امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 3.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باورها...
#1
هر کسی برای خود ارزش‌ها و باورهایی دارد که برایش محترم، ارزشمند و مهم هستند. این باورهای هر شخص است که شخصیت او را شکل می‌دهد. باورها، مالک و فرمانده وجود ما و ایجاد کننده رفتارهای ما هستند. آنها نادیدنی و لمس نشدنی‌اند و بیشتر به صورت ناخودآگاه عمل می‌کنند. در بسیاری از موارد، باورها با حقایق، مشابه و یکسان تلقی و تصور می‌شوند درحالی که حقایق، پدیده‌هایی هستند که اتفاق افتاده‌اند اما باورها، انواعی از تعمیم‌ها در باره مسائلی است که اتفاق خواهند افتاد. درحقیقت، باورها اصولی هدایت کننده هستند.همه ما دارای باورهای مشترکی درباره جهان مادی هستیم که براساس حقایق عینی شکل گرفته‌اند. برای نمونه، آتش می‌سوزاند و همه ما مشمول قوه جاذبه هستیم، بنابراین هرگز در صدد آن بر نمی‌آییم که برای امتحان مجدد، سیم‌های برق پر ولتاژ را به دست بگیریم و یا در لبه پرتگاه‌های بلند حرکت کنیم. ولی با وجود این، باورهای زیادی درباره خودمان و انسان‌های دیگر داریم که به اندازه خاصیت سوزندگی آتش و قدرت جاذبه، برای‌مان قطعیت دارند.

این باور‌ها، نیرو و عامل محرک رفتارهای ما هستند هرچند که تعدادی از آنها درست و برخی از آنها نادرست‌اند.باور داشتن اصولی در زندگی، خیلی مهم‌تر و بهتر از این است که انسان باوری نداشته باشد. برای نمونه، زمانی که گروهی در برابر پدیده شگفت‌انگیزی قرار می‌گیرند، کسانی که به هر حال، علتی را برای آن مطرح می‌کنند، آرامش و آسایش بیشتری به دست می‌آورند تا کسانی که جواب و مفهومی برای آن نمی‌یابند. ایمان پیدا کردن، باعث می‌شود جهان و هستی برای فرد، با معنی‌تر شود. در این شرایط، او بهتر می‌تواند مسائل را برای خود تفسیر و توجیه کند. عقاید درست و صحیح، حمایت کننده بوده و زمینه ساز خلاقیت و پیشرفت به حساب می‌آیند. عقاید باعث می‌شوند ما بهتر خودمان را در شرایط کنونی، حفظ کنیم و با گام‌های مطمئن تری، به سمت آینده قدم برداریم.

دانشمندان برای بررسی تعیین میزان قدرت باورها بر كیفیت زندگی انسان‌ها آزمایشی را در "هاروارد یونیورسیتی" انجام دادند:یك شهرك را به دور از هیاهو برابر با امکانات ٤٠ سال پیش ساختند. ٨٠ پیرمرد و ٨٠ پیرزن را انتخاب كردند. ترتیی دادند تا غذاهای ٤٠ سال پیش در این شهرك پخت شود. خط روی شیشه‌های مغازه‌ها، فرم مبلمان، آهنگ‌ها، فیلم‌های قدیمی، اخباری كه از رادیو و تلویزیون پخش میشد را مطابق با ٤٠ سال قبل تدارک دیدتد.بعد این ١٦٠ نفر را از هر نظر آزمایش كردند: تعداد موی سر، رنگ موی سر، نوع استخوان، خمیدگی بدن، لرزش دست‌ها، لرزش صدا، میزان فشار خون و ..... بعد این ١٦٠ نفر را به داخل این شهرك بردند.بعد از گذشت ٥ الی ٦ ماه كم كم پشتشان صاف شد، راست می‌ایستادند، لرزش دست‌ها بطور ناخودآگاه از بین رفت، لرزش صدا خوب شد، ضربان قلب مثل افراد جوان، رنگ موهای سر شروع به مشكی شدن كرد، چین و چروك‌های دست و صورت از بین رفت! علت چه بود؟ خیلی ساده است. آنها چون مطابق با ٤٠ سال پیش زندگی كردند، باور كرده بودند ٤٠ سال جوان‌تر شده‌اند.

انسان‌ها همانگونه كه باور داشته باشند می‌توانند بیندیشند و می‌توان گفت که این باورهای آدمی است كه در هر لحظه به او القا می‌كند كه چگونه بیندیشد.اصولا فرق بین انسان‌ها، فرق میان باورهای آنان است. انسان‌های موفق با باورهای عالی، موفقیت را برای خود خلق می‌كنند. انسان‌های ثروتمند، باورهای عالی و ثروت آفرین دارند كه با اعتماد به نفس عالی خود و بدون توجه به تمام مسائل به دنبال كسب ثروت می‌روند و به لحاظ باورهای مثبتشان به ثروت مطلوب خود می‌رسند.

قانون زندگی قانون باورهاست.باورهای عالی سرچشمه همه موفقیت‌های بزرگ است چرا که توانمندی یك انسان را باورهای او تعیین می‌كند. انسان‌ها هر آنچه را كه باور دارند خلق می‌كنند.باورهای شما دستاوردهای شما را در زندگی می‌سازند. زیرا باورها تعیین كننده كیفیت اندیشه‌ها، اندیشه‌ها عامل اولیه اقدام‌ها و اقدام‌ها عامل اصلی دستاوردها هستند.اگر انسان‌ها بتوانند با اشتیاق فراوان به علم، ثروت، سلامت، آرامش و معنویت فکر کنند قطعا عالم، ثروتمند، سلامت، آرام و با دنیایی از معنویت زندگی خواهند کرد و در دنیا و آخرت سعادتمند خواهند شد. این موفقیت نصیب کسانی خواهد شد که این گونه بیندیشند. امیدوارم شما اینگونه بیاندیشید. به امید روزی که باورهایمان را به سوی تعالی بارور کنیم
[عکس: 20140407164734_946090_232018066979752_66...n-Copy.jpg]
پاسخ }