خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آشنایی با رشته کشاورزی و گرایش های آن

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 7

Package_favorite آشنایی با رشته کشاورزی و گرایش های آن

کشاورزی به تولید مواد غذایی و کالا از راه زراعت و جنگل داری و دامداری است. کشاورزی همان چیزی است که به ظهور تمدن منجر شد. مطالعهٔ کشاورزی به نام علم کشاورزی شناخته می‌شود.
کشاورزی شامل طیف وسیعی از تخصص‌ها و فنون، از جمله راه‌هایی برای گسترش زمین‌های مناسب برای زراعت گیاه، حفر کانال‌ها و فرم‌های مختلف آبیاری می‌باشد.
در دنیای امروز با نگرانی‌های موجود و کمبود منابع نیاز است تا کشاورزی را به سوی کشاورزی پایدار (مثلا کشاورزی زیستی) یا کشاورزی فشرده (مثلا صنعتی) پیش ببریم تا بتوانیم نیازها را در آینده برطرف نماییم.
زراعت مدرن، اصلاح نباتات، سموم، دفع آفات و کود و پیشرفت‌های تکنولوژیک به شدت باعث افزایش بازده محصول می‌شوند ولی باید در نظر داشت که این محاسن در کنار عیوبی چون آسیب گسترده زیست محیطی و اثرات منفی سلامت انسان حاصل می‌شوند.
شیوه‌های مدرن در دامپروی نیز به همین گونه‌است یعنی با افزایش تولید گوشت ما مشکلاتی چون ستم به حیوانات و تبعات بهداشتی ناشی از آنتی بیوتیکها، هورمون رشد، و سایر مواد شیمیایی که معمولاً در تولید گوشت‌های صنعتی استفاده می‌شود را داریم.
محصولات کشاورزی را می‌توان به صورت عمده به غذاها، الیاف، سوخت، مواد اولیه، دارو و زینت آلات تقسیم نمود.
غذاهای عبارتند از غلات، سبزیجات، میوهها، و گوشت. الیاف عبارتند از پنبه، پشم، کنف، ابریشم و کتان. مواد خام مانند چوب.
مخدره عبارتند از تنباکو، الکل، تریاک، کوکائین. از دیگر مواد مفید توسط گیاهان، از رزین می‌توان نام برد. سوخت‌های زیستی شامل متان از زیست توده‌ها، اتانول و بیودیزل.
در سال ۲۰۰۷، حدود یک سوم از کارگران جهان در بخش کشاورزی شاغل بودند. اگرچه در سال ۲۰۰۳ تعداد کمتری در بخش کشاورزی مشغول بودند اما به دلیل آگاهی کشاورزی در سال ۲۰۰۸ این آمار به سرعت افزایش یافته.
همچنین در بخش‌های دیگر کشاورزی مانند اقتصاد کشاورزی هم تعداد قابل ملاحظه‌ای مشغول به کار اند.
با این که بیش از یک سوم جمعیت جهان در این بخش مشغول اند ولی این بخش تنها ۵٪ از سود خالص جهانی را به خود اختصاص داده‌است.
امضای رایکا
[تصویر:  20130712030951_08.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷-۶-۱۳۹۲ ۰۵:۲۶ عصر، توسط رایکا.)
۲۷-۶-۱۳۹۲, ۰۵:۲۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از رایکا به دلیل این ارسال سپاس کرده.
minasaeed
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 16

ارسال: #2
RE: آشنایی با رشته کشاورزی و گرایش های آن
سلام خانوم گلیای علاقه مند به کشاورزیFlowerysmile
من باغبانی دانشگاه اراک خودنم ورودی86 بودم
باغبانی یعنی علم و دانش و فن و هنر در کشاورزی

دروس اصلی باغبانی
ازدیاد به مقدار فراوان...hihسبزیکاری عمومی و خصوصی...میوه کاری معتدله وگرمسیری ونمیه گرمسیری...گلگاری عمومی و خصوصی ودرخت و درختچه ها و چمنکاری باحجمهای زیاد1 (49)...
ژنتیک و شیمی و بیوشیمی وآمار و احتمال وعلف و آفات و بیماری ها و خاک شناسی و آبیاری وکشت بافت وفیزیولوژی و گیاهشناسی و.............
رشته جالبیه ولی باید علاقمند باشی چون جای کارش برای خانوما به این راحتی ها نیستش Hanghead
البته کلی خانومای علاقمند و مشغول به کار هست مثل گلخانه دارهای خوبی که خانمن
من الان خودم غیرمرتبط کار میکنم البته مرتبطش را خانواده موافق نبودن چون کار عملیش زیاده...Vahidrk باید میرفتم باغها و زمین های خارج از شهر و طرح های جهاد و اجرا میکردم... بعضیام مدرک را گذاشتن یه تعاونی یاجایی ازشون پول گرفتن...الکی!!!
من که دوست نداشتم پول مدرکمو بخورم به جای اینکه کار کنم...Just_Cuz_15
برای ارشدم باید بری سراغ یکی از دروس اصلی رشته...
یا خیلی بیشتر درس بخونی و ارشد بری اصلاحگر بشی یا بیوتکنولوژی بخونی...
این دو تا بنظرم دیگه آخرشه
بازم از باغبانی خواستید بهتون بگمhih
قربونتون(1782)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۷-۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ عصر، توسط دخترو علیرضا.)
۱-۷-۱۳۹۲, ۱۲:۴۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از دخترو علیرضا به دلیل این ارسال سپاس کرده.
رایکا

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آشنایی با رشته مامایی Ayshan 2 723 ۱۸-۹-۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: باران 59
Ksmiletris آشنایی با رشته مهندسی صنایع غذایی voroojak rize 0 519 ۵-۱-۱۳۹۲ ۰۹:۱۸ عصر
آخرین ارسال: voroojak rize
  آشنایی با رشته بیوتکنولوژی Ayshan 0 339 ۲۵-۳-۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ صبح
آخرین ارسال: Ayshan
  آشنایی با رشته بینایی سنجی Ayshan 0 372 ۲۲-۳-۱۳۹۱ ۰۳:۳۶ عصر
  آشنایی با رشته بهداشت حرفه ای Ayshan 0 312 ۲۲-۳-۱۳۹۱ ۰۳:۳۴ عصر
  آشنایی با رشته فیزیوتراپی Ayshan 0 277 ۲۲-۳-۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ صبح
  آشنایی با رشته کاردرمانی Ayshan 0 260 ۲۲-۳-۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ صبح
  آشنایی با رشته هوشبری Ayshan 0 766 ۲۲-۳-۱۳۹۱ ۰۹:۳۴ صبح

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد