خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش بافت عروسک(پسر ملوان)

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 462

ارسال: #1
آموزش بافت عروسک(پسر ملوان)
سلام خانومای گل

آموزش بافت این عروسکو میخوام بذارم براتون.
اگه دوس دارین ببافینش کامواهاتونو آماده کنین که دفعه ی بعد اومدم میذارم آموزششو(1782)(1782)

[تصویر:  20140329112338_20131108174745_DSC09031_1.jpg]
امضای Farfarr
من زنم اما نه تنها زرنگ و سیاستمدار نیستم بلکه آنقدر ساده م و ساده لوحانه عمل میکنم که میتونم روزی شیش بار از کسانی که دوستشون دارم ضربه بخورمHanghead
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۲۴ صبح، توسط Atefe joon.)
۲۶-۸-۱۳۹۲, ۰۶:۴۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
25 کاربر از Farfarr به دلیل این ارسال سپاس کرده.
162, fatemeh.88, elham*, 2khtare aftab991, mamane kiana, عسل بانو1088, McQueen, persika, negin.s, شیما64, M0NA, عشق فاطمه, mansore66, Atefe joon, soheila jun, مهربون یار, مامان مهدی یار, وروجك خانوم, وفاجون, Galaxy, rozha2, یکتا20, سالویا, mina63, بزرگ
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #2
RE: آموزش بافت عروسک(پسر ملوان)

خانومای گل سلام

اومدم که بخش اول آموزشو براتون بزارم

اول چن تا نکته رو بگم که حالا که دارین وقت میذارین و زحمت میکشین کارتون خوشگل و تمیز درآد.
یکیش اینکه حتما کامواهایی که استفاده میکنین هم سایز باشن.من واسه بافت عروسک اولم که تاتی جون آموزششو داده بودن از کامواهایی که تو خونه داشتم استفاده کردم.هم کارم اوننقد تمیز در نیومد هم واسه بعضی تیکه ها تعداد دونه هایی که تو آموزش بودو سر مینداختم واسه عروسک اندازه نمیشد.
ولی تو این عروسک یه کاموای تقریبا ارزون پیدا کردم که واقعا براش مناسب بود و با میل 3.5 بافتم

نکته ی دوم صورت عروسکه که هرچی با دقت بیشتری درستش کنین و سلیقه به خرج بدین عروسکتون ناز تر میشه.
من چن بار اجزای صورتشو دوختمو باز کردم تا این به دلم نشست.

Flowerysmile
خب برای شروع آموزش شما نیاز دارین که قسمت اصلی تنه رو ببافین که چون این بخش با آموزش تاتی جون یکیه من دیگه نمیذارمش شما از همون تاپیک ببافین
آموزش عروسک بافتنی

شما پاها و بخش بالایی تنه و بخش پایینی سر و کلاه و دستا و آستینا و لبه کلاه و کفشارو از این لینک ببافیدFlowerysmile

[/size]
امضای Farfarr
من زنم اما نه تنها زرنگ و سیاستمدار نیستم بلکه آنقدر ساده م و ساده لوحانه عمل میکنم که میتونم روزی شیش بار از کسانی که دوستشون دارم ضربه بخورمHanghead
۲۸-۸-۱۳۹۲, ۰۷:۰۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از Farfarr به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mamane kiana, Atefe joon, کیجا, mina63, بزرگ
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #3
فقط ی زحمتی بکشین با توجه به این عکسی کع براتون میذارمٰ بخش پایینی تنه رو تاتی جون گفتن 25 رجٰ شما 23 رج ببافین
و بخش بالایی و که گفتن 6 رجٰ شما 8 رج ببافین.

و بخش بالایی ترجیحا آبی باشه چون همون قسمتیه که از کمر به بالای شلوارکه و آستیناتونم حتما همرنگ بخش بالایی باشهFlowerysmile
[تصویر:  20131119185639_untitled.JPG]
امضای Farfarr
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۸-۱۳۹۲ ۰۷:۰۶ عصر، توسط Farfarr.)
۲۸-۸-۱۳۹۲, ۰۷:۰۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
12 کاربر از Farfarr به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مامان مهدی یار, persika, mamane kiana, Galaxy, Atefe joon, mansore66, عسل بانو1088, tanaznazi, کیجا, لیلی پوت, یکتا20, mina63
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #4
شلوارک
تکه های اصلی(2عدد تهیه شود)
از بخش پاییینی شروع کرده و با کاموای آبی تیره 74 دانه سر بندازید و 5 راه ساده ییافید.
راه بعد:زیر
با یک راه زیر شروع کرده و 5 راه ساده ببافید
راه بعد زیر. دو طرف این راه را با استفاده از ی رشته کاموای دیگر علامت گذاری کتید
کاموای هنرنگ بالاتنه را وصل کنید
با ی راه زیر شروع کرده 2 راه ساده ببافید.
از دو طرف 5 راه بعدی یک دانه کور کتید. ... 64 دانه میشود
13 راه ساده ببافید.
راه بعد: ی دانه زیر،(2 دانه را از زیر با هم یکی کنید،ی دانه زیر)تا آخر.... 43 دانه
آبی تیره را برای کمر وصل کنید و 2 راه رو ببافید
با ی راه رو شروع کرده و 6 راه ساده ببافید.
راه بعد: 2 دانه را از زیر باهم یکی کنید، زیر تا 2 دانه مانده به آخر.2 دانه آخر را باهم یکی کنید...... 41 دانه
با ی راه زیر شروع کرده و 5 راه ساده ببافید.بصورت شل کور کنید.
امضای Farfarr
۱۰-۱۱-۱۳۹۲, ۰۴:۵۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از Farfarr به دلیل این ارسال سپاس کرده.
تپراک, کیجا, mamane kiana, رويا صادقي, مامان مهدی یار, Atefe joon, لیلی پوت, یکتا20, mina63
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #5
جیب

از لبه پایینی آن شروع کرده و با استفاده از کاموای آبی 16 دانه سر بندازید.13 راه ساده ببافید.2 راه مدا بافی نموده سپس کور کنید.و در محل بدوزید.
دوختن شلوارک
دو تکه شلوارک را بصورتی روی هم قرار دهید که طرف بافت زیر آنها در مقابل یکدیگر قرار گرفته و تمام لبه های آن با هم در تماس باشندوانتهای راههای دو تکه را در قسمت تنه ای به هم بدوزید
بدین صورت که از محل علامت گذاری شده شروع کرده و تا محل تا زدن لبه کمری را ادامه دهید.این دو درز در مرکز جلو و پشت عروسک قرار خواهند گرفت.حالا انتهای راههای لبه کمری را بهم بدوزید.لبه کمری را از محل تا زدن بطرف بافت رو تا بزنید.لبه کور شده را به پشت بافت بدوزید.
درزهای جلویی و پشتی قسمت تنه ای شلوارک را روی هم قرار داده و انتهای راههای مربوط به قسمت پاها را بهم بدوزید.
لبه پایینی شلوارک را از محل تا زدن بطرف بافت رو تا زده و لبه سر انداخته را در محل بدوزید.
طرف صحیح شلوارک را در خارج قرار دهید.
دوختن شلوارک به عروسک

شلوارک را بصورتی به پای عروسک کنید که جیب آن در جلو قرار گیرد.لبه بالایی کمربند را به اولین راه رنگ بالاتنه سنجاق کنید.شلوارک را در محل های سنجاق شده به عروسک بدوزید.

مو

از نخ دولا و میل شماره 5.5 یا 6 استفاده کنید.
با کاموای نارنجی 16 دانه سر بندازید.
اولین راه:6 دانه زیر،به هر کدام ار 4 دانه بعد یک دانه اضافه کنید،6 دانه زیر.......... 20 دانه میشود
در حالیکه در تمام راهها دانه اول را بدون بافتن از روی میل چپ به میل راست منتقل می کنید،شروع به مدا بافی نمایید.تا ارتفاع نوار به 29 سانتی متر برسد.
راه بعد:6 دانه زیر،(2 دانه را از زیر با هم یکی کنید)4 مرتبه، 6 دانه زیر.........16 دانه می شود.
کور کنید.
برای دوختن، لبه سر انداخته را از وسط تا زده و در این حالت امتداد لبه سر انداخته را بهم بدوزید.
در مورد لبه کور شده هم همین کار را انجام دهید.کمی پنبه درون آن بفرستید و انتهای راهها را بدوزید.
این درز زیر تکه دور کلاه قرار میگیرد.
موهای روی پیشانی:
با همان میل و کاموا 10 دانه سر بندازید.راه اول طرف صحیح بافت است.
یک راه زیر ببافید.
راه بعد: ( 2 دانه را از زیر با هم یکی کنید) تا آخر...... 5دانه میشود.
دانه ها را بصورت محکم جمع کنید.
انتهای راهها و محل دانه های جمع شده را درست در زیر اولین راه بافت کلاه به و سط پیشانی بدوزید.
لبه سر انداخته را به جلو پیشانی بدوزید
امضای Farfarr
۱۴-۱۱-۱۳۹۲, ۰۷:۲۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از Farfarr به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مامان مهدی یار, Atefe joon, لیلی پوت, عشق فاطمه, ZOHREH8691, mina63

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #6
جیب
از لبه پایینی آن شروع کرده و با استفاده از کاموای آبی 16 دانه سر بندازید.13 راه ساده ببافید.2 راه مدا بافی نموده سپس کور کنید.و در محل بدوزید.
دوختن شلوارک
دو تکه شلوارک را بصورتی روی هم قرار دهید که طرف بافت زیر آنها در مقابل یکدیگر قرار گرفته و تمام لبه های آن با هم در تماس باشندوانتهای راههای دو تکه را در قسمت تنه ای به هم بدوزید
بدین صورت که از محل علامت گذاری شده شروع کرده و تا محل تا زدن لبه کمری را ادامه دهید.این دو درز در مرکز جلو و پشت عروسک قرار خواهند گرفت.حالا انتهای راههای لبه کمری را بهم بدوزید.لبه کمری را از محل تا زدن بطرف بافت رو تا بزنید.لبه کور شده را به پشت بافت بدوزید.
درزهای جلویی و پشتی قسمت تنه ای شلوارک را روی هم قرار داده و انتهای راههای مربوط به قسمت پاها را بهم بدوزید.
لبه پایینی شلوارک را از محل تا زدن بطرف بافت رو تا زده و لبه سر انداخته را در محل بدوزید.
طرف صحیح شلوارک را در خارج قرار دهید.
دوختن شلوارک به عروسک
شلوارک را بصورتی به پای عروسک کنید که جیب آن در جلو قرار گیرد.لبه بالایی کمربند را به اولین راه رنگ بالاتنه سنجاق کنید.شلوارک را در محل های سنجاق شده به عروسک بدوزید.

مو
از نخ دولا و میل شماره 5.5 یا 6 استفاده کنید.
با کاموای نارنجی 16 دانه سر بندازید.
اولین راه:6 دانه زیر،به هر کدام ار 4 دانه بعد یک دانه اضافه کنید،6 دانه زیر.......... 20 دانه میشود
در حالیکه در تمام راهها دانه اول را بدون بافتن از روی میل چپ به میل راست منتقل می کنید،شروع به مدا بافی نمایید.تا ارتفاع نوار به 29 سانتی متر برسد.
راه بعد:6 دانه زیر،(2 دانه را از زیر با هم یکی کنید)4 مرتبه، 6 دانه زیر.........16 دانه می شود.
کور کنید.
برای دوختن، لبه سر انداخته را از وسط تا زده و در این حالت امتداد لبه سر انداخته را بهم بدوزید.
در مورد لبه کور شده هم همین کار را انجام دهید.کمی پنبه درون آن بفرستید و انتهای راهها را بدوزید.
این درز زیر تکه دور کلاه قرار میگیرد.
موهای روی پیشانی:
با همان میل و کاموا 10 دانه سر بندازید.راه اول طرف صحیح بافت است.
یک راه زیر ببافید.
راه بعد: ( 2 دانه را از زیر با هم یکی کنید) تا آخر...... 5دانه میشود.
دانه ها را بصورت محکم جمع کنید.
انتهای راهها و محل دانه های جمع شده را درست در زیر اولین راه بافت کلاه به و سط پیشانی بدوزید.
لبه سر انداخته را به جلو پسشانی بدوزید.
امضای Farfarr
۱۲-۲-۱۳۹۳, ۰۱:۲۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از Farfarr به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ZOHREH8691, Atefe joon, fameri, شقایق مهراد, mina63, liliyome

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اموزش بافت عروسک دختر گاو چران عاطفه ab 0 930 ۱-۳-۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ عصر
آخرین ارسال: عاطفه ab
  اموزش بافت عروسک دختر کوچولو عاطفه ab 0 1,432 ۲۵-۲-۱۳۹۵ ۰۱:۳۸ عصر
  اموزش بافت عروسک فیل عاطفه ab 0 610 ۲۵-۲-۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ عصر
  آموزش بافت عروسک پایه بسیار ساده با دومیل Sh!vA 2 16,813 ۲۴-۸-۱۳۹۳ ۰۲:۱۱ عصر
آخرین ارسال: Sh!vA
  آموزش عروسک بافتنی دلقک kazeroon 1 5,121 ۲۲-۹-۱۳۹۲ ۰۸:۰۷ عصر
آخرین ارسال: kazeroon
  آموزش عروسک بافتنی جوجو فاطمه خاتون 0 2,766 ۲۸-۲-۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ عصر
آخرین ارسال: فاطمه خاتون

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد