امتیاز موضوع:
  • 16 رای - 2.88 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار کنکور
#1
در این تاپیک اخبار مربوط به تمام آزمون ها چه سراسری و چه آزاد جهت اطلاع خانوم گلا گذاشته میشه.
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#2
سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1391 مي رساند نظر به اينكه با توجه به سياستهاي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري و دانشگاه آزاد اسلامي مقرر گرديده است آزمون مذكور با آزمون كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي تجميع شده و به صورت متمركز برگزار گردد . لذا تاريخ ثبت نام آزمون فوق الذكر از روز سه شنبه مورخ 30/3/1391 شروع و تا پايان روز سه شنبه 6/4/1391 ادامه خواهد داشت .
ضمناً اطلاعيه تكميلي درخصوص شرايط و ضوابط ثبت نام در روز شنبه 27/3/91 در سايت سازمان و در هفته نامه پيك سنجش مورخ 29/3/91 اعلام خواهد شد .


دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#3
اطلاعیه سازمان در مورد پرینت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1391

http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=381
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#4
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ اعلام اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت براي شركت در مصاحبه و بررسي مدارك آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه متمركز) سال 1391

http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=13&id=380
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ و نحوه ثبت نام و هم چنين شرايط و ضوابط شركت در آزمون ورودي كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1391 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و دانشگاه آزاد اسلامي

http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=3&id=386

دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#6
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره اعلام فهرست اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت، همراه با برنامه زماني مراجعه و مدارك مورد نياز براي شركت در مصاحبه و بررسي مدارك آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه متمركز) سال 1391

http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=13&id=385
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#7
داوطلبان گرامی آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1391 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و دانشگاه آزاد اسلامی، برای تکمیل فرم ثبت نام، از ساعت 18 امروز یعنی 30/3/1391 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.
http://www.sanjesh.org
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#8
معرفي شدگان به مصاحبه دکتري دانشگاه ها دارندگان بالاترين رتبه ها هستند

'حسین نادری منش' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: افرادی كه پس از اعلام نتایج اولیه و انجام انتخاب رشته آزمون دكتری، برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شده اند دارای بالاترین رتبه ها در رشته های امتحانی خود هستند و هیچ فردی نیست كه ادعا كند دعوت به مصاحبه نشده است درحالیكه رتبه های بعد از او برای مصاحبه معرفی شده اند.


وی به شركت كنندگان در آزمون دكتری این اطمینان خاطر را داد كه مطابق آیین نامه این آزمون، حداقل سه برابر ظرفیت پذیرش در هر كدرشته محل از میان دارندگان بالاترین رتبه ها به دانشگاه ها معرفی شده اند.

معاون وزیر علوم یادآورشد: مطابق آیین نامه دكتری، افراد در مرحله مصاحبه باید تا چندبرابر ظرفیت به دانشگاه ها معرفی شوند كه عمدتا این میزان، سه برابر بوده است و از سوی دیگر ، هر داوطلب نیز امكان انتخاب 50 كدرشته محل را داشته است كه امسال هر فرد درصورت داشتن نمره لازم، به جای سه دانشگاه به چهار دانشگاه معرفی شده است.

نادری منش به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص 30 درصد سهمیه آزمون دكتری به مربیان دانشگاه ها و 20 درصد به ایثارگران اشاره كرد و گفت: براساس قانون، وزارت علوم و سازمان سنجش ملزم و مجری این مقررات هستند و داوطلبان باید توجه داشته باشند كه امسال در هر گروه دانشگاهی، علاوه بر سه برابر ظرفیت از میان داوطلبان آزاد، دو برابر نیز دارندگان سهمیه مربیان و ایثارگران به دانشگاه ها معرفی شده اند بنابراین در هر رشته محل، معرفی پنج برابر ظرفیت تعیین شده به دانشگاه ها صورت گرفته است.

وی درعین حال یادآور شدكه دارندگان سهمیه مربیان و ایثارگران نیز درصورتی می توانند به دانشگاه معرفی شوند كه حداقل 80 درصد نمره دارنده آخرین رتبه قبولی در رشته امتحانی خود را كسب كرده باشند و این افراد صرفا بخاطر برخورداری از سهمیه مربی یا ایثارگر به دانشگاه معرفی نمی شوند.

نادری منش با بیان اینكه امسال سعی شده است چالش های آزمون دكتری سال قبل برطرف شود،افزود: سال گذشته، داوطلبان دارای بالاترین رتبه ها به میزان 7 تا 9 برابر ظرفیت به دانشگاه ها معرفی شدند كه این خود مشكلاتی به دنبال داشت از جمله اینكه دانشگاه ها از تعداد زیاد داوطلبان گلایه داشتند و انجام آن را دشوار و زمان بر می دانستند و از طرف دیگر داوطلبان نیز گلایه مند بودند كه به دلیل تعداد زیاد، امكان مصاحبه عمقی و طولانی از آنها وجود نداشته و مصاحبه با عجله انجام گرفته است از همین رو امسال تصمیم بر آن شد كه داوطلبان تا سه برابر ظرفیت پذیرش به دانشگاه ها معرفی شوند.

معاون وزیرعلوم ادامه داد: در آزمون دكتری امسال تعداد 34 هزار نفر از داوطلبان برای انتخاب رشته، مجاز شناخته شدند كه بعد از انجام انتخاب رشته و تعیین اولویت از سوی آنها و همچنین ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در نهایت 16 هزار نفر برای انجام مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شدند.

وی توضیح داد: باید دقت داشت كه معرفی به دانشگاه براساس نمره داوطلبان و اولویت های انتخابی آنها صورت گرفته است و به ترتیب، دارندگان رتبه های برتر به دانشگاه ها معرفی شده اند و در اینجا با یك مجموعه روبه رو هستیم به نحوی كه هر فرد حداكثر به چهار دانشگاه معرفی می شود و از سوی دیگر معرفی داوطلبان تا سه برابر ظرفیت پذیرش به دانشگاه ها خواهد بود و در این میان، همپوشانی های بسیاری به وجود می آید به این معنا كه در قبال این 16 هزار نفر، باید حدود 40 تا 50 هزار مصاحبه در دانشگاه های مختلف انجام شود.

نادری منش یادآور شد: چنانچه سهمیه مربیان و ایثارگران را نیز از آزمون دكتری كنار بگذاریم از مجموع 16 هزار نفری كه برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شده اند نیز در نهایت 7 هزار نفر از داوطلبان آزاد می توانند صندلی های دكتری را پر كنند و پذیرفته شوند.

وی درمورد دلایل اعلام 34 هزار داوطلب به عنوان افراد مجاز به انتخاب رشته آزمون دكتری از سوی وزارت علوم و سازمان سنجش، اظهار داشت: این احتمال همواره و در همه آزمون ها وجود دارد كه دارندگان رتبه های بالاتر تمایلی به انتخاب رشته در دانشگاه های دورافتاده یا رشته های شهریه پرداز نداشته باشند و به این ترتیب برای خالی نماندن ظرفیت ها در دانشگاه های مختلف، همیشه افراد بیشتری به عنوان مجاز به انتخاب رشته معرفی می شوند تا درصورت عدم استقبال رتبه های بالاتر از برخی كدرشته محل ها، به اندازه كافی افرادی برای معرفی وجود داشته باشند.

نادری منش این احتمال را داد كه با تمام پیش بینی های صورت گرفته ، باز ظرفیت تعدادی از كدرشته محل های دكتری خالی بماند و تاكید كرد: در شرایطی كه كل ظرفیت پذیرش آزمون دكتری ما 10 هزار نفر است نباید توقع داشت كه 30 هزار نفر برای مصاحبه معرفی شوند.

وی مجاز شناخته شدن 34 هزار داوطلب آزمون دكتری برای انتخاب رشته را یك نوع شانس و فرصت برای این افراد خواند و گفت: داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته شده اما برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی نشده اند این امكان را دارند كه در مرحله تكمیل ظرفیت شركت كرده و انتخاب رشته داشته باشند.

معاون وزیر علوم تاكید كرد: سازمان سنجش امسال نیز همچون سال گذشته، در مرحله تكمیل ظرفیت از افرادی كه در مرحله اول برای انتخاب رشته مجاز شناخته شده اند برای انتخاب رشته مجدد و قرار گرفتن در فرآیند تكمیل ظرفیت دعوت خواهد كرد.

وی افزود: یكی از دلایل اعلام تعداد بیشتری از داوطلبان به عنوان مجازین به انتخاب رشته در آزمون دكتری این بوده است كه در مرحله افزایش و تكمیل ظرفیت، سازمان سنجش مجبور نباشد امتحان دیگری برگزار كند و بتواند گزینش دانشجویان را از میان داوطلبان مجاز به انجام برساند.

معاون وزیرعلوم از دانشگاههایی كه متقاضی و آماده افزایش ظرفیت دكتری خود هستند خواست تا ظرفیت هایشان را به سازمان سنجش اعلام كنند تا در مرحله تكمیل ظرفیت، اعمال شود.

نادری منش تاكید كرد: در آزمون امسال هیچ داوطلبی نیست كه ادعا كند دعوت به مصاحبه نشده درحالیكه دارندگان رتبه های بعد از وی برای مصاحبه دعوت شده اند و دعوت نشدن این افراد برای مصاحبه یا به دلیل كافی نبودن رتبه آنها با توجه به ظرفیت های تعیین شده است و یا اینكه در انتخاب رشته و اولویت های خود دقت لازم نداشته اند.

معاون وزیرعلوم با تایید صحت فرآیندهای گزینش دانشجویان دكتری در سازمان سنجش، یادآورشد: هرچند بررسی های ما نشان می دهد كه هیچ مشكلی در روند اعلام نمره های داوطلبان و دیگر مراحل آزمون دكتری توسط سازمان سنجش وجود نداشته است اما حق اعتراض را برای داوطلبان محفوظ می دانیم و داوطلبانی كه فكر می كنند حقی از آنها تضییع شده است می توانند اعتراض خود را به سازمان سنجش اعلام و نتیجه را تا رسیدن به جواب مستدل پیگیری كنند.

نادری منش درمورد فرآیند و شیوه پذیرش نهایی دانشجویان دكتری از طریق آزمون نیمه متمركز نیز توضیح داد: نمره آزمون داوطلبان كه امسال به صورت تخصصی و با طرح سوال در بیش از 1500 رشته محل صورت گرفت درمجموع 100 نمره برای داوطلبان دارد كه 80 نمره آن مربوط به آزمون و 20 درصد نیز مربوط به سوابق تحصیلی (معدل مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد) آنها است و در مرحله مصاحبه نیز 200 نمره برای داوطلب درنظرگرفته می شود كه در نهایت انتخاب افراد از میان داوطلبانی كه بیشترین نمره را از مجموع 300 نمره به دست آورده باشند صورت می گیرد.

نادری منش، ظرفیت فعلی پذیرش آزمون دكتری سال 91 را 10 هزار و 280 نفر اعلام كرد و گفت كه این میزان برای جذب دانشجوی دكتری از طریق آزمون دكتری نیمه متمركز درنظر گرفته شده است و دانشجویان استعدادهای درخشان نیز می توانند درصورت داشتن شرایط لازم، بدون آزمون به دوره های دكتری راه یابند.

براساس قوانین آموزش عالی، دانشگاه ها می توانند تا 20 درصد ظرفیت پذیرش دكتری خود در هررشته را از میان دانشجویان استعداد درخشان جذب كنند به شرط اینكه حداكثر نیمی از این افراد ، دانشجوی همان دانشگاه باشند و ملزم هستند نیمی دیگر از این سهمیه را به دانشجویان دیگر دانشگاه ها اختصاص دهند.

نادری منش یادآور شد: از آنجا كه ظرفیت پذیرش آزمون دكتری امسال حدود 10 هزار نفر است بنابراین تا دو هزار دانشجو نیز می توانند با استفاده از سهمیه استعداد درخشان، بدون آزمون وارد دوره دكتری شوند اما باید این نكته را نیز در نظر داشت كه اغلب دانشجویان استعداد درخشان، جزو افرادی هستند كه در آزمون نیز شركت كرده و در شمار معرفی شدگان برای مصاحبه به دانشگاه ها قرار دارند.

آزمون دكتری نیمه متمركز سال 1391 روز 25 فروردین ماه باحضور 178 هزار داوطلب در حوزه های امتحانی سراسر كشور برگزار شد كه با اعلام نتایج اولیه، حدود 34 هزار نفر برای انتخاب رشته مجاز شناخته شدند.

اخیرا برخی از داوطلبان آزمون دكتری كه به عنوان مجازین به انتخاب رشته شناخته شدند پس از اعلام فهرست اسامی معرفی شدگان به دانشگاه ها به دلیل نبودن نام آنها در این فهرست دست به اعتراض زدند و این شائبه برای آنها بوجود آمده بود كه تمام مجازین به انتخاب رشته، الزاما باید برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شوند.

نتایج نهایی آزمون دكتری سال 91 قرار است 20 شهریورماه اعلام شود.
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#9
آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در صبح پنج شنبه 8/4/91 ، داوطلبان گروه آزمايشي هنر در بعدازظهر پنج شنبه 8/4/91 ، داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح جمعه 9/4/91، داوطلبان گروه آزمايشي زبانهاي خارجي در بعدازظهر جمعه 9/4/91 و گروه آزمايشي علوم انساني در صبح شنبه 10/4/91 در 346 شهرستان و بخش مختلف كشور برگزار خواهد شد.‌


1-در زمان حضور در جلسه آزمون ، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون ، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار الزامي است .

2- درِحوزه هاي امتحاني صبحها راس‌ ساعت‌ 7:00 (هفت) صبح و بعداز ظهرها راس ساعت 14:30(دو و نيم بعدازظهر) بسته خواهد شد و شروع فرآيند آزمون صبح ها راس‌ ساعت‌ 7:30 (هفت و سي دقيقه) و بعد از ظهرها راس ساعت 15:00 (سه بعدازظهر) آغاز مي گردد . لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درِ سالنهاي امتحاني به حوزه امتحاني ممانعت بعمل خواهد آمد .
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#10
زمان ثبت نام آزمون فراگير مقاطع (كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي پيوسته) دانشگاه پيام نور از تاريخ 1391/07/09 لغايت 1391/07/16 و زمان برگزاري آن 1391/09/24 مي باشد.

زمان ثبت نام آزمون فراگير مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه پيام نور نيز از تاريخ 1391/07/12 لغايت 1391/07/20 و زمان برگزاري آزمون 1391/09/24 خواهد بود.
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }