امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 1.4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آن سوی شب زفاف – نکاتی برای شروع بهتر زندگی -
#1
ر این پست سعی کرده ام با کمی تلخیص درباره شب زف/.اف و آثار روانی آن برای شما بنویسم. آثاری که می تواند تا سال های زیادی در زن باشد….

پاره شدن پرده بک/..ارت ، در حقيقت نمود خارجي جرياني بسيار پيچيده است که بايد آن را آغاز “زنان./گي” و پايان “دوشيزگي” شمرد.
تازه عروس بنا به طبيعت ، از نخستين ارتباط اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسماني نيست که اگر همراه با آرامش و خودداري و صبوري مرد باشد خيلي جزئي است. غالبا خود دختر هم نمي داند علت اين هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع تازه عروس در اين مرحله دچار نوعي ” شرم ” نيز هست . همه اين علت ها را بايد در جاي ديگري جستجو کرد.
[ad#matni]

بیشتر زنان تحصیل کرده در شب زفاف دچار این نوع مسئله هستند و نمی خواهند که به این زودی پرده بک/.. ارت آن ها پاره شود. و این به خاطر مباحثی است که با دوستان بی تجربه خود انجام میدهند.!!! شما اگر همسر تحصیل کرده انتخاب تنموده اید بهتر است در این باره خویشتن دار باشید.
در حقيقت چون زن در اين مرحله که وارد حيات زناش/.ويي مي گردد دگرگوني مهمي در برابر خود مي بيند و به زندگي آينده و مسووليت ها و خطرهاي آن مي انديشد و از آن واهمه دارد. همه اين واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شايسته توجه است.
اين وظيفه شوهر است که وجود اين هراس فطري زن را دريابد و همواره آن را به ياد داشته باشد.بهترين فرصت براي جلب اطمينان زن همين دوره کوتاه است.معروف است که زفاف را نبايد با جبر آغاز کرد ، ما مي گوييم در کار پاره شدن پرده دوشي/..زگي نه تنها جبر نبايد در کار باشد بلکه اين عمل بايد دنباله و نتيجه نوازشي صبورانه و معاشقه اي جانانه باشد و شوهر بايد عروس را به تدريج متمايل و راغب به عمل نمايد نه آن که با شتاب کاري و به کار بردن زور ، تنها حس ش/.هوت خويش را فرو نشاند. در اين صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراين شوهر در شب زفاف بايد تمام تمهيدات لازم را به کار گيرد و در نهايت ملايمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترين اشتباه ، چندان او را خسته و دل آزرده مي کند که به آساني التيام پذير نخواهد بود و گاه تا پايان زندگي زناشويي آثار آن بر جاي مي ماند.

از نظر روانشناسي اين دردهاي روحي منجر به پيدايش هزاران نوع اختلالات فکري ، غم و اندوه مزمن مي گردد که درمان آن بسيار مشکل خواهد بود زيرا اغلب منشا و علت اصلي آن ناشناخته مي ماند.

در واقع علت سرد مزاجي بسياري از زناني که لذت جن/..سي نمي برند آن است که در شب زف/.. اف ناگواري ديده و رنج و تب روحي کشيده اند و اين تالمات در ضمير پنهان آنها مانده و اختلالات جسمي و رواني بعدي را با خود آورده است.

بسياري از امراض ديگر چون پريشان خيالي و بيماريهاي عصبي غالبا در اثر همين رويدادهاي به ظاهر کوچک شب زف/..اف ايجاد مي شود و گاهي اين عوارض روحي به قدري پيچيده و شديد مي شود که روان پزشک بايد مدتها وقت صرف کند تا پس از جلب اعتماد و اطمينان بيمار ، شايد موفق به کشف ريشه اصلي اختلال گردد. اين است که باز تکرار مي کنيم در نوازش و مهرباني و رعايت حال تازه عروس به ويژه در شب رف/..اف به هيچ نبايد کوتاهي کرد.

هيچ دختري فطرتا” مرد را مختار نخواهد دانست تا هر چه مي خواهد بکند و اگر حجب و حياي عروس يا هر علت ناشناخته ديگر مانع از آن است که به ميل تسليم شود بهتر است يک شب يا حتي شبهاي متعدد ، زف/..اف را به عقب انداخت تا عروس به تماس جسماني خو بگيرد و با آرامش خاطر مشتاق و راغب به ارتباط جنسي شود.

عمر انسان آن قدر کوتاه نيست که چنين شتاب کاري لازم باشد و به خصوص در اين دوره ، صبر و متانت و حوصله به پيروزي و کامروايي خواهد انجاميد.

در اينجا بايد يادآور شويم اگر داماد به دليل ضعف نفس و سستي در رفتار ، بخواهد به هر نحو عمل را انجام دهد به نتيجه نمي رسد و لازم است اصرار در اين باره خيلي ملايم و صبورانه باشد.

اصولا زن وقتي هم حاضر و راغب به تسليم است طبيعتا مي خواهد بر او ظفر يابند ولي بين فتح عاشقانه و استيلاي وحشيانه تفاوت بسيار است و مرد بايد با فراست دريابد که هنگام دخول فرا رسيده است.

به طور کلي در هفته هاي اول ازدواج براي نزديکي نبايد پافشاري کرد جز آن که عروس خود ابراز تمايل کند.شوهر اگر عيبي در بدن زن مشاهده کرد ، هرگز نبايد آن را آشکار کند يا اظهار تعجب کند مبادا زن اندوهگين شود و آن را مايه حقارت پندارد. چون این کار سبب کاهش عزت نفس وی می شود.

در انتها عرض می کنم که تا می توانید به معاش/..قه بپردازید .

و البته برای کامل تر شدن این پست مطالب نیز برای خانم های محترم می نویسم:
[ad#matni]
1- اگر به زف/..اف ميل نداريد خيلي راحت بگوييد تا و زماني كه هم شما و هم همسرتان لذت ببرد دست نگه داريد .به دو دليل:يكي به خاطر اينكه اگر زن لذت نبرد مرد هم لذت نمي برد و ممكن است بعد از زف/.اف يا مرد ويا زن ويا حتي هر دو دچار پشيماني شوند و دومي اينكه اين عمل در زندگي هر فرد فقط يك بار اتفاق مي افتد و اگر يكي دچار نارضايتي شود فرصت جبراني نيست.

2- در شب زف/..اف بي خيال نباشيد و اين رو چيز ساده اي نپنداريد حتي اگر هم همین طوري عمل كنيد كه همسر شما فكر كند كه اهميت ميدهيد

برگرفته از وبلاگ قدیمی یک فراکاو(مشاوره وروانشناسی)

چه معنی داره تو این دنیا کسی با کسی قهر باشه !
چه معنی داره تو این دنیا کسی تنها باشه !
چه معنی داره تو این دنیا آدم ها یک روز بیان و یک روز برن !
چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها اینقدر تنگ باشه !
اصلا چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها از سنگ باشه !
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا تا به حال با همسرتان در مورد زندگی بهتر صحبت کرده اید؟ mansore66 0 436 ۱۷-۰۷-۱۳۹۱, ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mansore66
  این مهارتها زندگی‌تان را بهتر می‌كند! mansore66 0 429 ۲۶-۰۴-۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mansore66