تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 32 رای - 2.91 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آش دندونی
دوست جونا این جا میخام طرز تهیه اش دندونی رو که واسه خوش یمنی دندون دراوردن نینی هاست بگم....اول از همه این آش مخصوص امیر علی گلمونه که اولین نینی سایت خانوم گله که دندوناش جوونه زده(پسمل گل معصومه جونm1363)
:anwei:
مواد لازم:
حبوبات(عدس،نخود،لوبیا و ماش)به نیت تعداد دندونای نینی 32 تا از هر کدوم
گندم به میزان لازم
ادوبه(زردچوبه،نمک، فلفل،دارچین)
قلم گوسفند
پیازداغ هرچه بیشتر بهتر.حداقل دوتا پیاز گنده
طرز تهیه:
اول حبوبات رو از شب قبل خیس میکنیم تا مشکل ساز نشهhih
بعد میزاریم با گندم بپزه.ادویه رو هم بهش اضافه می کنیم...قلم رو هم حدا میزازیم بپزه و وقتی پخت ابشو میریزیم رو موادمون.اگه خواستیم گوشتشم ریش میکنیم میریزیم توش.ازاب قلم یه کم بده نینی بخوره جون بگیره[عکس: bb4.gif]
همه مواد که پخت و جا افتاد نصف پیاز داغ رو بریزین توش نصفشم موقع سروبریزین روش ....
وووووووی اش دندونی ما حاضرهexcited
راستی نکته مهم اینجاست:
به هرکی اش دندونی دادین حتما باید ظرفشو کادو بزاره و پس بده هااااااSwear
تموم شد.Bathtime
[عکس: VM2pp3.png]
حافظ شب هجران شد بوی خوش وصل آمد
شادیت مبارک باد ای عاشق شیدایی....
پاسخ }
ما هم اینجوری میپزیم :بهش میگیم حدیح . دیگه نمیدونم ح ها رو درست نوشتم یا نه ؟
ح با فتحه
بقیه حروف بی صدا hih

[عکس: 20130223210438_99115.jpg]
اش دندونی :

مواد لازم :

گندم نیم کیلو

نخود 200 گرم

نمک

در صورت تمایل شیر و روغن

طرز تهیه :

از شب قبل گندم و نخود رو جدا از هم خیس میکینم .

نخود رو میپزیم .

گندم رو هم میپزیم . وقتی نخود پخت روی گندم میریزیم . بعد کمی نمک هم بهش اضافه میکنیم و میزاریم روی حرارت کم تا کاملا مغز پخت بشن و ابش غلیظ بشه .

اگه دوس داشتیم میتونیم اخرای پخت شیر و روغن رو هم بهش اضافه کنیم وکمی که جوشید از روی حرارت بر داریم .

و روشو تزیین کنیم .

اگه از اش باقی موند میتونیم بزاریم تو فریزر و بعدا ازش استفاده کنیم که در این صورت بهتره شیر توش نباشه .
پدرم دیده به سویت نگران است هنوز
غم نا دیدن تو بار گران است هنوز
آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
پاسخ }
ما برای آش دندونی شیر برنج میپزیم یعنی از قدیم ندیما رسم بوده
منم برای بچه هام شیر برنج پختم ولی جدیدا دیدم پاش رشته هم میپزن
الانه دیگه کاسه ها یه بار مصرف شده ولی ما به جای کاسه آشی که بهمون دادن برای نی نی کادو میذاریمFlowerysmile[/b]
روي پرده خانه كعبه اين آيه از قران حك شده كه:

نَبِّئْ عِبَادِي أَنِّي أَنَا الْغَفُــورُ الرَّحِـــيمُ

و من هنوز و تا هميشه به همين يك آيه دلخوشم ...

بندگانم را آگاه كن كه من بخشنده مهربانم

پاسخ }
ما خودمون دوست داریم بعضی وقتها میپزیم اینم مال هفته پیش البته وقتی برا خودمون درست میکنیم فقط گندم و کمی نخود میریزم با آب زینگ
[عکس: 20130208200743_Photo0335.jpg]

[عکس: 20130208200846_Photo0334.jpg]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
این آش دندونی رو برام آوردن خودم درست نکردم

[عکس: 20130208210108_DSC06359.JPG]
مرا کسی نساخت ، خدا ساخت . نه آنچنان که کسی می خواست ، که من کس نداشتم . کسم خدا بود ، کس بی کسان.
[عکس: 20121115213258_11.jpg]
پاسخ }
آش دندونی
مواد لازم :
گندم پوست کنده
نخود
لوبیا چیتی
لوبیا سفید
لوبیا قرمز
عدس
(همه حبوبات نیم کیلو)
پیاز داغ
اب گوشت (قلم )
نمک و فلفل
زرد چوبه
دارچین

حبوبات رو یک روز جلوتر میخیسونیم و ابش رو دور میریزیم بعد هر کدوم رو جدا گونه میپزیم پیاز داغ هم یه عالمه اماده میکنیم من که 5 کیلو سرخ کردم و فکر کنم سه کیلوش مصرف شد
یک روز قبل از اینکه اش دندونی رو اماده کنیم دو عدد قلم تهیه فرموده و میگذاریم بپزد به این طریق که قلم را داخل قابلمه میگذاریم اب میریزیم نمک و فلفل و پیاز و برگ بو و زدرچوبه و زنجیبل و دارچین میزنیم که بوی بد ان گرفته بشه و هم بو هم طعم خوبی داشته باشه
قلم رو یک روز کامل میگذاریم میپزه بعد داخل صافی میریزیم که یپازها و بقیه مواد ازش جدا بشه سپس حبوبات پخته شده رو داخل اب قلم میریزیم و یه عالمه پیاز داغ خالی میکنیم توش و میگذاریم چند ساعت بپزه و به اصطلاح جا بیفته این وسط میتونین مزه کنین اش رو بهش دارچین و فلفل دوباره اضافه کنید بسته به ذائقه شما داره در اخر هم با کشک تزئینش میکنید (اش دندونی سبزی نداره و خیلیا هم کشک نمیریزن ولی با یکمی کشک خوشمزه تر هم شد)
نوش جان
اینم عکس اش دندونی که برا جشن دندونی دخترم دنیز درست کردم

[عکس: 20130208210246_DSCN6047.jpg]

هر کاری کردم عکس کوه نبود یعنی کلا بالای کادرم خالیه نمیدونم چرا واسه همین لینک مستقیم گذاشتم با عرض معذرت

علت ویرایش:تصحیح لینک عکس
پاسخ }
ما از همه جور حبوباتی توش میریزیم.انواع لوبیا(چشم بلبلی که حتما باید باشه، لوبیا قرمز و چیتی و سفید )، نخود ، کمی عدس . گندم هم که هست . اگه از دال عدس هم استفاده کنید آش خوشرنگ تر میشه. ما ماهیچه گوسفند میریزیم توش ، ولی شنیدم بعضی ها با سیرابی درست میکنن که فکر نکنم خیلی خوب بشهDunnof. بعضی وقتا هم گوشت چرخ کرده رو با روغن تفت میدیم و میریزیم تو آش . اینم خوب میشه. دوستان از کادو گفتن ، داغ دلم تازه شد، حتی یه دونه شکلات هم تو ظرفا برا نی نی نذاشتنangelicفکر کنم این رسم قدیمی شده دیگهDunnof
پاسخ }
اینم آش دندونی خواهر پز برا نوه خوشگلش
[عکس: 20130524144032_DSC07613.JPG]
مرا کسی نساخت ، خدا ساخت . نه آنچنان که کسی می خواست ، که من کس نداشتم . کسم خدا بود ، کس بی کسان.
[عکس: 20121115213258_11.jpg]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
[عکس: 20140102211435_photo064.JPG]
اینم اش دندونی یا دندونک که برای پسر خوشگلم پختم
پاسخ }
آش دندونی خودم پز همینجوری برای خودمونhih
[عکس: 20140406193422_2014-03-30-3159.jpg]
این جمعه و آن جمعه فرقی ندارد
آدم شویم سه شنبه هم می آید