امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختلالات شخصیت اسکیزوئید یعنی چه؟
#1
Restart-1 
بنیادی ترین ویژگی اختلال شخصیت اسکیزوئید عبارت است از دوری گزیدن از روابط اجتماعی . این افراد در ارتباط با دیگران قادر به ابراز عواطف عادی نیستند و اصولا دامنه عواطف آنان محدود است . این ویژگی از ابتدای جوانی و در زمینه های گوناگون زندگی آنان ، چه در محیط خانه و چه در تحصیل ، چه در کار و چه در زناشویی قابل ملاحظه است .

این افراد اشتیاقی برای برقراری دوستی و صمیمیت با دیگران ندارند . از رابطه با مردمان پرهیز می کنند و بر خلاف اکثر انسان ها که از تعلق به خانواده یا گروه های اجتماعی دیگر لذت می برند ، از این تعلقات رضایت خاطر ندارند . آنها کار شبانه را به کار روزانه ترجیح می دهند ، زیرا به این ترتیب مجبور نیستند با عده زیادی سر و کار داشته باشند . دوستان نزدیک یا افراد مورد اطمینان ندارند . این افراد در نخستین دیدارها معذب و ناراحت به نظر می رسند و از تماس چشمی دوری می کنند . در ابراز خشم خود حتی در واکنش به تحریک مستقیم مشکل دارند که در نتیجه این تاثیر را پدید می آورد که آنان فاقد هیجان هستند .
همیشه این واسم سوال بود که عشق چیه ؟
اما حالا با محمدم به زیباترین جواب رسیدم
Danپاسخ }
#2
چه عواملی در بروز اختلال شخصیت اسکیزوئد نقش دارند؟

دوره کودکی یا نوجوانی مبتلایان به اختلال شخصیت اسکیزوئید ممکن است با انزوا ، روابط کم با همسالان و دستاوردهای پایین تر از انتظار در مدرسه مشخص شود . این کودکان یا نوجوانان به علت تفاوت با دیگران مورد اذیت و آزار همسالانشان قرار می گیرند که طبعا بر انزواطلبی آنان می افزاید .

رابطه ژنتیک بین این اختلال با اسکیزوفرنیا و اختلال شخصیت اسکیزوتایپال ذکر شده است . مبتلایان به اختلال شخصیت اسکیزوئید می توانند بیماران خوبی برای درمان به شیوه روان درمانی باشند . تمایل آنان به درون گری با انتظارات روان درمانگر سازگار است . با برقراری اعتماد نسبت به پزشک ، ممکن است به تدریج و با هراس فراوان ، خیال پردازی ها ، دوستان تصوری و ترس از وابستگی ، حتی درباره ارتباط با درمانگر فرد را آشکار کنند . درمان دارویی با مقادیر جزیی از داروهای ضد روان پریشی ، ضدافسردگی و محرک های روانی در برخی بیماران موثر بوده است .
همیشه این واسم سوال بود که عشق چیه ؟
اما حالا با محمدم به زیباترین جواب رسیدم
Danپاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Restart-1 اختلالات شخصیت ضد اجتماعی یعنی چه؟ الهه ناز 1 582 ۰۲-۰۳-۱۳۹۴, ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: آشناي نزديك
Restart-1 اختلالات شخصیت پرخاشگر انفعالی چگونه است؟ الهه ناز 1 473 ۱۱-۰۲-۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
Restart-1 اختلالات شخصیت اسکیزوتایپال یا گسیخته گون یعنی چه؟ الهه ناز 1 291 ۱۱-۰۲-۱۳۹۲, ۰۸:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
Restart-1 اختلالات شخصیت خود شیفته یعنی چه؟ الهه ناز 0 319 ۱۱-۰۲-۱۳۹۲, ۰۸:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
Restart-1 اختلالات شخصیتی وابسته یعنی چه؟ الهه ناز 1 317 ۱۱-۰۲-۱۳۹۲, ۰۸:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
Restart-1 اختلالات شخصیتی یعنی چه؟ الهه ناز 2 481 ۱۰-۰۲-۱۳۹۲, ۰۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز