خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
 
امتیاز موضوع:
  • 88 رأی - میانگین امتیازات: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

امنیت در اینترنت

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
316
تاریخ عضویت:
فروردين ۱۳۹۰
مدال ها

اعتبار: 83


محل سکونت : تهران
ارسال: #1
چطور امنیت خانواده را در اینترنت حفظ کنیم؟
با ورود اعضای خانواده به دنیای آنلاین، صرفنظر از سن آنها باید آموزش هایی در مورد امنیت فضای سایبر به آنها داده شود چرا که آمارها نشان می دهد هکرها هر 39 ثانیه از طریق اینترنت به کامپیوترهای افراد حمله می کنند . همچنین بیش از دویست هزار ویروس کامپیوتری تاکنون شناخته شده که این تعداد هر روز در حال افزایش است و یک سوم سایت های اینترنتی نیز در تسخیر مسائل غیراخلاقی است.

طبق بررسی های صورت گرفته جرائم اینترنتی از سال 2007 تا 2008 نیز حدود 33 درصد افزایش داشته اند و در سال 2008 حدود 9.9 میلیون آمریکایی قربانی سرقت یا جعل هویت قرار گرفته اند.

اما در کشور ما با توجه به جدید بودن بحث استفاده از ابزار الکترونیکی برای امور روزمره و عدم شناخت کافی از جرائم رایانه ای، اهمیت دانستن اصول اولیه محافظت در فضای سایبر امری است که به شدت احساس می شود.

گفته شده است که به دلیل نبود آموزش های مدون به کاربران رایانه ای حدود 50 تا 60 درصد سیستم ها در ایران در خطر جاسوسی الکترونیک هستند.
ضرورت حفظ امنیت اعضای خانواده در اینترنت

شرکت هایی که در زمینه تولید ابزارهای ف-ی**ل*ت-رینگ برای کنترل دسترسی کودکان به اینترنت فعالیت می کند، در گزارش های خود اعلام کرده اند که بیش از یک سوم اینترنت را سایت های غیراخلاقی تشکیل می دهند که می توانند آسیب های فراوانی به کودکان و حتی بزرگسالان وارد کنند.

بر اساس نتایج حاصل از این مطالعات مشخص شده که از کل اینترنت بیش از 37 درصد سایت ها با موضوعات غیراخلاقی فعالیت می کنند. تعداد سایت های اینترنتی ارائه دهنده خدمات بازی های آنلاین طی یک سال گذشته 212 درصد افزایش یافته و سایت های حاوی بخش های خشونت آمیز 10 درصد بیشتر شده که این امر هشداری برای استفاده بدون کنترل کودکان از اینترنت است.

بر این اساس و با وجودی که آگاهی کودکان و نوجوانان برای دسترسی آسان به این سایت ها روز به روز افزایش می یابد، لزوم دقت و کنترل خانواده ها برای کاهش ورود به این سایت های اینترنتی توسط کودکان ضروری خواهد بود.
توصیه هایی برای جلوگیری از تهدیدات سایبری

از آنجایی که دانستن اصول اولیه محافظت در فضای سایبر امری ضروری به نظر می رسد رعایت نکاتی در اینباره به تمامی خانواده ها توصیه می شود:

1. به محل قرار دادن کامپیوتر در خانه دقت کنیم

در خانه ای که کودکان و نوجوانان در آن زندگی می کنند، محل قرار گرفتن کامپیوتر خانواده بسیار مهم است. بنابراین بهتر است که کامپیوتر خانوادگی در محلی از خانه قرارگیرد که محل رفت و آمد زیاد اعضای خانواده باشد و تعداد ساعاتی که بچه ها با این کامپیوتر کار می کنند نیز محدود باشد. بهتر است والدین اطمینان حاصل کنند که سیستمشان دارای نرم افزار امنیتی حاوی ابزارهای کنترلی والدین باشد.

2. کارکردن تیمی برای مشخص کردن محدودیت ها

خانواده ها باید دقیقا در مورد اینکه چه چیزهایی مناسب یا نامناسب است تصمیم گیری کرده و در این کار فرزندان خود را مشارکت دهند. برای این کار باید مواردی چون انواع وب سایت های مناسب، اتاق های چت و روم هایی که برای مشارکت مناسب هستند توجه کنند.

همچنین از اتاق های چت نظارت شده استفاده شود و این اطمینان حاصل شود که به غیر از این موارد فرزندان از دیگر اتاق های چت استفاده نکنند چرا که این اتاق های چت می توانند حاوی موضوعات نامناسبی برای افراد جوان باشند. خانواده ها همچنین باید انواع چیزهایی که فرزندان می توانند به صورت آنلاین در مورد آن بحث کنند را مشخص کنند.

3. در خانه در مورد قوانین کامپیوتر خانگی توافق شود

برای توافق بر سر استفاده از کامپیوتر خانگی بهتر است که برخی قوانین در این رابطه وضع شود. هرگز کلمه عبور خود را فاش نکنید. هرگز شماره تلفن یا آدرس خود را افشا نکنید. هرگز اطلاعاتی را که هویت شما را آشکار می کند ارسال نکنید و هرگز تصاویر نامناسب یا تصاویری که هویت شما را افشا می کند ارسال نکنید.

همچنین براساس این قوانین هیچ گونه اطلاعاتی را با غریبه هایی که به صورت آنلاین ملاقات می کنید به اشتراک نگذارید. هرگز با غریبه هایی که به صورت آنلاین آشنا شده اید، قرار ملاقات نگذارید و هرگز ضمایم ایمیل های ارسال شده از طرف غریبه ها را باز نکنید. بهتر است این قوانین به اطلاع همه اعضای خانواده رسانده شود.

4. نصب نرم افزارهای امنیتی روی سیستم

خانواده ها باید اطمینان حاصل کنند که نرم افزار امنیتی مستحکمی دارند که سیستمشان را در برابر ویروس ها، هکرها و جاسوس افزارها محافظت می کند. این نرم افزار امنیتی همچنین باید محتوا، تصاویر و وب سایت های خطرناک را ف-ی**ل*ت-ر کند. این نرم افزار باید مرتب به روزرسانی شود چرا که هر روزه تهدیدات جدیدی متولد می شوند که به روزرسانی خودکار نرم افزارهای امنیتی بسیار می تواند در این زمینه موثر واقع شود.

5. از ابزارهای کنترلی و نظارتی والدین استفاده شود

تمامی نرم افزارهای امنیتی مهم و پرکاربرد، ابزارهای نظارتی و کنترلی ویژه والدین ارائه می دهند. برای یاد گرفتن نحوه کار با این ابزارها باید زمان گذاشت و از گزینه هایی که موضوعات و محتوای نامناسب را ف-ی**ل*ت-ر و مسدود می کنند استفاده کرد.

برخی تولید کنندگان نرم افزارهای امنیتی علاوه بر قرار دادن ویژگی های نظارتی در این نرم افزارها، نرم افزار خاصی نیز ویژه نظارت والدین بر فعالیت های آنلاین فرزندان خود عرضه کرده اند. برای مثال شورای عالی اطلاع رسانی نیز نرم افزار ف-ی**ل*ت-رینگ خانگی را عرضه کرده که به صورت رایگان از طریق پرتال این شورا قابل دسترسی است.

این نرم افزارها فرزندان خانواده را از دسترسی به محتوای نامناسب، خطرات شبکه های اجتماعی، افراد غریبه و سایر تهدیدات آنلاین بر حذر می دارند. البته این ابزارها دارای محدودیت های خاص خود نیز هستند و بهتر است والدین خود، شخصا به نظارت بر کار فرزندانشان در اینترنت بپردازند.

6. افراد آنلاین، غریبه هستند

هر کسی که آنلاین می شود باید این نکته را به خاطر بسپارد که صرفنظر از اینکه دوستان آنلاین را چند دفعه به صورت آنلاین ملاقات کرده و صرف نظر از اینکه چه مدت با این افراد چت کرده و صرف نظر از اینکه چقدر آنها را می شناسد، افرادی که به صورت آنلاین ملاقات کرده افرادی غریبه هستند و دروغ گفتن در مورد هویت شخصی برای فرد آنلاین کاری بسیار ساده است. همچنین کودکان و نوجوانان باید بدانند که فردی که وانمود می کند هم سن آنهاست، می تواند 40 ساله باشد.

با وجودی که وب سایت های شبکه های اجتماعی می تواند راه ایده آلی برای ملاقات افراد جدید به صورت آنلاین باشد به خانواده ها توصیه می شود وارد این سایت ها شده و پروفایل فرزندان خود را چک کنند تا اطمینان حاصل کنند که مکالمات نامناسبی رخ نداده باشد و تصاویر غیرقابل قبولی ارسال نشده باشد.

والدین باید مکالمات آنلاین فرزندان خود را بررسی کنند تا مطمئن شوند در معرض خطر افراد خطرناک قرار ندارند.

7. انتخاب کلمات عبور قوی

برای ایجاد کلمات عبور قوی که به راحتی کشف نشوند، باید کلمه عبور شما حداقل 8 کاراکتر داشته باشد و ترکیبی از حروف، ارقام و نشانه ها باشد. کلمات عبور باید در فواصل زمانی معین تغییر کنند تا احتمال سوء استفاده از یک کلمه عبور در طول زمان کاهش یابد. همچنین رعایت این نکته نیز الزامی است که کلمه عبور خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

8. چک کردن نرم افزار امنیتی سیستم

کاربران باید نرم افزار امنیتی خود را باز کرده و اطمینان حاصل کنند که سه ویژگی آنتی ویروس، ابزار ضدجاسوسی و فایروال را دارا است. این هسته های محافظتی باید با ابزار ضد هرزنامه و نرم افزار جستجوی امن نیز تقویت شوند.

ایده بسیار خوبی است که خانواده ها یک مجموعه امنیتی برروی کامپیوتر خانوادگی خود داشته باشند که شامل ابزارهای کنترلی والدین و ابزارهای جلوگیری از سرقت هویت نیز باشد.

9. با کودکان خود صحبت کنیم

والدین باید مراقب باشند که فرزندانشان با افراد هم سن و سال خود در اینترنت ارتباط برقرار نکنند. به همین علت به والدین توصیه می شود که برای فرزندان کوچک خود در مورد کامپیوتر، اینترنت و اهمیت حفظ امنیت در اینترنت توضیح داده و نحوه نفوذ هکرها به کامپیوتر آنها و از کار انداختن سیستم را برای آنها شرح دهند.

والدین باید برای فرزندان در مورد اهمیت عدم افشای اطلاعات شخصی در اینترنت کاملا توضیح دهند و بگویند که نباید در مورد محل زندگی یا مدرسه خود برای دیگران توضیح دهند.

از کودکانمان بخواهیم که فرمهای آنلاین را بدون حضور ما پر نکنند و برای جستجو، موتورهای جستجوی ویژه کودکان مانند Yahoo! Kids را به آنها معرفی کنیم. برای فرزندان بزرگتر نیز در مورد ویروس ها، جاسوس افزارها و هکرها و نحوه کار آنها شرح داده و به آنها بگوییم که سرقت هویت چگونه اتفاق می افتد. برای آنها توضیح دهیم که هر اتفاقی بر روی کامپیوتر می افتد توسط شما قابل بررسی و ردیابی است. به آنها اطمینان دهیم که در صورت وقوع هر اتفاقی به آنها کمک خواهیم کرد و نحوه مسدود کردن کاربران مزاحم را به آنها یاد دهیم.

10. آگاهی مان را افزایش دهیم

هر چه بیشتر بدانیم از امنیت بیشتری برخوردار خواهیم بود. برای این منظور به اخبار امنیتی و به روز رسانی های امنیتی توجه کرده و مقالات ساده امنیتی را مطالعه کنیم.

منبع : همشهری
امضای سوگند

حـرفی نـدارم …

مـن حـاضـرم حـتی جـانم بـه لبـم رسـد …!

اگـر جـانم تـو بـاشی …
۲۵-۱-۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از سوگند به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Alisa
مدیر بازنشسته

****
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
1,175
تاریخ عضویت:
ارديبهشت ۱۳۹۰
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 1800


محل سکونت : تهران
ارسال: #2
Daemons 22 اشتباهی که در زمینه فناوری اطلاعات نباید انجام داد
يا ميدانيد هنگام کار با ابزارهاي الکترونيکي خود، ممکن است چه اشتباههايي مرتکب شويد که به ضررتان تمام شود و امنيتتان را در دنياي پيچيده فناوري مدرن به خطر بياندازد؟

کريستوفر نول از نويسندگان وبسايت PCWorld در مطلب به بدترين عاداتي اشاره کرده که هر يک از کاربران رايانهها ممکن است به علت ناآگاهي، عدم توجه يا حتي تنبلي گرفتارش شده باشند و ندانند که اين اشتباهها تا چه حد ميتواند به ضررشان تمام شود.
1. عدم استفاده از سيستم امنيتي نرمافزارها
شايد شما فکر کنيد نيازي به آنتيويروس (نرمافزارهايي که سيستم رايانه را در مقابل ويروسها، بدافزارها و ديگر نرمافزارهايي که بدون اطلاع کاربر بر روي سيستم رايانه نصب و راهاندازي ميشوند، محافظت ميکند) نداريد و فقط به اين اکتفا کنيد که سايتهاي مورد استفادهتان را ميشناسيد و روي لينکهاي ناآشنا کليک نميکنيد و ايميلهاي غيرعادي را باز نميکنيد. اما بهتر است از هر محافظي- هر چيزي- استفاده کنيد تا سيستمتان را در مقابل هکرهايي که از وجود شما خوشحالند (!) و درست شما را هدف قرار دادهاند، حفاظت کنيد. براي شروع ميتوانيد از نسخههاي رايگان آنتيويروسها استفاده کنيد.

2. تنبلي در تهيه فايل پشتيبان (بکآپ)
بعضيها با افتخار اقرار ميکنند که هيچ اعتقادي به تهيه فايل پشتيباني ندارند و بدترين موضوع اين است که خودشان هم ميدانند کار بدي است و معمولا اعترافشان را اينطور آغاز ميکنند که: «ميدانم کار بدي ميکنم اما ...». اين دسته افراد بهتر است يادشان باشد که تمام هاردديسکهاي رايانهها بالاخري روزي از کار خواهند افتاد و هارد شما هم استثنا نيست! پس تا دير نشده دست به کار شويد و براي آشنايي با اين کار از خودآموزهايي که در اينترنت پيدا ميشود، کمک بگيريد.

3. دستکم گرفتن بکآپ
تصور کنيد دزد به خانهتان آمده و لپتاپتان را دزديده، اما شما چندان ناراحت نميشويد؛ چراکه ديشب از تمام فايلهايتان بکآپ گرفتهايد.... اما نه! بکآپ را روي حافظه جانبي ذخيره کرده بوديد که درست کنار لپتاپتان بود و آقاي دزد آن را هم برده! پس حالا ميتوانيد بنشينيد و يک دل سير گريه کنيد؛ هم به حال لپتاپ نازنينتان و هم تمام اطلاعاتي که روي بکآپ درايوتان ذخيره داشتيد. اما اگر بکآپتان را در مکان ديگري نگه داشته بوديد، قطعا حال و روز بهتري داشتيد؛ پس بهتر است چند بکآپ از اطلاعاتتان داشته باشيد و در چند مکان متفاوت نگهداري کنيد تا در چنين مواقعي خود را سرزنش نکنيد.

4. پاسخ دادن به هرزنامهها!
هيچوقت تا به حال از خودتان پرسيدهايد که چرا حجم هرزنامهها (اسپمها) هر روز بيشتر از روز قبل ميشود و اين کار چه سودي براي فرستندههاي اين هرزنامهها دارد؟ خب پاسخ اين سوال کاملا واضح است: تا زماني که تعداد زيادي از دريافتکنندگان هرزنامهها به اين نامهها علاقه و توجه نشان ميدهند، اين روند صعودي ادامه خواهد داشت. شما به سادگي ميتوانيد با کليک بر روي لينک «حذف من» (remove me)، پاسخ دندانشکني به اينگونه ايميلها بدهيد. البته اگر اين هرزنامهها از سوي برندهاي معتبر فرستاده شده، ارزش يکبار ديده شدن را دارند! اين شعار را سرمشق خود قرار دهيد: «اگر شما بخشي از راهحل نيستيد، پس بخشي از مشکل خواهيد بود». براي رفع مشکل هرزنامهها هم ميتوانيد از سيستم مبارزه با هرزنامه که در ايميلتان تعبيه شده، کمک بگيريد.

5. حرکت با رايانه روشن
اگر در خانه عادت داريد همانطور که با رايانه کار ميکنيد، آن را بغل گرفته و از اين طرف به آن طرف ببريد، هيچ اشکالي ندارد اما به خاطر خودتان هم که شده، اين کار را با رايانه محل کارتان نکنيد. هارد درايوهاي چرخشي رايانهها، به راحتي آسيب ميبينند، به خصوص اگر در مکانهاي محدود و کوچک قرار بگيرند که خيلي سريع «داغ ميکنند». بنابراين بهتر است رايانه محل کار را همانطور که روشن است، از اين سو به آن سو نبريد و در خودرويتان نگذاريد که بد ميبينيد! سعي کنيد حتما قبل از جابجا کردنش، آن را خاموش کنيد. اصولا ويندوز، تنظيماتي را براي دکمه پاور رايانهها قائل شده که همزمان با بستن لپتاپ، رايانه را به طور خودکار خاموش کند.

6. استفاده از لپتاپ در تختخواب
اگر عاشق اين هستيد که در تختخواب لم دهيد و لپتاپتان را روي تشک بگذاريد و روشن کنيد، بهتر است به اين نکته دقت کنيد که بالش و تشکهاي پفدار، جلوي خروجي هواي لپتاپ را گرفته و با ممانعت از تهويه هوا، رايانه را داغ ميکنند. پس بهتر است يک ميز يا پايه کوچک زير لپتاپتان قرار دهيد تا بين بالش و خروجي هواي رايانه فاصله ايجاد شود. در ضمن، اگر در حالت نامتعارفي به کار با رايانه و تايپ بپردازيد، مسلما از لحاظ فيزيکي آسيب خواهيد ديد. پس نکات ارگونوميک را هم از ياد نبريد!

7. چاپ همه چيز!
در حال حاضر همهنوع ابزاري براي ذخيره ديجيتال اطلاعات وجود دارد، پس چه نيازي به چاپ (پرينت) کردن آنهاست؟ حتي فرمهايي را که نياز به امضا دارند، ميتوان با گزينه «امضاي ديجيتال» به سرانجام رساند. حتي ميتوان براي انتقال يا آرشيو کردن فايلها نيز، يک نسخه PDF از آنها تهيه کرد.

8. بردن دوربين به ساحل دريا
وجود يک دانه ماسه در شاتر يا مکانيزم زوم دوربين، کافي است تا دوربينتان را جزغاله کند! اگر مجبور به عکاسي از ساحل دريا هستيد، دوربين را در يک قاب «ضدآب» يا يک کيف پلاستيکي قرار دهيد. بهتر از همه اين است که يک دوربين ضد آب تهيه کنيد.

9. گذاشتن لپتاپ در خودرو
اگر شما هم از آن دسته افرادي هستيد که لپتاپ را روي صندلي خودرو رها ميکنيد و تنها به قفل کردن دربهاي خودرو اکتفا ميکنيد، خيلي خوششانسيد که هنوز لپتاپتان را ندزديدهاند! چراکه کافي است شيشه خودرويتان را با ضربهاي خرد کنند. البته اگر فکر ميکنيد خيلي زرنگ هستيد و لپتاپتان را درست وسط خيابان- جايي که از ماشين پياده ميشويد و پارک ميکنيد- داخل صندوق ميگذاريد که جلوي چشم نباشد، باز هم اشتباه بزرگي ميکنيد. يادتان باشد هميشه کساني هستند که بدون جلب توجه شما، مواظب رفتارتان هستند و منتظر فرصتي براي سرقت اموال با ارزش لحظهشماري ميکنند. در ضمن باز کردن صندوق به مراتب راحتتر از شکستن شيشه اتومبيل است! پس حداقل اگر راه ديگري جز قرار دادن لپتاپ در صندوق نداريد، قبل از حرکت و در همان پارکينگ منزلتان اين کار را انجام دهيد و آن را تا حد امکان در گوشه از صندوق مخفي کنيد. اما بهترين راه، همراه بردن لپتاپ يا استفاده از قفل سفر است.

10. تمام ايميلهاي من!
اگر تا بهحال هيچکدام از ايميلهاي دريافتيتان را پاک نکردهايد، بايد به شما تبريک گفت! با اين کار تقريبا هيچوقت نميتوانيد دنبال پيغامهاي مورد نظرتان بگرديد! مگر اينکه آنها را دستهبندي کرده و با نامگذاريهاي واضح، يک آرشيو درست و حسابي از پيغامهاي الکترونيکتان تهيه کرده باشيد. البته بهتر است به کليد «حذف» (Delete) هم کمي بيشتر توجه کنيد!

11. از کليدهاي ميانبر غافليد
آيا ميدانستيد که هنوز هم افراد زيادي نميدانند که Ctrl-C همان کپي و Ctrl-V همان جاگذاري يا پيوست (paste) است؟ قاعدتا لازم نيست تمام کاربران رايانه تمام کليدهاي ميانبر ترکيبي با Alt و Ctrl و Shift را ياد بگيرند، اما هرچه بيشتر با Alt-F4 ها آشنا شويد، زودتر کارتان تمام ميشود! همين حالا شروع کنيد و چند ميانبر براي خاموش کردن رايانه و ... و همچنين ميانبرهاي ويندوز 7 را ياد بگيريد.

12. نصب بيش از حد برنامههاي ناکارآمد
«چرا ويندوز من اينقدر کند است؟» اگر کمي دقت کنيد، خواهيد ديد که شما چند برنامه با يک کارآيي نصب کردهايد که همين باعث آسيب ديدگي ويندوزتان شده. پس بهتر است تا جايي که ميتوانيد، اين برنامههاي غيرضروري را پاک کنيد.

13. دور انداختن رسيدها
تجربه ثابت کرده که هميشه وقتي رسيد خريد سختافزاري را دور مياندازيم، همان سختافزار صدمه ديده و نياز به تعمير پيدا ميکند؛ اما چون به کاغذ خريد و برگه ضمانت دسترسي نداريد، ديگر نميتوان از خدمات پس از فروش دستگاه مورد نظر استفاده کرد. پس بهتر است رسيدتان را نگه داريد که بعدا پيشماني سودي نخواهد داشت.

14. وقتي رايانهتان قهوهاي ميشود!
مسلما وقتي مقداري قهوه، چاي يا هر مايع ديگري روي لپتاپتان بريزد، طرف کاملا اعصابش به هم ميريزد. اما توصيههاي وجود دارد که ميتواند در چنين شرايطي کارساز باشد: به محض اينکه مايعي روي رايانهتان ريخت، آن را سريع کاملا تميز کنيد. اما در اينترنت به دنبال «توصيههايي براي تعمير اورژانسي» بگرديد تا بتوانيد سختافزارهاي دستگاه را نجات دهيد.

15. ذخيره پوشهها در مکانهاي مختلف
آيا زماني که قبض برق به دستتان ميرسد، آن را به هر گوشهاي که دم دستتان باشد، پرت ميکنيد؟ مسلما اينطور نيست. پس با پوشههاي اطلاعاتتان هم بهتر برخورد کنيد و درست مثل دستهبندي ايميل، آنها را دستهبندي کنيد.

16. بازديد از ويکيپديا
اگر براي کسب اطلاعات مجبور به استناد به سايتهايي مانند ويکيپديا هستيد که کاربران اينترنت ميتوانند اطلاعاتش را تکميل کرده يا حتي تخيلاتشان را به جاي اطلاعات در صفحههاي مورد نظر بنويسند، بهتر است براي دريافتن اصل موضوع، روي پاورقيهاي صفحهها کليک کنيد.

18. ارسال آنلاين عکسهاي خصوصي و عمومي
وقتي قصد داريد عکسهايي از فضاهاي عمومي يا حتي آلبوم شخصي تان را در سايتهاي اجتماعي بگذاريد، بيشتر دقت کنيد و به وضعيت تمام افرادي که در اطرافتان هستند توجه کنيد تا بعدا از اظهار نظرات ديگران پشيمان نشويد! يا حداقل ميتوانيد پروفايلتان را تصحيح کنيد تا همه اعضاي اين شبکهها به مسائل خصوصي شما دسترسي نداشته باشند.

19. ناديده گرفتن مشخصات
در دنياي فناوري امروز، سه طبقهبندي براي هر محصولي وجود دارد: نسخه خام، نسخهاي براي کاربر و نسخهاي «نهايي» که هر کدام قيمت متفاوتي دارد. مشکل اين است که در بسياري موارد نسخه نهايي هيچ کاربري بيشتري نسبت به نسخه خام ندارد و حتي تجهيزات اضافهتري دارد که اصلا به درد کاربر نميخورد؛ اما شما ترجيح ميدهيد نسخه گرانترش را بخريد چراکه واقعا به تفاوتهايش دقت نميکنيد. شايد متوجه شدن اين تفاوتها نياز به ساعتها جستجو و مطالعه اينترنتي داشته باشد؛ اما تمام اين تلاشها، ارزشش را دارد.

20. يک رمز براي همهچيز
اگر رمز کاربري اينترنت، کارتبانک، گوشي موبايل، ايميل و ... شما همه و همه يک رمز واحد است، شما به شدت در خطريد و هر آن ممکن است اطلاعات آنلاينتان سرقت شود. البته نميتوان براي هر کدام از اين موارد يک رمز خاص داشت اما حداقل ميتوان تعدادي رمز متفاوت داشته باشيد و بهترينهايشان را براي کاربريهاي مهمترتان بگذاريد. نرمافزاري با عنوان «مديريت رمز» (password manager) ميتوان کمککننده باشد.

21. ايميل قابل عرضه
ايميل دمدستيتان را به خبرنامهها ندهيد؛ منظور همان ايميلي است که به دوستانتان ميدهيد. ايميل قابل عرضه، ايميلي است که هر دو هفته يکبار چک ميشود و دقيقا همين موضوع علت ايجاد جيميل بود.

22. قفل نکردن گوشي هوشمند موبايل
متاسفانه معمولا وقتي کسي يک گوشي موبايل پيدا ميکند، اولين کاري که ميکند اين است که تمام تلفنهاي بينالمللياش را با آن شمارهگيري ميکند و دلي از عزا در ميآورد. راحتترين کار، تعبيه کردن يک پينکد است
امضای یاسی
[تصویر:  20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
۱۷-۶-۱۳۹۰, ۱۱:۳۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از یاسی به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Alisa
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
60
تاریخ عضویت:
مرداد ۱۳۹۰
مدال ها

اعتبار: 22


محل سکونت : 2
ارسال: #3
Package_favorite استفاده از چه کلماتی سبب رصد ایمیل می‌شود؟20
کاربرد برخی واژه‌های خاص سبب می‌شود تا وزارت امنیت میهن آمریکا کلیه ایمیل‌ها وفعالیت‌های اینترنتی شما را تحت نظر بگیرد.
سند بدست‌آمده از وزارت امنیت میهن آمریکا (DHS) حاکی از این است که این وزارت کلیه شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌ها را تحت نظارت خود دارد. از همین رو، کاربرد برخی واژه‌های خاص توسط کاربران سبب می‌شود تا کلیه فعالیت‌های آنها در فضای مجازی و در صورت امکان در فضای واقعی تحت کنترل و رصد قرار بگیرد.

برخی از کلیدواژه‌هایی که کاربرد آنها سبب رصد ایمیل و فعالیت‌های شما توسط وزارت امنیت میهن آمریکا می‌شود در زیر آورده شده است. لازم به ذکر است که تنها کاربرد انگلیسی این واژگان باعث رصد شما نشده و به هر زبانی که آنها را استفاده کنید، ایمیل و فعالیت‌های شما کنترل می‌شود.


سازمان‌ها:

وزارت امنیت میهن آمریکا / آژانس مدیریت اضطراری فدرال/گارد ساحلی/محافظت گمرکی و مرزی/گشت مرزی/سرویس مخفی/مرکز عملیات‌های ملی/اف‌بی‌آی/تی‌اس‌ای/سازمان ملل ...امنیت داخلی:

ترور/حمله/امنیت داخلی/رزمایش/پلیس/مقامات/مرگ و میر/گروگان/شلیک/بمب/تاسیسات ...مسائل هسته‌ای:

هسته‌ای/سمی/شیمیایی/آزمایشگاه ملی/تاسیسات هسته‌ای/تهدید هسته‌ای/نشت/میکروبی/گاز/پودر ...مسائل بهداشتی:

شیوع/ویروس/تخلیه/باکتری/مصمومیت غذایی/آنفلونزا/سمی/مرکز کنترل بیماری/مقاومت/واکسن/سازمان بهداشت جهانی ...امنیت زیرساختی:

امنیت زیرساختی/فرودگاه/زیرساخت رایانه‌ای/زیرساخت ارتباطاتی/زیرساخت ملی/مترو/هواپیما/قطع برق/بندر/خطوط برق ...خشونت مرزی:

خشونت/مواد مخدر/هروئین/ماری‌جوانا/مکزیک/سان دیگو/کلمبیا ...تروریسم:

تروریسم/القاعده/ترور/حمله/عراق/افغانستان/ایران/پاکستان/سلاح متعارف/هدف/بمب کثیف/سلاح شیمیایی/سلاح میکروبی/حماس/حزب‌الله/جهاد/طالبان/عملیات انتحاری/یمن/سومالی/الشهاب/طرح/اسلامگرا/اصولگرا/ملی‌گرا/عضوگیری ...

آب و هوا/حادثه:

اضطراری/طوفان/سونامی/زمین‌لرزه/سیل/آتش‌سوزی جنگل/یخ/کمک/برف/حادثه/هشدار ...

امنیت سایبری:

امنیت سایبری/بات‌نت/ویروس/تروجان/مقر سایبری/2600/اسپمر/فیشینگ/حمله سایبری/ترور سایبری/هکر/چین/کرم/رسانه اجتماعی ...
امضای zin.pro
[تصویر:  lt4cnmv9css0dekxbo2i.jpg]
۱۱-۲-۱۳۹۱, ۰۸:۱۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از zin.pro به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Alisa
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
60
تاریخ عضویت:
مرداد ۱۳۹۰
مدال ها

اعتبار: 22


محل سکونت : 2
ارسال: #4
10 توصیه ی مهم امنیتی از مشهورترین هکر جهان ◀Royal Group▶
هكرها روز به روز به روش های پیچیده‌تری برای سرقت اطلاعات كاربران روی می آورند، ولی با رعایت برخی نكات ساده می‌توان آسیب پذیری سیستم های رایانه‌ای را به حداقل رساند.

از آنجا كه این توصیه ها به زبان ساده و توسط یك هكر موفق ارائه شده، می تواند راهگشای بسیاری از كاربران ساده و عادی باشد. این مطلب بر اساس مقاله شخصی آقای كوین میتنیك تهیه شده است.
وی از جمله هكرهایی است كه خوانندگان ایرانی اخبار فناوری اطلاعات هم با نامش آشنا هستند و یكی از جنجالی ترین هكرهای دنیا محسوب می‌شود.

وی كه نام مستعار hacker poster boy را برای خودش انتخاب كرده بود، توسط وزارت دادگستری آمریكا به عنوان یكی از مهم‌ترین و تحت تعقیب ترین جنایتكاران رایانه ای تاریخ آمریكا معرفی شد. هك های او حتی موضوع دو فیلم سینمایی هم بوده است: Freedom Downtime و Takedown

میتنیك هك كردن را با سوءاستفاده از سیستم كارتی اتوبوس های لس آنجلس آغاز كرد تا به رایگان سوار اتوبوس شود. در ادامه به استراق سمع تلفنی پرداخت و سپس به سراغ شبكه های رایانه ای دیجیتال و سرقت از نرم افزارها رفت. وی دو سال و نیم از عمرش را صرف هك كردن رایانه ها، سرقت اسرار تجاری شركت ها و افراد، ایجاد اختلال در شبكه های تلفنی و نفوذ به سیستم ملی هشدار دفاعی در آمریكا نمود. او حتی از هك كردن رایانه های هكرهای همكارش نیز ابایی نداشت.


وی پس از 5 سال زندان كه هشت ماهش را در انفرادی گذراند به فرد مفیدی برای جامعه مبدل شده و به عنوان مشاور امنیتی، نویسنده و سخنران در حال فعالیت است.

حفاظت از خود در محیط اینترنت كار بسیار پرچالشی است. اینترنت یك محیط جهانی است كه اشخاصی بی پروا از آن سوی كره زمین قادر به شناسایی نقاط ضعف رایانه شما و سوءاستفاده از آن هستند. آنها می توانند از این نقاط ضعف برای كنترل دسترسی به حساس ترین اسرار شما سواستفاده كنند.

آنها حتی می توانند از رایانه شما برای ذخیره سازی اطلاعات به سرقت رفته كارت های اعتباری یا انواع محتویات نامناسب استفاده كنند. آنها می توانند به كاربران بی پناه خانگی یا صاحبان مشاغل حمله كنند.

در این بخش از گزارش، 10 اقدام مهم و اساسی كه برای حفاظت از اطلاعات و منابع رایانه‌ای در برابركاربران بد دنیای سایبر باید انجام شود، از قول این هكر سابق به اطلاع می رسانیم.
*- نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم تهیه كنید

از همه اطلاعات خود نسخه پشتیبان یا بك آپ تهیه كنید. شما در برابر حملات مصون نیستید. سرقت و از دست رفتن اطلاعات برای شما هم ممكن است اتفاق بیفتد. یك كرم یا تروجان نفوذی برای از بین بردن همه اطلاعات شما كافیست.

*- انتخاب كلمه عبور مناسب را سرسری نگیرید

كلمات عبوری انتخاب كنید كه معقول و منطقی بوده و حدس زدن آنها دشوار باشد. چند عدد را پشت سرهم ردیف نكنید. همیشه كلمات عبور پیش فرض را تغییر دهید.

*- نرم افزار آنتی ویروس فراموش نشود

از نرم افزارهای ضدویروس مشهور و معتبر استفاده كنید و همیشه آنها را به روز كنید.

*- سیستم عامل رایانه را بروز نگه دارید

سیستم عامل خود را به طور مرتب به روز كرده و تمامی وصله های امنیتی عرضه شده توسط شركت طراح هر سیستم عامل را بارگذاری و نصب كنید.

*- مراقب نرم‌افزارهای ضعیف امنیتی باشید

حتی الامكان از استفاده از نرم افزارهای ضعیف و در معرض حمله خودداری كرده و قابلیت های خودكار نامطمئن آنها به خصوص در نرم افزارهای ایمیل را از كار بیندازید.

*- رمزگذاری اطلاعات

از نرم افزارهای رمزگذاری اطلاعات مانند PGP در زمان ارسال ایمیل استفاده كنید. از این نرم افزار می توانید برای حفاظت از كل هارد دیسك خود نیز استفاده كنید.

*- نصب نرم‌افزارهای شناسایی عوامل نفوذی را فراموش نكنید

حتما نرم افزاری برای شناسایی نرم افزارهای مخرب جاسوس برای روی رایانه تان نصب كنید. حتی بهتر است چندین نرم افزار برای این كار نصب كنید. برنامه های سازگار با دیگر نرم افزارهای مشابه مانند SpyCop انتخاب های ایده آلی هستند.

*- به دور رایانه خود دیوار آتشین بكشید

از دیوار آتش یا firewall شخصی استفاده كنید. پیكربندی فایروال خود را به دقت انجام دهید تا از نفوذ به رایانه شما جلوگیری شود. این فایروال ها همچنین مانع وارد آمدن خسارت به شبكه ها وسایت هایی كه به آنها متصل هستید، شده و قادر به تشخیص ماهیت برنامه هایی هستند كه تلاش می كنند به شبكه اینترنت متصل شوند.

*- حذف برنامه‌های دسترسی از راه دور

امكاناتی را بر روی رایانه به آنها احتیاج ندارید از كار بیندازید. به خصوص برنامه های كاربردی كه دسترسی به رایانه شما را از راه دور ممكن می كنند (مانند Remote Desktop، RealVNC و NetBIOS) را حذف یا به اصطلاح disable كنید.

*- از امنیت شبكه‌های رایانه‌ای اطمینان حاصل كنید

در جهت ایمن سازی شبكه های رایانه ای و به خصوص شبكه های بی سیم بكوشید. شبكه های وای - فای خانگی را با كلمه عبوری با حداقل 20 كاراكتر ایمن كنید. پیكربندی اتصال لپ تاپ خود به شبكه را به گونه ای انجام دهید كه برقراری ارتباط تنها در حالت Infrastructure اتفاق بیفتد.

هكرها روز به روز به روش های پیچیده تری برای سرقت اطلاعات كاربران روی می آورند، ولی شما با رعایت همین نكات ساده، آسیب پذیری سیستم های رایانه‌ای خود را به حداقل خواهید رساند
امضای zin.pro
[تصویر:  lt4cnmv9css0dekxbo2i.jpg]
۱۱-۲-۱۳۹۱, ۰۶:۳۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول

وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
108
تاریخ عضویت:
بهمن ۱۳۹۰
مدال هامحل سکونت :
ارسال: #5
در پرداخت های الکترونیکی 18 نکته مهم را رعایت کنید
یكی از حربه های اصلی كلاه برداران اینترنتی، هدایت كاربران پرداخت های الكترونیكی به سمت سایت های مشابه سایت اصلی و ذخیره كردن اطلاعات شخصی كاربر و سوء استفاده بعدی از این اطلاعات است.

نکات امنیتی

1 - رمز خود را جایی یادداشت نكنید و در صورت یادداشت نمودن، آن را در جیب یا كیف پول به همراه كارت قرار ندهید.

2 - رمزهای عبور خود را به صورت دوره ای تغییر دهید.

3 - رمز خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهید.

4 - اطلاعات حساس از جمله رمز خود را از طریق تلفن برای دیگران بازگو نكنید.

5 - در صورت فاش شدن رمز خود، در كوتاهترین زمان ممكن آن را عوض نمایید.

6 - كارت و رمز خود را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهید. بعضاً افراد سود جو به بهانه كمك كردن و راهنمایی ضمن اخذ كارت و رمز شما پس از انجام عملیات، كارت شما را با كارت دیگری (سرقتی ، مفقودی ، باطله و...) معاوضه نموده و حساب شما را مورد سوء استفاده قرار می دهند.

7 - در صورت انجام انتقال وجه و عملیات اینترنتی برروی حساب خود در مرورگرهای اینترنت گزینه ی به خاطرسپردن رمز را انتخاب نكنید. این گزینه با نام كلی Remember Password شناخته می شود، از این قابلیت استفاده نكنید.

8 - برای ارسال اطلاعات حساس خود از پست الكترونیكی استفاده ننمایید.

9 - همواره سعی كنید برای ورود رمز خود از امكان Virtual Keyboard بجای كیبورد فیزیكی كامپیوتر استفاده كنید. این امكان در سیستم عامل ویندوز و همچنین در برخی از سایتهای پرداخت آنلاین وجود دارد.

10 - شناسه عبور و رمز خود را بر روی كامپیوترهای خارج از اختیار و كنترل خود وارد نكنید.

11 - هنگام ورود به وب سایتها به ویژه وب سایتهایی كه در آن اطلاعات محرمانه وارد می گردد، آدرس سایت مورد بازدید را در كادر نوار آدرس كنترل نمایید. بسیاری از كلاهبردارهای اینترنتی بواسطه استفاده از سایتهای جعلی و مشابه، جهت دریافت اطلاعات حساس كابران رخ می دهد.

12 - در صفحاتی كه سایت مورد بازدید از شما درخواست ورود شماره کارت، رمز کارت، رمز دوم و CVV2 می نماید، حتماً مطمئن شوید كه از پروتكل SSL استفاده شده است. بدین منظور آدرس صفحه می بایست با عبارت https بجای http آغاز گردد.

13 - همواره از نرم افزارهای آنتی ویروس معتبر و به روز شده استفاده نمایید.

14 - سیستم عامل كامپیوتر خود را همواره بروزرسانی كرده و آخرین وصله های امنیتی را دریافت نمایید.

15 - در صورتی كه احتمال وجود برنامه های مخرب را بر روی كامپیوتر خود می دهید از انجام هر گونه تراكنش مالی آنلاین خودداری نمایید.

16 - پس از انجام كار مورد نیاز در وب سایتهایی كه نیاز به رمز ورود دارند، به طور كامل Log out كنید.

17 - به مطالب نوشته شده در پنجره هایی كه اتوماتیك نمایش داده می شوند توجه نموده و بلافاصله بر روی Ok یا Yes كلیك نكنید. بسیاری از برنامه های مخرب به همین شیوه بر روی كامپیوترها نصب می گردند.

18 - ایمیلهای دریافتی از منابع ناشناس را باز نكنید. به لینكهای ارائه شده در ایمیلها اعتماد نكنید، به عنوان نمونه بانكها و موسسات اعتباری هیچ گاه از طریق نامه های الكترونیكی اطلاعات محرمانه شما را درخواست نمی كنند. بنابراین هرگاه در صندوق پستی خود نامه هایی از این دست را مشاهده كردید به سرعت آن را حذف كنید. از داده های حساس خود نسخه پشتیبان تهیه نموده و در جایی امن نگهداری كنید.
۹-۳-۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'

وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
108
تاریخ عضویت:
بهمن ۱۳۹۰
مدال هامحل سکونت :
ارسال: #6
10 پاسخ به 10 اشتباه در مورد استفاده از اینترنت بانک !
با ورود به عصر ارتباطات، نحوه استفاده از خدمات بسیاری از مراکز و نهاد های خصوصی و دولتی دستخوش تغییرات اساسی شده است. از جمله مهمترین مراکزی که استفاده از خدماتشان به شدت متحول شده بانک ها هستند. امروزه بانک های مجازی در سراسر جهان یکه تازی می کنند. بانک هایی که حتی یک شعبه هم ندارند. در ایران، اینترنت بانکها امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، مشاهده صورتحساب و ... را دراختيار مشتریان هربانک قرار می دهند. همچنين با استفاده از اين خدمات، امکان مسدود نمودن کارت هاي مفقودي يا سرقتي ميسر مي باشد.
اما برخی از مشتریان بانک ها در استفاده از خدمات اینترنت بانک ها تردید دارند و از زیر استفاده کردن این خدمات شانه خالی می کنند. در این گزارش شما را با 10 اشتباه رایج که مانع استفاده از اینترنت بانک می شود، آشنا می کنیم.1. رمز اینترنت بانک

برای ورود به سامانه اینترنت بانک بانک های کشور می بایست رمز اینترنتی جهت ورود به این سامانه را در اختیار داشته باشید. برخی این رمز را با رمز کارت بانک و یا حتی شماره حساب خود اشتباه می گیرند .

برای تهیه رمز اینترنت بانک می بایست به یکی از شعب بانک عامل خود مراجعه کنید و در خواست رمز اینترنتی کنید. خوشبختانه این روزها اغلب بانک ها هنگام افتتاح حساب نحوه استفاده از اینترنت بانک را به مشتریان خود آموزش داده و رمز اینترنت بانک را هم در اختیار ایشان می گذارند.2.اشتباه گرفتن خرید اینترنتی و اینترنت بانک

موضوع بعدی خرید و یا پرداخت اینترنتی است .خیلی ها خرید اینترنتی را با اینترنت بانک اشتباه می گیرند. شما با داشتن اینترنت بانک نمی توانید اقدام به خرید اینترنتی کنید و یا پرداخت وجه ( مثل قبوض ... ) را انجام بدهید و برای این کار نیاز به کارت خرید اینترنتی یکی از بانک ها دارید .به عبارتی کارت بانکی شما درصورتی که رمز دوم داشته باشید برای خرید اینترنتی قابل استفاده است.3.نگرانی از گم شدن وجه

یکی از نگرانی های بسیار رایجی که مانع استفاده افراد از اینترنت بانک می شود این است که نگرانند پولشان در جریان مبادلات بین بانکی گم بشود. اما لازم است بدانید هیچ تراکنشی در سیستم بانکداری الکترونیک مفقود و یا ناپدید نمی گردد. اگر هم به هر دلیل تراکنش شما با موفقیت انجام نگیرد پس از گذشت 48 ساعت وجه به حساب شما باز می گرددو حتی اگر به هر دلیلی این امر هم محقق نشود با کمک شماره پیگیری که بانکتان در اختیار شما می گذارد می توانید روند انتقال وجه را پیگیری نمایید.4. استفاده از اینترنت بانک خطرناک است

عده ای بر این تصورند که استفاده از اینترنت بانک خطرناک است و از لحظه ای که وارد اینترنت خواهند شد دزدان و هکر ها در پی سرقت اموال ایشان هستند.درحالی که اغلب بانک ها سیستم های امنیتی پیچیده ای را جهت پیشگیری از سرقت های اینترنتی طراحی کرده اند و در صورتی که کاربران کلیه نکات امنیتی را رعایت کنند و رمز خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهند امکان سرقت اینترنتی موجودیشان بسیار کمتر از امکان سرقت فیزیکی پولهایشان خواهد بود.5.در صورتی که از اینترنت بانک استفاده کنم حساب پولهایم را از دست می دهم

نگرانی از ولخرجی و خارج شدن حساب و کتاب خرج ها یکی دیگر از نگرانی هایی است که مانع از استفاده افراد از اینترنت بانک می شود. در حالی که به دلیل دقت بالای محاسبات سیستم بانکی به ویژه اینترنت بانک شما هر لحظه از شبانه روز قادر خواهید بود میزان موجودی خودتان را چک کنید و در خصوص میزان استفاده از پس انداز هایتان تصمیم گیری کنید. به این ترتیب پول کمتری را هدر خواهید داد.6.اگر از پرداخت الکترونیک استفاده کنم نمی توانم دیگران را متقاعد به پرداخت کنم

برخی هم از این نگرانند که اگر از پرداخت الکترونیک استفاده کنند به دلیل در اختیار نداشتن قبض رسید بانک قادر نخواهند بود شرکت ها و نهاد ها را متقاعد کنند؛به این ترتیب حتی از پرداخت الکترونیک قبوض هم شانه خالی می کنند، در حالی که تمامی وجوه انتقال داده شده در این سیستم به دقت ثبت می شود و پیگری پرداخت مبالغ با استفاده از این سیستم حتی از پیگیری شماره پرداخت رسید های بانکی هم راحت تر است و همانطور که پیشتر هم اشاره شد هیچ وجهی در این سیستم مفقود نمی گردد.7.بانک در ازای استفاده از اینترنت بانک کارمزد دریافت می کند

کسر کارمزد از دیگر دغدغه هایی است که سبب می شود افراد برای استفاده از اینترنت بانک و به طور کلی خدمات بانکداری الکترونیک به خود تردید راه بدهند،درصورتی که نه تنها کارمزدی از آنها کسر نمی شود بلکه اغلب بانک ها برای استفاده مشتریانشان از سیستم اینترنت بانک و یا هر یک از خدمات بانکداری الکترونیک مثل دستگاه هایPOS جوایزی را هم در نظر گرفته اند.8.اگر چه استفاده از اینترنت بانک در وقت صرفه جویی می کند، اما اگر مشکلی پیش بیاید باید زمان بیشتری صرف کرد

عده ای هم که نمی توانند سرعت و دقت استفاده از اینترنت بانک و سایرخدمات الکترونیک بانک ها را انکار کنند، نگران آن هستند که بروز هر مشکلی در پرداخت الکترونیک باعث به هدر رفتن وقت و انرژی آنها شود.

در صورتی که هنگام بروز هر گونه مشکل در هر یک از مراحل بانکداری الکترونیک به حضور فیزیکی مشتری نیازی نیست و اغلب اشکالات احتمالی از طریق استفاده از پشتیبانی تلفنی بانک ها و استفاده از شماره های پیگیری که در اختیار مشتریان قرار می گیرد قابل پیگیری است.9.اگر پولم اینترنتی سرقت شود دستم هیچ جابند نیست

این تصور غلط سبب می شود که افراد فکر کنند محیط اینترنت یک محیط کاملا باز است که هیچ نظارتی بر آن نیست و در صورتی که هکر ها اموال ایشان را سرقت کنند، دستشان به هیچ جا بند نیست.

همانطور که پیشتر هم اشاره شد، اگر هر فردی کلیه نکات امنیتی را رعایت کند، امکان سرقت اینترنتی بسیار کاهش می یابد .اگر هم خدای ناکرده سرقتی بروز کند پلیس اینترنتی (فتا) جهت کمک به هم میهنان راه اندازی شده و این ماموران با استفاده از امکاناتی که به آن دسترسی دارند مثل کد هایی IP که شماره منحصر به فردی است و برای تمامی کاربران اینترنت وجود دارد می توانند سارقان را شناسایی و دستگیر نمایند.10.هنگام استفاده از اینترنت بانک هیچ راهنمایی نیست

برخی با این تصور که وقتی به بانک مراجعه می کنند کارمندان بانک آنها را راهنمایی می کنند و در صورت بروز هر مشکلی راهکار را به آنها ارائه می کنند ترجیح می دهند به بانک مراجعه کنند و از اینترنت یا سایر خدمات الکترونیک استفاده نکنند.

در صورتی که اغلب بانک ها راهنماهای الکترونیک جامعی را برای استفاده از اینترنت بانک ها فراهم کرده اند و سیستم های پشتیبانی ومشاوره آنها هم در اغلب ساعات شبانه روز آمادگی پاسخگویی به تمامی سوالات شما را دارند.
۹-۳-۱۳۹۱, ۰۱:۴۴ عصر
یافتن سپاس نقل قولّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد