امتیاز موضوع:
  • 10 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با چه کرمی سیاهی زیر چشم بپوشونیم
#1
Personal 
برای پوشاندن سیاهی زیر چشم چندنکته رو باید بدونید
1- زیرچشم شما کبودی یا سیاهی دارد؟
2- زیر چشم شما به رنگ قرمزی با مویرگهای قرمز
3- رنگ خاصی نداره فقط با زمینه پوست متفاوت وکمی تیره تر از رنگ پوست

خوب اگر شماره 1 باشد باید از رنگ خنثی اون یعنی رنگ خاکی استفاده کنید وکمی داخل کرم پودر کی که دارید کمی رنک خاکی مخولوط کنید یا بصورت حاضری از زیر ساز دور چشم مارک مکس فاکتور که بصورت یک مداد که سرش به یک برس وصل وخیل کار تمیز وراحتی انجام بدید
اگر شماره 2- باشه باید از رنگ خنثی اون یعنی زردی استفاده کنید زرد وکرم مثل نخودی تا قرمزی ومویرگهای قرمز بپوشونه اقلب پوست سفید اینگونه هستند تا پوست یک دست بشه
اگرم شماره 3 باشه باید تن صورتی استفاده کنید یعنی زیر سازی که تن صورتی داشته باشه
نکته این رنگها با بیس زمینه پوست هم باید همخونی داشته باشند
مثلا یک خانمی که پوست گندمی روشن داره تو پوستش زردی داره باید کمی صورتی استفاده کنه تا زردی از بین بره وکمی هم خاکی برای زیر چشم hih
[عکس: 20120220125016_Copy2of005.jpg]


اگه دنیا مردونگی سرش میشد اسمش دخترونه نبود
پاسخ }
#2
سیاهی دور چشم باعث می شود که شما خسته و بیمار به نظر برسید . کمبود خواب ، آلرژی ، وراثت و هورمونها ،همگی می توانند باعث سیاهی دورچشم شوند. اما شما می توانید با استفاده از یک روش مناسب در هنگام آرایش کردن ، سیاهی دور چشم خود را کمتر کنید و یا کاملا" بپوشانید.
مرحله اول : کرم پودر
اول از همه کرم پودر همیشگی خود را استفاده کنید و با استفاده از اسفنج ویا انگشتتان آن را دورچشمتان هم بزنید و با یک ماساژ ملایم آن را پخش کنید تا جذب شود . دقت کنید که حتما" کرم پودر جذب پوستتان شده باشد.

مرحله دوم :
سپس از کانسیلر استفاده کنید .در بازار کانسیلرهای مختلفی برای پوشاندن انواع مختلف سیاهی های دور چشم وجود دارد . اگر رنگ سیاهی دور چشم شما به بنفش متمایل است از یک کانسیلر با تن زرد استفاده کنید اما اگرسیاهی دور چشمتان به رنگ آبی متمایل است از یک کانسیلر باتن نارنجی استفاده کنید.
.
وقتی کانسیلر مناسب را انتخاب کردید آن را به دور چشمتان بزنید و با ضربات نوک انگشت سعی کنید آن را محو و یکدست کنید.در ابتدا ممکن است حس کنید صورتتان کمی غیر طبیعی شده است اما بعد از طی کردن مراحل بعدی و در پایان ، این حالت از بین می رود.

مرحله سوم : پنکک
بعد از اینکه کرم پودر و کانسیلر را استفاده کردید از پنکک یا پودر استفاده کنید . پنکک را به همه جای صورت خود از جمله زیر چشمهایتان بزنید. فرچه و یا پد پنکک را خیلی آرام روی پوست زیر چشمتان بمالید تا کرم پودر و کانسیلر پاک نشود.

مرحله چهارم : باز هم کانسیلر
دوباره از کانسیلر استفاده کنید و مثل دفعه اول با با ضربه زدن توسط نوک انگشتان خود ، آن را محو کنید . اما توجه داشته باشید که رنگ کانسیلری که بار دوم استفاده می کنید با کانسیلری که در ابتدا از آن استفاده کردید باید متفاوت باشد. کانسیلر اول باید روشن و اصلاح کننده باشد اما کانسیلر دوم باید شبیه رنگ پوستتان باشد .
خوشبختي وقتي اسمش خوشبختي که بين همه تقسيم بشه.
پاسخ }
#3
راه‌هایی برای كم ‌كردن سیاهی دور چشم
- ماسك سیب‌زمینی
استفاده از این ماسك برای درمان حلقه‌های سیاه دور چشم یكی از راه‌های بسیار موثر به شمار می‌رود. برای تهیه این ماسك، سیب‌زمینی را رنده كنید یا برش‌های نازكی از آن را تهیه كرده و سپس آنها را در اطراف چشم خود قرار دهید.

بعد از این‌كه با دقت سیب‌زمینی‌ها را روی حلقه‌های سیاه گذاشتید، 10 دقیقه صبر كنید و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.خیار نیز می‌تواند برای این دسته از افراد كمك مناسبی باشد. به این صورت كه برش‌های نازك خیار را روی پوست خود بگذارید و 20 دقیقه به آنها زمان دهید و سپس صورت خود را بشویید.

2- چای كیسه‌ای و كمپرس آب سرد
همچنین اگر در خانه از چای كیسه‌ای استفاده می‌كنید، آن را دور نیندازید. اجازه دهید تا دمای آن پایین بیاید و پس از این كه به اندازه‌ای كه پوست‌تان را نسوزاند، روی محل كبودی‌های دور چشم قرار دهید. با این كار می‌توانید میزان سیاهی‌های دور چشم‌تان را كم كنید.

كمپرس آب سرد در ساعات اولیه روز را نیز می‌توان یكی دیگر از راه‌های رفع سیاهی دور چشم دانست. بهتر است به یاد داشته باشید اگر صبح‌ها حدود 4 الی 5 دقیقه كمپرس آب سرد روی چشم‌های خود قرار دهید می‌توانید تا حد زیادی این مشكل را كم كنید.

3- روغن یا گلاب
برای افرادی كه با مشكل كبودی دور چشم روبه‌رو هستند استفاده از روغن بادام می‌تواند یكی از راه‌های موثر برای برطرف‌كردن آن باشد. برای این منظور باید به آهستگی نواحی دور چشم را با روغن بادام ماساژ دهید. دقت داشته باشید این كار باید با صبر و حوصله انجام شود، همچنین لازم است یادآوری كنیم هنگام ماساژ دادن، زیاد به پوست اطراف چشم فشار وارد نیاورید.

گلاب یكی دیگر از راه‌های طبیعی برای درمان سیاهی اطراف چشم است. خوب است بدانید شست‌وشوی صورت با گلاب علاوه بر خواص دیگر، می‌تواند این مشكل را نیز تا حد قابل توجهی كم كند.

همچنین دقت داشته باشید حتما شب‌ها قبل از خواب آرایش صورت خود را به طور كامل پاك كنید. چون وجود آرایش از شب تا صبح روی صورت، مانع رسیدن اكسیژن كافی به پوست شده و باعث شدت سیاهی حلقه‌های دور چشم خواهد شد.

خستگی زیاد چشم‌ها نیز یكی دیگر از علل این مشكل است. بنابراین اگر شما هم با این موضوع درگیر هستید، بهتر است زمان كمتری را به كار با رایانه اختصاص دهید و اگر نمی‌توانید از زمان كارتان كم كنید حتما مراقبت‌های پوستی بویژه پوست اطراف چشم را بیشتر كنید.

این 5 نكته را به خاطر بسپارید
با توجه به این كه سیاهی دور چشم درمان قطعی و دائمی ندارد، بهتر است افرادی كه با این مشكل روبه‌رو هستند با راه‌های پوشاندن این حلقه سیاه آشنا شوند.

مواردی كه این افراد می‌توانند به كمك آنها سیاهی دور چشمشان را كمتر نشان دهند به قرار زیر است.

1 ـ اولین و مهم‌ترین نكته‌ای كه این افراد باید به آن دقت كنند استفاده از كرم‌های پوشاننده استاندارد است. این گروه باید دقت داشته باشند با توجه به حساس بودن پوست ناحیه اطراف چشم حتما از كرم‌هایی كه برای این ناحیه از صورت ساخته شده است، استفاده كنند.

2 ـ خواب كم یا خواب زیاد پف زیر چشم را بیشتر خواهد كرد. بنابراین سعی كنید همیشه و بویژه قبل از مهمانی‌ها خواب كافی و به اندازه داشته باشید.

3 ـ افراد لازم است كه بدانند مالش دادن بیش از حد چشم‌ها پف اطراف آنها را بیشتر خواهد كرد و در نتیجه حلقه سیاه بزرگ‌تری را در اطراف چشم‌ها خواهد نشاند.

4 ـ افرادی كه نگران سیاهی دور چشم خود هستند به یاد داشته باشند رژیم‌های سخت و كم‌كردن وزن در زمان كم می‌تواند موجب بروز بیشتر این سیاهی شود.

5 ـ در نهایت لازم است این افراد بدانند استفاده از عینك می‌تواند یك راهكار مناسب باشد. استفاده از عینك‌های آفتابی مناسب در نور روز به آنها كمك می‌كند جلوی افزایش سیاهی دور چشمشان را بگیرند.


--------------------------------------------------------------------------------

سلامت نیوز / گردآوری:گروه تندرستی و زندگی سالم
خوشبختي وقتي اسمش خوشبختي که بين همه تقسيم بشه.
پاسخ }