امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 2.95 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعترافات قاتل روح الله داداشي
#1
آخرين لحظه‌هاي زندگي مرد آهنين از زبان عامل جنايت
عليرضا 18 ساله در بازجويي‌ ها با اعتراف به قتل، به تشريح ماجرا پرداخت و گفت: مقتول در 45 متري گلشهر جلوي خودروي ما قرار گرفته بود كه با بوق ممتد از او خواستيم كنار برود چرا كه خيلي عجله داشتيم. هنگام رد شدن از كنار ماشين مرحوم داداشي، يكي از دوستانم به او فحاشي كرد كه درگيري از همانجا آغاز شد.

روزنامه ایران نوشت: پرونده قتل قوي‌ترين مرد ايران پس از بازسازي صحنه جنايت و بررسي سلامت روحي، رواني متهمان براي محاكمه به دادگاه كيفري استان البرز فرستاده خواهد شد.

سه پسر جوان كه كمتر از 20 سال دارند، شامگاه شنبه 25 تير در جريان يك درگيري خياباني روح‌الله داداشي- 30 ساله- قوي‌ترين مرد ايران را با سه ضربه كارد از پا درآورده و گريختند.

روح‌الله داداشي نيز پس از انتقال به بيمارستان به علت شدت جراحت‌ها و خونريزي‌ شديد جان سپرد. به دنبال اين جنايت، تيمي از كارآگاهان به سرپرستي سرهنگ رحماني، رئيس اداره جنايي پليس آگاهي استان‌هاي البرز و تهران، رسيدگي به پرونده را در دستور كار ويژه قرار داده و با كمك تنها شاهد جنايت، به چهره‌نگاري از متهمان پرداختند.

از سوي ديگر، بررسي دوربين‌هاي مداربسته موجود در محل حادثه، سرنخ‌هاي خوبي از خودروي پرايد عاملان جنايت به پليس داد. سرانجام كارآگاهان در دو عمليات جداگانه، سه متهم پرونده را در عمليات ضربتي دستگير كردند. آنها نيز در تحقيقات به درگيري با روح‌الله داداشي و قتل او اعتراف كردند. از سوي ديگر، با دستور دادستان عمومي و انقلاب كرج، رسيدگي سريع به پرونده در دستور كار بازپرس ويژه قتل كرج قرار گرفت.

براين اساس، بازپرس رضايي با حضور در اداره آگاهي، به تحقيق از متهمان پرداخت. عليرضا 18 ساله در بازجويي‌ ها با اعتراف به قتل، به تشريح ماجرا پرداخت و گفت: مقتول در 45 متري گلشهر جلوي خودروي ما قرار گرفته بود كه با بوق ممتد از او خواستيم كنار برود چرا كه خيلي عجله داشتيم. هنگام رد شدن از كنار ماشين مرحوم داداشي، يكي از دوستانم به او فحاشي كرد كه درگيري از همانجا آغاز شد. بعد از طي مسافتي كوتاه با خودرو سد راه آنها شديم. من هم با كارد به سوي راننده حمله‌ور شده و قبل از اين كه او كاري انجام دهد، سه ضربه زدم.

او قوي‌هيكل بود و اگر با كارد حمله نمي‌كردم، كتك مي‌خوردم. بنابراين در يك لحظه كنترلم را از دست داده و اين حادثه تلخ ناخواسته رخ داد. پس از فرار، روز بعد به محل حادثه رفته و از مرگ راننده باخبر شديم. در حال فرار از استان بوديم كه از سوي مأموران غافلگير و دستگير شديم.

تنها شاهد حادثه نيز در بازجويي‌ها اظهار داشت: مرحوم داداشي قصد آرام كردن سه پسر جوان را داشت اما آنها در يك لحظه به طرفش حمله‌ور شده و قوي‌ترين مرد ايران را با كارد زدند. از سوي ديگر، پزشكي قانوني هم در گزارشي، قطع شريان‌هاي حياتي مقتول و خونريزي شديد را علت مرگ روح‌الله داداشي اعلام كرد.

به گفته يك مقام آگاه، قرار است متهمان بزودي با انتقال به محل جنايت، صحنه قتل را بازسازي نمايند و پس از بررسي وضعيت سلامت روحي و رواني‌شان از سوي متخصصان پزشكي قانوني، پرونده با صدور كيفرخواست به دادگاه كيفري استان البرز فرستاده خواهد شد.

حمله به داداشي با برنامه قبلي نبوده است

فرمانده انتظامي شهرستان كرج هم گفت: حمله به مرحوم روح‌الله داداشي و قتل وي، از پيش طراحي شده نبود.

سرهنگ ناصر اصلاني اظهار داشت: در تحقيقات صورت گرفته پليس از سه متهم، مشخص شده كه اين اقدام برنامه‌اي از پيش طراحي شده نبوده و مرگ تأسف‌بار اين ورزشكار، نتيجه يك درگيري بوده است.

وي با تكذيب شايعاتي مبني بر اين كه قاتلان ورزشكار كرجي با اهداف خاص و طبق برنامه‌اي مشخص در نيمه‌هاي شب به وي حمله‌ور شده‌اند، گفت: اين پرونده در مراحل نخست بررسي و تحقيق قرار دارد و هنوز ابعاد كاملي از آن ترسيم نشده است. فرمانده پليس كرج تأكيد كرد: به همين دليل براي اطلاع از دلايلي كه منجر به درگيري قاتلان با روح‌الله داداشي شده است، بايد منتظر پايان تحقيقات اطلاعاتي و پليسي شد.

اعترافات قاتل ريزاندام قوي‌ترين مرد ايران
جواني كه روح‌الله داداشي را از پا درآورده است در نخستين اعترافات خود مدعي شد که نه خودش و نه همراهانش نمي‌دانستند فردي كه با وي درگير شده‌اند قوي‌ترين مرد ايران است.
متهم در اعترافات اوليه خود اين‌طور گفت: شب حادثه، به همراه دو نفر از دوستانم داخل يك پرايد در حال حركت بوديم كه پشت چراغ قرمز آينه خودروي‌مان با آينه خودروي آزرا مرد تنومندي برخورد كرد.
به گزارش خبرنگار تهران امروز، وي افزود: بين‌مان درگيري لفظي پيش آمد. وقتي چراغ سبز شد شروع به حركت كرد ولي ما كه از برخورد وي ناراحت شده بوديم او را تعقيب كرده و در خيابان پونه كه مكاني نسبتاً خلوت بود جلوي او پيچيديم. وقتي وي پياده شد و من جثه او را ديدم آن‌قدر ترسيدم كه بي‌اختيار دستم به چاقو رفت. آن‌قدر از هيكل وي ترسيده بودم كه بي‌اختيار چند ضربه چاقو به او زدم. وقتي روي زمين افتاد و ديدم خون زيادي از گلوي وي در حال ريختن است و مردم نيز با خبر شده‌اند بلافاصله آنجا را ترك كرد. بعد از اين جنايت بود كه تازه فهميديم كسي كه او را با چاقو زده‌ام "روح‌الله داداشي" قوي‌ترين مرد ايران است.--------------------------------------------------------------------------------قاتلان داداشی مست و اجیر شده بودند
یک منبع آگاه گفت: احتمال شرب خمر و یا اجیر شدن قاتل روح الله داداشی مطرح است.

این منبع آگاه در گفت‌وگو با برنا گفت: بر اساس اطلاعات کسب شده از قاتل روح ا... داداشی، در حال حاضر موضوع شرب خمر قاتل وی مطرح شده است و دادستانی کرج در حال بررسی و اثبات آن است.

وی در ادامه افزود: موضوع اجیر شدن این افراد برای قتل این قهرمان ملی نیز وجود دارد که این احتمالات به طور کامل در حال بررسی بوده و تا اثبات مدعای کارشناسان باید صبر کرد.

به گفته این منبع آگاه، قوه قضاییه با جدیت این پرونده را پیگیری می کند. همچنین صبح امروز مسوولان قضایی کرج نیز در مورد پرونده این قتل که تاثیر بسزایی در افکار عمومی داشته است، تشکیل جلسه دادند تا هر چه سریع تر به نتیجه قطعی دست یابند.

در هر حال مسوولان قضایی تا هفته آینده نتیجه قطعی انگیزه قتل را مشخص خواهند کرد.--------------------------------------------------------------------------------

یادداشت علیرضا دبیر درباره قتل روح الله دادشی
روح‌ا... داداشی- قوی‌ترین مرد ایران به ضربات پی در پی چاقو كشته شده بود و هیچ‌كس هم باور نمی‌كرد...

وقتی كسی با چنین سوابقی هدف تیغ كینه و خشم قرار می‌گیرد، تكلیف آن آدم ساده و نحیفی كه می‌خواهد میان همین خیابان‌ها، جاده‌ها خانواده‌اش را به شادی و نشاط میهمان كند، چیست؟ / نمی‌خواهیم بپذیریم كه اگر به تعداد تمام مردم، پلیس و مامور و نگهبان هم بگذاریم، باز خشم و جنون آنی خودمان می‌تواند فاجعه بیافریند و جان‌های شیرین را بستاند.

پس از واقعه قتل قهرمان مسابقات قوی ترین مردان ایران كه دومین واقعه منجر به قتلی است كه نام یكی از این چهره ها - یك بار تحت عنوان قاتل و یك بار تحت عنوان مقتول- در آنها وجود داشت،

روز میلاد امام عصر (عج)، میان تمام پیامك‌هایی كه به نشانه تبریك و تهنیت آن عید بزرگ دست به دست می‌شد، ناگهان خبری آمد كه كام اهالی ورزش را تلخ كرده و آنها را دراین فكر فرو ببرد كه چه زمانی قرار است داستان تلخ «خشونت» در ورزش ایران خاتمه یابد.
روح‌ا... داداشی- قوی‌ترین مرد ایران به ضربات پی در پی چاقو كشته شده بود و هیچ‌كس هم باور نمی‌كردكه فاصله میان حیات و ممات كسی كه به زور بازو و قوت جان شهره بود، چنین كوتاه و سخت باشد. خبری از جنس بسیاری از اخبار دیگر كه طی ماه‌های گذشته شنیده‌ایم و هر بار بابت آنها غصه خورده‌ایم، بغض كرده‌ایم و بالاتر از تمام اینها در این اندیشه فرو رفته‌ایم كه پس تكلیف آرامش و امنیتی كه حق هر شهروند است، چه می‌شود. وقتی كسی با چنین سوابقی هدف تیغ كینه و خشم قرار می‌گیرد، تكلیف آن آدم ساده و نحیفی كه می‌خواهد میان همین خیابان‌ها، جاده‌ها خانواده‌اش را به شادی و نشاط میهمان كند، چیست؟

واقعیت این است كه تلخ‌تر از چنین رویدادهایی، این احساس كه ما آدم‌ها یاد نگرفته‌ایم برای آرامش و امنیت یكدیگر احترام قائل شویم، جانمان را و جان همنوعمان را عزیز بشماریم و آن هنگام كه نقاب خشم می‌خواهد بر صورتمان بنشیند «كظم غیظ» كنیم؛ اهمیت دارد. این روزها بسیار بیش از آنچه در تصور بیاید، عصبانی هستیم، حرمت می‌شكنیم، یكدیگر را نمی‌بینیم و نمی دانیم كه هیچ‌كس در قبال این عصبانیت‌ها و ندیدن‌ها مانند خود ما مسئول نیست.

نمی‌خواهیم بپذیریم كه اگر به تعداد تمام مردم، پلیس و مامور و نگهبان هم بگذاریم، باز خشم و جنون آنی خودمان می‌تواند فاجعه بیافریند و جان‌های شیرین را بستاند. روح‌ا... داداشی با تمام توانمندی‌ها و توانایی‌هایش قربانی این خطای رایج شد تا بیندیشیم و متوجه شویم كه با فراگیر شدن چنین خطای بزرگی، هیچ كس با هیچ سطحی از توانایی و زورمندی در امان نیست. تا شاید به این فكر كنیم كه چنین زیستن و چنین رفتار كردن شایسته هیچ جامعه بشری متمدنی نیست. تا شاید فراموش نكنیم كه این اتفاق می‌تواند لحظه‌ای دیگر كنار گوش خودمان و برای عزیزترین‌هایمان روی داده و زجر و درد ناشی از آن تا پایان عمر عذابمان دهد.

«خشونت» این روزها نزدیك‌ترین فاصله ممكن را با رفتار ما پیدا كرده و این اتفاق آنقدر نگران كننده و پراهمیت هست كه لازم باشد خواص و اهل اندیشه در كنار هم نشسته و برای آن چاره‌اندیشی كنند. كه لازم باشد نهادهای مسئول، احساس مسئولیت را یك بار دیگر به خاطر آورده و فراموش نكنند كه در قبال گناهی كه از ناحیه گسترش خشونت میان مردم، حاصل می‌شود آنها هم باید زمانی پاسخگو باشند.

روح‌ا... داداشی فارغ از اینكه زمانی پرونده درگذشتش بسته شود یا نه، لااقل با مرگ ناگهانی‌اش این احساس را پدید آورد كه هر چه زودتر باید كاری كرد پس خداوند روحش را قرین آمرزش و رحمت نماید.
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حاشیه های اعدام قاتل روح الله داداشی +تصاویر admin 0 871 ۰۱-۰۷-۱۳۹۰, ۱۲:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: admin
  جزییات قتل روح الله داداشي از زبان برادرش+مصاحبه atefeh 0 603 ۰۵-۰۵-۱۳۹۰, ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: atefeh