امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتاق گفتگوی مامانایی که میخوان طبیعی زایمان کنن
دو تا از عوارضی که دکترم بهم گفت :
1- اینکه امکان داره بچه چرخش هایی که باید تو زایمان طبیعی انجام بده ، انجام نده و کج بیاد که به مهارت دکتر بستگی داره کهبتونه بچه رو راست کنه . امیدوارم از این حرفم نترسین اگه متوجه نشدین بییشتر توضیح بدم 
2 - به خاطر اینکه دهانه رحم شل میشه ، امکان داره خون ریزی بعد از زایمان طولانی و ادامه دار بشه .
بازم میگم  اصل درد زایمان همون ساعت های آخرشه که تو اون لحظه اپیدورال کمکی نمی کنه 
گاز رو هم که بهت میدن میگن یک سره نفس نکش فقط موقع درد نفس های عمیق بکش اگر یک سره نفس بکشی میری تو خلسه یه جورایی بیهوشی انگار
سر بچه دومم من رو زود بردن تو اتاق زایمان زورم میومد ولی ماما بهم میگفت تا میتونی زور نزن چون دهانه رحمت به اندازه کافی باز نشده و زور زدنت باعث میشه دهانه رحمت ورم کنه که برای زایمانت خوب نیست ، دکترمم سر یه عمل دیگه بود و فهمیده بودم دیر میاد به ماما خیلی اضرار کردم که اگر فقط منتظر دکترین برام مهم نیست هر طور میشه بچمو به دنیا بیارین ولی میگفت به اون ربطی نداره و دهانه رحمم باز نشده. 
بهم گفت به پهلو دراز بکش تا ورم دهانه رحمت کم بشه که این کاری که گفت خیلی تو کم شدن ورم دهانه رحم تاثیر داشت ( طبق چیزی که خودش معاینه می کرد و می گفت )
خیلی پافشاری کردم و وقتی دیدم هیچ کس بهم گوش نمیده ، ماسک گاز رو یکسره گذاشتم رو بینیم تا حداقل دردمو حس نکنم و تقریبا بیهوش شدم با اینکه زور میزدم و وقتی به هوش اومدم دکترم بالای سرم بود و می گفت زور بده سر بچه ات دیده میشه یکم دیگه زور بدی دخترت به دنیا میاد منم با تمام توانم زور میزنم تا اینکه جوجم به دنیا اومد.
پاسخ }
تو زایمان اولم بعد از چند روز یبوست گرفتم و خیلی خیلی اذیت شدم ، سر زایمان دومم از ماما پرسیدم چه کار کنم یبس نشم گفت سعی کن خیلی برنج و اینا نخوری بیشتر روزای اول سوپ بخور
منم بعد از زایمان با اینکه از صبح چیزی نخورده بودم و برام ماهیچه گرفته بودن که بخورم از ترس یبس شدن یکم ازگوشتش خوردم و برنج نخوردم 
فرداش که اومدم خونه خاله جونم برام کاچی درست کرده بود واقعا یک وجب روغن روش بود که البته کره گوسفندی بود که آب کرده  ، مامانا باورتون نمیشه معجزه بود معجزه 
تو زایمان دومم تا زمانی که اون کاچی رو میخوردم به هیچ عنوان یبس نشدم ، اینکه با شکم تقریبا خالی اون همه روغن رو خورده بودم باعث شده بود که معده و رودم حسابی نرم بشن و مشکلی نداشته باشم 
یادم نمیره اولین بار که بعد از زایمان گلاب به روتون رفتم برای دستشویی شماره 2 ، چه استرسی داشتم و در حد گریه کردن بود حالم ولی کاچی معجزه کرده بود البته دراصل روغنی که با اون کاچی خورده بودم
به نظر من اصلا اصلا به فکر رعایت غذایی برای چاقی و اینا نباشید فقط به فکر این باشین که اذیت نشین ، ضعیف نشین و اینکه شیر خوب داشته باشین
بعد از دو سال که به سلامتی شیردهی تون تموم بشه به یه رژیم نهایت 6 ماهه باربی میشید بیا و ببین
پاسخ }
سلام مامانای گل
اگر کسی جفتش پایین باشه حتما باید سزارین بشه ؟
امکان ظبیعی شدن نیست ؟
پاسخ }