امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانوی دو عالم (حضرت زهرا(س)
سرفصل كتاب آفرينش زهراست

روح ادب وكمال و بينش زهراست

روزي كه گشايند در باغ بهشت

مسئول گزينش و پذيرش زهراست
امضای نرگس خانوم
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
زهرا كه عنايتش به دنيا برسد

باشد كه به فرياد دل ما برسد

يارب سببي ساز كه در روز جزا

پرونده ما بدست زهرا برسد
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }

محمد جان جان عالم و زهرا بود جانش
از آن مي گفت اي جان پدر بادا به قربانش
زمين و آسمان مهمان سرا و ميزبان زهرا
ملک در عرش و جن و انس در فرشند مهمانش

چگونه ، کي ، کجا از خلق آيد وصف بانويي
که ذات حق ثنا گو باشد و احمد ثناخوانش
بقرآن مي خورم سوگند بي جا نيست گر گويم
محمد خاتم پيغمبران زهراست قرآنش
اگر بي مهر او سلمان گذارد پاي در محشر
مسلمان نيستم بالّه اگر خوانم مسلمانش
مناز اينقدر بر عيساي خود اي مادر عيسي
دو عيسي آفرين پرورده اين مادر به دامانش
نه جن و انس و حوري و ملک گشتند مبهوتش
که علم کل امير المؤمنين گرديده حيرانش
ثناها گفته و خواندند در امکان بسي او را
به جز آنکس که خلقش کرده نشناسد کسي او را
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
پاسخ }
نسوختن دست حضرت زهرا(س) در دیگ غذا
أنس بن مالک نقل می‌کند:

روزى حجّاج بن یوسف ثقفى مرا نزد خویش احضار کرد و درباره جریان به هم زدن و مخلوط کردن غذاى داخل دیگ به وسیله دست، که توسّط حضرت فاطمه زهراء(سلام اللّه علیها) انجام گرفته بود، سؤال کرد.

گفتم: روزى عایشه به حضور فاطمه زهرا(س) وارد شد و دید که آن حضرت مشغول پختن حریره(غذای مخصوص کودکان) براى دو فرزندش حسن و حسین(علیهماالسلام) مى‌باشد.

مقدارى آرد و شیر و روغن داخل دیگ ریخته بود و آن را روى اجاقى که آتش زیر آن شعله ور بود قرار داده؛ و با انگشت خود، حریره داخل دیگ را در حالى که مى‌جوشید به هم مى‌زد و مخلوط مى‌نمود.

عایشه با دیدن چنین صحنه‌اى، بُهت زده گشت و با حیرت و تعجّب، از منزل دختر پیامبر خدا(ص) خارج شد و به سوى منزل پدرش(ابوبکر) حرکت کرد.

وقتی به منزل پدرش وارد شد، گفت: پدر! الان جریان عجیبى را از فاطمه زهرا(س) مشاهده کردم، که مرا به حیرت و تعجّب واداشته است. او را دیدم در حالى که دیگ حریره، روى اجاق آتش مى‌جوشید، با انگشت خویش آنها را به هم مى‌زد و مخلوط مى‌نمود.

ابوبکر گفت: اى دخترم! این موضوع را مخفى نگهدار، مبادا کسى متوجّه شود، که این امر بسیار مهمّ و عظیم است.

ولى همین که پیامبر خدا(ص) از این جریان آگاه شد، بالاى منبر رفت و پس از حمد و ثناى الهى فرمود:

برخی مردم از دیدن صحنه‌ی جریان دیگ و آتش تعجّب مى‌کنند و آن را جریانى عظیم و غیر قابل قبول مى‌پندارند!!!

سپس افزود: سوگند به آن کسى که مرا به رسالت مبعوث کرده و به نبوّت خویش بر انگیخته است، باید بدانید که خداوند متعال آتش و حرارت آن را بر جسد فاطمه و بر خون و مو و تمام اجزاء بدنش حرام گردانیده است.

همانا فاطمه و شیعیانش(پیروان واقعى او در عمل و گفتار) از حرارت آتش در أمان خواهند بود، و بلکه آتش و خورشید و ماه و ستارگان و کوه‌ها، همه و همه در طاعت فاطمه و نسل او یعنى؛ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مى‌باشند. همچنین جنّیان در رکاب آخرین فرزندش، امام زمان(ع) با مخالفان و ظالمان مى‌جنگند. و در آن هنگام، زمین تمام برکات و گنجینه ها و مخازنش را تسلیم مهدى موعود(عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف) خواهد نمود.

پس واى به حال کسى که در فضائل ومناقب بى شمار فاطمه شکّ کند.

خداوند لعنت کند آن کسانى را که به هر عنوانى، کینه و دشمنى شوهرش؛ علىّ بن ابى طالب را در دل دارند و امامت او و دیگر فرزندانش را نپذیرند و انکار کنند.

و در پایان افزود: بدانید و آگاه باشید که فاطمه(س) در صحراى محشر بیش از دیگران شفاعت مى‌نماید و شفاعتش پذیرفته و مقبول درگاه خداوند متعال قرار خواهد گرفت.
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
پاسخ }

مادرم هستی صفای راه عشق

مادرم هستی فدای راه عشق

می رسد هر دم به گوش قلب ما

از لبت مادر صدای راه عشق

بر در لطف شما یا فاطمه

این دلم باشد گدای راه عشق

گر نباشد در دلم حب شما

راه من باشد جدای راه عشق

مادرم پیچیده از لطف شما

عطر یاسی در هوای راه عشق

کن کرم تا از عنایاتت شود

قلب ما هم آشنای راه عشق

بین دیوار و در ای معشوق یار

جان خود دادی برای راه عشق

راه ما مهر تو شد با ما مگو

راه ما باشد سوای راه عشق

در زمین کربلای پور تو

می رسد از نی نوای راه عشق

سروده جعفر ابوالفتحی

--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ }
سخنان برگزیده از حضرت زهرا (س):

در خدمت مادر باش زیرا بهشت در زیر پای مادران است .

آن گاه در که روز قیامت برانگیخته شوم ، گناهکاران امت پیامبر اسلام را شفاعت خواهم کرد.

اگر بـه آنچـه تـو را به آن فرمـان می دهیـم عمـل کنی واز آنچـه بر حـذر می داریم دوری کنی ، از شیعیان مایی والا هرگز.

از دنیای شما محبت سه چیز در دل من نهاده شد ؛ تلاوت قرآن ، نگاه به چهره پیامبر خدا و انفاق در راه خدا .

خوش رویی در هنگام روبه رو شدن با مؤمن ، بهشت را بر فرد خوش رو واجب می کند .
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
خیر فراوان
سوره مبارکه کوثر
آیه شریفه 1.2
إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ
معنای آیه:
ای پیامبر ما به تو خیز فراوان عنایت کردیم، به شکرانه ی این نعمت نماز بخوان و قربانی کن.
پیام آیه:
پیامبر (ص) دو پسر داشت که در کودکی فوت کردند. دشمنان، ایشان را سرزنش می کردند و می گفتند : جانشین ندارد. اما خداوند، حضرت زهرا (س) را به پیامبر عنایت کرد و او را (کوثر)، (خیرفراوان) نامید تا خاندان پیامبر، باقی بمانند و آینه ی تمام نمای پیامبر باشند.
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
میلاد بانوی دو عالم

فاطمه زهرا (س) رو به تمام مسلمانان تبریک عرض می کنم

تقارن این روز عزیز را با هفته زن و روز مادر به تمامی گرامی زنان این مرز و بوم تهنیت می گویم

[عکس: 9.jpg]

من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
گفتم مادر! ...
گفت: جانم
گفتم درد دارم! ...
گفت: بجانم
گفتم خسته ام! ...
گفت: پریشانم
گفتم گرسنه ام! ...
گفت : بخور از سهمِ نانم ... ... ... ...
گفتم کجا بخوابم! ... گفت: روی چششمانم
اما یک بار نگفتم: مادر من خوبم شادم...!
همیشه از درد گفتم و از رنج

به سلامتی مادر واسه اینکه دیوارش از همه کوتاهتره!
به سلامتی مادر بخاطر اینکه هیچوقت نگفت من ، همیشه گفت بچه هام...
به سلامتی مادر بخاطر اینکه همیشه از غمهامون شنید اما هیچوقت از غمهاش نگفت
به سلامتی مادر بخاطر اینکه از سلامتیش برای سلامتی بچه هاش همیشه گذشته
به سلامتی مادر بخاطر زندگی که همراه با شادی و امید و مهربونی بهمون میده
به سلامتی مادرچون هیچوقت خستگیشو به رخمون نمیکشه و ازش گلایه ای نمیکنه
به سلامتی مادر چون اگه خورشید نباشه میشه گذرون کرد اما بدون حضور مادر زندگی یه لحظه هم معنی نداره

[عکس: 20130612022241_20130120225740_2012122301...2_jpg3.jpg]

به سلامتی مادر بخاطر اینکه همیشه از غمهامون شنید اما هیچوقت از غمهاش نگفت
به سلامتی لرزش دستهای پیر پدر
پاسخ }
میلاد با سعادت انسیه حوراء، شفیعه روز جزاء،

دختر رسول خدا، همسر ولیّ خدا، مادر ائمه هُدی،

حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) [/b]
[/size]

بر فرزند ارجمندش؛ حضرت بقیة اللّه(ع) و شما عزیزان تبریک و تهنیت باد.

«روز مادر» را نیز بر مادران ارجمند و متعهد تبریک عرض می‌‌کنم[/color][size=xx-large][color=#800000][b]

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }