امتیاز موضوع:
  • 23 رای - 3.04 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده خودسرانه لنزهاي رنگي ممنوع...
#1
Error عفونت و کاهش ديد از عوارض استفاده نامناسب از لنزهاي رنگي است که غالبا در کلينيک هاي زيبايي به صورت مشترک به کار مي‌رود.
به گزارش ايسنا، دکتر محمدمهدي صدوقي استاديار دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: لنزهاي تماسي رنگي که معمولا با هدف زيبايي در آرايشگاه‌ها ، براي افراد مختلف استفاده مي‌شوند و عفونت‌هاي چشمي از شايع‌ترين عوارض اين لنزهاست که در صورت درمان ديرهنگام، کاهش شديد بينايي فرد را سبب مي‌شود. وي بر رعايت بهداشت فردي به عنوان مهم‌ترين اصل در استفاده از لنزهاي تماسي تاکيد کرد و افزود: لنز، جسمي خارجي است که عوامل عفوني و از جمله ميکروب ها را جذب مي‌کند و موجب عفونت‌هاي چشمي مي‌شود.

وي لنزهاي تماسي را يکي از شيوه‌هاي اصلاح عيوب انکساري ساده مانند دوربيني، نزديک بيني و آستيگماتيسم عنوان کرد و گفت: اگرچه هنوز استفاده از عينک ساده‌ترين، ارزان‌ترين و کم‌ خطرترين وسيله براي اصلاح عيوب انکساري است، اما متخصصان، لنزهاي تماسي را براي کودکان مبتلا به آب مرواريد (کاتاراکت مادرزادي)، برخي ورزشکاران، مبتلايان به قوز قرنيه (کراتوکونوس) و يا مبتلايان به دوربيني و نزديک بيني يا آستيگماتيسم شديد توصيه مي‌کنند. وي افزود: هرچند در لنزهاي جديد با فناوري برتر ميزان اکسيژن رساني افزايش يافته، اما لنز ممکن است در سطح قرنيه خراش ايجاد کند و به تدريج ايجاد زخم و عفونت در چشم را سبب شود. چنين شرايطي حتي با درمان به موقع عفونت و التيام زخم، سبب کدورت قرنيه و کاهش ديد فرد مي‌شود.


فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
چه معنی داره تو این دنیا کسی با کسی قهر باشه !
چه معنی داره تو این دنیا کسی تنها باشه !
چه معنی داره تو این دنیا آدم ها یک روز بیان و یک روز برن !
چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها اینقدر تنگ باشه !
اصلا چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها از سنگ باشه !
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  9 دارویی که نباید خودسرانه به فرزندتان بدهید Ayshan 0 362 ۲۸-۰۳-۱۳۹۱, ۰۸:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ayshan