خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 9 رای - 2.56 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اثر گیاه حنا در بیماران فاویسمی (باقله ای)

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
27
تاریخ عضویت:
Jun 2012
مدال ها

اعتبار: 20


محل سکونت :
ارسال: #1
اثر گیاه حنا در بیماران فاویسمی (باقله ای)
گیاه حنا در نواحی جنوبی ایران مانند بلوچستان و بم می‌روید که دارای اثرات فارماكولوژیك متعددی است. اثر ضد قارچ، ضد باكتری، بخصوص گرم مثبت‌ها از خواص فارماکولوژیک حنا است. همچنین استفاده موضعی ازاین گیاه مانع اثر اشعه خورشید روی پوست بدن شده و در برطرف کردن ترك خوردگی‌های پوست مؤثر است. در بعضی نواحی ایران از این گیاه به عنوان ماده آرایشی مانند رنگ مو استفاده می‌شود.

برگ گیاه حنا نیز به واسطه داشتن ماده‌ای به نام Lawsone با نام شیمیائی 2 هیدروکسی 1 و4 نفتوکینون (2-hydroxy-1, 4 naphthoquinone) كه مشابه تركیبات نفتالین است خاصیت اكسیدانی دارد در افرادی كه دارای نقص آنزیمی هستند اگر به­ صورت موضعی هم استفاده شود، می‌تواند باعث همولیز شود.


توصیه: با توجه به استفاده فراوان حنا و باقلا در كشور ما به خصوص استفاده از آن در مناطق خاصی از كشور و با توجه به خطر استفاده از آن و همولیز ناشی از آن (مانند كرنیكتروس در نوزادان)، توصیه می­شود مادران بارداری که سابقه بیماری مشابه را در فرزندان خود و یا بستگان نزدیک داشته­اند از مصرف این مواد پرهیز نمایند و آموزش‌ لازم در این خصوص به آنها داده شود. همچنین توصیه می­شود در مناطقی كه شیوع نقص آنزیمی گلوکز 6- فسفات دهیدروژناز بالااست، مادران باردار و نوزادان از حنا استفاده نكنند.
[/color]
01-07-2012, 12:05 PM,
یافتن نقل قولّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد