خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آموزش کلاه بافت نقاب دارتوسط رویا صادقی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 0

آموزش کلاه بافت نقاب دارتوسط رویا صادقی
آموزش کلاه زیر :

[تصویر:  20140216012843_4.jpg]

اصلاح عکس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۲۹ صبح، توسط mamane kiana.)
۷-۱۲-۱۳۹۱, ۰۳:۳۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از atefeh2020 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mina63, Atefe joon, neda 1034
مدیریت انجمن

مدال ها

اعتبار: 5700

ارسال: #2
RE: درخواست آموزش کلاه بافت نقاب دار
(۷-۱۲-۱۳۹۱ ۰۳:۳۶ عصر)atefeh2020 نوشته شده توسط:  یه چیزی مثل این
http://www.seemorgh.com/images/iContent/...0/8wer.jpg
خانمي بافت اين كلاه خيلي ساده است يه بار ديگه هم توضيح دادم
اول 6 يا 8 تادونه سر ميندازيم و ميبافيم رج زير رو كه ميخواهيم ببافيم هر دونه‌اي رو كه ببافيم يه دونه اضافه ميكنيم يعني اگه 8 تا دونه سرانداخته باشي تعداد دوونه‌هات ميشه 16 تا
رج رو رو ساده بافي ميكنيم
رج زير دوباره هر دو تا دونه كه ميبافيم يكي اضافه ميكنيم يعني به اون 16 دانه رج قبل 8 تا دونه اضافه ميشه به همين ترتيب تا تعداد دونه‌ها به اندازه‌ي دور سر پسر گلت بشه كه البته اينو نميشه گفت چون به ضخامت كاموا و سفت يا شل بودن بافت شما بستگي داره بايد ببافي و اندازه‌ي دور سرش بگيري تازماني كه اندازه‌اش به اندازه‌ي دور سر بچه برسه
براي بافت نقاب كلاه هم كلاه كه تموم شد و قدش به اندازه‌ي كافي رسيد دونه‌ها را هر چقدر هست تقسيم بر 3 ميكنيم يك سوم اولي و آخري رو كور ميكنيم و يك‌سوم وسطي رو ميبافيم به اندازه‌ي كه دلخواهمون باشه براي بلندي جلوي كلاه مثلا 10 سانت ميبافيم بعدش هر رج كه ميبافيم يه دونه اول رج رو نميبافيم و ده سانت برگشت كه زيره‌ي قسمت آفتاب‌گير كلاه هست بعدش يه پلاستيك خشك يا مقوا رو به صورت نقاب كلاه ميبريم و داخل اون قسمت ميزاريم و اون دو قسمت رو به هم ميدوزيم.
اميدوارم متوجه شده باشي خانم گلي
اگه لازم باشه براي توضيح كافي‌تر بگيد كه عكس بزارم براتوووووون.
امضای رويا صادقي
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
۷-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پریاناز, Atefe joon, مامي اروين, طاطا, mamane kiana, mahsanana, mina63, neda 1034
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #3
RE: درخواست آموزش کلاه بافت نقاب دار
(۷-۱۲-۱۳۹۱ ۰۷:۲۹ عصر)atefeh2020 نوشته شده توسط:  راستی راستی من کلاه پسرمو براش 5سانت کشباف امریکائی هم دادم
گمونم این کلاه دیگه کشباف نمیخواد
یعنی تا اونجا که دونه ها رو دوتا یکی میکنی باید ببافم بعد نقابو بندازم
درسته؟ یا اینجوری روی گوشاشو نمیگیریه
اخه این عکسه کشبافش خیلی کمه
خانمي زياد به عكس كاري نداشته باش هر طور كه خودت بخواي ميتوني بلندتر ببافي تا روي گوشهاش رو هم بگيره براي كشبافم دل‌به خواهه هر طور كه خودت بخواهي
در ضمن اگر كلاه به سرش گشاد شده ميتوني تا اونجايي كه كشباف بافتي بشكافي و يه رج آخر رو بستگي به اينكه چقدر به سرش گشاده دونه كم كني تا اندازه بشه و بعدش كشباف رو ببافي.Flowerysmile

(۱۴-۷-۱۳۹۲ ۰۵:۱۵ عصر)golden dream نوشته شده توسط:  رویا جون روی این کلاهی که عکسشو دوستمون گذاشتن یه سری مدل هست میشه بگین چطوریه بافتشون و اینکه میشه این کلاه رو بدون درز بافت؟اگه میشه چطوریه؟

سلام خانمی اون بافتهایی که روی کلاه هست بافت پیچ ساده هست که آموزش و پترن بافت پیچ توی قسمت بافت ها گذاشته شده.
این کلاه دو تا راه داره که درز نخوره یکی اینکه با 5 میل بافته بشه یکی هم با قلاب.
ولی در کل چون حالت کشبافی بافته شده درزش بعداز دوخت خیلی مشخص نیست گلیFlowerysmile

(۱۴-۷-۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ عصر)golden dream نوشته شده توسط:  خوب پس به نظرتون اونطور که طرز بافتشو گذاشتین و در حین بافت دونه اضافه میکنیم با این مدل بافت ها میشه دونه اضافه کنیم، من میخوام این نوع بافت ها رو انجام بدم کدوم قسمت دونه اضافه کنم؟ بعد در مورد اینکه بعد از بافت اون بالای کلاه چطوری وصل میشه هم اگه برام توضیح بدین، بازم ممنونمWavesmile

خانمی اول دانهها اضافه میشه وقتی که به اندازه ای که کافیه دانهها زیاد شد دیگه اضافه نمیکنیم و شروع میکنیم به انداخت پیچهای ساده
یه مقداری اگر به عکس دقت کنید متوجه میشید .
در ضمن اضافه کردن دانهها توی هفت یا هشت رج اولی تموم میشه و لازم نیست که خیلی با فاصله انجام بشه
در واقع این قسمت از کلاه حالت جمع شده ی بالا کلاه هست که توی کلاههای معمولی بچه گانه منگوله وصل میشه و برای این جور کلاهها معمولا دکمه وصل میشه یا اگر دخترونه باشه گل زده میشه.Flowerysmile

(۳۰-۱۰-۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ صبح)رعنا م نوشته شده توسط:  سلام ممنون بابت اموزش كلاهتون من اين كلاه رو قبلا بافتم و تو وبلاگم گذاشتم اما يه مشكلي كه دارم گذاشتن نقاب اين كلاه هست الان من متوجه نشدم كه شما گفتيد يه دونه اول رج رو نميبافيم و ده سانت برگشت
يعني در هر رج اولين دانه چه رو و چه زير بافته نشه درسته ؟ خوب بعدش چي ميشه ! Dunnof

سلام خانمی
گلی شما برای بافت نقاب باید یه جوری بافته بشه که بافت به صورت خم در بیاد که داخلش بتونید نقاب کلاه رو بزارید.
بنابراین شما توی هر رجی که میبافید چه بافت رو چه بافت زیر دانه اخر رو نمیبافیدتا بلندی بافتتون به اندازه بیشترین عرض نقابتون بشه.
حالا که اندازه شد شروع میکنید به بافتی که توی هر رج دانه اخر رو یکی یکی میبافیم.(یعنی همون دانهههایی که توی رجهای قبل نبافته بودید الان توی این رجها یکی یکی میبافید)
این قسمت بافت حالت خم و دو لایه میشه و شما میتونید نقاب را داخلش بزارید.Flowerysmile
امضای رويا صادقي
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
۷-۱۲-۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
golden dream, Atefe joon, mina63
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #4
RE: آموزش کلاه بافت نقاب دارتوسط رویا صادقی
(۳۰-۱۰-۱۳۹۳ ۰۸:۳۰ عصر)persika نوشته شده توسط:  یعنی این کلاه یه رج زیر بافته میشه یه رج رو؟ببخشید اگر میشه جواب بدید آخه من تازه کارم60

سلام عزیزم
گلم شما برای بافت این کلاه اینکه چه مدل بافتی رو انجام بدید دلخواه هست میتونید ساده بافی کنید یعنی یه رج رو یک رج زیر
یا اینکه بافت کشباف یا هر بافت دیگه ای که دوست دارید ببافید.
شما اگر از ارسالهای اول مطالعه کنید حتما متوجه چگونگی بافت کلاه میشوید.
http://www.khanoomgol.com/Thread-%D8%A2%...9%82%DB%8C
توضیحات رو بخونید بازم اگر سوالی داشتید من در خدمتونم.
خواهش میکنم دوستان عزیز سوالاتتون رو توی پیام خصوصی نپرسید.

موفق باشی عزیزم83
امضای رويا صادقي
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۱-۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ صبح، توسط رويا صادقي.)
۱-۱۱-۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, mina63, 3631236
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #5
(۲۹-۹-۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ عصر)persika نوشته شده توسط:  سلام خانم صادقی.میشه کلاه فرانسوی لبه دار رو هم آموزش بدید؟یعنی مثل همین باشه تقریبا، اما انقدر تا پایین نیاد کلاهش
سلام عزیزم
خانمم برای کلاه فرانسوی شما همین روند رو ادامه میدید فقط تعداد رجهایی که باید ببافید کمتر هست و در ضمن برای قسمت لبه کلاه تعداد دانههایی که کم میکنید طی چند رج انجام بشه و کشبافش باید کاملا تنگ وا ندازه دور سر باشه تا مدل کلاه خوب مشخص بشه.
بازم اگر سوالی بود من در خدمتم.
موفق باشید.83
امضای رويا صادقي
۱-۱۱-۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, mina63

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 40

ارسال: #6
سلام.دوستان من چون تازه کار هستم با این توضیحاتی که شما میدید متوجه نمیشم چون شما حرفه ای هستید59
اگر امکانش هست یکی از دوستان مرحله به مرحله بافت این کلاه رو بگه.ممنون میشم50 با جزئیات کامل
۳-۱۱-۱۳۹۳, ۰۲:۰۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اموزش بافت کلاه گلادیاتور ( کلاه خوود) مامی ایلیا و الینا 1 2,552 ۱۵-۱۰-۱۳۹۳ ۰۷:۱۵ صبح
آخرین ارسال: مامی ایلیا و الینا
  آموزش بافت انواع کلاه 2 میل توسط کارن کارن 3 6,213 ۲۷-۸-۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ساناز2
  آموزش بافت بلوز وشلوار بچه گانه توسط رویا صادقی رويا صادقي 2 3,830 ۲۷-۸-۱۳۹۳ ۰۳:۰۶ عصر
آخرین ارسال: maman hamin
  آموزش کلاه با پنج میل توسط naz bano naz bano 7 5,396 ۱-۳-۱۳۹۳ ۰۶:۱۲ عصر
آخرین ارسال: leilamohammadi972
  آموزش بافت انواع شال گردن توسط roya_a217(بافت دو میل) roya_a217 1 2,390 ۲۶-۱۱-۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ عصر
آخرین ارسال: roya_a217
  آموزش بافت انواع شال گردن توسط رویا صادقی(بافت دو میل) رويا صادقي 5 34,538 ۲۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۹:۳۵ عصر
آخرین ارسال: رويا صادقي
  اموزش کلاه با بافت ترکیبی قلاب و دو میل توسط avajoon avajoon 0 2,761 ۲۵-۹-۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ صبح
آخرین ارسال: avajoon
  آموزش بافت پاپوش بزرگسال(دو میل) توسط رویا صادقی رويا صادقي 2 6,076 ۲۰-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۱۴ عصر
آخرین ارسال: رويا صادقي

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد