امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 3.36 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب شلوار جین
#1
[attachment=4373]
برای اغلب جوانان، شـلوار جیـن بـا ارزشتـرین لباس داخل كمد محسوب میگردد.معمولا این توجه بدلیل گران قیمتی و یا زیبایی آن نبوده، بلكه بـعـلت تـطبیق پذیری و همه جا پـوش بودن آن می باشد. شما میتوانید شلوار جیـن را در خـانه، محل كـار و گـردشـها و میـهـمانی های غیر رسمی
بپـوشید. بـرخـلاف ایـن سودمنـدی یـافـتـن منـاسبترین آن آسان نیست.
با این شرایط زمانی كه بدنبال شلوار جینی مناسب بـرای خود میگردید چكار باید بكنید؟ گذشته از قیمت چند نـكتـه زیر را نیز باید بخاطر بسپارید.
● انتخاب صحیح
▪ به دنبال جین های مستقل از زمان بگردید
گفتن اینكه چه نوع شلوار جینی سال بعد مد خواهد شد مشكل اسـت، اما با برگزیدن مدلـهای آزمـوده شـده و استیـل هـای واقـعی جین میتوانید شلواری را انتخاب كنید كـه سالها شیك و مطابق با روز باقی بماند. در زیر سه مثال كلاسیك آورده شده است:
▪ جینهای آبی اورجینال: از شلوارهای كار زبر و با دوام ساخته شده و اكنون فراگیرترین لباسی است كه می توانید داشته باشید.
▪ جینهای آبی مقداری كم رنگ شده: این نـوع غیر رسمی تر از هـر نـوع دیـگـر بوده و میتوان آنرا همراه با یك كت اسپرت و پیراهن شیك بر تن نمود.
▪ جینهای چروك: نوع سنگ شور شده قهوه ای یـا جین چروك آبی. این مدل شیك تر از انواع معمولی جین بوده و همه پوش تر و معمولا مد می باشد.
رنگهای تند تر مانند قرمز محدودیت زمانی داشتـه و همـیشه مد نیستند. همچنین باید از رنــگهای سفید و مشكی اجتناب كنید. جینهای مشكی خیلی زود از مد می افتـند و جین سفید نیز تا زمانیكه دون جانسون نباشید نیازی به خریداریش نخواهید داشت.
● توجه كنید كه چه وقت قرار است آن را بپوشید
راحتی شلوار جین در تن مهمترین مسئله آن بشمار میرود. درنـهایت شیك ترین شلوار جین هم اگر در آن راحت نباشید، باعث نامتناسب بنظر رسیـدن شـمـا خـواهـد شد. با این حال درنظر داشتن اینـكه چـه وقـت و كـجا میخواهید شلوار جین خود را بپوشید، در روند انتخاب آن كمك بسزائی بشما خواهد نمود.
برای مثال اگر در محل كار فقط كت و شلوار مـی پـوشید، مـمكن است شلوار جین خود را صرفا برای قدم زدن اطراف منزل و یا گردش استفاده كنید كـه ایـن بـه مـعنـای داشتـن محدودیتهای كـمتر هنگام برگزیدن نوع و ظاهر شلوار است. با اینحال اگر در محیط كاری شما پوشیـدن شلوار جین مجاز باشد، ممكن است بخواهید همیشه جین بپوشید كه در این صورت باید در انتخاب شلوار خود دقت بیشتری نموده و معیارهای مهم تری را در نظر بگیرید. در هر دو حالت مطـمئـن شوید كه شلوار جین شما با كفشها یا پوتینهایتان همخوانی داشته باشد.
مدل صحیح، تن خور مناسب و چند نكته دیگر برای انتخاب شلوار جین...
● شلوار جینی با جلوه انتخاب كنید
فقط به این دلیل كه میخواهید نوع كلاسیكی را خریداری كنید، حتما نباید شلوار جینی خسته كنــنده را برگزینید. مدلهای كلاسیك شیك در عین حال میتوانند جلوه نیز داشته باشند. مثلا میتوانید نوع راسته، مخروطی شكل و یا پاچه گشاد آنرا انتخاب كنید.
● شلواری كاملا اندازه را خریداری نمایید
فرقی نمی كنـد شلوار جینی كه انتخاب می نمایید چقدر زیبا و شیك باشد، اگر برایتان بزرگ یا كوچـك بـاشد، بـاعـث خنـده دار شدن شما خواهد شد. ابتـدا مطمئن شوید كه پاچه و كمر آن زیاد تنگ نبـاشد. همچنـین بـاید در آیـنه ببینید كه پشت شلوار هم خوب ایستاده باشد. یادتان باشد، اگر به شما نمی آمد، یكی دیگر را امتحان كنید.
به عـلاوه چون شلوارهای جین ممكن است آب رفته و كوچك شوند بهتر است كه كمی قدش را بلند تر انتخاب كنید. این كار بشما امكان میدهـد پـاچه شـلوار را كمی بالازده و یا هر گونه اصلاح مطابق با میل خود را اعمال نمایید.
● وضعیت تن خور شلوار را بسنجید
بهترین روش برای آزمودن ارزش شلوار جین شما این است كه آنرا بطور آزمایشی بـرتن كنید. كمی با آن در فروشگاه قدم زده و مـقدار حـجـم جیـب و میـزان راحتـیش را هنـگام نشستن بررسی كنید. آیا دسته كلید یا كیفتان جا می شود؟ آیـا آن شلوار در برخی از فصول باعث گرما یا خارش در بدن میگردد؟
همچنین باید آن را با كمربندی كه همیشه می بندید امتحان كنید. این باعث می شود تا از اندازه كمر و تطابق كمبربند با شلوار اطمینان حاصل نمایید.
در نهایت، شلوار را با كفشهایی كه همیشه می پوشید امتحان كنـیـد، و بـیـاد داشـتـه بـاشید كه علاوه بر اطمینان از همانگی رنـگ آن دو، بایـد ببـیـنید كـه شـلـوار خـوب روی كفش قرار می گیرد یا خیر. اگر قد شلوار كمی بلند تر بود، آن را تـا بزنیـد. انـتـهای پـاچه شلوار باید با قسمت بالایی كفی كفش هم طراز باشد.
● مطمئن شوید كه از قبل كوچك شده است
هر كسی می داند كه وقتی شلوار جین مورد علاقه اش كوچك می شود چقـدر بـاعـث عصبانیت می گردد. اطـمینان یافتن از اینكه شلوار قبلا كوچك شده است، ضرر و زیان را كاهش خواهد داده و در آینده این مقدار كوچك به حداقل خواهد رسید.با این حال بخاطر داشته باشید كه اندازه شلوار را كمی بلندتر از حد نیاز انتخاب كنید.
● مراقبت از شلوار جین
▪ پیش از تو زدن آنرا بشویید
قبل از اینكه پاچه شلوار را تو بزنید آن را بشویـیـد تـا ابـتـدا بـه انـدازه واقعی در آید. برای اطمـیـنان خـاطر بیشتر مقداری كمتر از اندازه مورد نیاز تو بزنید تا اگر باز هـم شلـوار آب رفت قدش كوتاه نشود.
● شلوار را پشت و رو بشویید
اولیـن بـاری كـه می خواهیـد شلوار جین خود را بشویید، آن را جـدا از لـبـاسهـای دیـگر شستشو نمایید. دفعات بعد بهتر است برای حفظ رنگ و ظاهر كلی آنرا پشت رو كرده و سپس بشویید.
● آنرا در ماشین خشك كن نیندازید
همیشه شلوار جین خود را برای خشك كردن روی بــند و یا روی پایه های مخصوص قرار داده و مطمئن شوید كه روی هم تا نخورده باشد.
● شلوار جین شیك برای جوانان
همیشه پیدا كردن شلوار جین مناسب آسان نیست، بخصوص برای مردان كه ترجیح میدهند بجای صرف ساعتهای طولانی برای خرید لباس به مطب دندانپزشكی بروند. با این حال با بخاطر سپردن این نكات میتوانید شلوار جین مناسب خود را براحتی بیابید.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Package_favorite توصيه براي انتخاب کت و شلوار مناسب tanha28 0 781 ۲۲-۰۱-۱۳۹۰, ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: tanha28
Restart-1 انتخاب کت و شلوار دامادی Darya 0 1,302 ۱۷-۰۱-۱۳۹۰, ۱۱:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Darya