امتیاز موضوع:
  • 24 رای - 3.08 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امام زمانم (عج)
سلام.منم هستم.Flowerysmile
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
السَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ ، وَعَلٰى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ ، وَعَلىٰ اَوْلادِ الْحُسَيْنِ ، وَعَلىٰ اَصْحٰابِ الْحُسَيْن
عروس4شهریورم83
پاسخ }
فلسفه نامها و القاب حضرت مهدی و نامهای دیگر آن حضرت در ادیان و کشورهای مختلف

فلسفه نامهای امام زمان(عج):

او را «مهدی» گویند؛ چون خداوند به امری پوشیده هدایتش کرده است.

او را «قائم» نامند؛ زیرا پس از فراموش شدن نامش از خاطره ها٬ قیام کند.

او را «منتَظَر» خوانند؛ چون برای مدتی طولانی غیبت می کند و علاقه مندان به آن حضرت نیز منتظر ظهورش خواهند بود.

او را «منصور» گویند؛ از آن جهت که نصرت از آنِ ایشان خواهد شد.

نام منصور! نامی است که خداوند حضرت مهدی را با آن می خواند چنان که خداوند پیامبر اکرم را احمد و محمد٬ حضرت عیسی را مسیح خواند.

او را «صاحب الامر» خوانند؛ زیرا امر الهی و استقرار عدل در عالم بدست مبارک آن حضرت انجام می پذیرد.

نامهای امام زمان در ادیان مختلف:

نامهای آن حضرت در سایر ادیان از قبیل تورات٬ انجیل و متون آیین هندو و کتابهای فرنگی عبارتند از:

اوقیدمو٬ لندیطارا٬ ماشع٬ شماطیل٬ مهمیذ الآخر٬ واقیذ٬ فیذموا٬ مسیح الزمان٬ خداشناس٬ میزان الحق٬ لسان الصدق٬ منصور.

پاسخ }
بسيارى از اديان موجود در دنيا به رغم تحريفاتى که بدان مبتلا شده اند و از حقايق دور گشته اند با اين حال هنوز بخشهايى که بهره اى از حقيقت دارد در آنها يافته مى شود. منجى آخرالزمان موضوعى است که همگان بدان پرداخته اند و اوصافى را از او بيان کرده اند و او را به نامى خوانده اند ولى اگر روزى اين همه به کنار هم آيند و با هم به گفتگو پردازند مطمئنا بر آنها منکشف مى شود که همه در انتظار يک گلند و يک محبوب دوست داشتنى را مى جويند.از جمله مطالبى که مى تواند اين ادعا را ثابت کند نامهايى است که براى موعود خوانده شده و لذا قسمتى از اسامى مبارک آن حضرت را که با الفاظ مختلفى در بسيارى از کتب مذهبى اهل اديان و ملل مختلف جهان آمده است، از نظر خوانندگان گرامى مى گذرانيم.

1- «صاحب» در صحف ابراهيم(عليه السلام;)
2 - «قائم» در زبور سيزدهم;
3 - «قيدمو» در تورات به لغت ترکوم;
4 - «ماشيع» (مهدى بزرگ) در تورات عبراني;
5 - «مهميد آخر» در انجيل;
6 - «سروش ايزد» در زمزم زرتشت;
7 - «بهرام» در ابستاق زند و پازند;
8 - «بنده يزدان» هم در زند و پازند;
9 - «لند بطاوا» در هزار نامه هنديان;
10 - «شماخيل» در ارماطس;
11 - «خوراند» در جاويدان;
12 - «خجسته» (احمد) در کند رال فرنگيان;
13 - «خسرو» در کتاب مجوس;
14 - «ميزان الحق» در کتاب اثرى پيغمبر;
15 - «پرويز» در کتاب برزين آذر فارسيان;
16 - «فردوس اکبر» در کتاب قبروس روميان;
17 - «کلمه الحق» در صحيفه آسماني;
18 - «لسان صدق» هم در صحيفه آسماني;
19 - «صمصام الاکبر» در کتاب کند رال;
20 - «بقيه الله» در کتاب دوهر;
21 - «قاطع» در کتاب قنطره;
22 - «منصور» در کتاب ديد براهمه;
23 - «ايستاده» (قائم) در کتاب شاکموني;
24 - «ويشنو» در کتاب ريگ ودا;
25 - «فرخنده» (محمد) در کتاب وشن جوک;
26 - «راهنما» (هادى و مهدي) در کتاب پاتيکل;
27 - «پسر انسان» در عهد جديد (اناجيل و ملحقات آن;)
28 - «سوشيانس» در کتاب زند و هومو من يسن، از کتب زردتشيان;
29 - در کتاب «شابوهرگان» کتاب مقدس «مانويه» ترجمه «مولر» نام «خود شهر ايزد» آمده که بايد در آخر الزمان ظهور کند، و عدالت را در جهان آشکار سازد;
30 - «فيروز» (منصور) در کتاب شعياى پيامبر.

علاوه بر اين ها اسامى ديگرى نيز براى حضرت مهدي(عليه السلام)در کتب مقدسه اهل اديان ذکر شده است که ما به جهت اختصار از نقل آنها خوددارى نموديم.
اسامى مقدسى چون: «صاحب، قائم، قاطع، منصور و بقيه الله» که در کتب مذهبى ملل مختلف آمده است، از القاب خاص وجود مقدس حضرت حجت بن الحسن العسکرى - عجل الله تعالى فرجه الشريف - است که در بيشتر روايات اسلامي، به آنها تصريح شده و ائمه معصومين(عليهم السلام) در اکثر روايات، از آن حضرت به عنوان «صاحب»، «قائم» و «بقيه الله» ياد کرده اند. و اين خود بيانگر اين واقعيت است که موعود همه امتها و ملتها همان وجود مقدس منتظر غايب، حضرت حجت بن الحسن العسکرى (عليه السلام) است
پاسخ }
سلام خانوم گلا. یه سوال داشتم. اینکه دعای عهد رو باید تا 40 روز بخونیم باید پیوسته باشه؟ منظورم اینه اگه کسی به هر دلیلی مثلا عذر شرعی چند روز نتونه بخونه بعد ادامه بده قبوله؟
خدایا!
دستم به آسمانت نمیرسد. اما تو که دستت به زمین میرسد "بلندم کن"
پاسخ }
(۰۵-۰۴-۱۳۹۱, ۰۷:۳۵ ب.ظ)shadi a نوشته:  سلام خانوم گلا. یه سوال داشتم. اینکه دعای عهد رو باید تا 40 روز بخونیم باید پیوسته باشه؟ منظورم اینه اگه کسی به هر دلیلی مثلا عذر شرعی چند روز نتونه بخونه بعد ادامه بده قبوله؟

سلام خانمی

خواندن دعا در مواقعی که عذر شرعی داری اشکالی ندارد

معمولا وقتی چهله میگیری بیاید پیوسته باشه

اگر به هر دلیلی نتوانستی بخوانی ووقفه افتاد بعد از رفع مشکل ادامه بده خداوند الرحم الراحمین است التماس دعا

اللهم الرزقتی شفاعة الحسین، یوم الورود
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
الذین بذلوا مهجهم دون الحسین علیه السلام
پاسخ }
سلام با اجازه از دوست عزیزم که این پست رو گذاشته
من به مناسبت ماه رمضان قراره 313 نفر بشیم و از 10 روز مونده به ماه رمضان تا آخر رمضان (40روز) دعای عهد بخونیم (از اذان تا 9 صبح ) علاوه بر ظهور و سلامتی امام و سربازهاشون و حوایج جمع
تا الان 37 نفر جمع شدن میتونید به دوستانتون هم بگید
و هر چند نفر رو که جمع کردین تعدادشو بهم بگید
منتظرم التماس دعا

برای ظهور امام زمان صلوات
پاسخ }
یعنی از فردا صبح باید شروع کنید Laie_71miniangelic0WorshipWorship
پاسخ }
ازموقعی که این پست دعای عهد رو گذاشتند من شروع به خواندن دعای عهد کردم دوباره باید ثبت نام کنیم ؟

یکی از دوستام دیروز پیامک این تعداد313 نفرو به من داد حدود 30 نفر رو جمع کردم اگه این گروها همه یکی هستند ؟مارو هم اضافه کنید
اللهم الرزقتی شفاعة الحسین، یوم الورود
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
الذین بذلوا مهجهم دون الحسین علیه السلام
پاسخ }
نه این یک گروه دیگه هست
پاسخ }
48 نفر شدیم از امروز باید بخونیم
پاسخ }