خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیا زمین تا سه ماه دیگر نابود می‌شود؟

مدیر بازنشسته

****
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
1,132
تاریخ عضویت:
Jan 2012
مدال ها

اعتبار: 3,411


محل سکونت : زیر گنبد کبود
ارسال: #1
آیا زمین تا سه ماه دیگر نابود می‌شود؟
آیا زمین تا سه ماه دیگر نابود می‌شود؟
دانش > فضا- همشهری‌آنلاین:
یکی از عجیب‌ترین نظریه‌هایی که درباره سال 2012 وجود دارد نظریه‌ای درباره نابودی، تخریب یا تاریکی سه روزه زمین است که به تازگی در قالب ایمیل‌های مختلف که تلاش شده تاثیر‌گذار باشند، به همراه لینکی از وب‌سایت ناسا در میان کاربران اینترنتی منتشر شده‌است.

این نظریه عجیب می‌گوید در سال 2012 خورشید و زمین و مرکز کهکشان راه‌شیری، یا همان ابر قطور کیهانی میانی کهکشان با یکدیگر همتراز می‌شوند و آسیب‌هایی به زمین وارد خواهد آمد، یا به گفته این ایمیل،‌ زمین برای سه روز در تاریکی مطلق فرو خواهد رفت.

در یکی از این این ایمیل‌ها آمده‌است: "ناسا پیش بینی کرده است که در 23-25 دسامبر 2012 (سوم تا پنجم دی 91) و در زمان تراز کائنات زمین به مدت 3 روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد. دانشمندان آمریکایی تغییرات کائنات، خاموشی در کل کره زمین به مدت 3 روز از تاریخ 23 دسامبر 2012 پیش‌بینی کرده‌اند. این پایان جهان نیست، این هم ترازی جهان، جایی که خورشید و زمین برای اولین بار هم تراز می شوند. زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر کرده و سپس به بعد چهارم تغییر می‌کند.

در این گذار جهان با تغییر بزرگی روبرو می‌شود و ما یک جهان جدیدی را خواهیم دید. پیش بینی شده است که این 3 روز تاریکی در روزهای 23، 24، 25 دسامبر 2012 (سوم تا پنجم دی ماه 91)خواهد بود، حفظ آرامش، در آغوش کشیدن یکدیگر، مناجات، خواب به مدت 3 روز بهترین راه حل است و آنهایی که بعد از این واقعه زنده می‌مانند با یک جهان نوین روبرو خواهند شد و متاسفانه افرادی که از این موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد!"

در انتهای این مطلب، به منظور اثبات حقیقت ایمیل،‌ لینکی از وب‌سایت ناسا آورده شده‌است، حال حقیقت نهفته در پس این نظریه و ایمیلی که برگرفته از کلیات این نظریه است، بر اساس لینکی که در خود ایمیل آمده، چیست؟

به دور از آلودگی‌های نوری شهرها، مسیری درخشان به نام کهکشان راه‌شیری در آسمان شب قابل مشاهده است. این مسیر طاقی مانند درخشان از نور میلیون‌ها ستاره‌ای شکل گرفته که انسان قادر نیست هریک از آنها را به تنهایی مشاهده کند زیرا این ستاره‌ها بر روی صفحه میانی کهکشان منطبق شده‌اند. از دیگر پدیده‌هایی که مرکز کهکشان را اشغال کرده، ابرهای قطور گازی هستند که چشم انسان قادر به دیدن آنها نیست و تنها به شکل توده‌هایی تاریک که نور کهکشان را مسدود می‌سازند،‌قابل مشاهده‌ هستند.

بزرگترین توده این ابرها از صورت فلکی ماکیان تا صورت فلکی قوس گسترده شده و معمولا با نام شکاف بزرگ (Great Rift) یا شکاف تاریک (Dark Rift) شناخته می‌شود.از دیگر عناصر قابل توجه و نادیده کهکشان راه شیری در صورت فلکی قوس قرار داشته و سیاه‌چاله مرکزی کهکشان است. مرکز کهکشان در فاصله 28 هزار سال نوری از زمین قرار داشته و میزبان سیاه‌چاله‌ای است که جرم آن چهارمیلیون برابر خورشید است.

شایعات هم‌ترازی زمین در سال 2012، این دو پدیده نجومی را با موقعیت خورشید در مرکز کهکشانی در تاریخ 21 دسامبر 2012، همزمان با انقلاب زمستانی در نیم‌کره شمالی، به یکدیگر ربط داده و پدیده‌ای جدید را خلق کرده که در علم نجوم و ستاره‌شناسی هیچ مفهومی ندارد.


[عکس: 20121120125602_12-9-15-1225101.jpg]

همزمان با حرکت زمین به دور خورشید،‌خورشید نیز نسبت به ستاره‌های پس‌زمینه در حرکت است و از این رو است که صورت‌های فلکی قابل مشاهده به آرامی و متناسب با تغییر فصول، تغییر می‌کنند. در 21 دسامبر 2012،‌ خورشید در موقعیت 6.6 درجه شمال مرکز کهکشانی قرار خواهد گرفت،‌ این فاصله‌ای‌است که به نظر می‌آید به اندازه ابعاد 13 ماه کامل باشد. بر این اساس گفته می‌شود این رویداد نجومی و ورود خورشید به درون شکاف تاریک به نوعی پیش‌گویی یک فاجعه به شمار رفته و یا این تصور غلط را به وجود می‌آورد که خورشید و زمین با سیاه‌چاله‌ای که در مرکز کهکشان قرار گرفته هم‌تراز شده و به همین خاطر کشش گرانشی سهمگینی بر روی زمین وارد خواهد آمد و یا دیگر رویداد‌های عجیب و غریب، نظیر تاریکی سه روزه زمین رخ خواهد داد.

اولین مدرک علیه این نظریه این است که انقلاب زمستانی یا تابستانی به خودی خود با هیچ یک از حرکات ستاره‌ها و یا هیچ جرم دیگری در جهان در ارتباط نیست،‌ این رویداد تنها نشانگر دور و نزدیک شدن خورشید به قطب‌های زمین است. دوم اینکه زمین در محدوده تاثیرات شدید گرانشی سیاه‌چاله مرکزی کهکشان قرار ندارد زیرا تاثیرات گرانشی با دورتر شدن از سیاه‌چاله کاهش پیدا می‌کنند.

زمین 149 میلیون و 668 هزار و 992 کیلومتر از خورشید فاصله دارد، و فاصله خورشید از سیاه‌چاله کهکشان راه شیری 165 کوادریلیون مایل (265541760000000000 کیلومتر) است. خورشید و ماه غالب‌ترین نیروهای گرانشی بر روی زمین به شمار می‌روند. طی یک سال فاصله زمین تا سیاهچاله کهکشان به اندازه یک در 900 میلیون تغییر پیدا می‌کند و این فاصله به اندازه‌ای نیست که بتواند در کشش گرانشی سیاهچاله بر روی زمین تغییر قابل توجهی ایجاد کند، به علاوه نزدیکترین موقعیت زمین به مرکز کهکشان در انقلاب تابستانی است، نه زمستانی.

آخرین مورد این است که خورشید در 21 دسامبر هرسال وارد بخشی از آسمان می‌شود که در تصرف شکاف تاریک قرار دارد. بنابر‌این امسال ورود خورشید به این محدوده از جهان همان تاثیرات مخرب و هراسناکی را در پی خواهد داشت که سال گذشته شاهد آن بودید! در واقع هیچ‌پدیده غیر عادی که با وقوع هم‌ترازی زمین و خورشید و صفحه میانی کهکشان در ارتباط باشد در روز‌های 21 تا 23 دسامبر رخ نخواهد داد، و اگر فاجعه‌ای طبیعی نیز در این روزها رخ دهد، ارتباطی با موقعیت خورشید و زمین ندارد.

درباره تاثیرات ناشی از همترازی زمین و خورشید با شکاف تاریک در زمان وقوع انقلاب زمستانی در سال 2012 شایعات فراوان مختلفی به وجود آمده است که یکی از آنها در ابتدای مطلب عنوان شد. وقوع زمین‌لرزه، سونامی، سیل و تشدید شرایط آب و هوایی از دیگر مواردی است که وقوع آنها را به این پدید کیهانی ارتباط می‌دهند.
20-11-2012, 03:31 PM,
یافتن
مدیر بازنشسته

****
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
1,132
تاریخ عضویت:
Jan 2012
مدال ها

اعتبار: 3,411


محل سکونت : زیر گنبد کبود
ارسال: #2
آيا زمين 3 روز تاريك خواهد شد؟
آيا زمين 3 روز تاريك خواهد شد؟گروه شوک: طي يک​سال اخير بسياري از مردم از رسانه هاي غربي خبر هايي جنجالي درباره پايان عمر زمين آن هم به شکل ها و طرق مختلف شنيده اند که از جمله آنها، پيش بيني تقويم مايا ها است که درباره پايان يافتن عمر زمين در 21 دسامبر 2012 ميلادي خبر داده بود ولي با گذشت مدت زمان کوتاهي مشخص شد که تمامي اين پيش بيني ها نادرست بوده است و جز خداوند متعال هيچ کس به زمان پايان دنيا آگاهي ندارد.
طي هفته گذشته خبر تاريک شدن مطلق زمين به مدت 3 روز و به عبارتي خاموش شدن خورشيد يکي از خبر هاي جنجالي بوده که بر سر زبان ها افتاده و گفته شده که تاريکي مطلق زمين را سازمان فضايي ناسا اعلام کرده است.
اين که چه بر سر زمينيان در اين تاريکي مطلق مي آيد، يکي از دغدغه هاي فکري بسياري از مردم شده بود.
اما سازمان فضايي ناسا به تمامي اين شايعات پاسخي علمي داده و اين پيش بيني و شايعات را رد کرده است. دانشمندان اين سازمان فضايي مي گويند خبر منتشر شده از سوي ناسا را بعضي ها به درستي درک نکرده اند و به همين منظور سازمان فضايي ناسا توضيح کامل تري در اين باره در سايت خود منتشر کرده است که در ذيل مي خوانيم.
آنچه ناسا اعلام کرده اين است که بزودي زمين شاهد برخورد ستاره دنباله دار ديگري به نام النين Elenin خواهد بود اما اين ستاره غول پيکر تهديدي براي زمين محسوب نمي شود و تاريکي آنچناني در کره خاکي ما به وجود نخواهد آورد.
به گفته دانشمندان ناسا، النين آخرين ستاره دنباله داري است که از قسمت دروني منظومه شمسي ما مي گذرد. اين ستاره دنباله دار که با نام نجومي c/2010 x7 شناخته شده براي نخستين بار در 10 دسامبر 2010 ميلادي توسط لئونيد النين يک ناظر و ستاره شناس روسي در رصدخانه اي در نيومکزيکو کشف شد. که در آن زمان فاصله اش تا زمين حدود 401 ميليون مايل (647 ميليون کيلومتر) بود که از زمان کشف اين ستاره دنباله دار تاکنون فاصله اش با زمين کوتاه تر شده است. نزديک ترين زمان که النين به زمين نزديک شده در 16 اکتبر 2011 بوده که در 22 ميليون مايلي يعني 32 ميليون کيلومتري زمين قرار داشت. اين سوال مطرح شده که آيا ستاره دنباله دار النين به زمين نزديک شده يا بين ماه و زمين قرار مي گيرد؟ و پاسخ ناسا اين بوده که اين ستاره به زمين نزديک تر نخواهد شد و فاصله اش تا 22 ميليون مايلي(فاصله اي که بيش از 90 برابر فاصله زمين تا ماه است) خواهد رسيد.
يکي از دانشمندان ناسا به نام دان يئومانز نيز گفته است که نزديکي النين به زمين هيچ تاثيري بر کره خاکي نخواهد داشت و تنها تاثير آن مي تواند بر زمين بسيار ضعيف باشد که از جمله آن جزر و مد درون اقيانوس ها خواهد بود. همچنين شايع شده که به خاطر عبور اين ستاره دنباله دار، زمين براي مدت 3 روز در تاريکي فرو خواهد رفت. در اين باره يکي از دانشمندان ناسا مي گويد: همان طور که از زمين ديده مي شود، اين ستاره دنباله دار نمي تواند از مقابل خورشيد عبور کند تا از تابش نور آن بر زمين جلوگيري کند.
دانشمند ديگر ناسا، ديويد موريسون نيز در اين باره گفته است: حتي اگر اين ستاره بتواند از مقابل خورشيد عبور کند بايد توجه داشت که اين ستاره حدود 2 تا 3 مايل قطر(3تا5کيلومتر) پهنا دارد در حالي که خورشيد حدود 85 هزار مايل(082/392/1 کيلومتر) پهنا دارد؛ بنابراين چطور چنين ستاره کوچکي مي تواند خورشيد را سياه کند و تاريکي بر زمين سايه بيندازد و مانع نور خورشيد شود.
ما مطمئن هستيم که ستاره دنباله دار النين از 22 ميليون مايلي زمين عبور خواهد کرد، اما هيچ تاثيري در تابش نور خورشيد نخواهد گذاشت.
و اين که آيا چشم انسان قادر خواهد بود اين ستاره دنباله دار را در آسمان ببيند هنوز مشخص نيست. ديويد موريسون اضافه کرده که ما در حال حاضر نمي توانيم بگوييم که آيا اين ستاره با چشم غيرمسلح قابل ديدن خواهد بود يا نه؟ براي ديدن چنين ستاره اي نياز به دوربين و آسماني بسيار تاريک است.
اين ستاره قطعاً مي تواند به ستاره شناسان فرصت مناسبي دهد تا آنها بتوانند مطالعاتي روي يک ستاره دنباله دار جوان در منظومه شمسي انجام دهند. پس از عبور آن ما براي هزاران سال اين چنين ستاره اي را نخواهيم ديد.
20-11-2012, 03:36 PM,
یافتن
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
553
تاریخ عضویت:
May 2012
مدال ها

اعتبار: 381


محل سکونت :
ارسال: #3
21 دسامبر 2012 پایان دنیا؟!!!!!!!!!!!!!
سلام خانوم گلها...Wavesmile
اخیرا تو سایتها و بر سر زبونها شایعه ای بس شبیه واقعیت بوده که همه ی افراد رو کوچیک و بزرگ تو رعب و وحشت و یه منوع دلهره واداشته...Dunnof
از اونجایی که من خودم بشدت ترسو تشریف دارم Laie_72پیگیر قضیه شدم و از یه سایت تقریبا معتبر این مطلبو یافتم و توصیه میکنم شماهم بخونین... Flowerysmile


هرگونه سرنوشت مرگبار برای زمین در 21 دسمبر 2012 میلادی دروغ و بی اساس می باشد

بعد از این همه گمانه زنی و بحث در مورد سال 2012 حالا ناسا هم تصمیم گرفته تا با این دروغ و ادعای پوچ بجنگند. آقای دون یومانس مدیر دفتر اجرام مجاور زمین ناسا یک فلم ویدیویی و یک مقاله ارایه نموده که حاوی واقعیت های علمی در مورد اتفاقات آسمانی سال 2012 می باشد.
آقای یومانس با این کار خود توضیح میدهد که در سال 2012 هیچ اتفاقی نمی افتد. حالا ما هم خوشحالیم که این مقاله را جزو مطالب علمی برای رد پیش گویی های شوم سال 2012 برای شما ارایه میدهیم.


ماه و زمین از نظر سفینه فضایی گالیله در 16 دسمبر 1992، یعنی 8 روز بعد از رویارویی این سفینه با زمان. در آن زمان سفینه فضایی گالیله از فاصله حدود 6.2 میلیون کیلومتر به عقب نگاه کرد تا این تصویر زیبا را از ماه در مدار زمین بگیرد. تصویر از ناسا.
ظاهرأ در پایان سال 2012 علاقمندی خاصی به اجرام آسمانی، موقعیت و مدار آنها وجود دارد. من هم مثل شما علاقمند کتاب یا فلم خوبی در مورد اتفاقات فضایی اما فلم یا برنامه های تلویزیونی در مورد سال 2012 اساس علمی ندارد. حتی خبر های تقلبی و دروغ به نقل از ناسا نشر شده که گویا در سال 2012 یک اتفاق فضایی رخ میدهد و این اتفاق واقعیت علمی دارد.
[عکس: 20121214201553_nibiru_plantet_x_collision.jpg]

نیبیرو نام یک سیاره تخیلی است که در مسیر برخورد با زمین قرار دارد، اما به سادگی می گویم که چنین چیزی اصلأ وجود ندارد. هیچ شواهد معتبری بخصوص هیچگاه تلسکوپی یا دیگر ابزار نجومی وجود چنین جسمی را ندیده و وجود آن را رد می کند. حتی هیچ شواهدی دال بر اثرات گرانشی یا جاذبه ایی این جسم بر هیچ یک از اعضای منظومه شمسی ما دیده نشده.
بناء هیچ پیشگویی معتبری برای اتفاقات نجومی در سال 2012 میلادی وجود ندارد. فعالیت خورشید همیشه بصورت یک دوره 11 ساله بوده که دوره بعدی اوج فعالیت های خورشیدی بین سالهای 2010 تا 2012 می باشد. اما زمین بطور منظم این دوره های افزایش فعالیت خورشیدی را بدون هیچگونه اثرات قابل نگرانی تجربه نموده. میدان مغناطیسی زمین به مثابه یک سپر خوب ذرات شارژ دار خورشید را همیشه دفع میکند. اما بر اساس یک دوره زمانی حدود 400 هزار ساله این قطب ها جابجا می شوند. ولی هیچ شواهدی بر تکرار این گونه جابجایی در سال 2012 وجود ندارد. حتی اگر قرار باشد این جابجایی چند صد هزار ساله میدان های قطبی آغاز شود، هیچگاه بر گردش زمین و یا بر جهت گردش محور زمین تأثیر نمی گذارد و چنین تغییر و جابجایی فقط در توان رستم دستان یا همان سوپر من فلم های تخیلی است که زمین را از جا می کند.
یگانه کشش گرانشی یا جاذبه ایی مهمی را که زمین تا هنوز تجربه کرده و همیشه تحت تأثیر آن قرار دارد، نیروی جذر و مد میان زمین و ماه است. در چند دهه آینده هم هیچگونه هم خط شدن میان سیارات پیش بینی نشده و زمین هم در سال 2012 از میان صفحه کهکشانی عبور نمی کند. در ضمن حتی اگر این گونه هم خط شدن اتفاق بی افتد، اثرات آن بر زمین بسیار کم و قابل چشم پوشی است. هر ماه دسمبر زمین و خورشید تقریبأ با مرکز کهکشان راه شیری هم خط میشوند، اما این یک اتفاق سالانه است و هیچ پیامدی هم به دنبال ندارد.
بنابرین پیش بینی تغییرات شوم یا سرنوشت مرگباری برای زمین در 21 دسمبر 2012 میلادی همه دروغ و بی اساس می باشد. در قرن های گذشته هم بار ها سرنوشت شومی برای زمین پیش بینی شده بود. خوانندگان این مقاله کاش همه فلم های دانشمند مهم نجومی آقای کارل ساگان را دیده بودند. اما برای کسانی که با کار های آقای سگان آشنا نیستند می گویم که آقای ساگان چندین سال قبل گفته بود " ادعا های بزرگ و خارق العاده نیازمند شواهد خارق العاده اند" و باور چنین سرنوشت شوم برای زمین در سه سال بعد دور از تصور است. از سوی دیگر اگر قرار باشد چنین اتفاقی بی افتد چرا جهانیان بی تفاوت نشسته اند.
کسانی که ادعای چنین اتفاقات شوم و جدی را برای 21 دسمبر 2012 می کنند، باید ثبوت ادعای خود را هم برای مردم پیش کش کنند. کجاست شواهد این اشخاص؟ دانش این افراد برای این ادعا بر مبنای چیست؟
در واقع این افراد هیچ ثبوتی در دست ندارند و تمام ادعا ها، پیش بینی یا هر گونه اسراری که در قالب کتب، فلم های مستند و یا مقالات انترنتی در این مورد نمی تواند هیچ واقعیتی را تغییر دهد. در اخیر می گویم که هیچ ثبوت معتبری برای این ادعا ها وجود ندارد و نمی تواند هیچگونه اتفاق غیر طبیعی را برای دسمبر 2012 را ثابت بسازد.
(آخرین تغییر در ارسال: 14-12-2012, 11:05 PM توسط FIRIHA.)
14-12-2012, 10:51 PM,
یافتن
مدیریت کل

*******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
832
تاریخ عضویت:
Jan 2011
مدال ها

اعتبار: 1,735


محل سکونت :
ارسال: #4
RE: آیا زمین تا سه ماه دیگر نابود می‌شود؟
با سلام به کاربرای خانوم گل و یا بهتر بگم خانوم گل ها

با توجه به شایعات متعدد و خرافه ها و باور این حرف ها توسط عده ای ساده لوح و زودباور مستندات ناسا رو بهمراه لینک مطلب و ترجمه خلاصه قرار میدم تا دیگه شاهد شایعات اینچنینی نباشیم . موفق باشید

=================================================================================


Question (Q): Are there any threats to the Earth in 2012? Many Internet websites say the world will end in December 2012.
Answer (A):The world will not end in 2012. Our planet has been getting along just fine for more than 4 billion years, and credible scientists worldwide know of no threat associated with 2012.


Q: What is the origin of the prediction that the world will end in 2012?
A: The story started with claims that Nibiru, a supposed planet discovered by the Sumerians, is headed toward Earth. This catastrophe was initially predicted for May 2003, but when nothing happened the doomsday date was moved forward to December 2012 and linked to the end of one of the cycles in the ancient Mayan calendar at the winter solstice in 2012 -- hence the predicted doomsday date of December 21, 2012.


Q: Does the Mayan calendar end in December 2012?
A: Just as the calendar you have on your kitchen wall does not cease to exist after December 31, the Mayan calendar does not cease to exist on December 21, 2012. This date is the end of the Mayan long-count period but then -- just as your calendar begins again on January 1 -- another long-count period begins for the Mayan calendar.Q: Is NASA predicting a "total blackout" of Earth on Dec. 23 to Dec. 25?
A: Absolutely not. Neither NASA nor any other scientific organization is predicting such a blackout. The false reports on this issue claim that some sort of "alignment of the Universe" will cause a blackout. There is no such alignment (see next question). Some versions of this rumor cite an emergency preparedness message from NASA Administrator Charles Bolden. This is simply a message encouraging people to be prepared for emergencies, recorded as part of a wider government preparedness campaign. It never mentions a blackout.
›Watch the Video


Q: Could planets align in a way that impacts Earth?
A: There are no planetary alignments in the next few decades and even if these alignments were to occur, their effects on the Earth would be negligible. One major alignment occurred in 1962, for example, and two others happened during 1982 and 2000. Each December the Earth and sun align with the approximate center of the Milky Way Galaxy but that is an annual event of no consequence.
› More about alignment

"There apparently is a great deal of interest in celestial bodies, and their locations and trajectories at the end of the calendar year 2012. Now, I for one love a good book or movie as much as the next guy. But the stuff flying around through cyberspace, TV and the movies is not based on science. There is even a fake NASA news release out there..."
- Don Yeomans, NASA senior research scientist
Q: Is there a planet or brown dwarf called Nibiru or Planet X or Eris that is approaching the Earth and threatening our planet with widespread destruction?
A: Nibiru and other stories about wayward planets are an Internet hoax. There is no factual basis for these claims. If Nibiru or Planet X were real and headed for an encounter with the Earth in 2012, astronomers would have been tracking it for at least the past decade, and it would be visible by now to the naked eye. Obviously, it does not exist. Eris is real, but it is a dwarf planet similar to Pluto that will remain in the outer solar system; the closest it can come to Earth is about 4 billion miles.


Q: What is the polar shift theory? Is it true that the Earth's crust does a 180-degree rotation around the core in a matter of days if not hours?
A: A reversal in the rotation of Earth is impossible. There are slow movements of the continents (for example Antarctica was near the equator hundreds of millions of years ago), but that is irrelevant to claims of reversal of the rotational poles. However, many of the disaster websites pull a bait-and-switch to fool people. They claim a relationship between the rotation and the magnetic polarity of Earth, which does change irregularly, with a magnetic reversal taking place every 400,000 years on average. As far as we know, such a magnetic reversal doesn’t cause any harm to life on Earth. Scientists believe a magnetic reversal is very unlikely to happen in the next few millennia.
› More about polar shift


Q: Is the Earth in danger of being hit by a meteor in 2012?
A: The Earth has always been subject to impacts by comets and asteroids, although big hits are very rare. The last big impact was 65 million years ago, and that led to the extinction of the dinosaurs. Today NASA astronomers are carrying out a survey called the Spaceguard Survey to find any large near-Earth asteroids long before they hit. We have already determined that there are no threatening asteroids as large as the one that killed the dinosaurs. All this work is done openly with the discoveries posted every day on the NASA Near-Earth Object Program Office website, so you can see for yourself that nothing is predicted to hit in 2012.


Q: How do NASA scientists feel about claims of the world ending in 2012?
A: For any claims of disaster or dramatic changes in 2012, where is the science? Where is the evidence? There is none, and for all the fictional assertions, whether they are made in books, movies, documentaries or over the Internet, we cannot change that simple fact. There is no credible evidence for any of the assertions made in support of unusual events taking place in December 2012.
› Why you need not fear a supernova
› About super volcanoes


Q: Is there a danger from giant solar storms predicted for 2012?
A: Solar activity has a regular cycle, with peaks approximately every 11 years. Near these activity peaks, solar flares can cause some interruption of satellite communications, although engineers are learning how to build electronics that are protected against most solar storms. But there is no special risk associated with 2012. The next solar maximum will occur in the 2012-2014 time frame and is predicted to be an average solar cycle, no different than previous cycles throughout history.
› Video: Solar Storms
› More about solar storms
===========================================================
لینک : http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html
===========================================================
ترجمه فارسی به خلاصه :

پرسش:آیا هیچ تهدیدی در سال 2012 وچود داره بسیاری از وبسایتا میگن دنیا در 2012 تمام میشه.

پاسخ:هیچ اتفاق بدی قرار نیست که در سال 2012 بیفته ، سیاره ما به خوبی بیش از 4 میلیارد سال عمر کرده و هیچ دانشمندی با تهدیدی برای سال 2012 مواجه نشده است!

Nothing bad will happen to the Earth in 2012. Our planet has been getting along just fine for more than 4 billion years, and credible scientists worldwide know of no threat associated with 2012

پرسش : این پیشبینی که 2012 پایان دنیاست از کجا شروع شد؟

پاسخ : داستان با نایبرو ، سیاره ای که تصور میشد توسط سومریان کشف شده و قراره با زمین برخورد کنه شروع شد ، در ابتدا قرار بود که این فاجعه در می سال 2003 اتفاق بیفته ولی وقتی هیچ اتفاقی نیفتاد تاریخ فاجعه به سال 2012 موکول شد و این داستانای خیالی با پایان یکی از دوره های تقویمای مایاها در زمستان 2012 متصل شدن و پایان دنیا 21 دسامبر 2012 اعلام شد.

پرسش : تقویم مایا ها در دسامبر 2012 تمام میشه؟

پاسخ : همون طوری که تقویم شما تو آشپزخونه بعد از 31 دسامبر ادامه نداره( مثلا بعد از 31 اسفند ادامه نداره) تقویم مایاها هم بعد از 21 دسامبر 2012 ادامه نداره. , iو همونطوری که تقویم شما دوباره از 1 ژانویه (مثل 1 فروردین خودمون) شروع میشه ، تقویم مایاها هم دوباره شروع میشه.

پرسش : وقتی سیاره ها در یک راستا قرار میگیرن آیا ممکنه که پدیده ای رخ بده که زمین رو تحت تاثیر قرار میده؟

پاسخ : هیچ همردیف شدن سیاره ای برای چند دهه آینده وجود نداره.زمین از صفحه کهکشانی در سال 2012 عبور نمیکنه و اگه قرار بود اتفاق بیفته تاثیرش روی زمین قابل چشم پوشیه.هر دسامبر زمین و خورشید تقریبا با مرکز کهکشان راه شیری هم راستا میشن و این یه اتفاق سالیانه است نه اتفاق تصادفی.

پرسش : آسا سیاره ای یا کوتوله قهوه ای ای(کوتوله قهوه ای ستاره های کوچک سد شده هستن) به اسم نایبرو یا سیاره ایکس یا اریس در حال رسیدن به زمین اند ، که باعص خرابی گسترده میشن؟

پاسخ : نایبرو و بقیه داستانا در مورد سیاره های خودسر(که مسیر خودشونو میرن) شوخی های گول زننده اینترنتی اند.هیچ پایه علمی برای این ادعا ها وجود نداره. اگر سیاره های نایبرو و سیاره ایکس واقعی بودند و قرار بود سال 2012 با زمین برخورد کنن ، دانشمندا از چند دهه گذشته اونا رو میدیدن و مشغول ردیابی شون بودن و الان هم میشد با چشم غیر مسلح اون ها رو دید پس واضحه که وجود نداره.

سیاره اریس وجود داره و یه کوتوله قهوه ای شبیه پلوتو که در قسمت خارجی منظومه شمسی باقی میمونه و به زمین نزدیک نمیشه و نزدیک ترین فاصله اش تا زمین 4 میلیارد مایل( بیشتر از 6 میلیارد کیلومتره).

پرسش : نظریه تغییر قطب ها چیه ؟آیا این حقیقت داره در چند روز(البته نه چند ساعت) که پوسته زمین 180 درجه دور هسته میچرخه؟

پاسخ : برگشت توی چرخش زمین غیر ممکنه .قاره ها حرکات آهسته ای دارند( مثلا قطب جنوب صدها میلیون سال پیش در نزدیکی استوا بوده) ولی این ها هیچ ربطی به ادعای واژگونی چرخش قطب ندارند.بسیاری از سایتای در مورد فاجعه یه خبر بی ربط رو میگن و بعد و موضوع رو عوض میکنن که مردم رو به اشتباه بندازن.اونها یه ادعا در مورد رابطه پرخش و قطب های مغناطیسی زمین ، میکنن که به صورت غیرمترقبه هر 400 هزار سال با واژگونی قطب مغناطیسی رخ میده.تا اون جاییکه ما میدونیم این اتفاق هیچ تاثیر منفی روی زندگی مردم روی زمین نداره.هرچند احتمال واژگونی مغنطیسی توی هزاره بعدی خیلی بعیده!

پرسش : آیا زمین توی خطر برخورد با یه شهاب سنگه؟

پاسخ : زمین همیشه تحت تاثیر برخورد با ستاره های دنباله دار و شهاب سنگا بوده ولی احتمال یه برخورد بزرگ خیلی بعیده. آخرین برخورد بزرگ 65 میلیون سال پیش بود که باعث انقراض دایناسور ها شد.امروزه دانشمندان یه تحقیق به اسم تحقیق محافظت فضایی انجام میدن که اجرام آسمانی بزرگکه احتمال برخورد با زمین رو دارن پیدا کنن.ما متوجه شده ایم که هیچ شهاب سنگ تهدید کننده ای به بزرگی همونی که دایناسور ها رو کشت وجود نداره.همه اینا در دید همه انجام میشن به همراه تعداد زیادی کشف که هر روزه در سایت پروژه neo برنامه (Near Earth Object Program)(اجرام نزدیک زمین)http://neo.jpl.nasa.gov/. وشما میتونید ببینید که زمین در خطر برخورد با هیچ شهاب سنگی نیست.

پرسش : دانشمندان ناسا چه احساسی نسبت به ادعاهای در مورد اتفاقات 2012 دارن؟

پاسخ : برای هر ادعایی در مورد فاجعه یا تغییرات بزرگ در سال 2012 منابع علمی کجان؟ مدارک چی؟ هیچی نیست.و برای همه دفاع های از این ادعا های خیالی مطرح شده چه در کتاب ها چه فیلم ها یا مستند ها یا روی اینترنت هیچ مدرک موجهی وجود ندارد که سال 2012 اتفاق عجیبی می افتد.

--------------

جالبتر این که ناسا در مورد شایعاتی که به دروغ به اسم ناسا پخش میشن هشدار داده! و گفته به هیچ شایعه ای به اسم ناسا گوش ندید.

در عین حال نکته جالب توجه تر اینه که ناسا پخش این شایعات و گسترش اون ها رو یه حرکت احمقانه خونده
15-12-2012, 06:28 PM,
وب سایت کاربر یافتن
مدیر ارشد

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
5,003
تاریخ عضویت:
Dec 2011
مدال ها

اعتبار: 11,577


محل سکونت : تهران
ارسال: #5
RE: آیا زمین تا سه ماه دیگر نابود می‌شود؟

با توجه به اینکه توضیحات آقای ادمین کامل و با استفاده از منبع موثق بوده اسپم های بعدی رو حذف کرده و تاپیک رو میبندم .

Flowerysmile
15-12-2012, 09:49 PM,
یافتن

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد