خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اعتماد به نفس كاذب

مدیریت انجمن

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
2,165
تاریخ عضویت:
اسفند ۱۳۹۰
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 10000


محل سکونت : ایــ رشت ــران
ارسال: #1
اعتماد به نفس كاذب
اعتماد به نفس كاذب سرآغاز بروز مشكلات

[تصویر:  khodbavari.jpg]

اعتمادبه‌نفس از آن دسته عواملي است كه وجود آن باعث افزايش توانمندي، قدرت و تصميم‌گيري مي‌شود. اما امان از وقتي كه مقدار اين اعتمادبه‌نفس در فردي بيش از حد بالا رود و به عبارتي دچار اعتمادبه‌نفس كاذب شود. اين نوع اعتمادبه‌نفس، غرور و خودبرتربيني را به دنبال مي‌آورد.
چنين افرادي تصور مي‌كنند در هر شرايطي قادر به انجام هر كاري هستند و مي‌توانند كنترل لازم را روي اعمال خود داشته باشند، بي‌خبر از اين كه گاهي شرايط به گونه‌اي رقم مي‌خورد كه حتي با داشتن قوي‌ترين اعتمادبه‌نفس هم ممكن است دچار خطا و لغزش شوند. بنابراين اگر حواستان نباشد، روزي اعتمادبه‌نفس كاذب سرآغاز بسياري از مشكلات شما خواهد شد. پس قبل از آن، دست به كار شويد.
به عنوان مثال، هرگز در گفت‌وگوها سعي نكنيد تمام صحبت‌ها حول محور خودتان باشد و متكلم وحده باشيد. دقت كنيد هر وقت كه زمان مناسب بود درباره خود و هنرهايتان حرف بزنيد. ديگران را ناديده نگيريد و همان‌گونه كه دوست داريد ديگران به شما توجه كنند، شما هم به آنها اهميت دهيد و سعي كنيد به ديگران هم اجازه حرف زدن و اظهارنظر بدهيد. به دروغ از خود تعرف نكنيد و شجاعت خود را به رخ ديگران نكشيد، اين كار نشانه ضعف اعتقاد به خودتان است. همچنين هرگز قول‌هايي ندهيد كه از انجام آن معذور و ناتوانيد. اشتباهات و خطاهاي خود را نپوشانيد و طوري رفتار نكنيد كه انگار از پس انجام هر كاري برمي‌آييد.
به عنوان مثال تسلط كامل صحبت كردن در ميان جمع، يكي از راه‌هاي كنترل خوب داشتن است، ولي اگر بيش از حد اين كار صورت گيرد، شما احساسات افراد شركت‌كننده در گفت‌وگو را ناديده گرفته‌ايد. هرگز با نگرشي مغرورانه و از خودراضي وارد بحث نشويد و به ديگران هم حق صحبت كردن بدهيد. هرگز عقايد و افكارتان را به ديگران تحميل نكنيد.
برخي افراد به خاطر همين اعتمادبه‌نفس كاذب، خود را در موقعيت‌هايي قرار مي‌دهند كه ممكن است جان و حتي موقعيت اجتماعي آنها به خطر بيفتد، ولي مطمئن‌اند كه آنقدر اعتمادبه‌نفس دارند كه وارد چنين مسائلي نشوند ولي متاسفانه اين مسائل آنقدر آنها را درگير مي‌كند كه راه رهايي ندارند. جواناني كه به خاطر همين اعتمادبه‌نفس كاذب در دام دوستان ناباب و معتادان و خلافكاران گرفتار شده‌اند، زماني پشيمان شده‌اند كه ديگر كار از كار گذشته است. سعي كنيد آن اندازه كه معقول است، از خودتان انتظار داشته باشيد.
امضای negin.s
[تصویر:  countdown.php?width=500&height=1...rried%20in]
Insta Id: negin.sanatkar
۷-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ عصر
یافتن سپاس نقل قولّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد