خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش و ایده تابلوهای سه بعدی

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 937

ارسال: #1
آموزش و ایده تابلوهای سه بعدی
[تصویر:  20120207220046_IMG_6204.JPG]

خب مواد لازم :
4 تا پوستر - پوستر هاتون طوری باشه که تصاویری مشخص داشته باشه به طور مثال همین گل و اینگه سایه داشته باشه - نمونه اش :

[تصویر:  20120207220319_IMG_6247.JPG]

رنگ اکرلیک - رنگی مطابق با زمینه کار من در این کار قرمز گرفتم
نشاسته درت
چسب چوب
قلمو -هر وسیله ای که باهاش بتونیم خمیری که از مخلوط کردنه آرد و چسب چوب بدست میادو رنگ کنیم -
ورق مس - من 2 ورق گرفتم فکر میکنم 1.5 متری بودن ورقا و خیلی نازک مثل نمونه زیر - :

[تصویر:  20120207221002_IMG_6251.JPG]

قیچی جهت بریدنه مس و پوستر
دستکش - ورقه مس خیلی تیزه مواظب دستتون باشین نبره -
تخته شاسی نازک برای چسبوندن پوستر لایه اول وبقیه مراحل روی آن
سرورنیک -برای برق روی کار و شیشه ای شدنش -

طریقه درست کردنشو هم در اولین فرصت رو خود پوستر توضیح میدم تصویری ! کوتاهیه منو فعلا ببخشید Flowerysmile
امضای maryam banoo
[تصویر:  hRvvp3.png]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۷-۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ صبح، توسط mamane kiana.)
۱۹-۱۱-۱۳۹۰, ۱۲:۴۳ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
7 کاربر از maryam banoo به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, سیمای, )Mitra(, Atefe joon, fati38, yaldae, فیفی
خانوم گل کدبانو

مدال ها

ارسال: #2
RE: تابلوهای سه بعدی
مراحل برش پوستر :

مرحله به مرحله میریم جلو :
1. یکی از پوستر هارو رو شاسی میچسبونیم با چسب چوب

2.پوستری دیگر برداشته و مانند عکس قسمتهای کلی آن را برش میزنیم :

[تصویر:  20120207223127_IMG_6247.JPG]

3.حالا قسمتهایی که گلبرگها برگشته یا به نطر خودتون جلوترین قسمت در تصویر هست رو برش میزنین - یعنی قسمت زیرین که پوستر ساده هست و چسبوندیم .دومی هم فقط کلش رو میبریم که میشه لایه وسط و سومی هم میشه همین :

پوستر من این قسمتاش بود :

[تصویر:  20120207224409_IMG_6247-Copy.JPG]
امضای maryam banoo
۱۹-۱۱-۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ صبح
5 کاربر از maryam banoo به دلیل این ارسال سپاس کرده.
سیمای, Atefe joon, yaldae, shaghategh.biraghi, SHINI
خانوم گل کدبانو

مدال ها

ارسال: #3
RE: تابلوهای سه بعدی
متاسفانه از این مراحل عکسی در دست نیست hih

حالا تمام برشهایی که از پوستر داشتیم رو میذاریم روی ورق مس و با خودکار دورش رو میکشیم و میبریم مواظب باشید برعکس نذارید پوستر رو روی ورق مس !
-از این مرحله عکس ندارم Dunnof-
حالا روی ورق مس شیارهایی به عنوان شیار گل میندازین ینی خط میکشین و به فاصله چند میلیمتر دور تا دور ورق مس رو خط میندازیم تا مرحله ای که پوستر ها رو خواستیم روی ورق مس بچسبونیم یکم بدیم به داخل تا ورقهای مس دیده نشن

حالا پوستر هارو به ورق مس میچسبونیم و میذاریم کامل خشک شن .
یه کار دیگه هم میتونیم بکنیم .پوستر هارو میچسبونیم روی ورق مس یکی یکی .یکی رو که چسبوندیم شیار میدیم و دور تا دورش رو چند میلیمتر -تمام دور کار رو - خط میندازیم با خودکار و سریع میدیم به سمت داخل تا چسب چوب خشک نشده .
این روش بهتره .

حالا با آرد ذرت و چسب چوب خمیر درست میکنیم و رنگش میکنیم همون رنگ زمینه , چسب میزنیم روی این قسمتها میذاریم - شما ممکنه پوسترتون فرق داشته باشه خب روی قسمتهایی که فکر میکنید باید بیاد بالاتر ینی در واقع همون برشهای کلی لایه دوم -و میذاریم یکم بچسبه مجدد روشون رو چسب میزنیم و تا خشک نشده - خیس - گلبرگهارو میچسبونیم و یکم فشار میدیم تا بچسبه نه خیلی .

منظورم این قسمتهاست به طور مثال - این تقریبی هست من این قسمتا گذاشتم و بعضی جاهاشو کمتر و بیشتر گذاشتم - :

[تصویر:  20120207231937_IMG_6247-Copy.JPG]

وقتی کاملا خشک شد قسمتهای به اصطلاح سایه دار رو دوباره مثل مرحله قبل یکم خمیر میذاریم و میچسبونیم . میذاریم کل کار خشکِ خشک شه , مرحله آخر سرورنیک رو روی کل کار میزنیم .

ممکنه جاییش ابهام داشته باشه ! پاسخگو هستم . انشالله عکس اگه تونستم میذارم Flowerysmile

عکس نداری ؟Dunnof

راستی تا یادم نرفته پرچم گل هارو هم ببرید و با همون روشی که زیرش خمیر میزنیم همونکارو میکنیم hih
امضای maryam banoo
۱۹-۱۱-۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ صبح
5 کاربر از maryam banoo به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, lilium_abiiii, yaldae, SHINI, الهام زوالی
مدیر بازنشسته

مدال ها

اعتبار: 2267

ارسال: #4
RE: آموزش تابلوهای سه بعدی
ابتدا مواد لازم[/color]
1- پوستر 6-7 تا از پوسترهای براق وبا کیفیت استفاده کنید
2- چسب آکواریوم
3- قیچی
4- اتوی سر گرد
5- چسب چوب
6- تخته سه لایی یا یونولیت نئوپان .........
[/size]ابتدا یک پوستر کامل به سطح کار میچسبونیم بعد پوسترهای بعدی رو قسمتهایی که مخواهی برجسته بشه رو برش میزنیم واز پشت دور تا دور کار رو لبه کار و با ماژیک مشکی خط میکشیم وبا وازلین خیلی خیلی کم چرب میکنیم وبا اتوی سر گرد حالت میدیم تا کمی گودبشه تا برجسته تر به نظر بیاد .
بعد رو پوستر اولی مچسبونیم دقت کنید باید با چسب آکواریوم کار کنیم اونم به این شکل که چسب مثل شکوفه های ریز میذاریم وقیتی خواستیم پوستر دوم قسمتهای مورد نیاز بچسبونیم رو پوستر اول نباید زیاد فشار بدید تا چسبها بصورت برجسته بمونه تا بین دو تا پوستر فاصله ایجاد بشه تا به کار حجم بده بعد در آخر سرورینگ میزنیم که کار و مثل شیشه میکنه از کیلر هم میشه استفاده کرد اما خیلی زیبا نمیشه وکار کثیف میکنه اما سرورینگ خیلی کارو شیک وبراق میکنه
امضای mis gold
[تصویر:  20120220125016_Copy2of005.jpg]

اگه دنیا مردونگی سرش میشد اسمش دخترونه نبود
۱۹-۱۱-۱۳۹۰, ۱۰:۴۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از mis gold به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 1

سلام
دوستان اين اموزش مجله ترمه است ميخوام انجامش بدم ميشه لطف كنيد دقيق تر تو ضيح بديد.
پوسترش را از كجا ميتونم تهيه كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اين قسمت هايي كه رو عكس مشخص كردم را چه جوري درست بايد كرد. منظورم اينه كه چه جوري برجسته ميشه؟؟؟؟؟
ايا از ژل موزاييك استفاده شده؟؟؟؟؟؟؟

تابلوهاي سه بعدي

$ لوازم مورد نياز:
* پوستر هم شکل و هم اندازه 5 عدد
* چسب آکواريوم به اندازه ي لازم
* کريستال سرورنيک به اندازه ي لازم

براي ساخت تابلوهاي سه بعدي نياز به 5 عدد پوستر يک شکل داريم. اگر مراحل را به دقت رعايت کنيد و برش ها درست انجام شود، نيازي به پوستر بيشتر نداريم و هر نوع شکل و مدلي را مي توانيد با اين تعداد کامل کنيد.
پوستر اول را روي فيبر با چسب آکواريوم چسبانده به طوريکه چسب کاملاً يکنواخت و صاف روي فيبر را بپوشاند.
از پوستر دوم طرح را به طور کامل با قيچي جدا کرده و سرجاي خودش با چسب آکواريوم مي چسبانيم. چسب ها بايد برجسته گذاشته شود و سپس طرح را به آرامي روي آن مي گذاريم و فرصت مي دهيم تا خشک شود.

از پوستر 3 تا 5 گلبرگ را به طور کامل در مي آوريم؛ يعني اگر گلبرگي زير گلبرگ ديگر قرار دارد بايد خودمان به طور فرضي آن را ادامه داده و سپس برش بزنيم و هر يک از گلبرگ ها را در جاي خود قرار دهيم.
بعد از اتمام کار 12 ساعت به آن فرصت داده تا چسب ها کاملاً خشک شود سپس روي آن را کريستال سرورنيک مي زنيم.
کريستال سرورنيک يک ماده ي براق دو جزئي است که بايد به مقدار مساوي با هم مخلوط شده و يک دقيقه کاملاً هم بخورد و با قلم مو روي تابلو زده شود. براي نتيجه بهتر بايد اول دو ماده را قبل از ترکيب کردن گرم کنيد.

منبع: نشريه ترمه، شماره 12
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۴۴ صبح، توسط derang.)
۲۰-۱۱-۱۳۹۰, ۰۹:۳۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از derang به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, بی هنر, yaldae, سامره بنفشه, G.ARIYA

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیر بازنشسته

مدال ها

اعتبار: 2267

ارسال: #6
1 (49)
(۲۰-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۳۲ صبح)derang نوشته شده توسط:  سلام
دوستان اين اموزش مجله ترمه است ميخوام انجامش بدم ميشه لطف كنيد دقيق تر تو ضيح بديد.
پوسترش را از كجا ميتونم تهيه كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اين قسمت هايي كه رو عكس مشخص كردم را چه جوري درست بايد كرد. منظورم اينه كه چه جوري برجسته ميشه؟؟؟؟؟
ايا از ژل موزاييك استفاده شده؟؟؟؟؟؟؟

تابلوهاي سه بعدي

$ لوازم مورد نياز:
* پوستر هم شکل و هم اندازه 5 عدد
* چسب آکواريوم به اندازه ي لازم
* کريستال سرورنيک به اندازه ي لازم

براي ساخت تابلوهاي سه بعدي نياز به 5 عدد پوستر يک شکل داريم. اگر مراحل را به دقت رعايت کنيد و برش ها درست انجام شود، نيازي به پوستر بيشتر نداريم و هر نوع شکل و مدلي را مي توانيد با اين تعداد کامل کنيد.
پوستر اول را روي فيبر با چسب آکواريوم چسبانده به طوريکه چسب کاملاً يکنواخت و صاف روي فيبر را بپوشاند.
از پوستر دوم طرح را به طور کامل با قيچي جدا کرده و سرجاي خودش با چسب آکواريوم مي چسبانيم. چسب ها بايد برجسته گذاشته شود و سپس طرح را به آرامي روي آن مي گذاريم و فرصت مي دهيم تا خشک شود.

از پوستر 3 تا 5 گلبرگ را به طور کامل در مي آوريم؛ يعني اگر گلبرگي زير گلبرگ ديگر قرار دارد بايد خودمان به طور فرضي آن را ادامه داده و سپس برش بزنيم و هر يک از گلبرگ ها را در جاي خود قرار دهيم.
بعد از اتمام کار 12 ساعت به آن فرصت داده تا چسب ها کاملاً خشک شود سپس روي آن را کريستال سرورنيک مي زنيم.
کريستال سرورنيک يک ماده ي براق دو جزئي است که بايد به مقدار مساوي با هم مخلوط شده و يک دقيقه کاملاً هم بخورد و با قلم مو روي تابلو زده شود. براي نتيجه بهتر بايد اول دو ماده را قبل از ترکيب کردن گرم کنيد.

منبع: نشريه ترمه، شماره 12

عزیزم نوشته کامل چی کار باید کرد نه از هیچ خمیری نبادی استفاده کرد همون روشی که توضیح دادم
قسمتهای علامت گذاری شده یعنی باید تعداد بیشتری از اون قسمت داشته باشی یعنی باید اون قسمتها رو از پوستر جدا کنید وبا چسب آکواریوم بچسبونید چسب آکواریوم هم بادید بصورت برجسته زده بشه نباید پوستر روش فشارداد همون نیم میلیمتر ضخامت چسب باعث برجسته تر شدن میشه ( یک نکته که اینجا نگفته همونی که من توضیح دادم که باید با اتوی سر گرد وکمی وازلین به گلبرگها حالت گودی داد تا برجسته تر بشه یعنی کارو از پشت چرب میکنیم وانو روی یک ابر یا بالش نرم میذاریم وبا اتو به حالت رفت توبرگشت با فشار کم حالت گودی بهش میدیم خیلی خیلی راحت بازم سوال داشتید در خدمتم

(۲۰-۱۱-۱۳۹۰ ۱۰:۴۹ صبح)derang نوشته شده توسط:  ممنون از راهنماييت ولي راستش من خودم هم اون تابلو شقايق را درست كردم
اما الان كه اموزش اين تاپيك را ديدم ديدم از خمير و ورق مس استفاده كرده كه من اصلا استفاده نكردم و چون از اون مرحله عكسي نبود متوجه نشدم براي چي از خمير و چع جور استفاده شده.

اما اين تابلو كه امروز خودم عكسش را گذاشتم:
راستش اينو تو يه اموزشگاه ديدم به نظر نمي امد اون قسمت هايي كه رو عكس مشخص كردم را به اتو سر گرد و چسب برجسته كرده باشه. ازش هم پرسيدم جواب نداد و گفت اين پوستراش را ما فقط خودمون داريم و اگه كسي خواست بياد اينجا ياد بگيره.
منم تو نت اينو پيدا كردم
حالا موندم پوسترش را از كجا تهيه كنم؟؟؟؟؟؟
بعد كسي بهم گفت ژل موزاييك را اگر بمالي رو قسمت هايي كه مشخص كرده برجسته ميشه.
خوب كه نگاه كردم اين خانم از اتو سر گرد استفاده نكرده

عزیزم منم تازه دیدم این روش اما روشی که من گفتم خودم همون تابلو شقایق رو درست کردم با همین روش هرکس دید نفهمید پوستر سرورینگ بزنی حالت شیشه ای به کار میده
پوسترهاشم گفتم باید خارجی بخرید ایرانیهاش کیفیت نداره ومات
من یکجا توی هفت حوض دیدم کلی پوسترهای جالب داشت طرحش هیچکجا ندیدم یک تابلوهم درست کردم مدل ژاپنی یک شهر با آدمای زیاد توخیابان همش کرم قهوه ای انگار معرق کار کردی نه پوستر
بعدم با اتوی سر گرد باید گود بشه اما تعدا پوسترها رو حجم تاثیر داده هرچی بیشتر باشه حجم بیشتر میشه در ضمن باید از پشت لبه کار با ماژیک مشکی بکشید تا وقتی از نیم رخ تابلورو میبینید سفیدی معلوم نباشه

نازنین جانم من عکس از کارام ندارم آخه همرو هدیه میدم
کجاشو متوجه نشدی بگم برات
این کار همش با پوستر انجام میشه حجم با تعداد پوستر ها بدست میاد
پوستر ها رو به ترتیب روی هم مچسبونیم بینش با چسب آکواریوم فاصله ایجاد میکنیم این چسب هم حکم چسبوندن رو داره هم ایجاد فاصله که نهایتا باعث برجسته تر شدن کار میشه یعنی چسب را بصورت توپی یا شکوفه های ریز میریزم رو کار یعنی غلیظ بعد پوستر بعدی رو روش میذاریم خیلی آروم که برجستگی چسب از بین نره بعد بین هر مرحله کمی زمان بدید تا چسب خشک بشه بعد پوستر بعدی رو بچسبونید

(۲۰-۱۱-۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ صبح)*nazanin* نوشته شده توسط:  مرسی عزیزم از توضیحت.(1782) در مورد نحوه ی چیدن عکسا. باید کدوم قسمتا در هر پوستر چیده بشن اینو خوب متوجه نشدمDunnof

نازنین جان باید اون قسمتهایی که میخوای برجسته تر بشه رو از رو پوستر جدا کنی مثلا یک گل بزرگ از پوستر خوشت اومده میخوای بزرگتر وبرجسته تر به نظر بیاد اونو از پوستر جدا میکنی تعدادش بستگی به حجمی که میخوای داره
مثل نقاشی میمونه که اجسام بعضی هاش دورترن بعضی هاش نزدیکتر به نظر میان باید از این قاعده استفاده کنی چیزهایی که میخوای نزدیکتر به نظر بیان را برجسته وچیزهای که میخوای معمولی باشه رو کمتر پوستر مچسبونی
امضای mis gold
[تصویر:  20120220125016_Copy2of005.jpg]

اگه دنیا مردونگی سرش میشد اسمش دخترونه نبود
۲۰-۱۱-۱۳۹۰, ۱۰:۲۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از mis gold به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مامان فرزانه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایده و آموزش تابلوهای كلاژ sara jon joni 11 18,183 ۲۶-۳-۱۳۹۴ ۱۲:۰۴ عصر
آخرین ارسال: شاتوت

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد