تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصول ابتدایی طراحی اتاق بچه
#1
در دنیای امروزی ما، همه کودکان اتاق های مجزای خود را دارند. بنابراین دکوراسیون اتاق کودک نیز اهمیت بسیار پیدا کرده است. از آنجا که کودکان همچون بزرگ ترها نیستند و خواسته هایشان نیز محدودیت ندارد بنابراین باید موارد و مسایلی را در چیدمان اتاق آنها در نظر داشته باشید. به طور مثال، باید فضایی در گوشه اتاق برای ریخت و پاش اسباب بازی ها، گل بازی یا خمیربازی در نظر بگیرید.

برای اینکه بهترین دکور و چیدمان را برای کودک خود درست کنید، کافیست به بازی ها و خواسته های اصلی‌اش توجه کنید. به این ترتیب می توانید تا حدی تخیلات نامحدود او را واقعیت ببخشید و چیدمان دلخواه را برایش مهیا کنید. اما در کنار همه این موارد باید به اصلی ترین موضوع که امنیت اتاق است، بیش از همه چیز بها بدهید. در اتاق کودک وسایل مختلفی وجود دارند بنابراین باید در کنار زیبایی و راحتی به امنیت آنها نیز توجه کرد. به طور مثال، نوزادان براي خواب به يك تخت كاملا امن نياز دارند. اندازه آن باید به گونه ای باشد که نوزاد به راحتي در آن جاي بگيرد. نوزادان حرکت چندانی ندارند اما کمی که بزرگ می شوند، چون ممکن است بغلتند باید تخت حفاظ داشته باشد تا از افتادن کودک جلوگیری کند.

تهیه فهرست وسایل موردنیاز

پیش از تهیه وسایل برای اتاق کودک باید سن و جنسیت او را در نظر بگیرید. همه انواع سبک های دکوراسیون، از سنتی گرفته تا مدرن، همه به تهیه فهرست نیاز دارند. زیرا برخی از وسایل برای اتاق کودک کاملا ضروری است و در همه سبک ها مشترک است. بعد از تهیه فهرست می توانید بودجه خود را تعیین و بر اساس آن هزینه های احتمالی را برآورد کنید. به این ترتیب می توانید با توجه به بودجه، وسایل ضروری را در اولیت خریدهایتان قرار بدهید.

در اتاق کودک قفسه ‌بندی و طبقات مختلفی وجود دارند که می توان در آن‌ها وسايل و اشيا لازم برای كودك را قرار داد. این قفسه ها سه نوع هستند. نوع اول آن دسته قفسه‌بندی و طبقاتي هستند كه در وسايل گوناگون همچون تخت خواب يا ميز تحرير وجود دارند. نوع دوم انواعي هستند كه به ديوار نصب مي شوند و دسته سوم نیز انواعي هستند كه به صورت آزاد روی زمين قرار می ‌گيرند.

ميز كنار تخت نیز از ديگر وسايل مفيد در اتاق كودك است. از كشوهاي آن مي‌توان براي قرار دادن وسايل ضروري كودك استفاده كرد.

سبک موردنظر خود را انتخاب کنید

تقریبا همه والدین دوست دارند بهترین اتاق را برای کودک خود تهیه کنند. به همین دلیل به دنبال خریدن وسایل زیبا برای او هستند. بهترین و زیباترین سبک اتاق برای کودک شما طرحی است که با روحیات و خواسته های او تناسب دارد. به طور مثال اگر پسر است و به فوتبال علاقه وافری دارد، می توانید طرح و سبکی که انتخاب می کنید کاملا منطبق بر این عقیده باشد. در این حالت، فرزند شما علوه بر داشتن اتاقی زیبا و دلخواه، در آن احساس آرامش بیشتری نیز خواهد داشت.

دکوراسیون اتاق کودک بر اساس جنسیت

طراحی و دکوراسیون اتاق کودک باید علاوه بر امن بودن، کاملا منطبق با جنسیت او باشد. هر کدام از جنسیت های پسر یا دختر، وسایل و نیازهای متفاوتی دارند. حتی رنگ های مورد استفاده برای دیوارها و وسایل نیز با هم فرق دارند. اگر بدون توجه به جنسیت کودک اتاق او را طراحی کنید می توانید تاثیرات روحی نامناسبی را به وی منتقل کند. زیرا در اتاقی رشد می کند که بر فرض مثال برای جنس مخالف خودش است.

هنگام دکوراسیون اتاق کودک، والدین باید به کفپوش اتاق توجه ویژه ای داشته باشند. کودکی که هنوز راه نمی رود، تازه راه افتاده یا حتی کودکان چندساله که به راحتی راه می روند همه روی زمین بازی های خود را انجام می دهند. بنابراین، امنیت و انتخاب کفپوش مناسب برای اتاق کودک اهمیت فر اوانی دارد. کفپوش نباید به گونه ای باشد که کودک به خود آسیب برساند.

در ضمن، برای فرزندان پسر باید کفپوش هایی نرم و ساده انتخاب بشود اما برای دخترها بهتر است رنگارنگ و طرح های متنوعی داشته باشد. اگر از فرش و موکت های طرح دار استفاده می کنید حتما از نرم و مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

رعایت مسایلی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در روحیه کودک تاثیر گذار هستند اهمیت شایانی دارد.

[عکس: eNortjKzUjIyNDWwMFayBlwwFXEC0A,,32.png]
پاسخ }