خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این زن نمی بخشد

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1333

Error این زن نمی بخشد
ماجرای طاهره میان همه حوادث روزانه گم شد تا اینكه آمنه بهرامی قربانی اسید پاشی، مجید كسی كه به صورتش اسید پاشیده بود، را بخشید. آنوقت بود كه طاهره لب به سخن گشود. آنان یك شباهت دیگر هم دارند و آن این كه هر دو برای طرف مقابل خود در محكمه حكم قصاص گرفته اند. فقط یك تفاوت میان آنان وجود دارد و آن این كه طاهره می گوید نمی بخشد.

چند لیتر اسید سولفوریك چهار هزار تومانی تمام زندگی خودش و آینده دخترش را نابود كرده است.

ماجرا یك سال و نیم پیش اتفاق افتاده است. روز 15 اردیبهشت ماه سال 1389. طاهره زن جوان 26 ساله باشنیدن صدای زنگ حیاط خانه به همراه دختر سه ساله اش در را باز می كند. زن ناشناسی پشت در است. زن دستكشی دارد و سطل آبی رنگی در دست، می گوید: این شیره انگور است و مادر شوهرت برای او فرستاده است و از طاهره می خواهد ظرف بزرگتری بیاورد.

طاهره به داخل خانه می رود. از آشپزخانه كه بیرون می آید، مونا، همان زن ناشناس را می بیند كه در راه ایستاده است. دست مونا بالا می رود و با آچاری كه در دست دارد بر سر طاهره می زند. به گفته كارشناسان هفت ضربه به سر طاهره زده می شود كه در نتیجهآن بینایی چشم راست و شنوایی گوش راست طاهره از شدت این ضربه ها از دست می رود.

بعد از ان كه طاهره به خاطر ضربه ها روی دو زانوی خود می نشیند، مونا چهار لیتر اسید سولفوریك را كه در سطل آبی بود بر روی بدن طاهره می ریزد كه بر اثر آن بالای 80 درصد صورت و گردن و 60 درصد بدن طاهره آسیب جدی می بیند.

درد آور این كه دختر سه ساله طاهره كه در این لحظات كنار مادر خود بوده از این حادثه در امان نمی ماند و او هم از ناحیه بینی، لب و پیشانی دچار آسیب شده وبخشی از پوست گردن و دست و پاهایش از بین رفته است.

طاهره در این مدت بارها تحت عمل جراحی قرار گرفته است و بیش از 100 میلیون تومان هزینه كرده است . این در حالی است كه منبع درآمد مناسبی هم ندارند. به گفته طاهره از همه خواهران و بستگان اش پول قرض كرده است، با این حال باز هم قادر به پرداخت هزینه های درمان نشده است. او می گوید: بارها به خاطر مبالغ بسیار ناچیزی با بدنی كه عفونت كرده بوده در بیمارستان گرفتار می مانده است. گاهی همراهان بیماران دیگر با مبالغ 50 هزار تومان و 100 هزار تومان به او كمك می كردند تا موقتا خلاص شود.

همه اینها در شرایطی است كه هنوز نتوانسته برای دخترش كاری كند، چراكه آنقدر هزینه های درمانی خودش بالا بوده و درمان اش اورژانسی كه نتوانسته برای درمان دخترش قدمی بردارد.

آخرین روزهای مرداد سال جاری دومین حكم قصاص اسید پاشی برای پرونده طاهره بهرامی صادر شد. درست 20 روز پیش از این روز آمنه بهرامی كه اولین حكم قصاص را گرفته بود در آخرین لحظه اجرای حكم مجید را می بخشد، اما طاهره می گوید كه به هیچ عنوان مونا را نمی بخشد و از آمنه هم برای بخشش اش گله می كند چرا كه معتقد است آمنه با این كار به كسانی كه در آینده قربانی اسید پاشی می شوند ظلم كرده است.

طاهره می گوید: در این یك سال خانواده مونا یك بار سراغ من نیامده اند. مونا هم در دادگاه به او گفته است كه خوشحالم چیزی كه داشته ای را از تو گرفته ام. آمنه بخشید تو هم مجبور می شوی كه مرا ببخشی.

اما به نظر می رسد كه عزم طاهره برای اجرای قصاص حتمی است. می گوید:هیچ كس به فكر قربانی اسید پاشی نیست همه به اسید پاش فكر می كنند و این كه نباید خشونت كرد اما یك لحظه اینان خود را جای من بگذارند. من داشتم مانند بقیه مردم زندگی ام را می كردم. ناگهان در یك لحظه دنیا برایم تمام شد. من كه 26 سال داشتم تبدیل به پیرزنی شدم كه مجبور است صورتش را ببندد و در گوشه خانه پنهان شود و درد بكشد و دخترش را ببیند كه زیبایی اش را از دست داده و آینده اش تباه شده است. اگر كسی می تواند در این شرایط ببخشد به من هم بخشش یاد دهد.

حالا همه نگاه ها به پرونده طاهره است. زنی كه می گوید نمی بخشد.

cryingcryingcrying
امضای Darya
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
۱۵-۷-۱۳۹۰, ۰۷:۴۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد