امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 2.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با قاتلان دوران نامزدی تان آشنا شوید!
#1
دوران نامزدی یكی از مهمترین و حساسترین دوران های زندگی شماست. دلیلش هم این است که به جز شیرینی، چگونگی برخورد و عملكردهای افراد در این دوران قانون اساسی زندگی مشترك آینده شان را رقم می زند. بنابراین اگر کمی پا کج بگذارید یا خطا کنید، ممکن است روزهای خوش نامزدی و حتی بعد از آن را تلخ و سیاه کنید.

این رفتارهای نادرست كه به نوعی قاتلان روابط شما محسوب می شوند،‌ از این قرارند.

1 - بی توجهی
توجه كردن به دیگران به انجام دادن برخی فعالیت ها و رفتارهای خاص برای نشان دادن اهمیت و جایگاه والای فرد مقابل گفته می شود. توجه كردن در دوران نامزدی در دو سطح مهم معنا می یابد :

1.1 - توجه به فرد مقابل ( نامزد )

2.2 - توجه به خانواده نامزد

باید سعی كنید در دوران نامزدی با انجام كارهای ساده ای چون تعریف و تمجید كردن از فرد مقابل،‌ هدیه دادن و گل خریدن،‌ گوش دادن به صحبت ها و احساسات او و... توجه تان را به نامزدتان یا خانواده او نشان دهید. بروز رفتارها و برخوردهایی كه نشان دهنده بی توجهی به نامزد است باعث سردی روابط شما و دوری از یكدیگر می شود.

2 - مقایسه
هرگز شرایط و داشته ها و نداشته های خود و نامزدتان را با دیگران به خصوص افرادی كه همچون شما در دوران نامزدی به سر می برند مقایسه نكنید. منظور از مقایسه در این راستا مقایسه های منفی مثل : چرا برای من فلان كار را نگرفتید ولی نامزد دختر خالم كرد؟
مقایسه های منفی از این دست نه تنها شرایط زندگی را مناسب تر از قبل نمی كنند بلكه باعث ایجاد ناآرامی و تنش در روابط زن ومرد نیز می شود. چه زیباست كه به جای استفاده از این مقایسه های منفی از جملات مقایسه ای چون : هیچ زنی را به مهربانی و زیبایی تو ندیده و سراغ ندارم، هیچ كدام از خواستگاران قبلی ام چون تو با اخلاق و نمونه نبوده اند،‌ به نظر من شما تنها داماد یا عروس فامیل هستی كه در همه زمینه ها چه اخلاقی، چه علمی، چه ظاهری و چه ایمانی از همه موفقتر و سَرتری.
یادمان نرود كه مقایسه های منفی ستون های مستحكم زندگی را ویران می كنند.

3 - بدخلقی
رفتارهایی مثل بدخلقی كردن،‌ دروغ گفتن،‌ بی احترامی كردن،‌ مسخره كردن،‌ منفی نگر بودن، خیانت، شکستن حریم های اخلاقی و ... می تواند شما را روز به روز از هم دورتر کند و حتی رابطه تان را به جدایی بکشاند. به همین دلیل است كه همه متخصصان یكی از راه های ورود صمیمیت به زندگی مشترك و خوشبختی در آن را رعایت اصول اخلاقی می دانند.

آدم ...گويند که حاصل ازدواج مخفيانه مردي از سرزمين آتش با زني از سرزمين پري هاست ... آکنده به خوبي ها و سرشار از بدي ها ... اين منم ، انسان ... که آتش درونم مي خواند مادرم را ... و من خواهان پري شدن ، پري وشم هنوز ... باشد که روزي پري شوم به مانند مادرم!
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 هفته اول آشنایی دوران نامزدی Alisa 0 1,800 ۲۴-۱۱-۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Alisa
  چگونه دوران نامزدی را مدیریت کنید mis gold 0 1,748 ۱۰-۰۸-۱۳۹۱, ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mis gold
  اشتباهات رایج در دوران آشنایی، نامزدی feri22 0 2,043 ۲۸-۰۶-۱۳۹۱, ۰۱:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: feri22
  چگونه از اختلافات دوران نامزدی جلوگیری کنیم؟ feri22 0 1,282 ۱۳-۰۶-۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: feri22
Error *خط قرمزهای دوران نامزدی تا کجاست ؟!* *heliya joon* 0 3,218 ۱۷-۱۲-۱۳۹۰, ۰۹:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: *heliya joon*