امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینه ها در دکوراسیون داخلی خانه
#1
اصولاً یك اتاق كوچك، راهرو، و یا وروی های تنگ و باریك با آویختن آینه به دیوار خیلی بزرگتر از آن چیزی كه هستند جلوه می كنند.
اما كدام یك از دیوارها را باید برای نصب آینه انتخاب كنیم؟
باید توجه داشت كه این كار صرفاً به منظور ایجاد تعادل و توازن انجام می پذیرد بنابراین آینه می بایست در مكانی قرار بگیرد كه نور را منعكس كرده و فضا را عریض تر، و بزرگتر جلوه دهد. برای راهروها و فضاهای باریك وروی استفاده از آینه بر روی كل دیوار نه تنها مقرون به صرفه نیست بلكه از نظر كارشناسی ایده خوبی هم به شمار نمی رود. به جای آن بهتر است یك سری آینه را به صورت راندوم در هر دو طرف دیواره ها قرار دهید.
جای مناسب دیگر برای استفاده از آینه ها، حمام های كوچك هستند. اگر بتوانیم نورپردازی را نیز به طور مناسب انجام دهیم، متوجه تغییرات چشمگیری در فضای داخلی مكان مورد نظر خواهیم شد. این كار تنها با صرف مقدار كمی هزینه به راحتی تغییرات اساسی در دكوراسیون داخلی منازل ایجاد می كند و همچنین دارای موارد كاربردی بیشماری نیز می باشد. آینه همچنین یك سطح صاف و شفاف بر روی دیوار ایجاد می كند كه مانند كاغذ دیواری و یا رنگ پس از مدتی پوسته نمی دهد.
استفاده از آینه در محیط باریك، محیط را باز تر و وسیع تر نشان می دهد.
زمانیكه از شمع در جلوی آینه استفاده شود فضا آرامبخش تر و رمانتیك تر خواهد شد.
آینه در هماهنگی با نورپردازی می تواند در كیفیت و میزان بازتاب نور بسیار موثر واقع شود. مسئله دیگری كه می بایست به آن توجه داشت قاب آینه و وجود شمعدان در كنار آینه است كه البته این مطلب هم تا حد زیادی سلیقه ای است اما با این وجود استفاده از رنگ های روشن همیشه فضای آرامبخش تر و رمانتیكی را ایجاد می كند.
آینه ها حتی بدون داشتن قاب های گرانقیمت باز هم زیبایی و جلوه خاص خود را دارند.با این وجود تراش های اریب در لبه آینه می تواند زیبایی آن را چند برابر كند. آینه ها بیانگر حس هنری افراد بوده و دارای انواع قاب ها ی تزئینی هستند.
با ورود آینه ها به فضای داخلی خانه ها متوجه تفاوت های شگرفی می شوید كه شما را متعجب خواهند كرد؛قرار دادن آینه در بالای شومینه نیز به عنوان یكی از تكنیكهای زیباسازی در منازل به شمار میرود.

}


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  10 ایده برای دکوراسیون داخلی منزل الهه ناز 0 1,063 ۱۶-۰۲-۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
Ksmiletris ده پیشنهاد ساده برای تغییر دکوراسیون داخلی *nazanin* 0 976 ۰۱-۱۲-۱۳۹۰, ۱۰:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: *nazanin*