خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش بافت ساق دست یک انگشتی مدل حصیری توسط شکوفه افتابگردان

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 66

ارسال: #1
آموزش بافت ساق دست یک انگشتی مدل حصیری توسط شکوفه افتابگردان
سلام به خانم های هنرمند
تصمیم گرفتم بافت این ساق روکه بعضی از دوستان خواسته بودن اینجابرای همه دوستایی که ممکنه ازاون خوششون بیاد بذارم.
[تصویر:  20141222113332_DSC00800.JPG]
درابتداتقریبا1/5 تا 2 سانت کشباف 3تازیر 2تارومی بافیم
بعدبه اندازه دلخواه بافت حصیری می بافیم(من تقریبا 22سانت بافتم)
حالابرای انگشت شصت :
رج 1: ابتدا در رج رفت 1ژوته مخفی وسط دونه ها اضافه می کنیم وبقیه بافت را ادامه می دیم
رج برگشت وتمام رج های زوج به رو بافته می شود
رج3: دراین رج 1 ژوته قبل و1ژوته بعد از ژوته ای که در رج1 بافتیم اضافه می کنیم به این ترتیب تااین رج 3ژوته به دونه هامون اضافه شده
در رج5: 1ژوته قبل و1ژوته بعد از 3ژوته قبلی اضافه می کنیم
این کار راتاجایی ادامه می دهیم که دانه های ژوته به 15 الی 17 دونه برسه. حالااین 17 دونه رابامیل اضافی جداکرده یاداخل نخ جداگانه ای قرار داده وبقیه بافت بافت را مثل قبل ازدونه اضافه کردن می بافیم تابه اندازه دلخواه برسیم وباهم کورمی کنیم.(من 3الی 4 سانت بافتم)
حالادونه های اضافی انگشت شصت راداخل میل قرار داده نخ رابه اولین دونه ازکنارگره می زنیم وبافت ساده را به اندازه دلخواه ادامه می دهیم وکور می کنیم.(من تقریبا 2سانت ادامه دادم این اندازه ها بسته به اندازه انگشتای دست باهم فرق می کنه)
ژوته مخفی ژوته ایست که دربافت سوراخ ایجاد نمی کنه بافت اونو دوستان در" آموزشها و پترنهای بافتنی دو میل" آموزش دادن
بافت حصیری هم قبلا آموزش داده شده خودم هم در قسمت " درخواست آموزش مدل بافتنی " صفحه 29 آموزش اونوگذاشتم.
این مدل برای کسایی خوبه که سرمایین چون خیلی گرمه
درضمن برای اینکه دستتون توش راحت باشه می تونیدبهداز رسیدن به مچ دستتون مثلا4دونه به دوطرف بافت اضافه کنید . من این کارونکردم
اگه مشکلی داشتید بگیدتاتوضیح بدمFlowerysmile

تکمیل نام تاپیک
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۰-۱۳۹۳ ۰۱:۱۰ عصر، توسط mamane kiana.)
۱-۱۰-۱۳۹۳, ۱۲:۱۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
13 کاربر از شکوفه افتابگردان به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Galaxy, nazgitta, mamane kiana, Atefe joon, mahgolak, مامي اروين, رويا صادقي, مامان سید امیرعلی, mina63, atrin123, گلسان, bahar2312, بهنیاااا
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 66

ارسال: #2
RE: آموزش بافت ساق دست یک انگشتی مدل حصیری توسط شکوفه افتابگردان
(۲-۱۰-۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ عصر)مامان سید امیرعلی نوشته شده توسط:  میشه آموزش بافت حصیری رو هم بذارید؟

سلام اینم ازآموزش بافت حصیری:
در رج اول 6 دونه رادرنظرمی گیری بامیل سمت راست دونه های 4و5و6 رو باهم از " رو " می گیری وجای اونارو با3دونه اول عوض می کنی وبه زیر می بافی 6دونه بعدی راهم به همین ترتیب می بافی تا رج اول تموم میشه
رج دوم همه به رو و رج سوم همه به زیر و رج چهارم همه به رو
رج پنجم ابتدا 3دونه اول رابه زیرمی بافی حالا 6دونه بعدی رادرنظرمی گیری مثل رج اول جای 3دونه اول رابا3دونه دوم عوض میکنی بااین تفاوت که 3دونه دوم رابامیل سمت راست از" پشت" می گیری وجاشونوبا3دونه اول عوض می کنی وتاآخررج جای دونه ها رااینطوری عوض می کنی
بعد3رج بعدی راهم مثل رج 2و3و4 می بافی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۰-۱۳۹۳ ۰۷:۵۳ صبح، توسط Atefe joon.)
۲-۱۰-۱۳۹۳, ۰۳:۰۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
10 کاربر از شکوفه افتابگردان به دلیل این ارسال سپاس کرده.
رويا صادقي, Atefe joon, طلوع, mina63, atrin123, مامان سید امیرعلی, bahar2312, مامي اروين, kabotar, بهنیاااا

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش بافت پاپوش بزرگسال(دو میل)توسط مامان اروین مامي اروين 3 14,535 ۱۸-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ عصر
آخرین ارسال: mahsan3
  آموزش بافت سارافون توسط کاربر afsoon_b82 afsoon_b82 1 3,146 ۲۴-۷-۱۳۹۴ ۰۷:۱۸ صبح
آخرین ارسال: afsoon_b82
  آموزش بافت بلوز بچه گانه توسط avajoon avajoon 3 8,001 ۲-۵-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: آنیسای من
  آموزش بافت پاپوش کیمونو توسط کاربر یلداجونی یلداجونی 2 3,830 ۲۲-۳-۱۳۹۴ ۰۲:۱۳ عصر
آخرین ارسال: مینا25
  آموزش بافت پالتوی آستین کیمانو توسط کاربر شکوفه آفتابگردان شکوفه افتابگردان 0 1,943 ۳-۱۲-۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ صبح
آخرین ارسال: شکوفه افتابگردان
  آموزش بافت پاپوش توسط مرضیه آبی مرضیه آبی 1 3,627 ۱۷-۱۰-۱۳۹۳ ۰۶:۳۶ عصر
آخرین ارسال: اسما حسینی
  آموزش بافت دستکش یک انگشتی توسط کارن کارن 1 17,159 ۶-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۲۸ صبح
آخرین ارسال: mina63
  آموزش بافت پاپوش (دو میل) توسط mariyan mariyan 1 3,090 ۶-۱۰-۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ صبح
آخرین ارسال: mina63

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد