خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش شلوارسرهمی توسط سمیرا مامان شهاب

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 3943

ارسال: #1
آموزش شلوارسرهمی توسط سمیرا مامان شهاب
سلام به خانومهای علاقه مند به بافتنیWavesmile
من این شلوارسرهمی رو واسه شهاب که 2سال و 4ماهشه بافتم شما برای هر سنی که مایلید میتونید ببافید فقط یک شلوار برای اندازه گیری داشته باشید.

[تصویر:  20140105182000_11.jpg]

[تصویر:  20140105182034_12.jpg]

برای هر پا 42 دانه سر انداختم
15 دانه از زیر____ 2 دانه از رو_____ 8 دانه از زیر(برای پیچ)_____ 2 دانه از رو______ 15 دانه از زیر

هر 8رج 1دانه به هر طرف اضافه کنید
هر 10 یا 12 رج پیچ بندازید(من هر 12 رج پیچ انداختم)
ببافید تا به فاق برسید.میتونید روی شلواری که اندازهءمدل هست قرار بدید و اندازه گیری کنید.

بعد 2تا تکهء بافته شده رو وارد یک میل میکنید.میل دوره داشته باشید بهتره.حواستون باشه که پیچ روی کار قرار بگیره و درز کار پشت بیفته.

برای اینکه وسط بالاتنه هم پیچ داشته باشید وسط کارو پیدا کنید و پیچ بندازید.البته بهتره وقتی کار رو وارد یک میل کردید چند رج ببافید وقتی چند سانت از فاق بالا اومدید پیچ وسط رو شروع کنید.من پیچ وسطو زود شروع کردم.

برای پیچ وسط برای من اینطوری شد:
25دانه زیر__2 دانه رو__8دانه زیر__2 دانه رو__ 13 دانه زیر__2دانه رو__8دانه زیر__4دانه رو(اینجا وسط کاره)__8دانه زیر__2 دانه رو__13 دانه زیر__2دانه رو__8دانه زیر__2دانه رو__25 دانه زیر

به همین صورت میبافید و ادامه میدید تا جایی که دوست دارید جلو و پشت از هم جدا بشن. مثلا برای من قسمت جلو5 تا پیچ افتاده و قسمت کناره ها 11پیچ کامل.سعی کنید پیچ رو کامل ببافید بعد قسمت پشت رو از جلو جدا کنید.

حالا دقیقا از نصف پیچ کناره چپ تا نصف پیچ کنارهء راست توی میل کنید وقسمت جلو رو ببافید

[تصویر:  20140105181549_IMG_1590.JPG]

و از دانه هایی که برای قسمت پشت هست با رنگ متضاد نخ رد کنید تا وقتی بافت جلو تموم شد دونه های پشت را وارد میل کنید و ببافید.

برای قسمت پشت و جلو یک رج درمیون از هر طرف دونه کم کنید تا شکل بالاتنه بالا مثل ذوزنقه بشه و 2 رج به پایان بافت از کناره ها 2 دانه که بافتید جادکمه بزنید. و بعد از بافت 2 رج کور میکنید.

برای پشت مثل جلو وقتی دانه هارو وارد میل کردید بافت به صورت زیر هست و یک رج درمیون از هر طرف کم میکنید.

[تصویر:  20140105181442_IMG_1591.JPG]

وقتی لبهء بالایی بافت پشت به 3 سانت پایین تر از لبهء بالایی بافت جلو رسید دوباره باید از وسط برای بافت بند ها دانه ها نصف بشن .

[تصویر:  20140105181254_IMG_1592.JPG]

نصف دانه ها رو وارد میل کرده و برای اینکه بندها لوله نشن بصورت رکن ببافید(یعنی همهءرجها چه رج رفت چه رج برگشت همه از زیر بافته میشن)

و برای اینکه اوایل جداشدن بندها از هم شکل v بشه هر رج از قسمت داخلی 1دانه کور کنید.

[تصویر:  20140105181254_IMG_1592.JPG]

تعداد دانه های من برای بندها 8 دانه شد.اگه دوست داشتید بند پهن تری داشته باشید دانه کمتری کور کنید.

27 تا 30 سانت ببافید و درآخر کور کنید.رو روی بندها در جای مناسب دکمه بدوزید.

حالا درز شلوار و کمر را با همون نخ کامواتون بدوزید و استفاده کنید.

امیدوارم خوشتون بیاد.Flowerysmile

اگه سوالی بود در خدمتمFlowerysmileFlowerysmile
امضای سمیرا مامان شهاب
[تصویر:  20160229025239_images60.jpg]

Insta:samira_ba
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵-۱۰-۱۳۹۲ ۰۶:۲۳ عصر، توسط رويا صادقي.)
۱۵-۱۰-۱۳۹۲, ۰۶:۲۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
26 کاربر از سمیرا مامان شهاب به دلیل این ارسال سپاس کرده.
رويا صادقي, elipari, parisa.sfz, monamona, بانوی مهربانی, نگین سبز, تپراک, Galaxy, الی مامان مینا, avajoon, مامان مهدی یار, msetayesh, غزل خانووومی, عشق فاطمه, honarmandkocholo, sara 1364, bahar2312, afsoon_b82, 20coral, mamane kiana, nina1367, بهناز bm, پریاناز, mina63, alma8525, مامي اروين

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش بافت پاپوش بزرگسال(دو میل)توسط مامان اروین مامي اروين 3 14,592 ۱۸-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ عصر
آخرین ارسال: mahsan3

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد