امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با رشته عکاسی
#1
هدف و ماهیت
خلق یك عكس با عكس گرفتن تفاوت دارد. یك عكس مطلوب كه بتوان آن را در قالب یك رشته دانشگاهی در آورد مختصات خاص خود را دارد. انتقال بسیاری از مفاهیم به صورت عكس امكانپذیر است.گرچه دوربین‌های اتوماتیك دیجیتالی به سرعت در بین عكاسان راه خود را بازكرده‌اند ولی ما باید آنچه در این زمینه در دانشگاه تدریس می‌شود را به‌ خوبی بشناسیم.
بنیان و اساس عكاسی فیزیك و شیمی است. فیزیك درباره ساخت و كاربرد وسایل اپتیك واثر عدسی‌ها و شیمی درباره مواد حساس و واكنش‌های شیمیائی عكاسی بحث می‌كند. تحصیل كرده رشته عكاسی اكنون دستیار سایر رشته‌های علمی و فنی و شاخه‌های گوناگون هنری تجسمی و حتّی بیان ادبی شده است . وجود عكس در تبلیغات، صنعت، روزنامه‌نگاری، مقاله نویسی در زمینه‌های مختلف علوم پزشكی، فیزیك، جانور شناسی،سینما، نجوم، سند تاریخی، اجتماعی، خبررسانی، حربه سیاسی كاربرد بی‌سابقه دارد به عبارت دیگر عكس شیوه دیگر دیدن است.
اطلاعات عمومی درزمینه‌هایی همچون نقاشی ایران و جهان، مینیاتور، نقاشی مدرن و كلاسیك، رنگ‌ها وتركیب‌های رنگی، درك تصویری، معماری ایران و جهان، تئاتر و سینما، موسیقی و فیزیك وشیمی مفید خواهد بود. لازم به ذكر است وسائل عكاسی بسیار گران قیمت است كه لازم است هنگام انتخاب رشته دقت شود.
بازار کار
فارغ‌‌التحصیلان این رشته می‌‌توانند در نهادهایی كه عهده‌ دار تبلیغات و ارتباط جمعی هستند( خبرگزاری جمهوری اسلامی، صدا و سیما، مطبوعات، مؤسسات تبلیغاتی وانتشاراتی و...) به عنوان خبرنگار و عكاس و یا در مراكز علمی، هنری و صنعتی در كناركارشناسان و متخصصان علوم مختلف به عكاسی در زمینه‌های تخصصی بپردازد، همچنین می‌توانند به كار در كارگاهها و آتلیه‌های خصوصی عكاسی مشغول شوند. تدریس نظری وعملی عكاسی نیز از دیگر اشتغالات آنها خواهد بود.

دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آشنایی با رشته طراحی صنعتی Ayshan 0 390 ۲۳-۰۳-۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Ayshan