امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانوی دو عالم (حضرت زهرا(س)
[عکس: images?q=tbn:ANd9GcSXHYFAd6Kwx-lHlqmTtOr...RSkc8eVkKg]
[u]

[align=center]چرا شب غم ما را سحر نمی آید
چرا ز یوسف زهرا خبر نمی آید

عزیز فاطمه! یکدم بیا به محفل ما
مگر به مجلس مادر، پسر نمی آید؟ .
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
دوستای گلم من امروز نذر سمنوداشتم اگه میدیدین فاطمه زهرا چه جوری نظر کرده بود همه انگشت به دهن مونده بودن قربون غریبیش برم التماس دعا

[عکس: 20140927173218_--------_-------as-Smart-Object-1.jpg]
پاسخ }
منم شهادت حضرتزهرا(س) رو تسلیت میگم ایشاا... همه خانوم گلای عزیز حاجت روا بشن
ایشاا...تمام مریضا شفا پیدا کنن مامان منم شفا بده
آمدن…
رفتن…
فراموش کردن…
چ زود گذشت آمدن و رفتنت و چ دیر میگذرد روزگار فراموش کردنت.
:::
چرافراموش نمیشوی؟!
یادمن راتنها بگذار…
بگذارنفسی تازه کندتازندگی کند
من داغونم …
.
پاسخ }

هيچكس آيا توانسته است غم فاطمه را ـ سلام الله عليها ـ در سوگ پدر به تصوير بكشد، جز ناله‌هاي بيت الاحزان فاطمه؟
در اندوه جگر سوز علي ـ سلام الله عليه ـ در مواجهه با فاطمة ميان در و ديوار و گاه شستن صورت نيلي و بازوي كبود فاطمه، هيچ هنرمند عارفي توانسته است مرثيه بسرايد آنچنانكه از عمق رنج آدمي در چروك‌هاي پيشاني علي خبر دهد و وسعت غمهاي خلقت را در پهناي اشك علي بشناسد و بشناساند جز بار اشك پنهاني علي؟
هيچكس را ياراي آن بوده است كه آلام محض زينب را به هنگام ديدار سر برادر بر بام نيزه‌ها بيان كند، جز خون جاري از سر مبارك زينب؟
اگر زينب ـ سلام الله عليها ـ با مشاهده سر برادر، حسين ـ روحي فداه ـ سلامت سر خويش را تاب آورده بود و سر بر ستون كجاوه نكوبيده بود، چه كسي عشق را، درد را و هجران را در آفرينش تفسير مي‌كرد؟
اينها دردهايي است كه نويسنده را، اگر احساس داشته باشد، خاكستر مي‌كند و قلم را، اگر به تعداد درختان عالم باشد، مي‌سوزاند و دفتري به پهناي گيتي را آتش مي‌زند.
سوز اشكهاي فاطمه، هنوز پاي عارفان را در بيت الاحزان او سست مي‌كند و كمر ابرار را مي‌شكند و آتش به جان اولياءالله مي‌اندازد.
معاذالله كه رشحة هيچ قلمي بتواند با اشك سوزناك علي به هنگام شستن پيكر فاطمه برابري كند. كجاست اسماء؟
از او بپرسيد، فرشتگاني كه در اشكهاي آن هنگام علي به تبرك غسل مي‌كردند، بال و پرشان نسوخت؟
آنچه بر پيشاني تاريخ تشيع، چروكهايي اينچنين عميق آفريده، دردهايي از اين دست است. دردهايي كه گفتني نيست، بيان كردني نيست، تصوير و تصور كردني نيست.
درد را ـ اگر بسيار عميق باشد ـ به زخم تشبيه مي‌كنند و زخم را ـ اگر بيش از حد سوزنده باشد ـ به آتش. و حرارت كدام آتشي مي‌تواند با هرم قلب علي در بيست و پنج سال سكوت خار در چشم و استخوان در گلوي او برابري كند؟
پس اينگونه دردها «مشبه» نيستند، «مشبة به»اند.
و تاريخ شيعه، آكنده از دردهايي اينگونه است.
غم كمرشكن و چاره سوز حسين ـ عليه السّلام ـ در شهادت برادر علمدار، عباس ـ عليه السّلام ـ ، روحي فداه.
سكوت اندوهبار حسين جان ـ عليه السّلام ـ عالمي بفداش، در برابر جگر پاره پاره امامِ برادر حسن، ـ سلام الله عليه ـ حسرت عميق عباسِ برادر، عباسِ عمو، عباسِ پدر و عباسِ اميد در جراحت مشك آب.
درد وصف ناشدني سجاد در شهادت مظلومانة پدر.
و از آن پس، همچنان انبوه درد بر درد و تراكم جراحت بر جراحت و زخم بر زخم و اتصال مدام‌جوي خون.
انگار كه تاريخ را در سرزمين شيعه با خون رقم مي‌زنند، با مظلوميت خون.
... و اين قلم تنها كاري كه مي‌تواند بكند، اقرار و اعتراف به عجز است در مسير شناخت الفباي اين كتابِ مظلوميت، چه رسد به شناساندن و تقرير و تصوير كردن آن.
و الحمدلله رب‌العالمين
سيدمهدي شجاعي

قسمتی از کتاب کشتی پهلو گرفته ،نوشته سید مهدی شجاعی

[عکس: 20120425183707_keshti20pahloo20gerefte.jpg]

این کتاب نثر روان و زیبایی داره .من اون رو از نت برای موبایلم دانلود کردم و خوندم.Flowerysmile

"باید آن قدر زیبا بخندی ، که اطرافیانت خجالت بکشن تو رو به گریه بندازن"
پاسخ }
سلام

شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه تسلیت باد , انشاالله بتونیم از ایشون الگو بگیریم .
انشاالله به حق نوزاد 6 ماهه خانوم فاطمه , دامن همه خانوم های بدون فرزند سبز بشه , برای منم خیلی دعا کنید .cryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying
مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک

چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
پاسخ }
(۰۶-۰۲-۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ)مارال جون نوشته:  دوستای گلم من امروز نذر سمنوداشتم اگه میدیدین فاطمه زهرا چه جوری نظر کرده بود همه انگشت به دهن مونده بودن قربون غریبیش برم التماس دعا

سلام مارال جان
قبول باشه عزيزم التماس دعا
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
پاسخ }
(۰۶-۰۲-۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ)مارال جون نوشته:  دوستای گلم من امروز نذر سمنوداشتم اگه میدیدین فاطمه زهرا چه جوری نظر کرده بود همه انگشت به دهن مونده بودن قربون غریبیش برم التماس دعا
قبول باشه خانمی انشااله حاجت روا بشی

پاسخ }
قبول باشه التماس دعا یادتون نرهFlowerysmile
از میکده هم بسوی حق راهی هست
پاسخ }
باز هم آدینه ای آمد ولی مهدی کجاست؟
یک نفر میگفت مهدی جمعه ها در کربلاست
رو به سوی کربلا کردم که فریادش زدم
باز هم با ندبه ای از هجر مولا دم زنم
آمد از سویی ندایی آی اهل انتظار
اندکی دیگر صبوری میرسد دیدار یار...
ما فردا به مناسبت سوم حضرت فاطمه زهرا ( س ) روضه داریم انشاالله همه خانم گلای عزیز حاجت روا شن
خیالت همیشه هست...
اما امروز ، دلم خودت را میخواست نه خیالت را...
پاسخ }
اسرار نام های حضرت فاطمه (س)

حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی 9 اسم دارد فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.

به گزارش ایسنا حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی 9 اسم دارد: فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.

فاطمه:

رسول خدا فرمود: زیرا او و شیعیانش از آتش جهنم قطع شدهاند. (فاطمه به معنای قطعشده و بریده است.) و نیز امام صادق (ع) فرمود: زیرا او از هر شر و بدی بریده شده است و نیز چون مردم از رسیدن به معرفت کامل او قطع شده اند.

صدیقه :

زیرا او هرگز در زندگی جز راست نگفت و هر آنچه پدر بزرگوارش فرمود، تصدیق کرد.

رسول خدا به امیرالمومنین فرمود: یا علی، من به فاطمه سفارشهایی کرده ام که به تو بگوید. او هر چه گفت بپذیر، زیرا او راستگوست، بسیار راستگو.

مبارکه:

برکت به معنای خیر فراوان است و از فاطمه نسل فراوانی به عالم اسلام هدیه شده . لذا در بعضی از تفاسیر آمده است که در آیهی « انا اعطیناک الکوثر» ( ای رسول گرامی ما به تو خیر کثیر عطا کردیم) منظور، فاطمه (س) است.

طاهره:

امام باقر (ع) فرمود: زیرا او از هر ناپاکی ظاهری و هر گونه ناپاکی دامن، مبری است.

و نیز طبق روایات متعدد، آیه تطهیر( انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا) درباره حضرت فاطمه نازل شده است. پس فاطمه طاهره است زیرا هر گونه رجس و پلیدی و ناپاکی از وجود مقدسش دور است.

زکیه:

زکاه هم به معنای رشد و نمو و هم به معنای طهارت است، بنابراین زکیه هم یعنی از فاطمه نسل پرباری پا به عرصه وجود خواهد گذاشت و هم اینکه او وجودی است پاک و طاهر .

راضیه:

زندگی کوتاه حضرت فاطمه با غم و اندوه و نیز با تلاش و سختی همراه بود. او زندگی بسیار مشکلی را پشت سر گذاشت ولی هرگز لب به شکایت باز نکرد، بلکه همواره خدای بزرگ را شکر میکرد و راضی بود.

روایت شده روزی رسول خداحضرت فاطمه را دید که لباس خشنی بر تن داشت و با دستهای مبارکش آسیاب میکرد در حالیکه طفل کوچک خود را هم شیر میداد رسول خدا گریان شد و فرمود: ای دخترکم، تلخی این دنیا را بچش، برای رسیدن به شیرینی آخرت.

حضرت فاطمه نه تنها لب به شکایت باز نکرد، بلکه عرض کرد: ای رسول خدا، من خدا را برای نعمتهایش سپاسگزارم.

و نیز روزی امیرالمومنین از رسول خدا خواست اگر ممکن باشد برای فاطمه مستخدمه ای بگیرد، اما رسول خدا تسبیح فاطمه را به آنها تعلیم فرمود. حضرت زهرا پس از شنیدن این دستور پیغمبر اکرم سه بار فرمود: من از خدا و رسولش راضیم.

مرضیه:

تمام کارهای حضرت فاطمه مورد رضایت خدا و رسول بود. رسول خدا هیچ گاه بر فاطمه غضب نکرد، به او خرده نگرفت و برعکس، گاهی میفرمود: فداها ابوها. (پدرش به قربانش).

این چنین است که رسول خدا رضای فاطمه را رضای خدا میدانست و میفرمود: خدا از غضب فاطمه غضب می کند و از رضایت او راضی میشود.

محدثه:

امام صادق (ع) در این مورد فرمود: زیرا ملائکه از آسمان فرود میآمدند و با او سخن میگفتند.

در فرهنگ اسلامى محدثان راستین همواره از حرمت و منزلت ویژه اى برخوردار بوده اند، محدثان و راویان در حفظ و حراست از گنجینه هاى معارف و ارزشهاى دینى و ذخایر گرانمایه مکتب تشیع و رشد و تعالى فرهنگ غنى اسلامى نقش اول را داشته اند و حامل ودایع و امانتهاى گرانقدر الهى و رازدار اسرار آل رسول بوده اند.

زهرا:

امام صادق فرمود: زیرا نور آن بانوی مکرمه در یک روز سه بار برای امیرالمومنین میدرخشید، و چون در محراب عبادت میایستاد نور درخشنده او برای اهل آسمان می درخشید همانگونه که نور ستارگان برای اهل زمین میدرخشد.

برخی نامهای دیگر حضرت فاطمه (س)

حصان (محفوظ)، حره (آزاده، شریف)، سیده (بانوی محترم)، عذراء (پرده نشین)، حوراء (فرشته، حوریه)، مریم کبری (مریم برتر)، نوریه (تابناک، درخشنده ) و نام آن بانو در آسمان، منصوره (یاریشده) است.

کنیه های حضرت

ام الحسن، ام الحسین، ام المحسن، ام الائمه، ام ابیها.

حضرت فاطمه (س) آن قدر به پدر بزرگوارش محبت می کرد و مادرانه عشق می ورزید که " ام ابیها" (مادر پدرش) لقب گرفت.
[عکس: 20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
پاسخ }