امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده بهتر از وایرلس خانگی
#1
1. سیگنالی که سیستمهای بیسیم دریافت میکنند برد زیادی ندارد و حتی ممکن است دیوار و یا شی حجیمی در آن اختلال ایجاد کند. بنابراین Router را در جایی نصب کنید که بهترین برد ممکن را دارد.
آن را در مکانی مسطح قرار دهید و از نزدیک کردن آن به اجسام بزرگ بپرهیزید. بعضی اوقات ممکن است سیستم بدون سیم همسایهها هم در کار شما اختلال ایجاد کنند بنابراین اطمینان حاصل کنید که کانالی را انتخاب کردهاید با دیگر سیستمها مداخله نمیکند.

2. معمولا آنتنهایی که روی دستگاه اصلی wirelessها وصل می شود کوتاه است اما قابلیت دریافت سیگنال از همه جهات را دارد و به همین دلیل است که شما می توانید در هر نقطه از منزل و یا اتاق کارتان حرکت کنید و همچنان خط فعال اینترنت داشته باشید اما به هر حال برد آن کم است.
کاری که شما میتوانید بکنید اضافه کردن یک آنتن مستقیم (directional channel) است که روی محلهای ثابت، سیگنالهای قویتری میدهد. با این کار شما در محلی که بیشتر در آن از رایانهتان استفاده میکنید قویترین سیگنال را خواهید داشت.

3. استفاده از wireless repeater هم راه مناسبی برای بهتر کردن ارتباط شما هست. این دستگاهها دقیقا به شکل Router شما کار میکنند اما به جای اینکه سیگنال تولید کنند روی سیگنالهای موجود کار میکنند. برای داشتن این سیستم هیچ احتیاجی به سیمها و کابلها ندارید و با استفاده از آن یک شبکه قوی با ارتباط کامل خواهید داشت.

4. راهی وجود دارد که شما میتوانید سیگنالهای قویتری داشته باشید. Antenna Booster همان کاری را که گاهی اوقات برای بهتر شدن تصویر تلویزیون میکند میتواند برای سیستم wirelessخانه شما هم انجام دهد.
آنتنهای کوچک فلزی و یا وسایلی که سیگنالها را به راحتی انتقال میدهند در اشکال مختلف شرکتی و حتی ایدههای خانگی همچون قوطیهای فلزی به شکل صفحات بشقاب ماهوارهای شکل وجود دارند که به شما کمک زیادی میکنند و با نزدیک کردن آن به آنتن wireless خود تفاوت بسیاری را در نتیجه احساس میکنید.

5. upgrade firmware
استفاده از آخرین مدلهای سخت افزاری برای Router از بهترین راههاست. شرکتهای تولید کننده این دستگاهها در تلاش هستند تا هر ساله این سیستمها را ارتقا بخشیده و سرویس بهتری ارائه کنند. در کنار دستگاه های Router ارائه شده نیز گاهی اوقات برای بهتر شدن سیگنالها روشهای و ابزارهای مختلفی توسط شرکتها ارائه می شود که مفید است و استفاده از آنها به شما کمک خواهد کرد.

[عکس: 20120608131433_Best-wireless-router-image.jpg]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اتصال بی سیم (وایرلس) بین دو یا چند کامپیوتر Alisa 2 1,713 ۲۶-۰۶-۱۳۹۲, ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alisa