خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش بافت تابلو فرش با سوزن و بدون دار قالی

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 347

ارسال: #1
Package_favorite آموزش بافت تابلو فرش با سوزن و بدون دار قالی
ClapClapClapClap

مثل کوپلن میمونه ولی محکمتره . من اینو از خرازی دم خونمون گرفتم و اینجور که از مغازه دار شنیدم و دوستای دیگم گفتن فقط همین یه مغازه توی ایران از این پخش میکنه . مثل اینکه از خارج وارد کرده . اگه خواستید من آدرس مغازه رو بدم تا تهیه کنید . من تهران زندگی می کنم .

آدرسش : تهران . خ پیروزی . خ نبرد شمالی. چها راه فرزانه . فامیلی فروشنده آقای عبدی هستش و مغازه ی خرازی داره
[تصویر:  20140329121933_11.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱-۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ صبح، توسط Atefe joon.)
۸-۱۲-۱۳۸۹, ۰۲:۵۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
11 کاربر از tanha28 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
گلسا90, Atefe joon, مامان مهدی یار, hajar13, maryamabd, شهره شهر, گلسان, shakiba76, ester, ایران دخت, bibi gol
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2713

ارسال: #2
RE: آموزش بافت تابلو فرش با سوزن و بدون دار قالی
سلام اینم از تابلو فرش من... کوبلن نتونستم پیدا کنم توری شماره دوزی خریدم اما عرض این توری کمه مجبور شدم از وسط بدوزم طرح صلوات از اینترنت واز بخش طرحهای فرش در آوردم اسکن کردم ودادم بیرون برام چند برابرش کردن ابعاد تابلوی من60در85 طرح کپی کردم وسط توری بعد با ماژیک سی دی پر رنگش کردم این ماژیک خیلی خوبه نه پخش میشه نه تا آخر کار پاک میشه طرحهای گل اطراف خودم طراحی کردم در کل زیبا شده چون با موبایل عکس گرفتم زیاد واضح نیس
[تصویر:  20130312074115_DSC00697539x404.jpg]
۲۲-۱۲-۱۳۹۱, ۱۰:۱۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
16 کاربر از یکتا20 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
nothing, گلسا90, خاله سیما, mamane kiana, alijoonam, yazdani90, Atefe joon, نیوشا, آیلین2, مهرناز مامانی, گلسان, vidia, فاطي جووون, mahsan3, ایران دخت, yasamin zahra
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #3
(۴-۲-۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ صبح)alijoonam نوشته شده توسط:  
(۲۲-۱۲-۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ صبح)یکتا20 نوشته شده توسط:  سلام اینم از تابلو فرش من... کوبلن نتونستم پیدا کنم توری شماره دوزی خریدم اما عرض این توری کمه مجبور شدم از وسط بدوزم طرح صلوات از اینترنت واز بخش طرحهای فرش در آوردم اسکن کردم ودادم بیرون برام چند برابرش کردن ابعاد تابلوی من60در85 طرح کپی کردم وسط توری بعد با ماژیک سی دی پر رنگش کردم این ماژیک خیلی خوبه نه پخش میشه نه تا آخر کار پاک میشه طرحهای گل اطراف خودم طراحی کردم در کل زیبا شده چون با موبایل عکس گرفتم زیاد واضح نیس

سلامی خانمی هنرمند
کارت خیلی خیلی قشنگه، عالیه
یه سوال: این بافتش مدل بافت گونی بافی هس؟
میشه بیشتر در موردش راهنماییم کنی
ممنووووووووون یه عالمه

سلام دوست عزیز من گونی بافی دوستان دیدم ولی خودم انجام ندادم ونمیدونم مثل هم هستن یا نه اما در فرش به ترتیب عکسا توضیح میدم امیدوارم بتونم خوب راهنمایی کنم وبتونین طرح دلخواه بدوزین
تو فرشم توضیح دادم که اگه کوبلن داشته باشی خیلی راحتری ونیازی به طراحی نیس اما اگه پیدا نکردی روی توری شماره دوزی که (لوازم خیاطیا معمولا دارن) طرحت میکشی
دوست عزیزی هم پرسیدن که با چه نخی؟ دوست عزیز فرقی نمیکنه من اینجا هم از نخ کاموا البته نازک هم نخ کوبلن وهم نخ ابریشم(سفید وآبی وزرشکی) استفاده کردم از نخ کوبلن برای گلها که رنگ متفاوت داشتن استفاده کردم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲-۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ صبح، توسط sima.)
۴-۲-۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از یکتا20 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مامان مهدی یار, ایران دخت
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #4
این آموزش رو کوبلن انجام میدم چون رنگیه وبیشتر نمایانه کوبلن دارای یه سری تار وپود هست از گوشه ای که شروع به کار میکنی نگاه کنی رو تا ر اول دوتا خط موازی کنار هم هستن دو تا نخ پود به سوزن میگیری سوزن رد کرده ومیکشی تا نخ انتهای سوزن روی کوبلن به اندازه نیم سانت بمونه[تصویر:  20130424100736_DSC00830408x306.jpg][تصویر:  20130424101235_DSC00831408x306.jpg]
بعد سوزن از طرف بیرون تار دوم رد میکنی تا از وسط دو تا نخ پود در بیاد ویه گره ایجاد میشه دوباره دو تا نخ پود بغلی و...گره ها پشت سر هم میفته ونخهای روی کارت حالت حلقوی دارن
[تصویر:  20130424102640_DSC00837408x306.jpg]
بعد این حلقه ها رو قیچی میکنی سعی کن همه اون حلقه ها یه اندازه باشن من تو کارم یه ردیف میدوختم بعد قیچی میکردم
[تصویر:  20130424102640_DSC00837408x306.jpg][تصویر:  20130424103019_DSC00835408x306.jpg] وقتی کل فرش تموم شد از روی کار یه قیچی ملایم وسطحی میکنی تا تموم سطح کار یکنواخت باشه کاری شبیه به فرشبافی که فکر کنم بهش پرداخت فرش میگن

امیدوارم تونسته باشم توضیحات لازم بدم در حقیقت توضیح کار خیلی سختر از انجام خود کار بودWavesmile
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۲-۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ عصر، توسط یکتا20.)
۴-۲-۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
20 کاربر از یکتا20 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, شقایق سرخ, mamane kiana, kiana911, alijoonam, لیلی پوت, بانوی مهربانی, a.moghimi, دریا64, nazbanoo313, سیلور رز, بی هنر, Galaxy, adaam, tazad, گلسان, ایران دخت, carpet, vidia, naghmeh24
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام عزيزم.ممنون ازعکس وآموزش مفيدتون.اگر براتون ممکنه،من متوجه مرحله اي که بايدتار وپود وبگيريم واينکه چطوري حلقه ايجادميشه،نشدم.خواهري کنيد برام توضيح کاملتر بديد،ممنونتونم. زهره
۲۱-۶-۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 22

سلام خیلی زیباست
تو بازار چند میخرن؟
طرفدار داره یا هنوز جا نیفتاده؟
۲۶-۴-۱۳۹۴, ۰۱:۲۶ صبح
یافتن سپاس نقل قول

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش گونی بافی شبه قالی (فرش بافی با سوزن و قلاب) aida.m 30 50,636 ۱۵-۶-۱۳۹۴ ۱۰:۲۸ صبح
آخرین ارسال: madaa

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد