تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 14 رای - 2.57 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده‌های جالبی که می‌توانید از مایکروویو بکنید اما نمیدانستید!
#1

بیشتر ما از مایکروویو تنها برای پختن غذا و یا گرم کردن آن استفاده می‌کنیم. اما آیا می‌دانستید که از این دستگاه استفاده های بیشتری نیز می‌توان کرد؟ ما در این مقاله به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

1- ضدعفونی کردن و دفع بوی بد اسکاچ ظرفشویی

اگر بعد از شستن ظرف ماهی، اسکاچ و اسفنج ظرفشویی تان بوی بد ماهی گرفت، آن را دور نیندازید. اسکاچ را در یک ظرف آب و آبلیمو یا سرکه خیس کنید، سپس آن را به مدت یک دقیقه در مایکروویو بگذارید. برای برداشتن اسکاچ از داخل مایکروویو حتما دستکش مخصوص آشپزی تان را به دست کنید. اسکاچ شما بوسیله حرارت مایکروویو کاملا ضدعفونی شده و بوی بد خود را از دست خواهد داد.

2- تمام مواد غذایی شام تان را تنها در 10 دقیقه بپزید

می‌توانید ماهی قزل آلا و سبزیجات و سیب زمینی تان را در مدت زمان بسیار کمی در این دستگاه برای شام آماده کنید. برای سرخ کردن ، پختن، بخار پز کردن غذاهایتان از مایکروویو استفاده کنید. تنها باید برای هر نوع طبخ غذا مدت زمان دستگاه را تنظیم کنید.

3- تخته گوشت ( یا تخته خرد کن سبزی) را در مایکروویو ضدعفونی کنید

تخته گوشت را به خوبی بشویید، یک لیمو تازه روی آن بمالید، سپس به مدت یک دقیقه در مایکروویو بگذارید تا حرارت دستگاه به خوبی آن را ضدعفونی کند.

4- پختن سیب زمینی

درست است که مایکروویو نمی‌تواند سیب زمینی شما را کبابی و برشته کند اما می‌تواند آن را درمدت 4 دقیقه به خوبی بپزد. می‌توانید باقی غذاهایتان را نیز به طور همزمان در مایکروویو بپزید . با یک چنگال سیب زمینی را سوراخ کرده و به مدت دو دقیقه در دستگاه بگذارید. بعد از دو دقیقه آنها را بیرون آورده و باز به مدت 2 و یا 3 دقیقه دیگر در مایکروویو بگذارید . برای درست کردن پوره سیب زمینی، قبل از اینکه شیر را به سیب زمینی اضافه کنید کمی شیر را حرارت دهید. ( بعد از سرد شدن شیر و سیب زمینی آنها را با هم مخلوط کنید و بهم بزنید تا پوره سیب زمینی شما آماده شود).

5- نرم کردن شکر قهوه ای

شکر را در یک ظرف پلاستیکی بگذارید کمی آب به آن اضافه کنید ، و با حرارت متوسط 10 تا 20 ثانیه در مایکروویو بگذارید.

6- نرم کردن عسل

معمولا زمانیکه عسل را برای مدت زمان طولانی در یخچال می‌گذارید سفت و غیر قابل استفاده می‌شود. برای نرم کردن عسل می‌توانید آن را به مدت 30 ثانیه و یا یک دقیقه در مایکروویو گذاشته و بعد میل کنید.

7- حرارت دادن خمیر

می‌توانید خمیر نان و یا خمیر غذایتان را در حدود 15 دقیقه در مایکروویو بگذارید و بسرعت غذایتان را آماده کنید. خمیر را در یک کاسه بزرگ بگذارید و روی آن را با یک پلاستیک بپوشانید . 250 گرم آب در یک کاسه بریزید و در پشت کاسه خمیر بگذارید. حرارت مایکروویو را تا حد امکان کم کنید. (10 درصد قدرت مایکروویو). بمدت 3 دقیقه خمیر را حرارت دهید ، بعد بگذارید بمدت 3 دقیقه دیگر نیز در مایکروویو بماند. سه دقیقه دیگر هم آن را حرارت دهید ، بعد دوباره بگذارید 6 دقیقه دیگر نیز در دستگاه بماند. اکنون خمیر شما پف کرده و آماده است.

8- گرم کردن محصولات آرایشی

ممکن است بعضی ها عادت داشته باشند کرم های آرایشی شان را در یخچال بگذارند. گرم شدن یک کرم آرایشی ممکن است پانزده تا بیست دقیقه از وقت شما را بگیرید. اما با استفاده از دستگاه مایکروویو براحتی می توانید این زمان را به حداقل برسانید. (البته قبل از زدن کرم روی صورت گرمی آن را با دست تان امتحان کنید تا صورت تان نسوزد. ) یا برای امتحان دقیق تر آن را با ساق پایتان بمالید و اگر هنوز سرد بود باز هم در مایکروویو گذاشته و حرارت دهید. برای اینکه دستگاه تان کثیف نشود می‌توانید کرم را داخل یک ظرف مخصوص مایکروویو بگذارید.

9- برشته کردن سیر

اگر بخواهید سیر را داخل یک ماهیتابه بریزید و روی گاز آن را سرخ کنید این کار در حدود 45 دقیقه وقت شما را می گیرد. اما اگر این کار را با دستگاه مایکروویو انجام دهید ، حداکثر 8 دقیقه طول می کشد. برای این کار سر سیر را ببرید تا حبه های سیر مشخص شوند. حبه ها را در یک ظرف کوچک و عمیق بگذارید ، آن را با فلفل ترکیب کنید و 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون به مخلوط تان اضافه کنید. 2 قاشق غذاخوری آب ته ظرف بریزید و روی ظرف را با یک پلاستیک بپوشانید و در حدود 7 دقیقه درمایکروویو بگذارید ، بعد از اینکه 7 دقیقه تمام شد ، چند لحظه ای صبر کنید و بعد ظرف را از دستگاه بیرون بیاورید و باز هم برای برداشتن پلاستیک از ظرف چند لحظه ای صبر کنید.

10- کباب کردن غذاها

برای اینکه زمان پخت سبزیجات را کاهش بدهید ، می‌توانید هر کدام را به صورت جداگانه در مایکروویو بپزید و بعدا آنها را روی کباب پز طبخ کنید. سیب زمینی ها را به مدت 2 دقیقه در دستگاه حرارت دهید ، سپس فلفل دلمه ای ها را برای یک دقیقه در مایکروویو بگذارید. بعد از آن، سبزیجات دیگر غذایتان را هم به طور جداگانه در دستگاه بگذارید . غذایتان زودتر آماده شد یا نه؟

11- از مرکبات تان آب میوه بیشتری بگیرید

آب میوه گرفتن از یک لیموشیرین یا لیمو ترش که تازه از یخچال بیرون آورده شده سخت است . اما برای اینکه کارتان راحت تر شود و بتوانید از آنها آب میوه بیشتری بگیرید آنها را تنها برای 20 ثانیه در مایکروویو بگذارید.

12- برشته کردن آجیل ، نان و نارگیل

برای برشته کردن مواد غذایی تان نیز می‌توانید از مایکروویو استفاده کنید ؛ برشته کردن آجیل و نان و ...با استفاده از مایکروویو زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. در صورتیکه اگر بخواهید با استفاده از یک ماهیتابه این کار را انجام دهید باید سه برابر زمان بگذارید. آجیل یا نان و ... را در یک بشقاب بریزید و آنها را پراکنده کنید بطوریکه بهم نچسبند و برای 2 یا 3 دقیقه در مایکرویو بگذارید. هر یک دقیقه بشقاب را از دستگاه بیرون بیاورید و بشقاب را تکان دهید . به یاد داشته باشید که بعد از اینکه بشقاب را از دستگاه بیرون آوردید، بگذارید مواد داخل آن برای یک دقیقه ای بمانند تا سرد شوند و بعد آنها را میل کنید.

13- پختن سبزیجات

آیا برای پختن سبزیجات به دنبال یک قابلمه آب هستید؟ آیا می‌دانستید که می‌توانید سبزیجات تان را در دستگاه مایکروویو بدون آب بپزید؟ اگر می‌توانید سبزیجات تان را بصورت یک لایه داخل یک بشقاب پهن کنید، با پلاستیک بشقاب را بپوشانید و با حرارت بالا آنها را بپزید. البته زمان پخت سبزیجات مختلف، متفاوت است؛ اگر سبزیجات شما ترد هستند ، مانند اسفناج ، قارچ یا نخود فرنگی بعد از سی ثانیه آنها را از دستگاه بیرون بیاورید؛ اما برای سبزیجاتی مانند هویج این زمان 4 دقیقه می‌باشد.

سیمرغ

پاسخ }
#2
ميتونيد سبزي هم خشك كنيد. من نعنا رو با مايكروويو خشك ميكنم و نيازي به پهن كردن و 2 روز صبر كردن نداره hih
anything boys can do GIRLS can do BETTER
پاسخ }
#3
چه خوب منم مایکروویو دارم اما تو دهات ما همه گفتن چرا انقدر پول بابت ش دادی توستر میگرفتی تمام کارای مایرکروویو هم میکرد
شما چی میگین؟
از مرگ نمییترسم!
فقط نگرانم ....
در شلوغی های آن دنیا،
مادرم را پیدا نکنم.

پاسخ }
#4
(۰۷-۰۴-۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ق.ظ)sahar5n نوشته:  حداقلش اینه که آدم میدونه توستر بی ضرر تره
بابا چقدر باید بگم مایکروویو خیلی خطر ناکه
برای کل دنیا هم با اثبات شده
Dash2 اما بازم....Dash2crying

عزیزم فکر نمی کنی ارسالت ربطی به موضوع تاپیک نداره و اسپم محسوب میشه
[عکس: 20131003221144_15c4c2e5-6e2b-45a6-9cba-2251ede00488.jpg]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
#5
من تو ماکروویو پاپ کرن درست میکنم خیلی راحته خیلی هم خوب میشه
[عکس: 20140713163852_url.jpgss.jpg]
پاسخ }
#6
منم تو ماکرویو حلوا درست میکنم که روی گاز نمیتونمDreamyeyesf
پاسخ }
#7
(۰۷-۰۴-۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ب.ظ)elipari نوشته:  من تو ماکروویو پاپ کرن درست میکنم خیلی راحته خیلی هم خوب میشه

عزیزم میشه بیشتر توضیح بدی؟
پاسخ }
#8
(۰۷-۰۴-۱۳۹۱, ۰۹:۰۰ ب.ظ)honar نوشته:  
(۰۷-۰۴-۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ق.ظ)sahar5n نوشته:  حداقلش اینه که آدم میدونه توستر بی ضرر تره
بابا چقدر باید بگم مایکروویو خیلی خطر ناکه
برای کل دنیا هم با اثبات شده
Dash2 اما بازم....Dash2crying

عزیزم فکر نمی کنی ارسالت ربطی به موضوع تاپیک نداره و اسپم محسوب میشه

من در جواب D!!D گفتم توستر بی ضرر تره نه فکر نمی کنم ارسالم به جواب D!!D ربطی نداشته باشه

کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید . . .
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
#9
منم تو ماکروویو موم داغ میکنم برا اپیلاسیون فقط 15 ثانیه کافیه تو همون ظرف موم که میخرم باحاله و راحت و سریعlaf
[عکس: 10yLp4.png]
پاسخ }
#10
(۱۷-۰۴-۱۳۹۱, ۰۹:۱۹ ق.ظ)maneli نوشته:  منم تو ماکروویو موم داغ میکنم برا اپیلاسیون فقط 15 ثانیه کافیه تو همون ظرف موم که میخرم باحاله و راحت و سریعlaf
واقعا چه کاربرد خوبی داره واست این وسیله حداقل 300 هزار تومنی hihlaf
[عکس: 52815271783843315324.jpg]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  5 تکنیک مهم در استفاده از مایکروویو samir 0 625 ۰۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: samir
  ۱۴ کار جالبی که می‌توانید با نمک انجام بدهید soogol_m 1 876 ۰۱-۰۶-۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: raha.irani
Restart-1 استفاده‌های جالبی که می‌توانید از مایکروویو بکنید pari 0 939 ۲۷-۰۹-۱۳۹۰, ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: pari