امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهمیت انتخاب صحیح عناصر موجود در اتاق کودک
#1
تخت خواب کودک نخستین عنصر اصلی اتاق کودک، تخت خواب آن است. هنگام خرید تخت خواب باید علاوه بر زیبایی به راحتی و تناسب آن با سن کودک نیز توجه کنید. اندازه تخت خواب اهمیت بسیاری دارد. بسیاری از والدین سعی در خریدن تختی دارند که از نوزادی تا نوجوانی فرزندان را پشتیبانی کند. در بازار تخت خواب هایی وجود دارند که با جابه جا، حذف یا اضافه کردن بخش هایی از آن برای سنین مختلف مناسب می شوند. باید توجه کنید که نوزادان از آن جا که تحرک چندانی ندارد، روی تخت های ساده هم می توان آنها را خواباند اما بعد از یک سالگی که تحرک کودک بیشتر می شود، باید از نرده ها و حفاظ های تخت برای او استفاده کرد. رنگ نیز تاثیر مهمی در روحیه و رفتار کودک دارد. بنابراین باید رنگی متناسب با جنسیت او خریداری کنید. مبلمان اتاق کودک مبلمان نیز در اتاق کودک اهمیت زیادی دارد. شاید به نظر برسد بود و نبود مبلمان در اتاق کودک مهم نیست اما از آنجا که فضا را پر می کند و کودک مجبور نیست به طور مدام روی سطح زمین بازی کند و کارهایش را انجام بدهد، بودنش ضرری ندارد. اما واجب هم نیست. برای خریداری مبلمان اتاق کودک باید حتما توجه داشته باشید که چوبی باشد و از انواع فلزی استفاده نکنید. این انتخاب برای امنیت بیشتر کودک است همچنین به کودک نیز احساس بهتری را منتقل می کند. رنگ آمیزی اتاق کودک رنگ اتاق تاثیر بسیاری بر رفتار، روحیه و شکل گیری شخصیت کودک دارد. باید در انتخاب رنگ اتاق کودک نهایت دقت را به خرج بدهید. برای اتاق کودک بهتر است از رنگ های گرم و ملایم همچون کرم، زرد کمرنگ، هلویی، کاکائویی، یاسی و ... استفاده کنید. رنگ های تند و پررنگ همچون قرمز به هیچ وجه مناسب اتاق کودک نیستند. برای رنگ آمیزی اتاق کودک حتما باید به آرامش و سکون اتاق او توجه داشته باشد. اگر کودکی بیش فعالی داشته باشد و رنگ اتاق او را نیز قرمز انتخاب کنید، در واقع این اختلال او را تشدید می کنید. رنگ های تاثیر مستقیم بر رفتار کودکان دارند. بنابراین با نهایت دقت و توجه به جنسیت کودک خود، اتاق او را رنگ آمیزی کنید. مرزها مرزهای اتاق کودک همان دیوارهای اتاق هستند. بنابراین پنجره ها و درب های اتاق را می توان به عنوان راه های ارتباطی با محیط بیرون تلقی کرد. این محدودیت ها و مرزها به شکل گیری شخصیت و روحیه کودک کمک می کنند. کودک در اتاق خود می تواند به رشد و شکوفایی برسد، بنابراین باید به رنگ این مرزها توجه ویژه داشت. می توانید از طرح های بسیار زیبایی که روی دیوارهای اتاق کودک کشیده می شوند، برای طراحی دیوارها استفاده کنید. چه بهتر که طرح ها به دلخواه و سلیقه کودک انتخاب شود. به این ترتیب، کودک در آن محیط و این مرزهای نامرئی احساس آرامش بیشتر خواهد داشت. نقاشی های دیواری – کاغذدیواری استفاده از کاغذهای دیواری طرح دار متناسب با اتاق کودک نیز از دیگر عناصر اتاق کودک به شمار می رود. کاغذهای دیواری بسیار زیبا و متنوعی در بازار وجود دارند که می توانید با توجه به جنسیت و روحیه کودک خود آنها را خریداری و روی دیوارهای بچسبانید. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، دیوارهای اتاق کودک مرزهایی هستند که تاثیر مستقیم در رفتار و روحیه او دارند. بنابراین از تصاویر و طرح هایی استفاده کنید که به رشد کودک کمک و درون او ایجاد آرامش بکند.

لوازم جانبی

وجود برخی از خرت و پرت ها و لوازم جانبی اتاق کودک نیز خالی از لطف نیست. این لوازم می توانند شکل زیباتری به محیط ببخشند و فضای اتاق را برای کودک دلنشین تر جلوه بدهند. استفاده از این وسایل ظاهر اسپرت تر و کودکانه تری به اتاق کودک می بخشند.

تابلوهای نقاشی یا عکس

استفاده از تابلوهای عکس یا نقاشی های کودکانه نیز از دیگر عناصر تشکیل دهنده اتاق کودک هستند. برای داشتن اتاقی زیباتر بهتر است از تابلوهایی با عکس هایی از حیوانات یا نقاشی های که تصاویر کودکانه و فرشته های مهربان را دارند، استفاده کنید. تصاویر زیبا و آرامش بخش تاثیر مستقیمی بر مغز و تفکر کودک دارند.
[عکس: eNortjKzUjIyNDWwMFayBlwwFXEC0A,,32.png]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Package_favorite چگونه اتاق خواب کودک را بچینیم؟ Darya 1 2,024 ۳۰-۱۱-۱۳۹۰, ۰۶:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Alisa