امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگر از کارآیی های شیر مطلع شوید...
#1
Khelpcenter 
۱) شیر باعث تازه شدن ماهی یخزده می شود. اگر ماهی را از فریزر خارج کردید و خواستید طعم تازگی داشته باشد، آن را در ظرفی پر از شیر قرار دهید تا یخ آن آب شود. آن وقت مشاهده می کنید که شیر چگونه باعث تازه شدن ماهی می شود.
۲) شیر باعث شیرینی و تازه شدن ذرت می شود. یک چهارم فنجان پودر شیر به ظرف ذرت خود افزوده و با مقداری آب آن را بپوشانید، شیر باعث تازه شدن و شیرین شدن ذرت می شود.
۳) چینی های ترک خورده را تعمیر می کند: قبل از اینکه ظرف ترک خورده به ارث رسیده از مادربزرگ یا اقوام خود را دور بیندازید، با شیر ترک آن را تعمیر کنید. بشقاب یا ظرف را در قابلمه ای پر از شیر روی گاز قرار دهید و به محض اینکه جوش آمد، حرارت را کم کنید. به مدت ۴۵ دقیقه اجازه دهید به آرامی روی شعله قرار داشته باشد، پروتئین موجود در شیر به طرز معجزه آسایی باعث جمع شدن ترک ظروف می شود.
۴) براق کردن ظروف سیلور (نقره): شیر ترش باعث براق شدن و درخشندگی ظروف نقره تیره و کدر می شود. اگر شیر ترش در منزل نداشتید، می توانید با افزودن کمی سرکه به شیر تازه این کار را انجام دهید. قراردادن ظروف نقره به مدت نیم ساعت در شیر ترش باعث از بین رفتن کدری و تیرگی ظروف می شود، سپس ظرف را با آب گرم و صابون بشویید و با یک دستمال تمیز آن را خشک کنید.
۵) درمان آفتاب سوختگی و گزیدن ساس با شیر: چنانچه دچار آفتاب سوختگی شده اید یا خارش ناشی از گزیدگی ساس امانتان را بریده است پنبه را به مقداری خمیر شیر آغشته و به محل مورد نظر بمالید. یک یا دو قاشق پودر شیر را با دو پیمان آب و مقداری نمک مخلوط کرده و خمیر حاصل را روی قسمت نیش ساس یا آفتاب سوختگی بمالید.
پودر شیر دارای آنزیمهایی است که زهر ناشی از گزیدگی حشرات را خنثی و دردناشی از آفتاب سوختگی را کاهش می دهد.
۶) شیر برای تمیزی و پاکیزگی دستان مناسب است: هنگامی که از باغبانی یا تمیز کردن باغچه برگشته اید و صابون، گل و لای و روغن را از دستان شما پاک نمی کند. می توانید مقداری آرد و شیر را با هم مخلوط کرده و به دستان خود بمالید، سپس با آب خمیر حاصله را از دستان خود بشویید. دستان شما کاملاً پاکیزه و پوستتان نرم خواهد شد.
۷) برای براق کردن لوازم چرمی مفید است. می توانید کیف پول یا کاپشن چرمی خود را که کهنه شده اند با دستمال آغشته به شیر دوباره نو و تمیز کنید و اجازه بدهید تا شیر خشک شود، سپس با دستمال نمدار و تمیزی آنها را پاک کنید.
۸) شیر لکه های جوهر را از لباس پاک می کند: برای پاک کردن لباسها از وجود لکه های روغن و چربی می توان آنها را به مدت یک شب در وان شیر خیس کرد و روز بعد در حالیکه اثری از لکه روی آنها نیست، شست.
۹) شیر برای نرمی ولطافت و جوان کردن پوست مؤثر است. می توانید برای نرم شدن پوست یک دوم فنجان شیر یا پودر شیر را در وان حمام بریزید و مدت ۱۰ دقیقه در آن قرار بگیرید. شیر به صورت یک نرم کننده طبیعی باعث لطافت پوست می شود، علاوه بر این شیر باعث جوان شدن پوست نیز می شود برای این کار یک چهارم فنجان پودر شیر را با مقداری آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید. سپس لایه ای از این خمیر تقریباً غلیظ را روی پوست خود قرار دهید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود. بعد از این عمل صورت خود را با آب ولرم بشویید. صورت شما با این کار احساس جوانی و تازگی می کند.
پاسخ }