امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختلال شخصیت نمایشی یا هیستریونیک چگونه است؟
#1
Restart-1 
مهم ترین ویژگی مبتلایان به این اختلال شخصیتی عبارت است از تمایل به جلب توجه . آنها برای این کار دست به کارهای غیرعادی می زنند،از جمله پوشیدن لباس های عجیب،آرایش های نابهنجار و زننده،اغواگری و تکبر.این شخص اگر در جمعی مورد توجه قرار نگیرد به شدت احساس ناراحتی می کند و به هر ترتیب می کوشد توجه دیگران را به خود جلب نماید .

عواطف این افراد به صورت شدید و نمایشی و اغراق آمیز ابراز می شود ، اما از عمق برخوردار نیست . می توان گفت این افراد رفتارهای کودکانه ای دارند . برای نمونه بسیار تلقین پذیر و به اصطلاح دهان بین هستند . شیفته مدهای جدید و تغییرات پی در پی هستند ، بی آنکه واقعا نیازی به این تغییرات باشد . اصولا به دست آوردن و سپس رها کردن ، یکی از ویژگی های بارز آنان و نماینده عدم بلوغ عاطفی است. اقدام به خودکشی های نمایشی و حملات غش و ضعف در برابر ناکامی رسیدن به خواسته ها در زنان و مردان هیستریونیک فراوان است .

منظور افراد هیستریونیک از خودکشی معمولا ایجاد احساس گناه در اطرافیان یا رهایی از تنبیه و یا جلب نظر و در مجموع برای رسیدن به خواسته هاست و قصد مرگ در بین نیست . آنها در معرض اعتیاد به مواد مخدر و الکل و رفتارهای ناهنجار جنسی و درگیری با قانون قرار دارند . برای درمان این بیماران ، روان درمانی با رویکرد تحلیلی احتمالا جنبه انتخابی دارد . برخی پژوهشگران شناخت درمانی را برای بیمار توصیه می کنند ، به این مفهوم که او بیاموزد ، بیندیشد و به صورت ناگهانی و مهر نشدنی رفتار نکند .
همیشه این واسم سوال بود که عشق چیه ؟
اما حالا با محمدم به زیباترین جواب رسیدم
Danپاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Restart-1 اختلال سایکوز پس از زایمان چگونه است؟ الهه ناز 0 674 ۱۱-۰۲-۱۳۹۲, ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
Restart-1 اختلالات شخصیت پرخاشگر انفعالی چگونه است؟ الهه ناز 1 473 ۱۱-۰۲-۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز
Restart-1 ختلال شخصیت اجتنابی چگونه است؟ الهه ناز 1 290 ۱۱-۰۲-۱۳۹۲, ۰۸:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: الهه ناز