امتیاز موضوع:
  • 22 رای - 2.82 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امگا 3 و یائسگی
#1
Package_favorite 
امگا – 3 علائم افسردگی و حتی استرس و پريشانی مربوط به يائسگی و يا پيش از يائسگی را در زنان تخفيف می‌دهد. تفاوتهايی كه ....
پژوهشگران تاكید كردند: مصرف اسید چرب امگا – 3 علائم افسردگی ناشی از یائسگی را كاهش می‌دهد.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، به گفته محققان؛ امگا – 3 علائم افسردگی و حتی استرس و پریشانی مربوط به یائسگی و یا پیش از یائسگی را در زنان تخفیف می‌دهد.
مایكل لوكاس عضو هیات علمی‌پزشكی دانشگاه لاوال و دستیاران وی در این پژوهش روی 120 زن بازنشسته در سنین بین 40 تا 55 سال گی مطالعه كرده‌اند. این زنان به دو گروه تقسیم شدند. به گروه اول روزانه سه كپسول ژله‌ای حاوی یك گرم اسید چرب امگا- 3 با منشا دریایی یا epa ‌به مدت هشت هفته داده است. در مورد گروه دوم نیز همین روش بكار گرفته شد با این تفاوت كه كپسولهای ژله‌ای گروه دوم حاوی روغن دانه آفتابگردان بدون epa بود. نتایج آزمایشات كه قبل و بعد از هشت هفته انجام شدند، نشان داد كه امگا-3 به میزان قابل توجهی در بهبود حال زنانی كه دچار علائم پریشانی روانی و افسردگی خفیف هستند، موثر و سودمند است.
دكتر لوكاس درباره نتایج این تحقیق اظهار داشت: تفاوتهایی كه مابین این دو گروه مشاهده كردیم بسیار مهم و قابل توجه هستند. بویژه اینكه متوجه شدیم امگا-3 عوارض جانبی بسیار اندكی دارد و برای سلامت قلب و عروق مفید است.
وی تصریح كرد: اما درعین حال این روش در مورد گروه كوچكی از زنانی كه دچار علائم شدید افسردگی بودند،‌تاثیر مثبتی نداشته است. همچنین بر اساس این تحقیق زنان یائسه كه دچار گرگرفتگی بودند پس از مصرف امگا-3، میزان گر گرفتگی آنها كاهش پیدا كرد. جزئیات این تحقیق در مجله آنلاین «یائسگی» منتشر شده است.
محققان می‌گویند: تغییرات هورمونی قابل توجه در زنان كه مربوط به پدیده یائسگی می‌شود اغلب مشكلاتی را در جسم و خلق و خوی آنها بوجود می‌آورد كه گاهی تاثیر مصرف امگا-3 برای تخفیف این مشكلات به اندازه هورمون درمانی و مصرف داروهای ضد افسردگی می‌تواند موثر باشد.
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }