خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش بافت جوراب بزرگسال(دو میل)توسط سمانه جونی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 33

آموزش بافت جوراب بزرگسال(دو میل)توسط سمانه جونی
یکی دوتا از دوستان درخواست آموزش جورابامو داشتن نمی دونستم کجا بزارمشون Dunnof
امیدوارم جاش درست باشه .
[تصویر:  20131218202018_20131210075806_Namber3643.jpg]

اول اندازه دور مچ پا را گرفته با 2 تا دونه اضافه روی میل دونه میندازیم(دونه ها باید فرد باشه)
حاشیه یا کشباف رو به اندازه 6-8 سانتی متر می بافیم.
دونه ها رو به 5 قسمت تقسیم میکنیم.
5/1 دونه ها رو از هر طرف به اندازه بلندی مچ پا تا پاشنه جداگانه کور می کنیم.
2 دونه اضافه که در شروع کار سر انداخته بودیم هر کدام به 5/1 دونه ها برای جای دوخت در پشت کفش اضافه میشود.یعنی مجموع دونه های 2/1 پشت پا =1 دونه+5/1 دونه های سر انداخته.
از طرفین طولی داخلی هر قطعه بافته شده دونه می گیریم هر بار یه دونه بطرف روی جوراب رو نمی بافیم تا دونه ها تموم شه.
حالا قسمت وسط رویه پا رو به هر مدل مه دوست دارین شروع به بافت می کنین(من شطرنجی بافتم)و هر بار دونه های بافته شده کناری رو که هنوز تو میل بافتنی با آخرین دونه قسمت رویه،دوتا یکی کنید تا دونه های کناری هم تموم شه.
رویه کفش رو به اندازه کشیدگی پا تا انگشت کوچیک می بافیم،دونه دونه از هر طرف کم می کنیم ،5 تا دونه باقیمونده وسط رو هم یکجا کور می کنیم.
برای تموم کردن جوراب اول درز پشت رو می دوزیم بعد برای کفش دوتا روش میتونیم به کر ببریم
1-کف پا تونو روی یک مقوا بزارینو دور اونو خط بکشین و الگوی کف پا رو آماده کنید.و مقوا رو روی چرم بزارید وبا 1 سانت اضافه ببرید و به شکل دندان موشی ریز کف رو به رویه وصل کنید.
2-من بعد از کشیدن الگو به صورت چشمی سر انداختم و شروع به بافتن کردم و با توجه به الگوی کشیده تو جاهای مورد نیاز دونه کور کردم یا ژته انداختم و بعد این کف رو به جوراب بافته شده باقلاب وصل کردم.
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه.
امضای سمانه جونی
در هیاهوی زندگی دریافتم چه دوییدن هایی که فقط پاهایم را از من گرفت در حال که گویی ایستاده بودم،چه غصه های که فقط باعث سپیدی مویم شد در حالیکه قصه کودکانه بیش نبود،دریافتم کسی هست که اگر بخواهد می شود اگر نه نمی شود.
"به همین سادگی"
کاش نه می دویدم نه غصه می خوردم
بلکه فقط او را می خواندم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۲۳ صبح، توسط mamane kiana.)
۲۷-۹-۱۳۹۲, ۰۸:۲۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
12 کاربر از سمانه جونی به دلیل این ارسال سپاس کرده.
تپراک, مامي اروين, mamane kiana, مامان مهدی یار, رويا صادقي, حديث زندگي, parisa.sfz, گلسان, دختر شیرازی, mina63, 135417, Atefe joon

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش بافت پاپوش بزرگسال(دو میل)توسط مامان اروین مامي اروين 3 14,620 ۱۸-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ عصر
آخرین ارسال: mahsan3
  آموزش بافت سارافون توسط کاربر afsoon_b82 afsoon_b82 1 3,171 ۲۴-۷-۱۳۹۴ ۰۷:۱۸ صبح
آخرین ارسال: afsoon_b82
  آموزش بافت بلوز بچه گانه توسط avajoon avajoon 3 8,079 ۲-۵-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: آنیسای من
  آموزش بافت پاپوش کیمونو توسط کاربر یلداجونی یلداجونی 2 3,850 ۲۲-۳-۱۳۹۴ ۰۲:۱۳ عصر
آخرین ارسال: مینا25
  آموزش بافت پالتوی آستین کیمانو توسط کاربر شکوفه آفتابگردان شکوفه افتابگردان 0 1,959 ۳-۱۲-۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ صبح
آخرین ارسال: شکوفه افتابگردان
  آموزش بافت پاپوش توسط مرضیه آبی مرضیه آبی 1 3,648 ۱۷-۱۰-۱۳۹۳ ۰۶:۳۶ عصر
آخرین ارسال: اسما حسینی
  آموزش جوراب بافتنی توسط کاربر آیسان6700 رويا صادقي 1 1,971 ۷-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: رويا صادقي
  آموزش بافت دستکش یک انگشتی توسط کارن کارن 1 17,816 ۶-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۲۸ صبح
آخرین ارسال: mina63

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد