امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اینقدر استامینوفن می خوری می دونی چه عوارضی داره؟!
#1
استامينوفن کديين پرفروش*ترين دارويي است که در داروخانه*هاي کشور به فروش مي*رسد و همين علاقه شديد به مصرف اين دارو موجب شد تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي فروش بدون نسخه آن را ممنوع کند. همچنين همراه داشتن اين قرص در برخي کشورهاي همسايه نيز جرم تلقي مي*شود. بنابراين توصيه مي*شود براي مصارف معمولي در سفرهاي خارجي نوع بدون کديين استامينوفن را همراه ببريد.
استامينوفن کديين نوعي ضد درد مخدر به شمار مي*رود که موجب مهار انتقال واکنش*هاي دردزا در بدن مي*شود.
از استامينوفن کديين در دردهاي متوسط تا شديد و همچنين در سرفه*هاي بدون خلط نيز استفاده مي*شود. اين دارو به شکل قرص در داروخانه*ها عرضه مي*شود.
مصرف خوراکي اين دارو در بزرگسالان 15 تا 60 ميلي*گرم در فواصل هر چهار ساعت در صورت لزوم است و در بچه*ها 3 ميلي*گرم به ازاي هر کيلوگرم در روز و در مقادير تقسيم شده، به فواصل هر چهار ساعت در صورت لزوم مصرف مي*شود.
عوارض جانبي مصرف استامينوفن کديين به طور عمده در چهار دستگاه بدن از جمله سيستم عصبي مرکزي، گوارشي،* قلبي عروقي و پوست بروز مي*کنند. برخي از اين عوارض عبارت*اند از: خواب*آلودگي، گيجي، سرگيجه، تحريک*پذيري، اعتياد، منگي، بي*قراري، تهوع، استفراغ، بي*اشتهايي، يبوست، فلج تنفسي، تپش قلب، گر گرفتگي و کهير.
از قرص استامينوفن کديين در حساسيت*هاي مفرط به مواد مخدر، افزايش فشار داخل جمجمه، اختلالات صرعي، بيماري*هاي شديد تنفسي، هيپوتيروييدي و الکليسم حاد به هيچ عنوان استفاده نکنيد.
از قرص استامينوفن کديين در سنين بالا، کودکان، سابقه اعتياد، آريتمي قلبي و دوران بارداري در صورت لزوم و با احتياط مي*توان استفاده کرد.
در صورت بروز تهوع و استفراغ پس از مصرف قرص استامينوفن کديين، از ترکيبات ضد استفراغ استفاده کنيد. همچنين براي کاهش علايم گوارشي ناشي از مصرف مي*توانيد همراه شير يا غذا، قرص استامينوفن کديين را ميل کنيد.
براي نگهداري از اين دارو برخلاف تصور همه مردم که اغلب داروها را در يخچال نگهداري مي*کنند، توصيه مي*شود آن را در دماي اتاق و در ظروف مقاوم به نور نگهداري کنيد.
دقت کنيد در صورتي که بعد از مصرف استامينوفن کديين، دفعات تنفس کمتر از 10 بار در دقيقه است، به پزشکتان اطلاع دهيد.
اکنون که داروخانه*ها از فروش بدون نسخه استامينوفن کديين خودداري مي*کنند، پزشکتان را براي نوشتن اين قرص تحت فشار قرار ندهيد.


*دنیا ارزش پاکوبیدن به شکمت را نداشت...
*...ببـــــخش مــرا مــــادر...!

پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استامینوفن Galaxy 0 413 ۰۳-۰۱-۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Galaxy