امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی های سرگرم کننده انگلیسی برای کودکان...(ویژه مربیان)
#1
بازی های گرامری


▪ Picture game بازی تصویری

می توان از تخته کلاس برای بازی لغت استفاده کرد. هر شاگرد کارتی را از جعبه بیرون می کشد و باید تشخیص بدهد که در عکس چه چیزی وجود دارد. در مرحله دوم شاگرد می تواند در مورد آن عکس یک جمله بسازد. آن عکس را از به دیگران نشان نمی دهد و عکس را طوری شرح می دهد که دیگران بتوانند حدس بزنند موضوع آن چه چیزی است. در آخر بازی هر شاگرد عکس خود را به عکس شاگرد بعدی متصل می سازد. در آغاز بازی شاگردان می توانند تصمیم بگیرند که در بازی چند عکس وجود داشته باشد.جملات یا کلمات بهم ریخته Scrambled Words and Sentences

-دانش آموزان با حروف داده شده ، کلماتی را درست می کنند و اگر چند کلمه باشد آن را به شکل جمله در می آورند. مثال: to went last I – theater week


-معلم فهرستی از بیست کلمه را پای تخته یادداشت می کند و در سمت دیگر همان کلمات را به ترتیب دیگر می نویسد. هر کدام از شاگردان گروه الف و گروه ب کلمه یک طرف تخته را به کلمه سمت دیگر آن با خطی وصل میکند. این کار باید در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام بگیرد.
▪ Ladder نردبان

معلم دو نردبان مجزا پای تخته رسم می کند یکی برای گروه الف و دیگری برای گروه ب. در پایین آن دو کلمه ی متفاوت برای هر گروه نوشته می شود. اعضای تیم یک کلمه در هر پله نردبان می نویسند ، این کلمه بایستی با آخرین حرف کلمه قبل شروع شود. گروهی که زود تر به بالای نردبان برسند ، برنده خواهند بود.
▪ کلمه عجیب را پیدا کن Find the Stranger

در مدت زمان کوتاهی اعضای گروه می کوشند تا دور کلمه ناهماهنگ را دایره بکشند.

( این کلمه با سایر کلمات هماهنگی لازم را ندارد.) ده مجموعه از کلمات چهارتایی در این بازی وجود دارد. اولین گروهی که این کار را بدرستی انجام بدهد، برنده خواهد شد. مثال:

October /November/ Remember/ December

horse/ cow/ pig/ knife

▪ من کی ام Who AM I?l

به پشت لباس هر دانش آموزی اسم یک شخصیت معروف یا تاریخی سنجاق می شود. بعد از هم کلاسی هایش سوالاتی می پرسد، تا اینکه بتوانند اسم آن شخص را حدس بزنند مثال:

Is it a male or a female?

Is he alive or dead? l

می توان از اسم شاگردان، میوجات، سبزیجات و یا حیوانات هم بجای اشخاص مهم و معروف استفاده کرد▪ ادا در آوردن Mime

هر شاگرد سعی می کند کلمه ای را که از درون جعبه بیرون آورده است مثلا: sleepily, seasickبا ادا و نمایش طوری کلمه را نشان دهد تا هم کلاسی هایش بتوانند آن را حدس بزنند. به حدس های درست یک امتیاز تعلق می گیرد

teachingenglishgames.com
[عکس: countdown.php?width=500&height=160&bg=56...married in]
Created by Wedding Favors
پاسخ }
#2
آموزش رنگها


یه سری کاغذ رنگی در ابعاد هرچه بزرگتر جذاب تر تهیه فرمایید!

حالا به هر کدوم از بچه ها که به شکل یو نشسته اند یکی از رنگهارو بدین ولی هیچکس نباید جز خودشون رنگ رو ببینه!

از یه نفر بخواین بیاد جلو همه یعنی وسط کلاس بایسته.

حالا با شمارش 1 2 3 از همه بخواین رنگهاشونو بالای سرشون بگیرن، طوری که همه بتونن ببینن!

و بعد از مثلا 10 ثانیه (بستگی به تعداد بچه ها داره) ازشون بخواین رنگهاشونو پنهان کنن!

حالا از نفری که وسط ایستاده میخواین که از یه طرف شروع کنه و رنگها رو بگه!

به ازای هر 3 رنگی که درست گفت بهش امتیاز بدین! بهمین ترتیب همه بچه ها میان و بازی میکنن. کسی که یا گروهی که جمع امتیازش از همه بیشتر باشه برنده است!
[عکس: countdown.php?width=500&height=160&bg=56...married in]
Created by Wedding Favors
پاسخ }
#3
یاد دادن املا
حروف الفبای انگلیسی را روی برگه های کوچکی بنویسین.تصاویر کلمه هایی که میخاهین املای آن را یاد بگیرن را نیز در برگه های کوچک جداگانه بکشین-من خودم چاپ کردم- برای هرگروه یک سری تهیه کنین بعد از آنها میخوایم که یکی یکی تصاویر را بردارن و با حروفی که دارن اسمشو بسازن.هر گروهی که زودتر همه تصاویر رو تمام کرد برنده است.

نکته 1: حتما تو گروه بندی در تقسیم افراد قوی و ضعیف دقت کنین.
نکته 2: هرگروه باید کلمه ای که ساخت رو به شما نشان بدهد بعد کلمه بعد را بسازد.
پاسخ }
#4
ساختن جمله
شاید تکراری باشه اما من با شاگردام امتحان کردم خوششون اومد.میتونیم چند کلمه رو به صورت در هم پای تخته بنویسیم یا برای جذابیت بیشتر روی کاغذهای بززگتر بنویسیم و به تخته بچسبونیم و از یه دانش آموز بخایم بیاذ و با اون یه جمله بسازه.

برای گروه سنی بزرکترمثل راهنمایی میتونیم این کارو بکنیم که فک کنم خوب جواب بده و ذهنشونو درگیر تر بکنه تازه چون حالت بازی و مسابقه است بچه هایی که حوصله ندارنم خوششون میاد: میتونیم کلمه های متنوعی تو برکه های جداگانه بنویسیم مثلا انواع ضمیرها, اسم ها , فعل ها, صفت هاو.... و از اونها بخوایم که خودشون تو زمان مشخص هر چندتا جمله که میتونن بسازن در آخز از هر گروه یه نفر جمله هارو پای تخته مینویسه گروهی که بیشترین جملات صحیح رو بسازه برنده است.


حتی میشه دو نفر رو پای تخته اورد و بخایم که از ذهن خودشون جمله بسازن.


****روش های که میگم خودم برا شاگردام انجام دادمhih****
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
روش های پرسش حروف خصوصا گروه ابتدایی
لوازم: مداد رنگی

برای پرسش حروف میتونین خودتون تو یه جدول حروفی که خوانده اند رو بنویسن البته به ترتیب نباشه بعد به هرکدوم یه برگه بدین بعد از اونها بخاین هرحرفی رو که شما میگین همون رنگی هم که شما میگین بکنن. مثلا شما میگین : بی قرمز بچه باید حرف بی رو پیدا کنن و اونو قرمز کنن.
در آخر نیز برگه اونها صحیح میشه.

ادامه دارد......Wavesmile
پاسخ }
#6
روش های پرسش حروف خصوصا گروه ابتدایی:

لوازم: تعدادی دانش آموزhih

برای اینکه هم یه تنوعی تو کلاستون بشه هم بچه ها بتونن حروفو به ترتیب از حفظ بگن از چند نفرشون بخاین بیان جلوی بچه های دیگه و...
بازی به این روشه که به نفر اول یه حرفو میگین مثلا جی, دانش اموز باید شروع کنه به گفتن حروف از ابتدا یعنی از ای وبه ترتیب حروفو بگه تا به جی برسه و همزمان با گفتن حروف باید جفت پا بالا و پایین بپره. و وقتی به جی رسید دیگه تپره.حرف دانش آموز بعدی رو دانش آموز قبلی تعیین میکنه.

شاید خیلی ساده و معمولی باشه اما شاگردای من واقعا خوششون میومد.
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فلش کارتهای آموزشی زبان انگلیسی برای کودکان arezou 16 8,460 ۱۵-۱۰-۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: arezou