امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 2.93 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استرس مغز کودکان را تغییر می دهد.
#1
Package_favorite 

استرس مغز کودکان را تغییر می دهد.
[عکس: 20120726072345_0548c8f64f5e9a881277cdaf32ad3176.jpg]
شاید فکر کنید بچه ها، اضطراب های کوچک و گذرایی دارند که آنها را زیاد آزار نمی دهد. اما باید بگوییم که این فکر از بیخ و بن غلط است...
متخصصان دانشگاه ویسکانسین آمریکا متوجه شده اند که مغز کودکان مضطرب با همسالان غیرمضطربشان متفاوت است و این تفاوت های مغزی روی توان ذهنی و ادراکی آنها تاثیر می گذارد.

کودکان وقتی تحت استرس شدید و مداوم زندگی می کنند در آزمون های حافظه ای محیطی، کارآیی ضعیف تری دارند. آنها همچنین در انجام تست های مربوط به حافظه کوتاه مدت نیز بیشتر دچار مشکل می شوند. خشونت یا تبعیض در مورد یکی از فرزندان، اختلافات همیشگی اعضای خانواده، فشار برای موفقیت، مشکل در مدرسه و بیماری های جسمی، می تواند بچه های شما را مضطرب کند. اضطرابی که شاید بروز ندهند اما همیشه با آنهاست و با شب ادراری، رفتارهای پرخاشگرانه، رفتارهای وسواسی، مو کندن و ناخن جویدن، افت درسی و... خود را نشان می دهد. این کودکان گاهی دچار لکنت زبان می شوند، کابوس می بینند و معمولا در ارتباط برقرار کردن با دیگران ناموفق هستند.

این مطالعه که در مجله نوروساینس به چاپ رسیده تأییدی بر یافته های قبلی در مورد تأثیرات مخرب استرس در زندگی انسان است. در برخی از مطالعات اخیر نشان داده شده است کودکانی که در شرایط پراسترس زندگی می کنند از نظر فرآیندهای سلولی سریع تر پیر می شوند و بنابراین می توان گفت استرس دوران کودکی عامل کاهش طول عمر است.

این یافته حاصل مطالعه روی 61 کودک 9 تا 14 ساله است. متخصصان می گویند: هر چند این تفاوت ها در بافت مغزی جزیی و میکروسکوپی هستند اما می توانند تاثیرات مهمی روی مهارت های ذهنی کودکان بر جای بگذارند.

منبع : بیتوته
به فکر گذشته بودن همچون دویدن به دنبال باد است...
پاسخ }