امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتاق گفتگوی مامانایی که میخوان طبیعی زایمان کنن
#1
سلام مامانای شجاع که میخواین این غول درد زایمان و شکست بدین . واقعا از زایمان طبیعی برای ماها غول ساختن در حالیکه اصلا هم به نظر من اینجوری نیس. نمیدونم برای شماها هم اتفاق افتاده یانه !! قبل از ازدواج هی میگفتن آخ که چقدر شب عروسی دردناکه وای که پدر آدم در میاد ولی کدومتون انقدر که بهتون گفتن اذیت شدین؟؟؟ خب حالا بیاین بزاریم کوچولومون همون روند طبیعی رو برای بدنیا اومدن طی کنه مامانا خداییش اگه زایمان طبیعی بد بود این خدای مهربون اصلا ی همچین چیزی رو قرار نمیداد. پس بیاین بزاریم همه چی مراحل خودشو طی کنه .حالا چند تا از مزایای بی شمار زایمان طبیعی رو میگم شاید بیشتر ترغیب بشیم شما ها هم بیاین خودتونو معرفی کنید و پا پیش بزاری برای زایمان طبیعی و به هم کمک کنیم تا زایمان خوبی داشته باشیم.
درصد ابتلاء به عفونت در بین مادران سزارین شده بیشتر از مادرانی است که زایمان طبیعی نموده اند.
مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند در دادن آغوز به نوزاد خود موفق تر هستند چرا که خوردن آغوز یا کلستروم به عنوان اولین واکسن برای کودک منافع بسیاری دارد.
مادرانی که زایمان طبیعی نموده اند در امر شیردهی به نوزاد خود موفق تر از مادرانی می باشند که بطریقه سزارین نوزاد خود را بدنیا آورده اند.
پس از زایمان طبیعی، مادران با انجام ورزشهای مناسب ، به مراتب سریعتر از زمانی که سزارین می شوند، می توانند تناسب اندام خود را بدست آورند.
حالا من منتظرم تابیاین و با هم در موردش حرف بزنیم Flowerysmile(1782)
پاسخ }
#2
زایمان بدون درد

قطعا يکي از جذاب‌ترين و مهيج‌ترين تجربه‌هاي زندگي هر خانمي، زايمان اوست؛‌ تجربه‌اي که به دردناک بودن، معروف است اما مي‌توان آن را طوري تسهيل کرد که در عين حال که بدون درد است، فرد مجبور نشود تن به تيغ سزارين و عوارض بيهوشي عمومي بسپارد.


امروزه در اروپا حدود 80 درصد و در آمريکا 50 درصد زنان درخواست بي‌دردي حين زايمان را دارند اما در ايران چون خانم‌ها از اين موضوع بي‌اطلاع هستند رو به سزارين مي‌آورند.


حق هر انساني است که در دنياي مدرن طب امروز، بي‌دردي را طلب کند و براي همين است که بيماران نيز از کشيدن و پرکردن دندان تا سردرد و درد زايمان را با حداقل درد مي‌خواهند.


استفاده از روش اپي‌دورال، برخلاف تصور عوام، نه تنها تهاجمي نيست؛ بلکه به عنوان تکنيک طلايي استاندارد دنيا معرفي شده است. ما فقط براي دقايقي حس درد قسمت فوقاني شکم يا همان ناحيه‌ اپي‌دورال را بلوک مي‌کنيم و براي اين کار از فرد مي‌خواهيم در حالتي نشسته و کاملا بي‌حرکت قرار بگيرد و قبل از انجام بلوک، پوست را ضدعفوني و کمي بي‌حس مي‌کنيم. سپس سوزن مخصوصي را در فضاي اپي‌دورال (که فضايي خارج از نخاع است) قرار داده و کاتتر را در جاي مناسب گذاشته و سوزن را برمي‌داريم. داروها را از راه لوله نازک کاتتر تجويز مي‌کنيم و چون اعصاب انتقال‌دهنده بلوک مي‌شوند، درد کاهش مي‌يابد.


15 تا 10 دقيقه بعد اثر بلوک تا 80 درصد از درد را مي‌کاهد. بلوک اپي‌دورال را مي‌توان تا هر وقت نياز بود ادامه داد و پس از زايمان کاتتر را خارج کرد تا حدود 20 دقيقه بعد از تزريق آخرين دارو حس شما به حالت عادي برگردد. اين بلوک باعث کندي روند زايمان نشده و بي‌حسي ناحيه‌اي به شما اجازه مي‌دهد در طولاني‌ترين زمان زايمان (مرحله باز شدن دهانه رحم) استراحت کنيد و سپس وقتي دهانه رحم کاملا باز شد انرژي کافي براي زور زدن داشته باشيد.


تحقيقات فراوان ثابت کرده‌اند که اين بي‌دردي براي مادران کاملا بي‌خطر است. ما علاوه بر مواردي که خود مادران درخواست زايمان بدون درد دارند، در مواقع خاص مانند بيماران شديد ريوي، قلبي عروقي، فشار بالاي بارداري، صرع و مواردي که بيهوشي عمومي به خاطر حساسيت به دارو منع دارد، از اين روش استفاده مي‌کنيم. مساله مهمي که وجود دارد و سوال رايج اکثر خانم‌هاست، آن است که پس از انجام بلوک اپي‌دورال و قبل از زايمان، آيا قادر به راه رفتن هستند يا نه؟ اين هم به خاطر همان اطلاع‌رساني غلط است که بعضي‌ها تصور مي‌کنند فلج خواهند شد! ما پس از اپي‌دورال، حتي آنها را از تخت پايين مي‌آوريم تا قدم بزنند و تکنيک تنفسي را که در کلاس‌هاي زايمان فراگرفته‌اند، انجام دهند يا ورزش ملايمي انجام دهند.من از چند خانم جوان كه با اين روش درد زايمان طبيعي را كم كرده‌اند و از زايمان خود لذت برده‌اند، خواستم تا درچند جمله نظر خود را ابراز كنند.نظر یک خانم درباره این روش زایمان:

يکي از خانم‌هايي که با روش اپي‌دورال زايمان بدون‌درد را تجربه کرده بود (خانم 32 ساله) اين‌طور گفت: «من به محض اينکه چند لحظه منتظر ماندم و حس ترس داشتم که الان اين سوزن را در نخاعم فرو مي‌برند، بدون هيچ احساسي، گفتند تمام شد. دقيقا 7 تا 8 دقيقه بعد، از دست آن درد آغازين راحت شدم و خوابيده بودم و سر بچه‌ام را در ناحيه نشيمن حس مي‌کردم و هر وقت مي‌گفتند زور بزن قادر بودم اين کار را بکنم. خيلي لذت داشت که تولد بچه‌ام را ديدم و باورم نمي‌شد که زايمان تمام شد و او الان روي دست‌هاي دکتر است! نه درد کشيدم نه بيهوش شدم. من به همه آنها که گفتند چرا سزارين نمي‌شوي و مگر زمان مادربزر‌گ‌هاست که طبيعي زايمان کنيم و ما را بي‌کلاس يا متحجر خواندند، مي‌گويم اتفاقا الان در همه دنيا براي زايمان کلاس آموزشي مي‌روند و همه خانم‌ها به غير از آنها که بيماري دارند يا مساله خاصي براي جنينشان پيش بيايد طبيعي زايمان مي‌کنند. من توسط يکي از اقوامم که در اروپا زندگي مي‌کند، تشويق شدم که اين راه را تجربه کنم. الان هم راضي‌ام و به دوستانم توصيه مي‌کنم. از همه فوايدش که بگذريم، ارزش بوسيدن نوزاد پس از تولد به يك دنيا مي‌ا‌رزد.» خانم 27 ساله ديگري بعد از اين تجربه مي‌گفت: «با اينکه قبلا در کلاس‌ها برايمان توضيح داده بودند اما باز هم مي‌ترسيدم. براي همين ترس، پس از اپي‌دورال به دست‌شويي نياز پيدا کردم و به راحتي خودم قدم زدم و رفتم دست‌شويي. حين زايمان هم با ماما و دکتر گپ مي‌زدم و خوشحال بودم حتي همسرم اجازه داشت به اتاق زايمان بيايد. درست مانند کشورهاي خارجي و فيلم‌ها !
پاسخ }
#3
سلام
من پارسال زایمان طبیعی داشتم..واقعا خوشحالم که شما هم راغب هستید..
نوزاد من زردی داشت..تا چند روز باید همش زیر دستگاه و..بود..خدایی من خیلی اذیت نمیشدم اما سزارینی ها چه تو بیمارستان موندن که جای راحت واسه استراحت مادر ندارن و چه تو خونه خیلی اذیت میشدن.

بعد از تولد نوزاد هم من خیلی سرحال و شاد بودم..اما سزارینی ها تو بخش همش درد می کشیدن و بی حال افتاده بودن رو تخت.

من قبل از همه خودم بچه مو دیدم و واقتی داشتم میرفتم تو بخش واسه همسر و مامانم تعریف کردم...
اما اگه سزارینی و به خصوص بیهوشی کامل باشین آخرین نفر شما بچه رو می بینید!
موقع درد کشیدنم تو بلوک زایمان سزلرینی ها دلشون به حالم می سوخت ...اما فرداش همه حسرت می خوردن!
واقعا میگم...تمام درد عالم بهت وارد میشه تا زایمان کنی...حس می کنی بند بند وجودت داره از هم جدا میشه...
اما همش تا لحظه تولده!
بعدش همه خوشحال دنیا میاد تو دلتون..
حتما کلاس های بارداری و زایمان رو برین...خیلی بهتون کمک میکنه.
پیشنهادم برای بیمارستان خصوصی..خاتم و بیمارستان دولتی چمران هست که از خاتم هم بهتره.
من خودم بیمارستان لاله بودم...اصلا راضی نیستم...مخصوصا برای زایمان طبیعی...چون اصلا بهش عادت ندارن و نمیدونن باید واستون چیکار بکنن..
من شبون رفتم ..مامای کشیک می خواست منو بزنه که مجبوره به خاطرم بیدار بمونه و سرویس بده..بعد از زایمان هم منو همون وسط بلوک ول کردن..چون هیچ جایی تعریف نشده که زائو بعد از زایمان طبیعی اونجا بمونه!اگه سزارین باشه که از اتاق عمل میره ریکاوری و بخش!

خلاصه برای طبیعی بیمارستان و مهمتر از اون کادر خیلی مهمه!
انشالله نوزاد همتون سالم باشه و به سلامتی در آغوش بگیریدیش
پاسخ }
#4
سلام به همه
منم8ساله پیش زایمان طبیعی داشتم الانم5 ماهه باردارم انشاالله میخوام این بارم طبیعی رایمان داشته باشم درسته زایمان طبیعی درد داره اما بعداخیلی راحترین
(1782)

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
(۲۹-۰۲-۱۳۹۲, ۰۴:۴۱ ب.ظ)ramane نوشته:  سلام . من خیلی دلم میخواست زایمان طبیعی داشته باشم ولی تا آخرین هفته صبر کردم و دردم نگرفت و دکترم گفت که نمیشه و باید سزارین کنی. Dash2کسی از شما اطلاعی داره که میشه بچه دومو طبیعی به دنیا آورد ؟ با همین روشهای بدون درد و اینا آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟angelic

سلام عزیزم مگه به سلامتی دومی رو بارداری؟Flowerysmile
اگر خانمي تحت عمل سزارين قرار گرفته باشد و سزارين او به علت تنگي لگن نباشد و موقع عمل و بعد از آن دچار عارضه‌اي از جمله عفونت و عارضه پس از عمل نشده باشد، امکان اينکه زايمان طبيعي داشته باشد وجود دارد اما مادر بايد هم در دوران بارداري و هم زمان نزديک زايمان تحت نظارت دقيق باشد.
پاسخ }
#6
نه عزیزم ولی قصدشو دارم. عملم هیچ عارضه ای نداشته . ولی خب همون موقع دکتر که معاینه میکرد میگفت سر بچه نیومده پایین . و فکر کنم این یعنی همون چیزی که شما میگی ( تنگی لگن)crying
با خدا طرف شدن
کار مشکلی ست
زندگی
بازی خدا و یک عروسک گلی ست
پاسخ }
#7
سلام دوستان
منم اگه خدا بخاد و مشکلی پیش نیاد میخام طبیعی زایمان کنم.
کسی میدونه تو مشهد کدوم بیمارستانا زایمان بی درد انجام میدن؟
خدایا شکرتWorship
پاسخ }
#8
(۲۹-۰۲-۱۳۹۲, ۰۴:۵۳ ب.ظ)ramane نوشته:  نه عزیزم ولی قصدشو دارم. عملم هیچ عارضه ای نداشته . ولی خب همون موقع دکتر که معاینه میکرد میگفت سر بچه نیومده پایین . و فکر کنم این یعنی همون چیزی که شما میگی ( تنگی لگن)crying

ای بابا چه سریع نتیجه گیری میکنی شماDunnof من که تخصصی ندارم اطلاعات منم در حد چیزایی که شنیدم یا خوندم بهتره با ی متخصص مشورت کنی ایشالا که میتونی الکی هم زانوی غم بغل نگیر Vahidrk
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#9
(۲۹-۰۲-۱۳۹۲, ۰۴:۵۷ ب.ظ)گریوازه نوشته:  سلام دوستان
منم اگه خدا بخاد و مشکلی پیش نیاد میخام طبیعی زایمان کنم.
کسی میدونه تو مشهد کدوم بیمارستانا زایمان بی درد انجام میدن؟

سلام عزیزم بهت تبریک میگم به خاطر این انتخاب درست Flowerysmile.من شنیدم بیمارستان رضوی داره حتی زایمان تو آب هم داره بازم خودت پیگیر باش
پاسخ }
#10
خب مامانای شجاع من فعلا برم که الان بابای بچه ام میاد فعلا بای
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اگر می‌خواهید زایمان طبیعی داشته باشید خانم طلایی 0 1,265 ۱۶-۰۴-۱۳۹۲, ۰۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: خانم طلایی