خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 10 رای - 2.8 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بابی برون و سوالهایی مختلف در رابطه با پوست

atefeh

وضعیت :
 
ارسال: #1
Bell  بابی برون و سوالهایی مختلف در رابطه با پوست
آیا صبحها باید صورت شسته شود حتی اگر قبل از خواب آن را شسته باشیم؟
بله، شما باید صورتتان را در صبح و عصر بشویید. صورت هر کس مقداری چربی و حتی کثیفی در شب روی پوست خود انباشته میسازد که باید هر صبح از روی صورت پاک شود. این کار برای بکار بردن کرم و آرایش روزانه هم مفید است زیرا آرایش روی پوست کثیف و چرب زیبا نخواهد بود. بهتر است این شستشو با آب سرد صورت گیرد تا منافذ پوست به حداقل برسد.

آیا واقعا تیغ زدن موها را خشن و تیرهتر می سازد و به راستی اصلاح با تیغ بهتر است یا با موم؟
متاسفانه اصلاح موهای زاید با تیغ منجر به تیرهتر و خشنتر شدن موهای بدن میشود. ما میدانیم که استفاده از تیغ سریعترین و بیدردترین راه برای رها شدن از موهای زاید میباشد، اما در واقع بهترین راه برای اصلاح این موها استفاده از موم میباشد. اگر چه این کار بسیار درد آور است. از جهتی چون موم موها را از ریشه خارج میسازد رشد موها مدت بیشتری طول خواهد کشید، در حالی که تیغ موها را تنها از روی پوست میبرد.

پوست من بسیار چرب است آیا باید از کرم مرطوب کننده یا کرم های دیگر پوست استفاده کنم؟
بله، استفاده از کرم مرطوبکننده بسیار ضروری برای هر پوستی میباشد و اربتاطی با نوع پوست شما ندارد. شما باید از کرم مرطوب کننده به صورت روزانه استفاده کنید، البته نوعی از آن را انتخاب کنید که بدون مواد روغنی باشد و برای پوستهای چرب تهیه شده باشد.

منافذ پوست من بسیار بزرگ است آیا راهی برای از بین بردن آنها وجود دارد؟
متاسفانه راهی برای از بین بردن کامل این خلل و فرج وجود ندارد، اما محصولاتی وجود دارد که میتوانند این منافذ را کوچکتر کند و تعداد آنها را به حداقل برساند. اما یادتان باشد که روزانه صورت خود را حتما دو بار در روز بشویید و از لوسیونها و کرمهای مخصوص پوستهای چرب استفاده کنید.
01-10-2011, 12:16 PM,
نقل قول
atefeh

وضعیت :
 
ارسال: #2
RE: بابی برون و سوالهایی مختلف در رابطه با پوست
راهنمایی بابی براون برای یک آرایش چشم حرفهای!


مهم ترین اصول در آرایش چشم انتخاب خط چشم، سایه و ... است.

خط چشم، سایه چشم، و ریمل
*خط چشم
شما گزینههای مختلفی برای انتخاب خط چشمتان دارید، مهم تر از همه این است که آرایشی انتخاب کنید که با آن احساس راحتی کنید. اگر ترجیح میدهید با مداد چشم کار کنید، نوع کرمی آن را انتخاب کنید که مجبور نباشید برای کشیدن خط چشم آن را روی چشمانتان فشار دهید. خود من مدادهایی را دوست دارم که دودی رنگ هستند و به چشم فریبندگی خاصی میدهند. اگر دوست ندارید از مداد برای کشیدن خط چشمتان استفاده کنید، میتوانید از خط چشم مایع استفاده کنید. قبل از استفاده مطمئن شوید که خط چشمتان سبک باشد و روی چشمتان وزن زیادی ایجاد نکند.

*سایه چشم
مهم ترین مسئله در انتخاب سایه چشم این است که رنگهایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند. روشن ( برای روشن سازی اوایل پلک) ، متوسط ( برای پایین تا میان چشم) ، و تیره برای گوشههای چشم. اگر دوست دارید از سایههای کرمی استفاده کنید، اما میبینید که دچار چین و شکن میشود، پلک چشمانتان را با یک رنگ روشن آماده کنید، سایه چشم پودری بزنید، و سپس از سایه کرم مانند استفاده کنید. سعی کنید اوایل روز از سایه پودری استفاده نکنید. چرا که هر چه از روز میگذرد آرایش شما محو میشود.

*ریمل
ریمل راه خوبی است تا آنهایی که مژههایی کم پشت دارند فریبندگی و دلربایی بیشتری به چشمان شان دهند. قبل از استفاده از ریمل، حجم آن را روی یک دستمال بگیرید. این تنها راهی است که از وزن اضافی روی چشمانتان جلوگیری کنید. از انتهای خط مژههایتان شروع کنید، از پایین تا بالا را ریمل بزنید، ریمل را هم روی مژههای بالای چشمانتان بزنید، و هم روی مژههای پایین چشمتان. به یاد داشته باشید که ریمل را با قلم مخصوص خودش استفاده کنید و هر دو چشم را به طور برابر ریمل بزنید. من ریمل مشکی رنگ را برای آرایش روزانه ام ترجیح میدهم. اگر دوست دارید آرایشتان طبیعی به نظر برسد، از ریمل قهوه ای رنگ استفاده کنید. اگر میخواهید آرایشی متفاوت داشته باشید، از ریملهای رنگی آبی یا سبز استفاده کنید.هیچ محدودیتی روی انتخاب رنگ ندارید.


6 اشتباه رایج در آرایش چشم

1- چشمان گربه ای:
خط چشمانی که به سمت بالا کشیده میشوند؛ یعنی بالاتر و خارج از گوشه خارجی چشم کشیده میشوند- اما این آرایش از مد افتاده و زننده به نظر میرسد. بهتر است اگر میخواهید خط چشمتان بیرون از چشمتان بکشید از یک سایه چشم قهوه ای رنگ استفاده کنید.

2- چشمان درشت:
کسانی که چشمانی درشت دارند نباید از سایههای روشن و به رنگهای تند و نامتناسب استفاده کنند. مگر اینکه بخواهید برای جشنهالووین آرایش کنید. سعی کنید از رنگهای مات و تیره استفاده کنید.
سایههای سرخ رنگ: زدن سایه سرخ رنگ روی تمامی نقاط پلک پیشنهادی است که آرایشگران برای شما دارند. اما من میگویم اگر بخواهید از رنگ سرخ برای زدن سایه و استفاده از آن روی تمام نقاط پلکتان استفاده کنید رنگ چشمانتان را سرخ و یا صورتی نشان میدهد.بهتر است به جای این کار،از سایههایی با رنگهای ملایم تر مانند صورتی مات وهلویی استفاده کنید.

خط چشم ناتمام: عقیده من این است که کشیدن خط چشم ناتمام از نیمههای چشم تا انتهای آن چشم را کوچک نشان میدهد و تاثیر کمی دارد. شما میتوانید فقط بالای پلکتان را خط چشم بکشید، اما از داخلی ترین ناحیه چشم تا بیرون چشم آن را ادامه دهید.

هماهنگ کردن رنگ سایهها: من به مشتریانم میگویم هیچ گاه رنگ سایه شان را با رنگ چشمان شان هماهنگ نکنند- مخصوصا اگر شما چشمانی آبی و یا سبز دارید. چشمان آبی رنگ با خط چشم آبی زیبا و جذاب میشود، اما با سایه چشم زیبایی اش را از دست میدهد. اصولا رنگهای طبیعی که در تضاد با رنگ چشمان شما باشد بهتر است.

ریملهای حجم دهنده: این ریمل زدنها مربوط به سالهای 1960 است،اما امروزه دیگر کاربردی ندارد. بهترین راه برای پرپشت نشان دادن مژهها این است که با یک ریمل معمولی چند بار مژههای خود را ریمل بزنید. اگر احساس کردید مژههایتان سنگین شده، با یک دستمال خشک حجم ریمل را از برس آن بگیرید.
01-10-2011, 12:17 PM,
نقل قول
atefeh

وضعیت :
 
ارسال: #3
RE: بابی برون و سوالهایی مختلف در رابطه با پوست
همه چیز در مورد کانسیلر از زبان بابی براون!


این ماده آرایشی مهمترین وسیله آرایشی در کیف شماست.

با استفاده از یک کرم پودر خوب(کانسیلر) براحتی میتوانید جوشها و لکههای پوستیتان را بپوشانید.

من معتقدم که یک کرم پودر خوب براحتی پیدا نمی شود و یکی از رازهای عالم است. این ماده آرایشی میتواند سریع صورت شما را روشن کرده و به پوست شما شادابی و طراوت خاصی دهد- مخصوصا زمانیکه از بی خوابی رنج میبرید یک کرم پودر خوب میتواند چهره خسته شما را به یک صورت شاداب تبدیل کند؛ بدنبال کرم پودری باشید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و بعد از این تکنیکهای آرایشی برای پنهان کردن نقاط ضعف صورتتان استفاده کنید:

چه نقاطی را باید کرم بزنیم:
حلقههای تیره زیر چشم و جوشها


چگونه این کار را بکنیم:
1- ابتدا با یک کرم روشن مخصوص زیر چشم آن نقطه را بپوشانید؛ این ماده آرایشی باید سریع جذب شده و بعد از مدت کوتاهی پوستی صاف و هموار از خودش به جای بگذارد.

2- از یک برس مخصوص کرم پودر یا از نوک انگشتتان برای زدن کرم پودر در نقاطی از پوستتان که نازک است استفاده کنید.مطمئن شوید که خوب آن را پخش کرده اید.

3- کنار خط ابرو و گوشه چشمتان را نیز با دقت کرم بزنید( در این مرحله باید خیلی دقت کنید؛ مراقب باشید کرم داخل چشمتان نرود.)

4- بیشتر از آنچه فکر میکنید نیاز است کرم استفاده کنید و آن را با نوک انگشتتان پخش کنید.

5 – اگر بعد از زدن کرم فکر میکنید باز هم دور چشمتان تیره است یک بار دیگر آن ناحیه را کرم بزنید.

6-برای داشتن دوام بیشتر کرم پودر، کمی پنکیک روی صورتتان بزنید و برای کنار چشمانتان از یک برس مخصوص استفاده کنید تا پودر داخل چشمانتان نرود.

چه نقاطی را باید با شیوه کانسیلر بپوشانیم:
لکههای صورت


چگونه این کار را انجام دهیم:
1- برای داشتن یک آرایش زیبا و البته طبیعی از یک کرم و یا لوسیون استفاده کنید.

2- برس کرم پودر را بردارید، تمام صورت خود را با استفاده از این برس کرم پودر بزنید، مطمئن شوید که کرم روی صورت شما نشسته است. اگر کرم پودر روی صورت شما روشن تر میشود روی نقاطی از صورتتان که فکر میکنید نقص دارند نزنید.

3- کمی پودر بردارید و برای ثابت کردن کرم پودرتان از آن استفاده کنید.

* کانسیلر به کمک شما میآید- جای زخم و چروکهای صورت

چگونه باید این کار را بکنیم:
ابتدا، شما باید مطمئن شوید که آیا میتوانید کاملا جای زخم را روی صورتتان بپوشانید یا خیر. اگر نتوانستید صد در صد آن را از نظر پنهان کنید میتوانید با استفاده از یک کرم پودر خوب آن را کمرنگ تر و نامشخص تر کنید.

1- اول از همه با یک لوسیون کمرنگ با غلظت کم تمام صورتتان را بپوشانید.

2- سپس، کرم پودر را با برس مخصوصش درست روی نقطه جراحت صورتتان بزنید و سپس آن را گونه ای روی صورتتان پخش کنید که رنگ تمام نقاط صورتتان یکدست شود.

3- در آخر نیز از یک پنکیک برای ثابت کردن کرم پودر روی صورتتان استفاده کنید.

* چروکهای صورت

چگونه آن را بپوشانم:
با استفاده از یک کرم با غلظت بالا و و کرم پودری خوب و قوی میتوانید صورتی صاف و یکدست داشته باشید.

1- صورتتان را مرطوب کنید،مرطوب کننده صورت شما را یکدست میکند.اگر پوستی ترک ترک و پوسته شده دارید استفاده از کرم مرطوب کننده برایتان از هر چیزی واجب تر است.

2- از کرم پودرهای مایع استفاده کنید.

3- به گونههایتان رژگونه بزنید.حتی اگر گونههایتان چروک دارد باز هم میتوانید از یک رژگونه کمرنگ استفاده کنید.

4- اگر اطراف لبهایتان خطوطی دارید، آن ناحیه را همواره مرطوب نگاه دارید. از یک پماد مخصوص چروک دور لب استفاده کنید، ولی سعی نکنید که آن خطوط را با کرم پودر بپوشانید.در عوض یک رژلب مایع کرم مانند بردارید و با یک خط لب زیبا و کمرنگ خط لبتان را برجسته کنید.
01-10-2011, 12:19 PM,
نقل قولّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد