خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش سبز کردن سبزه عید

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 556

ارسال: #13
RE: سبز کردن سبزه عید
در ابتدا شما به دانه هایی احتیاج دارید که رشد کند و جوانه بزند. در اینجا ما از دانه های ذرت استفاده کرده ایم. شما می توانید از دانه ی نخود، ماش، گندم، ارزن و ... استفاده کنید.

[تصویر:  20110301134601639_2.jpg]

یکی از جوراب های قدیمی که استفاده نمی کنید و دیگر آنها نمی پوشید را بردارید. از تمیز بودن آنها مطمئن شوید.

سعی کنید جورابی به رنگ سفید انتخاب کنید، زیرا برای آدمک سبزه ای ما مناسب تر است. البته از رنگ های دیگری نیز می توانید استفاده کنید اما رنگ سفید سبزی روی سر او را بهتر نشان می دهد.

[تصویر:  20110301134601670_3.jpg]

به تکه های بریده شده ی چوب( تراشه های چوب) نیز احتیاج دارید. می توانید از یک نجاری آن را تهیه کنید. به اندازه ای باشد که جورابتان را پر کند.

[تصویر:  20110301134601701_4.jpg]

چند دکمه با این اندازه ها پیدا کنید تا برای چشمان آدمک سبزه ای از آن استفاده کنید.

[تصویر:  20110301134601733_5.jpg]

50 گرم از دانه هایتان را داخل جوراب بریزید. به اندازه ای که سر آن پر شود.

[تصویر:  20110301134601764_6.jpg]

مابقی جوراب را با استفاده از تراشه های چوب پر کنید و با یک کش حلقه ای انتهای آن را ببندید. وسط آن را اندازه گیری کنید و یک بینی برای آدمک سبزه ای در بیاورید. با استفاده از یک کش دیگر آن را ببندید تا محکم بماند.

[تصویر:  20110301134601779_7.jpg]

دو دکمه را در جاهایی که مشخص شده است بدوزید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، از یک بزرگتر کمک بگیرید.

[تصویر:  20110301134601811_8.jpg]

انتهای جوراب را همانند تصویر زیر، در داخل یک ظرف بگذارید و داخل آن را از آب پر کنید. و به مدت 10 روز صبر کنید تا دانه ها خوب خیس شود و جوانه بزند.

[تصویر:  20110301134601842_9.jpg]

این یک سر سبز بعد از 12 روز است.

[تصویر:  20110301134601576_10.jpg]

حالایک قیچی بردارید و کمی سرش را اصلاح کنید. تا موهای آدمک سبزه ای زیبا و مرتب شود.

[تصویر:  20110301134601608_11.jpg]

حالا می توانید آن را در یک ظرف قشنگ تر بگذارید و سفره ی هفت سین خود را با آن تزیین کنید.
امضای نياز
تو بزرگی مثل اون لحظه که بارون می زنه
تو همون خونی که هر لحظه تو رگهای منه
تو مثل خواب گل سرخی، لطیفی مثل خواب
من همونم که اگه بی تو باشه جون می کنه

من نیازم تو رو هر روز دیدنه
از لبت دوست دارم شنیدنه
۳۰-۱۱-۱۳۹۰, ۱۲:۳۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 73

ارسال: #14
عزيز جون براي سبز كردن عدس بايد عدسها رو خيس كند به مدت 24ساعت بعد اونارو ميريزيد توي يه پارچه نم دار مثل يه بقچه ميبندي وهر روز 3مرتبه اون رو خيس ميكنيد تا زماني كه ريشه بزنه ويه كم هم جوانه بزنه در همين مرحله لونارو توي ظرفي كه مد نظر شماست ميريزيد يك نايلون رو كه از دوجا سوراخ كرديد روش ميكشيد به مدت يك روز بعد اون رو جايي بذاريد كه نور داشته باشه زياد هم گرم نباشه(1782)
۲-۱۲-۱۳۹۰, ۰۴:۱۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 453

ارسال: #15
دوستای من اگر حس کردید رشد سبزه تون هم کمه میتونید روزی چند ساعت نایلون سوراخ دار را روی اون بذارید تا رشدش زیاد بشهhih
امضای ehsan83
حذف امضا بدلیل سایز بیش از حد
۲-۱۲-۱۳۹۰, ۰۵:۱۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 601

(۶-۱۲-۱۳۹۰ ۰۹:۳۷ عصر)KAMRAN نوشته شده توسط:  سلام صفورا جان من میخوام سبزه ای را سبز کنم روی توپه یعنی کاملا گرد بشه میشه اگه تجربه ای داری کمکم کنی؟

سلام من 2 سال پیش توپ درست کردم خیلی قشنگ شد اول توپ و یه دور پنبه بذار باید پنبه یدست باشه تا سبزه کوتاه بلند نشه بعد با تور نازک روی پنبه میذاریم و قسمت پایین توپ با کش محکم میبندیم بعد توپ و توی یه کاسه میذاری بقیش مثل کوزس امیدوارم کمکت کرده باشم
امضای مرضیه مهدی
عجیب است عکس شهدا را میبینیم اما عکس شهدا رفتار میکنم
[تصویر:  20140409221909_llllllll.jpg]
جیگر مامان اقا مهدی خانوم گل کوچک یگانه خانوم
۷-۱۲-۱۳۹۰, ۰۱:۰۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از مرضیه مهدی به دلیل این ارسال سپاس کرده.
safoura, ZOHRE.COM
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 184

ارسال: #17
گندم از 15 روز خیلی بلند میشه 10 روز خوبه ، واسه سبزه عدس 15 یا 14 روز خوبه شاهی و خرفه 5 روزه هم در میاد دیگه ماش و لوبیا هم تقریبا مثل عدس 15 یا 12 روز که خیلی تا نوروز بلند نشه از ریخت بیافته ، امیدوارم تونسه باشم کمکت کنم Flowerysmile (1782)
امضای safoura
۹-۱۲-۱۳۹۰, ۰۷:۴۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 937

ارسال: #18
وسط یک آبکش پلاستیکی را میبریم و خالی میکنیم ( به اندازه بطری نوشابه ) و بطری را در آن میگذاریم
با اسپری سطح بیرونی آبکش را خیس می کنیم . دور آبکش ، پنبه میگذاریم ( پنبه را تکه تکه نمیکنیم ، همانطور که از بسته در می آوریم روی آبکش می گذاریم ) . با اسپری خیس میکنیم و بذر خیس خورده را فقط یک لایه روی آن میکشیم ( اگر دانه ها روی هم برود سبزه قشنگ نمیشود ) . اسپری میکنیم . پلاستیک شفاف بزرگی که دو جای آن سوراخ است ( به اندازه ای که انگشت رد شود ) روی آن میکشیم ( سوراخها در قسمت بالا باشد و پلاستیک با بذر تماس نداشته باشد ) . یک روز بعد آنرا اسپری میکنیم . بعد از یک روز آنرا سیراب میکنیم ( یعنی زیر شیر آب میبریم و آب میدهیم ) ۲-۳ روز بعد که کمی سبز شد ، نایلون را برمیداریم
اگر در جای گرم گذاشته باشیم ۲ روز و اگر در جای سرد گذاشته باشیم ۳ روز
غیر از روز اول که با اسپری به آن آب دادیم ، روزهای بعد باید آنرا سیراب کنیم ( تا آخر عید )
۴ – ۵ روز قبل از عید می کاریم
ریحان ، شاهی ، خاکشیر ، خرفه …………. اینها لعابدار هستند و به این صورت اینها را آماده میکنیم : ۱ استکان بذر ، ۵ استکان آب ……….. وقتی لعابش رو پس داد خیلی نازک روی پنبه میکشیم
وقتی هم که سبز شد در بطری نوشابه میتوانیم شمع بگذاریم
یا اگر ته بطری به سمت بالا باشد گل سنبل یا سوسن بذاریم
غیر از آبکش از کاسه با هر جنسی میتوان استفاده کرد ولی فقط وسط آنرا نمی توانیم خالی کنیم

[تصویر:  20120301201847_c37d0d926b93251c3d0f45c8ce1f9d04.jpg]

منبع:www.damsaz.com
امضای maryam banoo
[تصویر:  hRvvp3.png]
۱۱-۱۲-۱۳۹۰, ۱۰:۵۳ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از maryam banoo به دلیل این ارسال سپاس کرده.
عسل بانو1088

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد