امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
این ماده كه در بسياري از لوازم آرايش وجود دارد با پوست شما چه میكند
#1
Ksmiletris 

ترین ها: گلیسیرین در بسیاری از محصولات پوستومو وجود دارد؛ محصولاتی چون انواع صابونها، پاككنندهها، مرطوبكنندهها و شامپوها، كاندیشنرها و...، شما انتخابهای فراوانی دارید تا با توجه به نیاز خود یكی از آنها را تهیه كنید اما آیا واقعا تاثیری هم دارد؟ گلیسیرین میتواند رطوبت را بهخود جذب كند تا جایی كه اگر رطوبت هوا بیشتر از 70 درصد باشد، گلیسیرین مقداری از آن را بهخود جذب میكند. بنابراین وقتی روی پوست قرار میگیرد میتواند رطوبت را جذب خود كند و به پوست انتقال دهد و در این روزهای سرد و خشك پوست شما را نجات دهد.
گلیسیرين خالص استفاده نكنید

جالب است بدانید گلیسیرین خالص پوست را خشك میكند مثلا اگر شما در آبوهوای خیلی خشك از گلیسیرین خالص استفاده كنید، مواد موجود در گلیسیرین رطوبت را از لایههای عمیق پوست بیرون میكشد و به سطح پوست میآورد و در نتیجه این رطوبت با آمدن روی سطح پوست بخار میشود و در نهایت پوست خشكتر بهجا میماند، اما در كرمهای حاوی گلیسیرین، نوعی افزودنی اضافه میكنند تا آب و رطوبت از دست نرود و در نتیجه پوست رطوبت خود را حفظ كند. اگر میخواهید از گلیسیرین خالص استفاده كنید بهتر است آن را با آب رقیق كنید.

بهترین ماده جلوگیری از خشكی پوست

پوست ما بهطور طبیعی مواد شیمیایی محلول در آبی را تولید میكند كه بهعنوان عاملهای مرطوبكننده طبیعی شناخته میشوند كه پوست را پر از آب نگه میدارند. گلیسیرین خیلی شبیه این عاملهای مرطوبكننده طبیعی خود پوست است؛ چون رطوبت محیط را جذب پوست میكند. در واقع گلیسیرین قدرت حفاظتی پوست را بالا میبرد تا بتواند مواد شیمیایی مضر را دفع كند و در عوض میزان بیشتری آب در خود نگه دارد و در نتیجه پوست كمتر خشك میشود. بعضی از دكترها عقیده دارند گلیسیرین بهترین ماده برای جلوگیری از خشك شدن پوست است.
برایم نوشته بود :
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند
شاید چون آرزوهایم بلندند ...
ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
امیدی هست ؛ چون خدایی هست ...
آری ، وچه زیبا نوشته بود ...
همواره با خود تکرار میکنم،
امیدی هست ؛ چون خدایی هست
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  این ماده كه در بسياري از لوازم آرايش وجود دارد با پوست شما چه میكند fereshteh3 0 289 ۰۷-۰۴-۱۳۹۱, ۱۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fereshteh3