باعث زیاد شدن تعداد انتقال دهنده عصبی (دوپامین) در مغز می شوند و باعث احساس خوشی می گردند.اما هنگامی که مقدار دوپامین وارد شده به بدن زیاد شود، مغز مقدار کمی دوپامین می سازد و باعث می شود نمک حمام در مقدار بالایی استفاده شود تا احساس شادی از بین نرود.نمک حمام سیستم اعصاب مرکزی را نیز تحریک می کند و باعث می شود ضربان قلب و فشار خون بالا بروند، دمای بدن نیز بسیار بالا می رود تا جایی که خطرناک می شود و برخی اوقات، فرد دچار حالات روان پریشی می گردد.استفاده بیش از حد از نمک حمام باعث می شود که افراد مصرف کننده چیزهایی را ببینند که وجود ندارند (مثل قرص های روان گردان) و نسبت به افراد بدگمان شوند، بترسند و گاهی اوقات رفتار خشونت آمیزی را از خود نشان دهند.این نمک باعث اضطراب و پریشانی، هذیان گویی، درد قفسه سینه و رفتارها و افکار مربوط به خودکشی می گردد.هنگامی که اثرات محرک نمک حمام از بین رفت، افکار و رفتار مربوط به خودکشی پرورش می یابد.
آیا نمک حمام غیرقانونی است؟

در سال 2012، موسسه پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر، هر گونه استفاده و یا توزیع مواد شیمیایی نمک حمام را غیرقانونی دانسته است، از جمله مفدرون و MDPV و متیلون.آیا نمک حمام اعتیادآور است؟

هنوز نمی دانیم که این نمک اعتیادآور است یا نه، زیرا هنوز به اندازه کافی در مورد آن، آزمایش صورت نگرفته است.

بیشترین مشکل ناشی از مصرف این نوع مواد، عبارت است از اثر مسمومیتی که فورا بر جای می گذارند.یک داستان واقعی

در اوایل سال 2011، یک موزیک دان 27 ساله برای اثرات آرامبخش و داشتن خواب راحت و بدون اضطراب و گرفتگی عضلانی، از طریق اینترنت این نمک را خریداری کرد.

حال باقی ماجرا را از زبان خودش بشنوید:

این نمک خیلی زود احساس شادمانی و بدگمانی به من می داد.

خواب من نیز به شدت تحت تاثیر افسردگی ام قرار داشت و گاهی در تمام طول شب نمی خوابیدم.

برخی مواقع پیش می آمد که سه شبانه روز بیدار می ماندم.

من نسبت به همه بدگمان شده بودم و فکر می کردم همه مشغول جاسوسی من هستند.

در نهایت احساس کردم که باید استفاده از نمک حمام را کنار بگذارم.

مریم سجادپور

بخش سلامت تبیان
خدایا شکرتDreamyeyesf
پاسخ }